Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 43   Do dołu

Autor Wątek: Mohr 2 opowiada  (Przeczytany 188738 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #690 : 2012-10-27, 16:45 »
Hvala najlepsa IBDG za wklejenie cudownego linku oraz życzenia weekendowe 8)
Ten przepiękny cytat pochodzi z Biblii. Do jego przetłumaczenia muszę się przygotować (po chorwacku oczywiście). IBDG nie sądzę, aby ktokolwiek zaczął oficjalnie propagować twórczość Lidiji Bacic w kraju nad Biebrzą. Gdyby tak się stało, niezwykle byłbym uradowany. Nieskromnie mówiąc (przepraszam za samochwalstwo) jestem w tej materii rodzynkiem.
W tak ponury sobotni dzień proponuję z mojej magicznej skrzynki legendarną chorwacką "Kalelargę". Wykonanie: Lidija Bacic, Tomislav Bralic, Oliver Berekin i inni. Powód: koncert charytatywny na rzecz Stefanie Milda. Stefanie trzymam mocno kciuki za Twój powrót do zdrowia. Jestem z Tobą!
Zobaczmy jak wspaniale bawią się Chorwaci.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #691 : 2012-10-27, 17:33 »
IBDG nie sądzę, aby ktokolwiek zaczął oficjalnie propagować twórczość Lidiji Bacic w kraju nad Biebrzą.
Ja też nie sądzę... :/

http://clicktosharevideo.com/ZCJx-P9yyjU
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #692 : 2012-10-28, 09:47 »
IBDG cała Chorwacja od Puli do Dubrownika i od Rijeki po Zadar kłania się Tobie nisko w pas :tuli:
Obiecany cytat po polsku.
"Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą, nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma".

Najbardziej romantyczne piosenki świata część 1.

W historii światowej muzyki rozrywkowej jest wiele takich utworów. Ale które z nich są najbardziej romantyczne i najwspanialsze? Proponuję w tym fragmencie moich opowieści utworzyć forumową listę przebojów takich właśnie piosenek. Ja już od dawna mam upatrzone moim skromnym zdaniem największe piosenki romantyczne. Na razie ich jednakże nie ujawnię czekając na Wasze propozycje.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #692 : 2012-10-28, 09:47 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #693 : 2012-10-28, 11:45 »
IBDG cała Chorwacja od Puli do Dubrownika i od Rijeki po Zadar kłania się Tobie nisko w pas :tuli:
Oj tam, nie przesadzaj... ;)

Cytat bardzo budujący... Nic, tylko życzyć każdemu miłości będącej jego spełnieniem...

Pierwsza piosenka, która przyszła mi na myśl, to "I will always love you", śpiewana przez Whitney Houston
http://www.youtube.com/watch?v=YKQaJ094yGY

Wiem, ze jako pierwsza śpiewała ją Dolly Parton, ale ja znam tylko wykonanie Whitney...

Znalazłam wykonanie Dolly, jednak Whitney, moim zdaniem, ma... miała więcej "pary" w głosie...
http://www.youtube.com/watch?v=_utP1mGoutQ

Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #694 : 2012-10-28, 15:06 »
Ja tam daleko nie szukam- kocham piosenki Anny German i Edyty Geppert :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #695 : 2012-10-29, 08:36 »
Prawda, dwa piękne, charakterystyczne głosy i mądre, piękne piosenki :tak:
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #696 : 2012-10-29, 18:30 »
Nie przesadzam IBDG :VoV:

Najbardziej romantyczne piosenki świata część 2.

Anna German jakże pechowa i smutna postać polskiej muzyki rozrywkowej. Być może również dzięki temu tak legendarna. Dysponowała niezwykłym pełnym nostalgii, lecz przede wszystkim jakże romantycznym głosem.
Edyta Geppert obdarzona zupełnie innym, silnym i dobitnym wokalem.
Na mojej liście najbardziej romantycznych piosenek znalazłby się na wysokiej pozycji utwór "NOTHING GONNA CHANGE MY LOVE FOR YOU" (Glenn Medeiros). Ale nie na najwyższym miejscu. To miejsce jest już dawno dla kogoś zarezerwowane i niezmienne. 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #697 : 2012-10-30, 18:24 »
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #698 : 2012-10-31, 19:02 »
Hvala najlepsa Diuno za te cudowne linki 8)    Jutro Święto Zmarłych. Zapalmy znicze naszym zwierzęcym braciom. Za którymi tak bardzo tęsknimy, kochając je wieczną miłością.

