Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: . . . . :)  (Przeczytany 4410 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
. . . . :)
« : 2007-10-08, 20:39 »
Sama nie wiem, skąd ten tytuł... W każdym razie, zaczynam pisać zbiór opowiadań o pewnej klasie (nie mojej oczywiście, wymyślonej... jakby było o mojej klasie - padlibyście ze zdumienia i ze śmiechu :P). Nie wiem, jak mi to wyjdzie, ale na razie zapowiada się dobrze. :)

1.
 Edyta usiadła na krześle pod oknem i spróbowała się skupić na swoich myślach. Dotarło do niej, że w dwie godziny musi nauczyć się, odrobić lekcje, zrobić kilka prac dodatkowych...
Miała wrażenie, że zaczyna boleć ją głowa. Za dwie godziny ma dwa kółka, a potem przychodzi jej mała kuzynka, którą będzie musiała się zająć...
Szybko zabrała się do robienia zadania, gdy w całym mieszkaniu rozległ się dzwonek do drzwi.
- Edytko, odbierz! –zawołała mama z łazienki. Dziewczyna – z lekką irytacją na twarzy – wstała z krzesła, pozostawiając niedokończoną pracę domową z matematyki. Irytacja ta zwiększyła się nieco, gdy przed drzwiami zobaczyła swoją najlepszą przyjaciółkę.
- Zgadałyśmy się z Kasią, że o trzeciej będziemy na ławeczce pod szkołą. Ty też wyjdziesz na pole? –Julia mówiła z maksymalną szybkością, opierając się o ścianę.
Edyta zrobiła minę, która Julię zmartwiła.
- Przecież jest taka ładna pogoda! Edytko, błagam! Ty wiesz, że ja nie lubię Kaśki, miałam nadzieję, że ty wyjdziesz i dodasz mi otuchy! Proszę! Błagam! Bła...
- Wiesz, że nie mogę. Mam dzisiaj francuski i kółko plastyczne.
- A tam, kółko plastyczne, jedna nieobecność.
- Ale mieliśmy dzisiaj robić ten „wielki” projekt pastelami. Nie mogę zaprzepaścić takiej okazji.
- Francuskiego tydzień temu nie miałaś. –powiedziała z wyrzutem Julia, nie znajdując żadnych argumentów na przekonanie koleżanki.
- Ale od tego tygodnia mam. Wiesz jaka to okazja... Musisz się pogodzić, Julka, nie wszystko musi być tak jak my chcemy. –rzekła Edyta swoim lekko przemądrzałym głosem.
- A ty możesz przestać prawić mi morały! –wybuchnęła dziewczyna –Ciągle tylko mówisz tym swoim tonem... Bla, bla, bla, bla, bla, bla, bla! Wiesz, pójdę z Kaśką na to pole, lepsze to niż ciągle słyszeć twój głosik.
- Julia, przestań! Wcale tak nie mówię! Jesteś po prostu zła, że Beata przez wszystkie przerwy rozmawiała z Piotrkiem, a na informatyce siedzieli przy tym samym komputerze.
Te słowa zraniły Julię, ale nic nie powiedziała, nie chcąc dać Edycie satysfakcji. Obróciła się na pięcie i zaczęła schodzić po schodach. Myślała, że nigdy już nie odezwie się do przyjaciółki. Zawsze tak myślała, dlatego nie było po co się martwić.

Wiem, że krótkie xD
« Ostatnia zmiana: 2007-10-17, 20:38 autor ***KITKA*** »
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Retriva

  • Gość
Odp: Kolorowe liście.
« Odpowiedź #1 : 2007-10-08, 23:42 »
fajne to xP ale tytul jakos tako niejaki xD no i krotkie, a poza tym, zara czyms dostaniesz *podnosi biurko* bo najpierw sie konczy jedno opowiadanie zeby zaczac nastepne xP a przy 'nieszczesnej pisarce' ciagle tylko 'a niew iem czy to dokoncze bo namieszalam' blebleble :P
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Kolorowe liście.
« Odpowiedź #2 : 2007-10-09, 06:26 »
Fajne
ZGADZAM się z Ret, no jak tak można xDD
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Forum Zwierzaki

Odp: Kolorowe liście.
« Odpowiedz #2 : 2007-10-09, 06:26 »

Pira

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 740
  • <3
Odp: Kolorowe liście.
« Odpowiedź #3 : 2007-10-09, 11:39 »
ej? gdzie moge zamieścić moje opowiadanka (króóóóóóókie x))
w jakim dziale?

x))

acha i narazie jest ładnie u ciebie kitko xP
no i popieram was anas i retro xDD
Zapisane
Włosy me pochwycił wiatr. Dziesięć pięter i ciemność.

meraviglia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 257
  • I don't put my hands up and surrender...
    • WWW
Odp: Kolorowe liście.
« Odpowiedź #4 : 2007-10-09, 17:59 »
Pira, mozesz zalozyc nowy watek ze swoimi opowiadaniami :P Tak to sie tutaj robi ;D :P


Kitka, to koniec tego pierwszego opowiadanka? :P Chyba nie, co? :P

A poza tym, zamiast pisac tutaj jakies farmazony (czyt. krotkie opowiadania) lepiej koncz nam Pisarke :P A ze reszta tez tego chce, to jestes przeglosowana. :P :D

A poza tym... JA (Beata :P) nie rozmawialam z zadnym Piotrkiem i nie siedzialam z nim przy jednym komputerze :P (nawet nie mam w klasie Piotrka xD) <lol2? :P :P:P:P
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: . . . . :)
« Odpowiedź #5 : 2007-10-17, 20:39 »
Eee tam...

