Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 43   Do dołu

Autor Wątek: Mohr 2 opowiada  (Przeczytany 188703 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #480 : 2012-02-29, 16:56 »
Ja juz prawie nie mam takich znajomych  8) Owszem mam wielu z netu, ale z wieloma poznalam sie i w realu :) Sptykamy się od czasu do czasu, robimy psie zloty :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #481 : 2012-02-29, 17:30 »
Fajniusio :D
Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #482 : 2012-02-29, 18:17 »
We wrzesniu planujemy kolejny zlot szpicowy- zapraszamy Ciebie IBDG - dołączylas do grona milośnikow szpicow i szpicowatych :)
W dodatku mieszkasz niedaleko :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #482 : 2012-02-29, 18:17 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #483 : 2012-03-01, 17:11 »
A, to w wątku Zoologa jest zaproszenie... :) Dzięki, dzięki... ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #484 : 2012-03-01, 19:43 »
Ten wiersz powstał również jako podziękowanie dla moich wielkich przyjaciół o złotych sercach w realu.

Dyskografia Lidiji Bacic z prywatnym komentarzem małego Chorwata część 9.

Koniecznie muszę wspomnieć, iż w latach 1997-2003 Lidija Bacic pełniła rolę głównego wokalu splitskiego zespołu dziecięco-młodzieżowego o pięknej nazwie PERLE (czyli po prostu PERŁY). Jej przygoda z PERŁAMI rozpoczęła się, gdy miała 12 lat. Występowała z nimi do 17 roku życia.
I właśnie z tego okresu muzycznego Lidiji pochodzi piosenka TI I JA. Mam problem w jaki sposób ją Wam zarekomendować i opisać. Zapewne zapytacie dlaczego? Ponieważ ten utwór powinno się i bezwzględnie należy traktować w samych tylko superlatywach i słowach zaczynających się od naj. Nie ma w nim słabych punktów są tylko najmocniejsze.
Głos nastoletniej Lidiji jest głosem dojrzałej, perfekcyjnej wokalistki o randze światowej. Brzmi w zestawieniu z melodią doprawdy anielsko. Tak zresztą też się czuję słuchając tego brylantu nad brylantami wśród piosenek.   
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #485 : 2012-03-01, 23:25 »
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #486 : 2012-03-02, 19:43 »
Hvala i jeszcze wiele razy hvala Diuno 8) Jestem niezwykle ciekaw Waszych opinii i wrażeń związanych z tym utworem.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #487 : 2012-03-02, 21:21 »
Co tu duzo mówić - po prostu PERŁA  :VoV:
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #488 : 2012-03-04, 18:33 »
Poezja zoologa część 10.

Rymy dla lingwistów

Różne są języki świata
Każdy z nich stanowi wartość bezcenną
Jest bowiem dla kultury narodu żyłą drogocenną
Niemiecki z długimi zdaniami
Angielski z rozbudowanymi czasami
Polski z ciekawymi słowami
Czeski bardzo brzmieniowo interesujący
Hiszpański dla miłośników południowych akcentów zajmujący
Włoski kuzyn łacińskiego
Portugalski brat hiszpańskiego

A ja moi drodzy jestem nieodrodnym fanem chorwackiego
Być może zapytacie cóż w nim takiego fantastycznego?
Odpowiedź sama ciśnie się na usta
Słyszę w nim jakże romantyczne dźwięki
Które w mojej duszy wyzwalają przepiękne wspomnienia
O tej krainie powstałej z oliwki, lawendy i kamienia
Jego słowa działają na mnie kojąco
Zawsze urzekająco
W każdej chwili życia porywająco
Taki właśnie jest język chorwacki
Mowa bratniego tożsamościowo Polsce kraju
Który prowadzi nas do lingwistycznego raju.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #488 : 2012-03-04, 18:33 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #489 : 2012-03-06, 09:41 »
Dyskografia Lidiji Bacic z prywatnym komentarzem małego Chorwata część 10.