Cytaty mojej Duszy część 24.

"Rottweiler posiada wszystkie dobre cechy owczarka niemieckiego, lecz ani jednej złej". (przeczytane w Internecie).
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #698 : 2012-10-31, 19:02 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #699 : 2012-11-02, 17:26 »
Poezja zoologa część 31.

Wspomnienia weterynarza część 2.

Jako dojrzały weterynarz
Z dużym doświadczeniem
Czystym wobec wszystkich zwierząt sumieniem
Znam wielu młodych weterynarzy
Tych cudownych zwierzaków lekarzy
Jedną z nich jest Natalia
Każda z Jej operacji
To wygrana o życie istoty batalia
Była w Indiach i w Afryce
Teraz urzęduje w Południowej Ameryce
Mieszka w amazońskiej dżungli
Leczy jaguary
Nie dajecie temu wiary?
Tak wielkie marzenia czasem się spełniają
Szczególnie, wtedy, gdy dobrych ludzi spotykają
Taka właśnie jest Natalia
Kocha wszystkie Animalia
Czarodziejka życia zwierzęcego
Otwierająca nowe perspektywy związku z nimi ludzkiego!
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #700 : 2012-11-05, 09:16 »
Bardzo tęsknię za Tobą, moja Chorwacjo! Z magicznej skrzynki zoologa nie może być więc nic innego, jak tylko Ivana Kovac i Klapa Bunari w piosence "DALMACIJO, SRCE OCA MOGA". Ivana Kovac jest córką legendarnego Miso Kovaca. To właśnie Miso powiedział o Lidiji Bacic: "Mala dobro pjeva".

Cytaty mojej Duszy część 25.

"Jeśli w duszy jest światłość, w człowieku mieszka piękno. Jeśli w człowieku mieszka piękno, w jego domu króluje harmonia. Jeśli w domu króluje harmonia, w narodzie panuje porządek. Jeśli w narodzie panuje porządek, na świecie gości pokój." przysłowie chińskie
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #701 : 2012-11-07, 09:59 »
Lidija Bacic i miłość platoniczna.

Miałem zamiar dzisiaj napisać następny odcinek historii literatury chorwackiej. Tymczasem moje myśli krążą wokół Lidiji Bacic i Jej zniewalającej urody. Na świecie możemy spotkać wiele pięknych kobiet. Zarówno wśród osób znanych i podziwianych jak i w zwykłym, często szarym życiu. Marylin Monroe, Rachel Weisz, Mandy Moore, Sharon Stone, Kim Basinger. To zaledwie parę przykładów przepięknych kobiet. A dla mnie najpiękniejszą kobietą na świecie jest właśnie Lidija Bacic. Zapewne pomyślicie sobie Drodzy Czytelnicy: czy zoolog nie jest przypadkiem w Lidiji zakochany? Odpowiedź brzmi: tak jestem, miłością platoniczną.
Troszeczkę odchodząc od tematu, platoniczna miłość to jeden z najciekawszych rodzajów tej nadrzędnej nad wszystkimi innymi emocji. Dla zoologa jest najczystszą spośród wszystkich odmian miłości. Zapewne też najsmutniejszą, gdyż nie mającą żadnych szans na spełnienie. Mimo tego doświadczają jej tysiące ludzi na całej kuli ziemskiej. Nie jest dziwnym, iż dosięgła również mnie. Przy romantyzmie zoologa było to nieuniknione.
W każdym razie moja wspaniała (przez duże W) Mama o Lidiji Bacic nie chce już słyszeć. Ciekawe co mi powie na temat powyższego tekstu?   
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #702 : 2012-11-07, 22:14 »
Mozna powiedziec,ze milość platoniczna wolna jest od zazdrosci, od przyziemnych emocji, czysta, piekna , poetycka. Mozna raczej ją nazwac zauroczeniem, bo czesto , jak się pozna blizej obiekt takiej milości- mozna przezyc rozczarowabnie tak jak wszystkim co czlowiek sobie idealizuje. Ale jakby nie bylo takiej milosci- nie byloby poetów , ktorzy ją opiewaja :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #703 : 2012-11-08, 10:25 »
Bardzo mądre słowa Diuno :VoV: Chorwaci powiedzieliby dobro pravi.

