Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Zabawy z psem  (Przeczytany 8673 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Zabawy z psem
« : 2004-10-31, 14:08 »
W jakie zabawy bawicie się z psem??
Ile godzin się bawicie?? 8)

Scotia

  • Gość
Zabawy z psem
« Odpowiedź #1 : 2004-10-31, 14:20 »
HOHOHO ;) zajmuje mi to cały dzień oprócz czasu kiedy pisze na forum :wink:
najbardziej lubimy bawić sie w aportowanie z wody, nad rzeczka, na drugim miejscu jest zabawa w polowanie : kucam i udaje ze Falco jest moja zdobycza i patrze mu prosto w oczy, on tez *kuca* i ucieka i tak w kółko , na trzecim miejscu jest szukanie, potem przeciaganie zabawek, no i bawimy sie tez w skakanie za zabawka nad moimi nogami kiedy siedze...hmmm...troche skomplikowane :P no i rozne inne zabawopodobne gierki,
jest dobra książka pt. zabawy z psem, ale przeciez chodzi o to zeby byla przyjemnosc, a nie tak jak pisze w ksiazce :)
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Zabawy z psem
« Odpowiedź #2 : 2004-10-31, 14:25 »
Ja z Korą
1.Zakładam maske a ona sprubuje mi ja z  glowy cieagnac
2.Ide z nia na boisko i gram w noge(super gra)
3.ide z nia do lasu i aportujemy
4.W domu zabieram jej cos a ona musi to zlapac
5.Chowanie i wychodzenie meidzi sciana a ona wtedy skacze na polke i na mnie
6.To samo co sciotia z tym kucaniem

a z kora sie bawie srednio 7 godzin w weeekendy a tak normalnie 3-4 :lol:

Forum Zwierzaki

Zabawy z psem
« Odpowiedz #2 : 2004-10-31, 14:25 »

golden

  • Gość
Zabawy z psem
« Odpowiedź #3 : 2004-10-31, 14:30 »
Moje psy uwielbiaja, wrecz KOCHAJA sie ze mna bawic :P wszystko zalezy od tego gdzie jestesmy :P na spacerach, gdy jestesmy na polach ulubiona zabawa psiakow (szczegolnie Willego) jest pogton za rzucona pilka, czy np... krolikiem :P roi sie tam od tych futrzakow... na polach szukaja tez myszy, wyplaszaja ptaki z zarosli :P
W domu lub w ogrodzie najlepsza zabawa dla moich psow jest "kto pierwszy kogo wywali" :lol: gdy mamy czas i humor, to czesto ja probuje wywalic psa, popychajac go za jego bok albo lapiac za szyje :P oczywiscie na tyle delikatnie, zeby nic im nie zrobic :P Kiedy uda mi sie juz Benka badz Lobe wywalic, to jest druga runda - pies probuje wywalic mnie :P i tak sie kreci... Moze nie wyglada to na bezpieczna zabawe, ale obie strony uwazaja, zeby nie zrobic nikomu krzywdy ;)

Gdy Benek byl maly, najlepsza zabawa byla pilka nozna :P krecila sie taka mala beczulka pod nogami i nie nadazala za mna :lol: teraz ta beczulka "troszke" wyrosla i ma dwojke tak samo duzych znajomych, jak on sam :P wiec pilka nozna nie jest juz najczestsza zabawa :P czesciej daje psom pilke i same sie nia rzadza :P
Zapisane

Scotia

  • Gość
Zabawy z psem
« Odpowiedź #4 : 2004-10-31, 14:56 »
Cytuj

Ide z nia na boisko i gram w noge(super gra)

mój jest świetnym obrońcą, mógłby tez byc bramkarzem, na atak się nie nadaje jest za łagodny :D
gramy tez w gre jabłko-nożną :P
ach i tez bawie sie z nim w PSY: gryziemy się, zaczepiamy, gonimy. wszystko na czworaka - ja tez :P
i jeszce bawimy się w wychodzenie spod koca : nakrywam go a on musi w jak najkrótszym czasie wyjść ;)
hmmm......co jeszcze......na razie nic mi nie przychodzi do głowy :wink:
Zapisane

Nanami

  • Gość
Zabawy z psem
« Odpowiedź #5 : 2004-10-31, 15:27 »
Hmm zalezy jaka pora roku takze  :wink:

Teraz jak liscie poopadały, to bawimy sie w szperanie i gonienie szumiących lisci, swietna zabawa, w rzucanie szyszek, w aportowanie kamyków, patyków, piłeczek, a jak jest ładna pogoda i nie ma wiatru idziemy tropić (uczymy sie, ładnie nam idzie). W lecie jedziemy nad wodę i taplamy sie, bawimy sie w chowanego, w gonitwy, w zimie ciągnie sanki, rzucamy sniezki, wygłupiamy sie w sniegu... W wiosne jest chyba najgorzej bo roztopy ;)

A w domu to turalmy sie po podłodze, bawimy zabawkami, chowam jej zabawke, a ona potem szuka, cwiczymy posłuszenstwo...  ;)
Zapisane

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Zabawy z psem
« Odpowiedź #6 : 2004-10-31, 15:49 »
Ja z Batusiem najbardziej lubimy grać w noge, super jest ;) no a w domku to chowam mu maskotkę, uciekam przed nim, chowam się pod kołdrą a on mnie musi znaleźć :) wiele tego jest :P
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

julia_mrm

  • Gość
Zabawy z psem
« Odpowiedź #7 : 2004-10-31, 16:26 »
Ja sie bawie w szarpanie zabawki i rzucanie na swierzym powietrzu :D albo biegam a psy z mna!
Zapisane

Ulcia

  • *
  • Wiadomości: 903
Zabawy z psem
« Odpowiedź #8 : 2004-10-31, 16:48 »
Teraz na jesieni najlepsza zabawa to wskakiwanie w góry liści i gonienie mnie jak uciekam, no i oczywiście przy tym jeszcze trzeba uciekinierke przewrócic, ale ostatnio rzadko mu sie to udaje, bo robie 'uniki'  :lol:  oczywiście bardzo lubi gdy mu rzucam piłeczke, patyki, kamienie, żołędzie. Ja z nim jeżdże na działke to jakieś zawsze zabawy sie znajdzie... :P
Zapisane
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. [Jean Cocteau]


gg:1428362

Forum Zwierzaki

Zabawy z psem
« Odpowiedz #8 : 2004-10-31, 16:48 »

whiper

  • Gość
Zabawy z psem
« Odpowiedź #9 : 2004-10-31, 17:23 »
w przeciąganie zabawki, rzucanie i zabieranie przedmiotów, w "berka", ścigamy się (eh, zawsze przygrywam :P), ala piłka nożna... to chyba wszystko :)
Ile godzin? Nie liczę... jak tylko nas najdzie to się bawimy  :lol:
Zapisane

Scotia

  • Gość
Zabawy z psem
« Odpowiedź #10 : 2004-10-31, 18:28 »
Cytuj

wskakiwanie w góry liści

HEHE...u mnie jest tak, ze jak Prosiaczek wejdzie w taką górę to go nie widać... :lol:
Zapisane

golden

  • Gość
Zabawy z psem
« Odpowiedź #11 : 2004-10-31, 18:39 »
Cytat: Scotia
Cytuj

wskakiwanie w góry liści

HEHE...u mnie jest tak, ze jak Prosiaczek wejdzie w taką górę to go nie widać... :lol:

mojego Benka tez nie :mrgreen: mimo ze to wielki bernenczyk :lol: Benio uwielbia gory lisci, zawsze jak zbieram liscie w ogrodzie to rozsypuje mi usypane sterty zagrzebujac sie w nich :P
Zapisane

Scotia

  • Gość
Zabawy z psem
« Odpowiedź #12 : 2004-10-31, 18:58 »
Cytuj

bernenczyk

dziwne...on jest czarny, a mój jest rudy :P
Zapisane

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Zabawy z psem
« Odpowiedź #13 : 2004-10-31, 18:59 »
Cytat: Scotia

HEHE...u mnie jest tak, ze jak Prosiaczek wejdzie w taką górę to go nie widać... :lol:


hoho co dopiero mówić mojego :lol: jak on nawet 15 cm nie ma LOOL
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

*~Dominisia~*

  • Gość
Zabawy z psem
« Odpowiedź #14 : 2004-10-31, 19:04 »
Hmm, ja sie tyle z Ariką bawie, ze tych zabaw bym nie wyliczyla! :)