Kolejna piosenka z "perłowego" okresu muzycznego Lidiji Bacic nosi tytuł NEMIRNA RIJEKA. W moim jakże ułomnym przekładzie oznacza to mniej więcej niespokojną, nieprzyjazną rzekę.
Utwór ten jest wart naszej uwagi ze względu na możliwość obejrzenia i podziwiania grupy PERLE w całej swojej okazałości. Lidija jak zresztą zawsze w swoich piosenkach jest zachwycająca i godna najwyższych słów uznania.
Ostatnio porównuję polską muzykę rozrywkową (patrz jej poziom i kondycja) z chorwacką. Być może jestem stronniczy, ale szala przechyla się w mojej opinii na korzyść hrvatskiej glazby.
Jakie są Wasze refleksje związane z przedstawionym przeze mnie poglądem? 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #490 : 2012-03-06, 13:57 »
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #491 : 2012-03-10, 09:47 »
Hvala Diuno 8)

O Chorwacji część 22.

Związek Komunistów Jugosławii uległ rozpadowi. W 1986 roku 16 członków Serbskiej Akademii Nauk i Sztuk stworzyło memorandum ostro krytykujące konstytucję z 1974 roku, która nadawała większe uprawnienia poszczególnym republikom. Memorandum odnosiło się także do polityki władz, określając ją jako antyserbską. W połowie lat 80-tych przywódcą Serbskiego Związku Komunistów został Slobodan Milosević. Wróciły jak bumerang marzenia Serbów o utworzeniu Wielkiej Serbii. Reakcją na to był głos Chorwackiej Wspólnoty Demokratycznej pod wodzą Franjo Tuczmana (niestety nie jestem w stanie inaczej zapisać tego nazwiska, za przekręcenie przepraszam) o niezawisłości Chorwacji.
Na początku lat 90-tych Jugosławia zbliżała się wielkimi krokami ku swemu definitywnemu rozpadowi.   
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #492 : 2012-03-10, 18:45 »
Dosłownie z ostatniej chwili: podróżując przez świat chorwackiej muzyki rozrywkowej odkryłem bardzo ciekawy głos i osobowość artystyczną. Nazywa się Antonija Sola i jest piosenkarką, autorką tekstów i aktorką.
Muszę jednak zaznaczyć, że jestem wiernym fanem Lidiji Bacic i już na zawsze będzie Ona dla mnie numerem jeden  światowej muzyki rozrywkowej. Zachwycam się także Jej urodą, która stanowi dla mojej osoby ideał kobiecego piękna.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #493 : 2012-03-13, 10:44 »
O Chorwacji część 23.

W kwietniu 1990 roku w Chorwacji przeprowadzono pierwsze, demokratyczne wybory. Zakończyły się one wielkim sukcesem Chorwackiej Wspólnoty Demokratycznej (Hrvatska demokratska zajednica HDZ). Na swoich pierwszych obradach chorwacki parlament zebrał się w maju 1990 roku. Ustalono na nich zniesienie wszystkich symboli socjalistycznych i zastąpienie ich chorwackimi. 22 grudnia 1990 roku nastąpiło uchwalenie nowej chorwackiej konstytucji. W konstytucji Serbom nadano status mniejszości narodowej. Spowodowało to ich gniew, sprzeciw oraz oburzenie. Pojawiły się liczne prowokacje w których Serbów wspierała Jugosłowiańska Armia Ludowa (Jugoslovenska narodna armija JNA), a także co zrozumiałe Serbia. Natomiast Chorwaci burzyli się przeciwko obecności wojska w republice. 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #494 : 2012-03-15, 08:56 »
Nie miałem pojęcia, że istnieje chorwacka wersja słynnej "Pszczółki Mai" (patrz Antonija Sola). Urocze!
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #494 : 2012-03-15, 08:56 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #495 : 2012-03-15, 16:54 »
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #496 : 2012-03-18, 18:44 »
Hvala najlepsa IBDG 8)

Poezja zoologa część 11.