O Chorwacji część 43.

Historia literatury chorwackiej z pewnością nie dla wszystkich czytających te słowa jest ciekawa. Chciałbym jak najlepiej promować w Polsce Chorwację, więc aby Was nie zanudzać przejdę szybko do chorwackiego sportu.
W czasach Jugosławii chorwaccy sportowcy byli członkami reprezentacji Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Jugosławii (SFRJ). Po uzyskaniu przez ten kraj niepodległości powstał Chorwacki Komitet Olimpijski. W 1992 roku wszedł on w skład Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #704 : 2012-11-09, 11:21 »
Cytaty mojej Duszy część 26.

"Najpierw cię ignorują, potem śmieją się z ciebie, później z tobą walczą, a potem wygrywasz". Gandhi (traktujcie ten cytat, także jako wsparcie naszego Lisa w Jego potyczkach z myśliwymi).
"Jesteśmy częścią generacji wstydu- przyszłe pokolenia spojrzą wstecz na nasz sposób traktowania zwierząt i będą oburzone". Jill Robinson, założycielka Animals Asia.
"Czasem czytam o kimś, kto z wielkim przekonaniem stwierdza, że zwierzęta nie posiadają intencji, nie myślą i nie czują- zastanawiam się wtedy: Czy ten gość nie ma psa?". Frans de Waal, badacz naczelnych.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #704 : 2012-11-09, 11:21 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #705 : 2012-11-09, 18:32 »
W każdym razie moja wspaniała (przez duże W) Mama o Lidiji Bacic nie chce już słyszeć. Ciekawe co mi powie na temat powyższego tekstu?   
No i co powiedziała, jeśli to nie tajemnica? ;) Przy okazji, pozdrawiamy serdecznie Mamę :D

Zoolog, jak tak się kochasz w Lidiji, to zakładaj jej stronę, prezentuj piosenki, wyślij jej linka, niech wie, że ma w Polsce wielbiciela :jupi2: Miło jej będzie, pewnie Ci coś odpisze i Tobie też będzie przyjemnie... Co tak się będziesz tylko kochał bez efektu... :P

Mozna jeszcze linka do romantycznej piosenki? :kocham:
http://www.youtube.com/watch?v=ZGwDYBWEDSc
Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #706 : 2012-11-09, 21:30 »
Patrząc na te krajobrazy przypomniala mi się Bjork- już malo co o niej slychac , a jest świetna :
http://www.youtube.com/watch?v=3ahhieWx7vc&feature=relmfu
 Zoolog kocha Lidię miłościa poetycką , nie w sferze dzialań tylko emocji :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #707 : 2012-11-10, 09:33 »
Oczywiście, że jeszcze można IBDG :VoV: Nawet jest wskazane. Muszę przyznać, że o Evie Cassidy nic a nic nie słyszałem.
IBDG i Diuno hvala lijepo za umieszczanie wspaniałych, niesamowitych linków. Całkowicie na marginesie ciekawym jest, że słowo hvala funkcjonuje również w języku słoweńskim.
IBDG Moja Mama serdecznie dziękuje za pozdrowienia. A co powiedziała? Mówiąc żartobliwie nie było tak źle (czyli lepiej niż przypuszczałem).
Diuno zdarza się tak, że emocje wyzwalają działania. Odwrotność tego także jest możliwą. Pewne działanie jest w stanie skatalizować emocje. Bardzo dobry z Ciebie psycholog Diuno. Rozpracowujesz mnie perfekcyjnie.
IBDG masz świetne pomysły. Muszę Wam powiedzieć, że myślałem o tym, o czym pisze IBDG.
Nawiązując do powyższego z magicznej skrzynki zoologa Lidija Bacic w historycznym nagraniu czyli MOJ PRVI NASTUP. Już wtedy było widać gołym okiem, że mamy do czynienia z wielkim, ogromnym talentem.

Cytaty mojej Duszy część 27.

