Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: zupa?  (Przeczytany 3114 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eli

  • Gość
zupa?
« : 2004-09-10, 14:31 »
Wiem ze zadaje banalne pytania, ale jednak wole wiedzieć niż zrobić coś nie tak ..

Zastanawia mnie czy robie źle..
Mój Oli bardzo lubi zupy.. i jak jest jakaś zupa, to zawsze daje mu troszeczke do miski.. zjada wszystko ...
dziś np. mamusia zrobiła krupnik.. dałam troszeczke kotu, wraz z kawałkami kurczaka gotowanego...  był zachwycony..
Wiem że nie powinnam dawać mu za dużo bo zupy są tłuste.. ale raz na jakiś czas chyba nie zaszkodzi?

Jak jest rosuł, to Oli uwielbia marchewke gotowaną.. a to zdrowe..
Zapisane

Emilka

  • Gość
zupa?
« Odpowiedź #1 : 2004-09-10, 14:49 »
zupy nie tylko ze sa tluste ale zazwyczaj mocno przyprawione, mozesz dac mu czasem zupki ale nie za duzo. Ja czasami miecho polewam kotom rosolem dla smaku ;)
Czasami gdy jem (wlasnie np. krupnik) przyjdzie do mnie Maja i z talerza troche wychlepta ;) Ale sa to naprawde male ilosci sporadycznie podawane wiec nie martwie sie o negatywny ich wplyw na zdrowie kota.
Zapisane

myszka

  • Gość
zupa?
« Odpowiedź #2 : 2004-09-10, 14:50 »
Akurat tym, czwego w zupach należy się obawiać, nie jest tłuszcz - koty potrzebują dużo tłuszczu, bo z niego czerpią energię. Problemem są przyprawy, których kot absolutnie jeść nie powinien (oprócz odrobiny ziół). Rozwiązaniem może być gotowanie dla kota jego własnych tłustych rosołków bez przypraw :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

zupa?
« Odpowiedz #2 : 2004-09-10, 14:50 »

Sal

  • Gość
zupa?
« Odpowiedź #3 : 2004-09-10, 14:52 »
Przyprawy dodawać na samym końcu, a wcześniej ulać trochę kocinom.  :wink:

Moje też czasem zupkę wychłepczą, ale mało.
Zapisane

Eli

  • Gość
zupa?
« Odpowiedź #4 : 2004-09-10, 15:18 »
No własnie Oli też nie je jej za dużo. Tak troche na dnie miski. Ale na prawde daje mu ja zadko wiec chyba nie ma sie czego obawiać :)
dzięki
Zapisane

iwa

  • Gość
zupa?
« Odpowiedź #5 : 2004-09-10, 15:52 »
moje koteczki też wcinają mi zupe :wink: frania uwielbia marchewke gotowana :)  a dutek wypija mi nawet herbate z kubka :lol: ostatnio uparł sie na wyciaganie torebki herbacianej z kubka. co mu zabralam,to on znowu brał :lol: mania tez łapką wypija herbate,albo zupe ;) fajny to widok. najczesciej mama daje kotom krupnik.smakosze krupniku.
Zapisane

Eli

  • Gość
zupa?
« Odpowiedź #6 : 2004-09-10, 15:58 »
Iwa, widze ze Twoje koty sa tylko miesiac straszne od mojego :) miesiąc i jeden dzień :-)

słyszałam że gotowana marchewka jest bardzo zdrowa, wiec zwykle jak mam okacje i jak daje kotu karme z puszki, to mieszam ją z marchewką :) wcina wszystko :)
Zapisane

iwa

  • Gość
zupa?
« Odpowiedź #7 : 2004-09-10, 16:33 »
:wink: nom :lol: wczoraj miały urodzinki :wink: ale są już takie duże,jak ich mama mania :wink: szybko rosną.a kiedyś były takie malutkie. tylko śliczny jest już u nowej pani :( na torcik miały wątróbke :wink:
marchewka jest dobra i zdrowa. frania to nawet surową czasami wcina,a mania to surową marchewką się bawi,podrzuca sobie i gania ją :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.204 sekund z 23 zapytaniami.