Moja rozmowa z rottweilerami

Jesteście bardzo odważnymi psami
Tudzież wspaniałymi, niezwykłymi
Kynologicznie doskonałymi
Etologicznie wzorcowymi
Wielu ludzi Was się boi
Lecz przecież to im nie przystoi
Gdyby wiedzieli ile dobra dla człowieka czynicie
Utonęliby we wstydzie i zachwycie
Już dawno apelował Jan Borzymowski
Który spędzał Wam z powiek wszelkie troski
Nieśmy przed rottkami chorągiew prawdy
Ponieważ swymi czarnymi duszami zasługują na to w pełni doprawdy

Jestem tych psów mecenasem
Obrońcą, miłośnikiem, przyjacielem i z innego gatunku bratem
Walczę na wszystkich polach o rottweilerów dobre imię
Nie chcę, by spoczywało na Was nienawiści i gniewu brzemię
Czarne mordy patrzą na mnie
Każdy rottweiler do mych rąk lgnie
Pragnie polizać mą twarz
Aby wyraz swej wdzięczności dać
I pozytywną psią energię zoologowi oddać
Tak już będzie do końca moich dni
Bowiem w moim sercu płomień miłości do czarnych mord gorąco się tli.

I co o tym sądzicie drodzy Czytelnicy?   
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #497 : 2012-03-19, 18:34 »
Wyobrażam sobie, ile miłości dostał od Ciebie Mohruś... :tuli:
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #498 : 2012-03-19, 19:39 »
Wyobrażam sobie, ile miłości dostał od Ciebie Mohruś... :tuli:
O wiele więcej IBDG Mohr Mendog dawał swojej miłości dla mnie. W każdej sekundzie psiego życia, nawet będąc umierającym. Gdy piszę te słowa łza spływa po moim policzku (Chorwaci mówią na ten stan tak pięknie: "suza broczy po mym licu").
Wielkie dzięki za wspaniały komentarz.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #499 : 2012-03-21, 17:19 »
O tak, miłość naszych zwierzaków... Warto za nią zapłacić tęsknotą i bólem... Choć to tak trudne... :(
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #500 : 2012-03-22, 19:30 »
O Chorwacji część 24.

9 maja 1991 roku Prezydium Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Jugosławii opracowało dokument, którego celem było rozwiązywanie punktów zapalnych między poszczególnymi republikami i narodowościami.
12 maja odbyło się referendum wśród ludności serbskiej mieszkającej w północno-zachodniej Chorwacji. Wynik był łatwy do przewidzenia, 90% biorących udział w referendum zagłosowało za włączeniem tych ziem do Serbii, a także za integralnością z Jugosławią. Zaczęło powoli wrzeć. Już w maju doszło do pierwszego starcia zbrojnego Serbów z Chorwatami w miejscowości Borovo Selo pod Vukovarem.
W Chorwacji również przeprowadzono podobne referendum jak opisane przeze mnie powyżej. I w nim wyniki łatwo odczytać. Za utworzeniem samodzielnego, suwerennego państwa skreśliło swój podpis 94% uprawnionych do głosowania Chorwatów (przy 60% frekwencji). Rzecz miała miejsce 19 maja. 25 maja 1991 roku Chorwacja i Słowenia ogłosiły niepodległość. Już 26 maja rząd Jugosławii stwierdził, iż proklamowanie przez Chorwację i Słowenię niepodległości jest niezgodne z prawem.
W wyniku tego wojska Jugosłowiańskiej Armii Ludowej najechały na Słowenię, a następnie Chorwację. Było to prawdziwe bezprawie, w odróżnieniu od powyższego wyimaginowanego.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #500 : 2012-03-22, 19:30 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #501 : 2012-03-26, 10:29 »
O Chorwacji część 25.