"Już mnie nie bij najukochańsza Mamo, nie będę mówił wierszem". Owidiusz  (tłumaczenie z przekazu Mojego Dziadka).
"Dal by som żivot za noc s nou. Lidija je krasna żena, a krasna je aj Jej piesen, a nadherny je Jej hlas". z wpisu czeskiego internauty na You Tube.   
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #708 : 2012-11-10, 10:54 »
Młodziutka Lidija :)
http://www.youtube.com/watch?v=TYj01QODg3Y

Cytat: zoolog
Muszę Wam powiedzieć, że myślałem o tym, o czym pisze IBDG.
Ty nie myśl, tylko działaj :P Wyobraź sobie swoją radość, kiedy dostaniesz maila od Lidiji... :VoV: A nawet jeśli nie napisze, to i tak fajnie zrobic coś dobrego dla ukochanej osoby, choćby miłość była tylko platoniczna... :D

Cytat: zoolog
Muszę przyznać, że o Evie Cassidy nic a nic nie słyszałem.
Eva Cassidy zmarła na czerniaka złośliwegow wieku 33 lat, w 1996 roku. Dopiero w 2001 roku jej piosenki zdobyły wielką popularność. Singel "Fields of Gold" znalazł się wtedy na pierwszych miejscach brytyjskich list przebojów i chyba od tego zaczęło się zainteresowanie twórczością Evy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Eva_Cassidy

Jeszcze jedna piosenka w jej wykonaniu:
http://www.youtube.com/watch?v=SMznNlfLXP4&feature=related

Pięknie śpiewała...

Cytat: zoolog
"Już mnie nie bij najukochańsza Mamo, nie będę mówił wierszem". Owidiusz  (tłumaczenie z przekazu Mojego Dziadka).
:D Szanowny Dziadek zna łacinę? Ja uczyłam się 4 lata. Bardzo trudny język... :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #709 : 2012-11-10, 16:39 »


Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #710 : 2012-11-10, 16:44 »
A Diuna regulamin zna? Bo zgodnie z nim mam prawo zbić forumowiczkę, która wstawia za duże zdjęcia... :P

Ale radość Zoologowi sprawiłaś... ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #710 : 2012-11-10, 16:44 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #711 : 2012-11-10, 20:49 »
Cytaty mojej Duszy część 26.

"Najpierw cię ignorują, potem śmieją się z ciebie, później z tobą walczą, a potem wygrywasz". Gandhi (traktujcie ten cytat, także jako wsparcie naszego Lisa w Jego potyczkach z myśliwymi).
"Jesteśmy częścią generacji wstydu- przyszłe pokolenia spojrzą wstecz na nasz sposób traktowania zwierząt i będą oburzone". Jill Robinson, założycielka Animals Asia.
"Czasem czytam o kimś, kto z wielkim przekonaniem stwierdza, że zwierzęta nie posiadają intencji, nie myślą i nie czują- zastanawiam się wtedy: Czy ten gość nie ma psa?". Frans de Waal, badacz naczelnych.

Dzięki, Zoologu za wsparcie i ciepłe słowo, ale nie wiem, czy takie " potyczki " odnoszą jakiś skutek, skoro przykład idzie z góry, a tutaj takim przykładem jest prezydent Komorowski, który wedle opinii wielu specjalistów " namaścił " i uczynił je akceptowalnymi dla większości społeczeństwa, bo w końcu pan prezydent jest najpopularniejszym politykiem w naszym kraju i skoro mówi, że potrzebuje zwierzęcego białka i tylko tak może je zdobyć to dla ludzi jest to ok - dziś w tv jeden prof. psychologii mówił, że jeżeli politycy, nawet nielubiani, robią coś, nawet negatywnego, to ludzie oglądający i czytający o takim zachowaniu uważają, że jest to po prostu " normalne " - do polityków dochodzi jeszcze kościół i księża, którzy twierdzą, że ci, którzy nie akceptują zabijania " nie są Polakami ", nawet niektórzy przyrodnicy starają się uzasadnić łowiectwo, twierdząc że bez myśliwych nie opanujemy jeleni, saren, dzików i innych " szkodników " i że pomógłby wilk ale myśliwi go nie lubią, gdyż jest on ich konkurentem - i choć myśliwi żalą się, że " ekologizm " zbiera coraz większe żniwa i że musi on upaść, tak jak wcześniej faszyzm i komunizm to myślę jednak, że ów " ekologizm " dociera do bardzo wąskiej grupy odbiorców, do większości dociera pan prezydent, kościół i inni - niestety
przy tej skali moje " potyczki " to tylko jakieś tam komary, nie warte uwagi.

