Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 21   Do dołu

Autor Wątek: Chow-chow & Shar pei  (Przeczytany 109740 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Chow-chow & Shar pei
« : 2005-07-16, 10:06 »
Duużo futra, fioletowy jezyk, sztywny chód, ponure spojrzenie.... Lojalne, niesamowicie wierna, niezależne i uparte niedzwiedzie :P, czy ktoś interesują się tą wyjątkowa rasą? a może ktos ma "czałka"?
« Ostatnia zmiana: 2006-10-28, 09:01 autor Fatty »
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #1 : 2005-07-16, 10:11 »
Moja koleżanka miałam chow-chow'a ale musiała go oddać bo urodziła jej się siostrzyczka uczulona na sierść. Chow-chow są bardzo uparte, złośliwi mówią też że są tempe. Ale śmieszne są, szczególnie małe, czarne no i kudłate.

A chciałam jeszcze powiedziec że kolega ma chow-chow krótkowłosego. Przypomina on akite ale rzeczywiście to chow-chow, jest z papierami. To bardzo żadka rasa, jest kilka sztuk w Polsce.
Zapisane

MakroX

  • Gość
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #2 : 2005-07-16, 10:12 »
Ja sie specjalnie ta rasa nie interesuje ale pieski sa super :)

Charakterku ich nie nieznam ale wygladaje na przyjazne. Wyglad super :) Wielka "kupa" futra ;)

Chociaz współczuje im teraz z powodu tego ciepła tyle futerka a tak gorąco

O chow chow krotkowłosym nie słyszałem :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Chow-chow
« Odpowiedz #2 : 2005-07-16, 10:12 »

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #3 : 2005-07-16, 11:11 »
A u mnie w mieście jest kilka chowów, strasznie sympatyczne :;d: Lubie je, ale miec bym nie chciała - za duzo kłaków :P
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #4 : 2005-07-16, 14:11 »
Ta sierść wypada i sie bardzo wczepia w dywan, później nie da sie za bardzo jej wyciągnąć.
Zapisane

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #5 : 2005-07-16, 15:08 »
Bardzo je lubię. Mam 3 ulubione rasy - welsh corgi, chow-chow i shar pei.
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #6 : 2005-07-16, 20:21 »
 a z tą sierścia to ja juz chyba przestałam zwracać uwagę czy jest na dywanie czy nie... :P jeslibym miała cos przeciwko temu pewnie chowa bym nie miała, wyczesywanie ogranicza ten problem no i ja dodatkowo realizuję się twórczo-fryzjersko :mrgreen:
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #7 : 2005-07-16, 20:35 »
O, Fatty, masz słodkiego fioletowo-języcznego chow-chowa? Masz fotki? ;)
Zapisane

lilek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1989
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #8 : 2005-07-16, 20:36 »
Lubię,lecz nie chciałabym miec ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Chow-chow
« Odpowiedz #8 : 2005-07-16, 20:36 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #9 : 2005-07-16, 20:44 »
lila no i ja nie polecałabym tej rasy, były przejścia, oooj były :( ale teraz po długich staraniach jest więcej niż OK :)
Miss Lukusia, fotki mam, ich jakość marna(robione telefonem- większosć) tylko najpierw muszę znaleźć jakiś serwer ,zeby foteczki "wsadzic"
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #10 : 2005-07-16, 20:53 »
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #11 : 2005-07-16, 21:19 »
dziękuję :)


Data wysłania: 2005-07-16, 21:07
próba generalna, musze wstawianie fot obcykać, jeśli się uda to miał tu 7 tygodni, zaraz po przybyciu do domu, jak można zaobserwować dywan został zwinięty- psina postanowiła "wyładować" się tuż koło mojego łóżka.... :shock:



Data wysłania: 2005-07-16, 21:13
tutaj na balkonie i przed spacerkiem- wiek ok 3 lat, nie prezentuje sie najlepiej niestety- w tym roku swojego zycia strasznie dużo chorował
http://img301.imageshack.us/my.php?image=czarluchabalkon8yp.jpg


http://img303.imageshack.us/my.php?image=charlie6ju.jpg
« Ostatnia zmiana: 2005-07-16, 21:22 autor Fatty »
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #12 : 2005-07-16, 21:21 »
Jaka ona ślicznaaa! :kocham:
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #13 : 2005-07-16, 21:22 »
Rzeczywiście słoooodki piesek :)
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #14 : 2005-07-16, 21:28 »
heheh, to facet- :czarlunia" napisałam tak zdrobniale :)
a tutaj sobie śpię(mam juz 4 lata)-moje ulubione foto
http://img303.imageshack.us/my.php?image=zdjcie0104hg.jpg

 a tu najswieższe i ostatnie zdjęcie- tutaj sobie drzemie, oczywiście mordka obowiązkowo na progu:)
http://img303.imageshack.us/my.php?image=zdjcie0764wx.jpg
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Chow-chow
« Odpowiedz #14 : 2005-07-16, 21:28 »

Madagaskar

  • Gość
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #15 : 2005-07-16, 22:04 »
Ślicznyyyyyyyy!             :kocham: :kocham: :kocham: :kocham: :kocham: :kocham: :kocham: :kocham: :kocham: :kocham: :kocham: :kocham: :kocham: :kocham: :kocham: :kocham: :kocham: :kocham:
Zapisane