W lipcu 1991 roku mamy do czynienia z brutalnym najazdem Jugosłowiańskiej Armii Ludowej na Chorwację. Użyto do niego piechoty, lotnictwa, marynarki, a także wszystkie rodzaje wozów pancernych. Pojawiły się również oddziały czetników z długimi, czarnymi brodami.
Wiele miasteczek i wsi uległo zniszczeniu lub spaleniu, część z nich dosłownie zrównano z ziemią. Najbardziej ucierpiały takie miasta jak: Osijek, Slavonski Brod, Vinkovci, Sisak, Szybenik, Dubrownik. Obraz wielkiego smutku, rozpaczy i bólu przedstawiał jednak Vukovar. Jego oblężenie trwało od sierpnia do listopada 1991 roku. W tym okresie dopuszczono się tam przerażających zbrodni.
Ogólnie rzecz traktując w czasie walk w Chorwacji zginęło około 10 tysięcy ludzi! Pamiętajmy o tym i nigdy nie zapomnijmy.       
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #502 : 2012-03-27, 10:20 »
O Chorwacji część 26.

W październiku 1991 roku działania wojenne dotknęły również stolicę Chorwacji- Zagrzeb. Wojna nie ominęła także niezwykłego, fascynującego chorwackiego miasta czyli Dubrownika.
2 stycznia 1992 roku nastąpiło podpisanie porozumienia w Sarajewie. Zgodnie z jego wytycznymi Chorwacja i inne republiki związkowe byłej Jugosławii zgodziły się na przyjęcie planu wysłannika Wspólnoty Europejskiej Cyrusa Vansea. Przypomnijmy, że osobą bardzo zaangażowaną w przywrócenie pokoju i spokoju na Bałkanach był Tadeusz Mazowiecki.
W połowie 1992 roku zawieszono potyczki wojenne, a w Chorwacji pojawili się żołnierze sił pokojowych ONZ ( UNPROFOR czyli United Nations Protection Force). Do ich zadań należało rozbrojenie serbskich oddziałów paramilitarnych, wprowadzenie nowego porządku zgodnie z obowiązującym prawem oraz pomoc dla wracających do swoich domów chorwackich uchodźców.
W styczniu 1993 roku Chorwaci wyzwolili następujące obszary: Novsko zdrilo, tereny wokół Zadaru i zaporę w miejscowości Perucac. W maju 1995 roku powróciła do Chorwacji Zachodnia Slawonia. Z jej terenów wyjechało kilkanaście tysięcy Serbów. Dokonał się drugi najazd Serbów na Zagrzeb. W konsekwencji zginęło kilka osób, wiele było rannych.
W sierpniu 1995 roku miała miejsce operacja wojskowa o nazwie Chorwacka Oluja (Burza). Jej efekt to powrót do Chorwacji Krajiny wraz z Kninem.
Z tego terytorium uciekło wtedy ponad 150 tys. Serbów, pomimo namów rządu chorwackiego do zostania w swych domach.
Dopiero w 1995 roku nastał kres działań wojennych na chorwackich ziemiach.   
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #503 : 2012-03-28, 10:34 »
O Chorwacji część 27.

Wojna o niepodległość (jakże należną) Chorwacji przyniosła tak wiele nieszczęść ludzkich, tragedii i dramatów. Dotknęła także to państwo w sensie materialnym zapewne szacowanym w miliardowych sumach.
Niemcy uznały Chorwację w grudniu 1991 roku, 13 stycznia 1992 roku uczyniła to Stolica Apostolska, 15 stycznia kraje Wspólnoty Europejskiej, a 7 kwietnia Stany Zjednoczone. Członkiem ONZ Chorwacja została 22 maja 1992 roku (znowu niesamowita zbieżność z moją osobą).
W pierwszych niepodległych chorwackich wyborach niezaprzeczalnie zwyciężyła Chorwacka Wspólnota Demokratyczna (HDZ). Prezydentem został Franjo Tuczman, który był nim, aż do śmierci w 2000 roku.
Jego następca Stjepan Mesic 29 czerwca 2000 roku gościł w Senacie RP.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #504 : 2012-03-29, 10:20 »
Poezja zoologa część 12.