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #712 : 2012-11-10, 20:56 »
A Diuna regulamin zna? Bo zgodnie z nim mam prawo zbić forumowiczkę, która wstawia za duże zdjęcia... :P

Ale radość Zoologowi sprawiłaś... ;p

 :help: :tuli: :oops: :roll: Ale nie jest bardzo za duże ?
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #713 : 2012-11-11, 09:21 »
Diuno wzruszyłaś mnie bardzo umieszczając na Forum Zwierzaki to przepiękne zdjęcie Lidiji Bacic. Jest ono związane z piosenką Lidiji "BROJ BEZ IMENA". Sprawiłaś mi wspaniały prezent w dniu moich Imienin.
IBDG zapłakałem nad losem Evy Cassidy. "TIME AFTER TIME" kojarzę muzycznie, lecz w innym wykonaniu.
Mój Dziadek znał łacinę, gdyż uczęszczał do klasycznego gimnazjum w Rzeszowie. Zaczynał swoją edukację, jeszcze za czasów monarchii austriackiej. W tamtych latach łacina i klasyczna greka były przedmiotami obowiązkowymi na maturze. Zarówno ustnej, jak i pisemnej. Z tamtego okresu pochodzi takie oto powiedzonko: "łacina i greka zabija człowieka".
Wielkie dzięki IBDG za linki do piosenek Evy Cassidy 8)
Twoje pomysły będę wcielał w życie.
Lisie nie uważam, iż Twoje potyczki z myśliwymi są nie warte uwagi. W wielu kwestiach wypada i należy się z Tobą zgodzić. W niektórych punktach nasze poglądy są rozbieżne. Ale to chyba dobrze? Wymiana poglądów jest przecież jedną z najszlachetniejszych odmian przenikania się ludzkich myśli.

Cytaty mojej Duszy część 28.

"Etyka naszego zachodniego świata była dotychczas w dużej mierze zawężona do relacji człowiek-człowiek. Jednakże to bardzo niepełna etyka. Potrzebujemy nieograniczonej etyki, która obejmować będzie także zwierzęta. Oto nadchodzi czas, kiedy ludzie będą zdumieni, że ludzka rasa istniała tak długo, zanim zrozumiała, iż bezmyślna krzywda zadawana życiu sprzeczna jest z prawdziwie etycznym postępowaniem. Etyka w swej bezkresnej formie rozszerza odpowiedzialność, na wszystko co żyje." Albert Schweitzer
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #714 : 2012-11-11, 11:14 »
:help: :tuli: :oops: :roll: Ale nie jest bardzo za duże ?
Bardzo nie, tym razem nie będę trzepać Diunowej skórki ;)

Diuno wzruszyłaś mnie bardzo umieszczając na Forum Zwierzaki to przepiękne zdjęcie Lidiji Bacic. Jest ono związane z piosenką Lidiji "BROJ BEZ IMENA".
IBDG zapłakałem nad losem Evy Cassidy. "TIME AFTER TIME" kojarzę muzycznie, lecz w innym wykonaniu.
Ja kojarzę z Cyndi Laupher:
http://www.youtube.com/watch?v=VdQY7BusJNU
Cytat: zoolog
Mój Dziadek znał łacinę, gdyż uczęszczał do klasycznego gimnazjum w Rzeszowie. Zaczynał swoją edukację, jeszcze za czasów monarchii austriackiej. W tamtych latach łacina i klasyczna greka były przedmiotami obowiązkowymi na maturze. Zarówno ustnej, jak i pisemnej. Z tamtego okresu pochodzi takie oto powiedzonko: "łacina i greka zabija człowieka".
Noo, krwi potrafi napsuć... ;p

Wszystkiego najlepszego z okazji imienin, zdrowia, szczęścia, miłości wszelakiej, platonicznej, romantycznej, spełnionej......   :tort: :toast: :taniec: :prezent: :slonko: :serce:

http://www.youtube.com/watch?v=UefUMc6b3zI
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #715 : 2012-11-11, 18:05 »
Hvala najlepsa IBDG za wspaniałe, przepiękne życzenia imieninowe. Forum Zwierzaki to najbolje forum w Internecie. Mała zagadka co znaczy wyraz najbolje po chorwacku?
Właśnie o tym wykonaniu piosenki "TIME AFTER TIME" myślałem.
Język łaciński rzeczywiście w swojej strukturze gramatycznej jest niezwykle skomplikowany. Za to jak pięknie brzmi (prawie tak samo cudownie jak chorwacki i słoweński).
Hvala IBDG za link do utworu Lidiji "BROJ BEZ IMENA".
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #716 : 2012-11-11, 18:09 »

Lisie nie uważam, iż Twoje potyczki z myśliwymi są nie warte uwagi. W wielu kwestiach wypada i należy się z Tobą zgodzić. W niektórych punktach nasze poglądy są rozbieżne. Ale to chyba dobrze? Wymiana poglądów jest przecież jedną z najszlachetniejszych odmian przenikania się ludzkich myśli.