Ale Między innymi są to te :
Bawienie sie w PSY, gryziemy sie, szarpiemy, gonimy ( zawsze przegrywam :P ), zaczepiamy itd. ;)
Ja udaje martwą i rzucam sie na podloge, ona na mnie szczeka ( :lol: ), bieze za reke i ciągnie po podlodze (  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: ), wchodzi na mnie itd.
Ja jej uszy wyciągam! Arika wprost to ubóstwia! Ona stoi, ja lapie jej uszy i ciągne, a ona szczerzy zęby i lize ;) Potem ona wskakuje na mnie i mnie gryzie uszy :lol:
Gonienie pilki.
Ja udaje kurę w ogrodzie, czyli : gdacze no i udaje kure, a Arika krazy wokol mnie i popiskuje-warczy-szczeka i skacze i lize ;)
Udawanie : piesek! Czyli jak jest otwarte okno na ogrod czy na ulice ja wolam : piesek! Majka, dobry piesek! I Arika natychmiast dwoma lapami wskakuje na okno i patrzy ;) (Maja! - to od tego, ze w sąsiedztwie jest suka o takim imieniu ktora ciagle szczeka, no i Arika sie na nia wkurza ;) )

To tylko 1/16 naszych zabaw  :lol:

Bawimy sie prawie ciągle :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zabawy z psem
« Odpowiedz #14 : 2004-10-31, 19:04 »

golden

  • Gość
Zabawy z psem
« Odpowiedź #15 : 2004-10-31, 19:33 »
Cytat: Scotia
Cytuj

bernenczyk

dziwne...on jest czarny, a mój jest rudy :P

jak sie Benek zagrzebie w te liscie, to tez go nie widac :wink:
Zapisane

Moniaa

  • Gość
Zabawy z psem
« Odpowiedź #16 : 2004-10-31, 19:44 »
Bawimy sie na wiele sposob. Np.  stajemy z moja mama i rzucamy, turlamy, itp. do siebie pilki tenisowe, a Tyrusia goni, oczywiscie czesto bywa tak, ze zostaje nam tylko jedna ;)
Zapisane

Scotia

  • Gość
Zabawy z psem
« Odpowiedź #17 : 2004-10-31, 20:00 »
Cytuj

jak sie Benek zagrzebie w te liscie, to tez go nie widac

to musi być niezła kupa liści :P
Zapisane

Dalmachinka

  • Gość
Zabawy z psem
« Odpowiedź #18 : 2004-11-02, 14:16 »
Mój dalmat Nikolas ma 3 lata ale uwielbia sie bawić jak szczeniaczek i wychodzi mu to rewelacyjnie 8)  jego ulubioną zabawką jest piszcząca piłka, kiedy ją naduszam on daje taki koncert ze wszyscy płaczemy ze smiechu  :lol:  poza tym chętnie aportuje i biega po kałuzach ;)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Zabawy z psem
« Odpowiedź #19 : 2004-11-02, 14:23 »
nasza zabawa polega glownie na tarmoszeniu i wyrywaniu jakiegos przedmiotu z pyska psa czyli inaczej silowanie sie. Bawimy sie wtedy kiedy Gucio ma na to ochote ;)
Zapisane

Staffka

  • Gość
Zabawy z psem
« Odpowiedź #20 : 2004-11-02, 22:34 »
Mój Tayson uwielbia sie bawic!!!!
Moze on robic to calymi dniami ja tez to uwielbiam!!!!
Tayson jest Staffem i bardzo lubi bawic sie w berka czyli on mnie goni i próbuje mi wyrwac z reki patyk lub zabawke a jak ja wyrwie no to on ucieka a ja go gonie,
 lubi tez sie wieszac na oponie i lubi gdy ja go na niej popycham w chwili gdy on jest na niej zawieszony,
 Kocha on równiez aportowac! i wiele innych zeczy!
jest on psem naprawde bardzo Aktywnym!  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zabawy z psem
« Odpowiedz #20 : 2004-11-02, 22:34 »

NaNcY

  • Gość
Zabawy z psem
« Odpowiedź #21 : 2004-11-03, 07:47 »
Snoopy uwielbia szaleć choć śpioszek z niego...
często sam przynosi mi zabawki na kolana... Bardzo lubi jak przeciąga się z nim jakieś sznury czy jak to ja mu robie "koszuleczki" (biore starą koszuleczke zwijam w rulon... robie kilka supłów) W domu to też przynosi rzuconą zabawke... na dworze to różnie bywa...