Ustrońska wiosna

W Ustroniu odgłosy wiosny
Już słychać śpiew kosa radosny
Owady budzą się do życia
Rozkwitły przebiśniegi
A mrówki rozpoczęły w mrowiskach szaleńcze biegi
Pojawiły się pierwsze motyle
Ich skrzydła połyskują w słońcu jak najpiękniejsze diamenty
W przyrodzie wielkie poruszenie
Wśród ludzi natomiast wieczne zauroczenie
Tylko ja wciąż jestem wolny stanem
Czekając na Panią swojego serca i duszy
Z którą spędzona każda chwila zawsze mnie wzruszy
Która będzie mym sterem i okrętem
Mą nadzieją, radością i w momentach trudnych łagodnym zakrętem
Pragnę, by zawsze mnie kochała
Podziwiała, szanowała, rozumiała
Czy znajdę taką drugą połówkę?
Pytanie retoryczne za kun stówkę.

Wyjaśnienie dla niewtajemniczonych kuny to chorwackie złotówki, nie zaś drapieżniki z rodziny łasicowatych (Mustelidae).
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #505 : 2012-03-29, 18:07 »
Nie no, żeby taki fajny facet się marnował... :roll: Gdzie te baby, gdzie? ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #506 : 2012-03-30, 20:55 »
Szukają machos , a potem łzy...
Zoologu pieknie dziękuję za nowe wspaniale wrażenia :) I za wiedzę :)
Masz teraz jakiegos psa ? Bo wiesz, kazdy przysyla zastepcę...
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #507 : 2012-03-31, 18:24 »
Ja też dziękuję :)

Kiedyś już "podduszałam" Marcina, żeby psiaka przygarnął, ale się nie dał...
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #507 : 2012-03-31, 18:24 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #508 : 2012-04-01, 15:44 »
Jak mozna nie przygarnąć zastępcy ? Popraw się Marcinie, a będziesz szczęśliwszy :) Jakis pies też :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #509 : 2012-04-01, 18:39 »
IBDG i Diuno hvala najlepsa za tak miłe i wielkiego kalibru komplementy.
Niestety uwarunkowania obiektywne i subiektywne sprawiają że nie mogę być psim opiekunem. Nigdy bowiem nie dopuszczę do sytuacji, aby jakikolwiek pies z mojego powodu odczuwał dyskomfort psychiczny.
A teraz z innej beczki. W tym roku na wakacje wybieram się do Chorwacji, z czego niezmiernie się cieszę. Punkt docelowy stanowi urocze miasteczko Novi Vinodolski położone w rejonie Kvarner. Jest to jedno z nielicznych miejsc w kraju oliwki, gdzie spotkamy się z piaszczystą plażą (patrz sztuczny, nawieziony piasek).

O Chorwacji część 28.

Zakończyłem już omawianie chorwackiej historii. Teraz przejdziemy do małego wykładu dotyczącego języka chorwackiego.
Na początek chciałbym przedstawić Wam drodzy Czytelnicy mini-słowniczek.

Cesta-droga
Trg- plac
Broj- liczba, numer
Lijevo- lewo
Desno- prawo
Pravo- prosto
Koliko je sati?- Która jest godzina?
Jadran- Adriatyk
Ljekarna- apteka
Bolnica- szpital
Radionica- warsztat
Molim- proszę
Kruh- chleb
Sladoled-lody czyli w tłumaczeniu słodki lód
Kiselo- kwaśne
Viljuszka- widelec
     
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.
Strony: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 43   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.101 sekund z 27 zapytaniami.