Nie wiem, czy są warte uwagi czy nie, odnoszę jedynie wrażenie, że nie mam żadnej siły przebicia, walę głową w mur, zbyt wiele autorytetów wspiera tę drugą stronę, także wiele mediów
a ja? - ja i tak jestem nazywany największym trollem w polskim internecie ( także przez środowiska przyrodnicze ) i banowany na przyrodniczych forach, gdyż moje poglądy nie pasują do forum przyrodniczego, a administrator oznajmił mi, ze on będąc ptakiem wolałby zginąć z reki " litościwego " myśliwego niż zostać zjedzonym przez " okrutnego " drapieżnika, bo drapieżnik zjadłby go na żywca a człowiek najpierw by go ubił a dopiero potem zjadł, oraz że każdy szanujący się ornitolog popiera tępienie drapieżników a w szczególności lisów, gdzie się da, kiedy i czym się da, nie popiera tylko zabijania ptaków - myślę więc, że nie ma co się pchać tam, gdzie mnie i tak nie chcą - nawet pod komentarzami do artykułów jestem wyzywany, nie tylko przez myśliwych - Ci zaś życzą mi, żeby i stamtąd mnie wyp ...li.
Niestety, Polska jest bardzo konserwatywnym i nietolerancyjnym krajem, krajem w którym nie wolno mieć odmiennych poglądów bo od razu nie Jesteś Polakiem, itp.
niestety, środowisk przyrodniczych też to dotyczy; nie można skrytykować przyrodnika, ornitologa, biologa, itp. bo od razu jest to odbierane jako arak na całe środowisko, nie liczą się poglądy danej osoby na dany temat, ważne, że jest Ona przyrodnikiem, profesorem, biologiem, czyli jest nietykalna - z drugiej strony jest podobnie, Młodzież Wszechpolska uważa, że Polska obecnie nie istnieje i tylko zmiana rządów / choć oni nie ufają nikomu / coś zmieni, najlepiej jeżeli wygra PIS, bez ogródek mówią też o jaką Polskę im chodzi - o Polskę w której " lewacy, liberałowie i pedały będą się bać " - dodać należy jeszcze ' ekologistów ", którzy pochodzą od " lewaków " a ekologizm jest niczym faszyzm - aha, ekologizm sterowany przez ' lewaków ' chce też zniszczyć Polski kościół, sprzeciwiając się kultowi Świętego Huberta - istna paranoja ...

czy tak bardzo się różnimy?, nie jestem pewien - na pewno różnimy się co do formy ochrony przyrody, ja osobiście nie popieram czynnej ochrony przyrody " po trupach " i za wszelką cenę, nie popieram " sterylizacji " środowiska poprzez wybijanie wszystkich drapieżników aby wypuścić tam 10 ptaków ale myślę, że już część środowisk przyrodniczych zmienia swój pogląd na te sprawy, choć nadal po obu stronach do głosu dochodzi radykalizm, np. Fundacja Ochrony Głuszca w imię owej ochrony domaga się zwalczania wszelkimi środkami wszystkiego, co ma pazury, kły i szpony
myślę, że może przyszła już pora aby nad ochronę gatunkową i czynną ochronę przyrody przedłożyć całościową i kompleksową ochronę przyrody, środowiska życia zwierząt, siedlisk i ostoi, gdyż to degradacja owych ostoi i siedlisk, ich zanik, oraz wszelkie zmiany środowiskowe, rolnicze, rozwój infrastruktury komunikacyjnej i fragmentacja środowiska najbardziej przyczynia się do pogarszania się życia zwierząt i do ginięcia gatunków - pop prostu, to nasze działania najbardziej szkodzą przyrodzie i zwierzętom, nie one sobie nawzajem.