jak była zima too orzełki robiliśmy w śniegu :lol:
Zapisane

Tequilka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 387
Zabawy z psem
« Odpowiedź #22 : 2004-11-03, 09:25 »
Tequilka najbardziej lubi biegi za piłeczką, patykiem, kamieniem, butelką plastikową- z aportowaniem jest różnie (dopiero sie uczy), bawimy sie też w berka ja ją gonię potem ona mnie, w lesie bawimy sie w chowanego odwracam jej uwage (np. rzucam szyszkę) i w tym momencie chowam sie jej za drzewo- a ona szuka mnie i przy okazji uczy sie ze trzeba sie mnie pilnowac  :D Nad strumykiem w lesie bawimy sie w przeskakiwanie bez zamoczenia, skaczę z jednego brzegu strumienia na drugi i Tequilka za mną (coraz lepiej jej to wychodzi, juz tylko jedną łapkę ma zamoczoną). Jak jesteśmy w domu to aportujemy, chowam jej sie pod koc ona mnie szuka, no i z mężem Teq walczy (w końcu to bokser  :wink:  )
Zapisane
Marta & Tequilka & Zulinka
"...Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć..."

navel

  • Gość
Zabawy z psem
« Odpowiedź #23 : 2004-11-04, 12:34 »
Staram sie bawic z Niką dosyć często, w sumie to bawimy się codziennie. Ulubione jej zabawy to: rzucanie i gryzienie gumowego prosiaka ;) , szukanie zabawek które jej schowam, aportowanie,
Cytuj

tarmoszenie się i wyrywanie jakiegos przedmiotu z pyska psa.
Na dworzu to uwielbia tarzać się w liściach, wskakiwać w nie, uciekać przede mną itd.
Zapisane

Staffka

  • Gość
Zabawy z psem
« Odpowiedź #24 : 2004-11-04, 13:49 »
Noo moj Tayson równiez lubi beigac za ptaszkami, wiewiurkami i kotami!
az mi czsem tych zwierzontek szkoda!
Ale dla niego To frajda!
chociaz niepozwalam mu na to, ale wiecie jak to piesie jak zobaczy kotka!
he he  ;)
Zapisane

cypryjka

  • Gość
Zabawy z psem
« Odpowiedź #25 : 2004-11-04, 14:02 »
moj piesek uwielbia na mnieostrzyć kiełki ; ale to nie boli i nie zostawia śladów ;)
Zapisane

Atomic

  • Gość
Zabawy z psem
« Odpowiedź #26 : 2004-11-04, 15:00 »
Ja z moimi piechami w przeciąganie sznureczka, w aportowanie no i w berka... :wink:
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Zabawy z psem
« Odpowiedź #27 : 2010-07-05, 16:08 »
Stary temat, podobnego nie znalazłam ;)

Jak obecnie spędzacie czas z psami na spacerach? Jakie zabawy wasze psy lubią na spacerkach?

Chciałabym coś nowego wymyślić, bo... mamy wszystkie zabawy przerobione z Bianką.

Do tej pory zabawa w aportowanie, szukanie smakołyków, podążanie za tropem, zabawa w chowanego (ja się chowam, pies mnie szuka), agility (te domowe też :P ), frisbee, bieg przy rowerze, rolkach, przeciąganie, zapasy, różne sztuczki.

macie jakieś pomysły na miło spędzony spacer?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zabawy z psem
« Odpowiedz #27 : 2010-07-05, 16:08 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Zabawy z psem
« Odpowiedź #28 : 2010-07-05, 18:49 »
Ja nie mam żadnych pomysłów - Gizmo nie umie bawić się na spacerze, wszelkie harce zaczynają się po powrocie do domu, wygłupy w plenerze go nie interesują.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Zabawy z psem
« Odpowiedź #29 : 2010-07-05, 20:47 »
Cytuj
Umieść cytat
Ja nie mam żadnych pomysłów - Gizmo nie umie bawić się na spacerze, wszelkie harce zaczynają się po powrocie do domu, wygłupy w plenerze go nie interesują.

u mnie podobnie  ;)
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 28 zapytaniami.