2.
 Jarek w żadnym wypadku nie mógł stwierdzić, że jest ideałem, takim jak na przykład Piotrek, ale mimo to, gdy pojawił się w klasie 5d, wszystkie dziewczyny zaczęły się za nim „uganiać”. Piotrek poszedł w odstawkę, teraz [prawie] wszystkie dziewczyny wlepiały w niego oczy, jakby był jakimś rzadkim okazem w zoo.
 W piątek nauczycielka matematyki zostawiła otwarte drzwi sali lekcyjnej, jak zawsze po ostatniej lekcji.
 W klasie był tylko Jarek, Marcin – który był dyżurnym i właśnie zmazywał tablicę –oraz  Zuzia. Zuzia nie była ładna, nie uczyła się dobrze – ale ta nuta sympatyczności, którą posiadała w sobie, była najważniejsza. Teraz Zuzia podeszła do ławki Jarka i patrzyła się, jak kolega wkłada książki do swojego plecaka.
- Co się stało? –zapytał zauważając spojrzenie dziewczyny.
- Bo tak sobie... Noo... Myślałam... Boo... Yyy... Bo tak sobie myślałam... Yyy... Czy przyjdziesz na dyskotekę? – wykrztusiła wreszcie z siebie – bo w poniedziałek jest dyskoteka... No to... Przyjdziesz?
Te słowa bez ładu i składu spowodowały, że Jarek chciał się roześmiać, ale wtedy Zuzia na pewno rozpłakałaby się, a tego by nie chciał.
- Jasne, że przyjdę... jeżeli nie będę mieć żadnych innych zajęć. – uśmiechnął się,  Zuzia po chwili zrobiła to samo.
- A... to super. Ja też może przyjdę. Może nie, a może tak. Znaczy na pewno tak... No to... no to cześć!
 Jarek uśmiechnął się do siebie, myśląc, że Zuzia jest bardzo fajna, tylko trochę dziwnie się wobec niego zachowuje.
Ach, te dziewczyny!

3.
- Edyta, a ty musisz ciągle narzekać? –spytała Julka, gdy siedziały pod drzwiami klasy w poniedziałek, czekając na dzwonek, obwieszczający początek pierwszej lekcji.
- A co, mam być ciągle wesoła, jak ty? Nie mogę. Mam zbyt dużo nauki. –urwała, obserwując coś uważnym, skupionym wzrokiem. – Ktoś przyszedł.
- Kto niby?
- Piooo...
- Edyta, przestań! W tej kwestii jesteś zawsze wesoła...
- ..treeee...
- A to jest w tobie najgorsze!
- ...eek!
- Nie mów tak głośno, Edyta! On jeszcze usłyszy!
- Piotrek! –zakończyła dziewczyna i uśmiechnęła się, a po chwili wróciła do uczenia się historii. W końcu, ważniejsza jest wiedza, jak wyglądał starożytny Rzym, niż wiedza, w kim zakochała się jej własna przyjaciółka.
 Piotrek – czarnowłosy, z „magicznym” (według Julii) uśmiechem chłopak właśnie stanął obok dziewczyn i zaczął szukać kogoś wzrokiem.
- Widziałyście gdzieś Beatę? –zapytał, nie wiedząc, jaki żal był teraz w sercu jednej z koleżanek.
- Nie przyszła jeszcze. – oznajmiła spokojnie Edyta, pocieszając wzrokiem Julkę.
- Daj mi spisać histę. –rzekł Piotrek, patrząc się na Edytę. – Beata miała mi pożyczyć, ale jej nie ma. Ona jest strasznie zapominalska. Zapomniała, że ma przyjść wcześniej. No, kobieto, dawaj te ćwiczenia, baba mnie zabije, że nie mam zadania!
- Dobrze ci to zrobi. – oznajmiła cicho Julia, wstała i odeszła. Zaś Edyta wzruszyła ramionami.
- Co jej się stało?
- Obraziła się. A historii i tak ci nie dam.
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

ghosty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 588
Odp: . . . . :)
« Odpowiedź #6 : 2007-10-18, 13:11 »
Fajne ;) No Kitka, Ty to masz talent ;] Powinnaś częściej pisać!
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: . . . . :)
« Odpowiedź #7 : 2007-10-18, 13:50 »
no Kitka faaaajneeee
kolejną cześć plis
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

meraviglia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 257
  • I don't put my hands up and surrender...
    • WWW
Odp: . . . . :)
« Odpowiedź #8 : 2007-10-18, 19:25 »
Czuje niedosyt ;) Ja chcę jeszcze!, jeszcze!, jeszcze!

Czemu robisz z mojej imienniczki taką jędzę? :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: . . . . :)
« Odpowiedz #8 : 2007-10-18, 19:25 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 25 zapytaniami.