A co do piosenek to ja już nie mogę się doczekać grudniowej premiery " Hobbita " i całej pieśni Krasnoludów: " Misty Mountains ":

http://www.youtube.com/watch?v=iHjgKLGVTjI

cała pieśń w polskiej wersji w przekładzie, chyba Marii Skibniewskiej:

Ponad gór omglony szczyt
Lećmy, zanim wstanie świt,
By jaskiniom, lochom, grotom
Czarodziejskie wydrzeć złoto!

Już krasnali działa czar;
W ciszę młotów dźwięk się wdarł,
Tam gdzie mrok pod skałą władnie
I gdzie dziwy drzemią na dnie.

Dawnych elfów możny ród
Złota tu zgromadził w bród
I w podziemnych kuźniach młotem
Z kruszcu miecze kował złote.

Na srebrzystych nitek pas
Nizał błyski lśniących gwiazd,
W złotych koron zaś obręcze
Księżycowe wplatał tęcze.

Ponad gór omglony szczyt
Lećmy, zanim wstanie świt,
By jaskiniom, lochom, grotom
Zapomniane wydrzeć złoto!

Złote harfy leżą wiek,
Gdzie nie kopał żaden człek,
A w nich pieśni drzemie mnogo
Nie słyszanych przez nikogo.

Nagle sosen słychać szum,
Wichrów nocą zawył tłum
I czerwonym, żywym ogniem
Drzewa płoną jak pochodnie.

Gdzieś w dolinie bije dzwon,
Ludzie patrzą z wszystkich stron,
A gniew Smoka ciska gromy
Na struchlałe, kruche domy.

Dymią góry w blasku gwiazd,
Dla krasnali przyszedł czas.
Po pagórkach, po urwiskach
W księżycowych biegną błyskach.

Ponad gór omglony szczyt
Lećmy, zanim wstanie świt,
Żeby wydrzeć lochom, grotom
Nasze harfy, nasze złoto!
« Ostatnia zmiana: 2012-11-12, 00:12 autor lis »
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #717 : 2012-11-12, 00:15 »
Lubię fantasy, ale w wydaniu Sapkowskiego, Tolkiena niestety, nie udalo mi sie strawic :(
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedz #717 : 2012-11-12, 00:15 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #718 : 2012-11-12, 00:29 »
Heh, ja najpierw czytałem Roberta.E.Howarda / Conan /, potem J.R.R.Tolkiena / WP czytałem już siedem razy / a dopiero potem Sapkowskiego / opowiadania i pięcioksiąg /, u Sapkowskiego jest trochę za dużo codzienności i dzisiejszych problemów jak na fantasy: nietolerancja, rasizm, spiski, polityczne knowania, itp. ;)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Mohr 2 opowiada
« Odpowiedź #719 : 2012-11-12, 08:59 »
Mała zagadka co znaczy wyraz najbolje po chorwacku?
Hmm... Najlepsze, najfajniejsze? ;)
Cytat: zoolog
Właśnie o tym wykonaniu piosenki "TIME AFTER TIME" myślałem.
To chyba jest najbardziej popularne, nawet nie wiem, czy znam inne, poza wykonaniem Evy Cassidy...
Cytat: zoolog
Język łaciński rzeczywiście w swojej strukturze gramatycznej jest niezwykle skomplikowany. Za to jak pięknie brzmi (prawie tak samo cudownie jak chorwacki i słoweński).

Tak, brzmi pięknie i oryginalnie...

Opowiem Wam małą anegdotkę... Pewnego razu, w pierwszym roku nauki, pani łacinniczka w ramach pracy domowej poleciła nam nauczyć się opowiadać czytankę... Owa czytanka była całkiem krótka i z koleżanką doszłyśmy do wniosku, że nalezy ją opowiedzieć po łacinie, bo po polsku zwyczajnie nia ma się czego uczyć... Kułyśmy na pamięć łacińskie zdania przez całą niedzielę, po czym w poniedziałek okazało się, że wystarczyło powiedzieć kilkanaście zdań na temat treści, ale po polsku... :roll: Nie wiem, czy to dobrze, że żadna z nas nie została wywołana do odpowiedzi, bo na pewno zrobiłybyśmy duże wrażenie na pani profesor i reszcie klasy... ;p
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 43   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.12 sekund z 28 zapytaniami.