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #16 : 2005-07-16, 22:07 »
Fatty, powiem szczerze - zazdroszczę Ci! :kocham:
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #17 : 2005-07-16, 22:10 »
Boshe, ale piękny :kocham:
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #18 : 2005-07-16, 22:16 »
jejcia jaki cudny misiek... :kocham:

uwielbiam patrzeć na te psy ale niestety rzadko spotykam je na spacerkach... moze to i lepiej...
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #19 : 2005-07-16, 22:18 »
Śliczne fotki :) Szczególnie tej malusieńkiej kupki sierści :kocham: Normalnie tylko przytulać :lol:
Ale szczerze mowiac, takiego psa w domu bym nie chciala miec, szczegolnie w lato - ten psiacek tak sie meczy w tym futerku.... W zime inna bajka ;)
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #20 : 2005-07-16, 22:30 »
no własnie teraz jest istna udręka, pojechał ze mną pod namiot, strasznie podobała mu sie wolna przestrzeń i chodzenie bez smyczy 24/h na dobę, ale właśnie przeszkadzał ten upał... do jeziora choćby nie wiem co nie wejdzie(do deszczu także ma "obrzydzenie :;p:), wiec drzemał w cieniu przykryty namoczonym ręcznikiem...
Wytrzymał 4 dni, pobyt byłby dłuższy gdyby psina nie dostała od kogoś kostek z kurczaka...
Następnego dnia o 5 rano panika,że z psem cos sie dzieje, a on leżał w błocie skulony, nie reagował na wołania.... :shock: :shock: :shock: był nieco zmęczony upałami, to fakt, ale ostre kosteczki z kurczaka dołozyły swoje:( Doszedł do siebie po 2 dniach, teraz jest ok, bardzo dużo biegamy po lesie i na stadionie, ale teraz muszę z nim wyjśc już około 5 jesli chcę mu zrobić taką przyjemność.. a chcę :)- wtedy jet jeszcze chłodno

Za to w zimie..... :jupi2: morda cała w śniegu, tarzanie się... to nic,że chodnik jeszcze nieodśniezony, puszczam go przodem a on z radoscią idzie po zaspach co jakis czas ryjąc nosem w białym puchu....
jesli o zimowe spacery chodzi to z utęsknieniem czekam na zimę!!
dziękuję za komentarze  :)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Chow-chow
« Odpowiedz #20 : 2005-07-16, 22:30 »

Vizsla

  • Gość
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #21 : 2005-07-16, 22:33 »
Noo... to tak jak nas wyposażyć w futro i chodzić w nim przez cały dzień. Ja bym nerwowo nie wytrzymała :lol:
Dlatego są podstawy, zeby twierdzic, ze pies ten nie przepada za latem :roll: :lol:
W zime musi byc o tyle fanie, ze moze siw wyszalec i nie trzesie sie jak inne psy, bez siersci czy tez a krotka itp... ;)
Choc moj krotkowlosiak, ale uwielbia zime ;)
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #22 : 2005-07-16, 22:36 »
Ja ostatnio nawiązałam kontakt z przesympatyczną właścicielką chowów i z dnia na dzień podobają mi się coraz bardziej, ale mieć nie chcę, bo za dużo włosów :)

A co do futra to prawda... Znam dużo kudłatych :;d: psów w blokach i przyznam że nie jest to najlepszy pomysł... Ja jakoś nie wyobrażam sobie trzymania bernardyna w 70m2 a jest kilka i takich :(
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #23 : 2005-07-16, 22:41 »
Wiesz może i tak być, ale jeśli pies ten ma codzienne długie wybiegi, gdzieś gdzie jest do tego miejsce. Np. na jakiś polach treningi, zabawy itp. Wtedy nie ma nic przeciwko ;) Ten ciasny dom, będzie tylko dla niego miejscem spania, pożywienia i odpoczynku a całą energie spozytkuje na zewnątrz :P
Ale i tak nie jestem za tym ;) Wogóle jakoś długowłose moim zdaniem w lato maja tragedię :roll: Jak wiadomo gustuje w króko, choć z długo podobają mi się seterki ang ;)
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #24 : 2005-07-16, 22:43 »
co do psa w bloku to mam nieco inne podejscie( w koncu sama mieszkam w bloku, heheh), piesek w mieszkaniu przecież nie nie biega :P... ale faktycznie, bernardyny i ciasne mieszkanie? ojjjjjjjjjjjjjjjjj.....
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #25 : 2005-07-16, 22:45 »
No właśnie ja uważam ze pies w bloku się nie męczy, można i trzymac doga, ale bernardyna czy malamuta w mieszkanku i 2 spacerki dziennie... Maskara... :(
Sama mieszkam w bloku, i sama chcę dużego albo średniego ale krótkowlosego psa... Znam berneńczyka która w upalne dni chłodzi się przyklejakac sie do ściany, lodówki, wchodzac do wanny, leząc na podłodze bez dywanu, na balkonie...
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #26 : 2005-07-16, 22:47 »
Jesli 2 spacerki dziennie to sorry, ale człowiek nie powinien miec zadnego psa :lol: Nawet małego pekińczyka :lol:
Każdy pies powinien mieć kilka spacerków dziennie, wtym dosyc urozmaiconych :P
Hehe, Labciu, mój pies zachowuje się tak samo jak brneńczyk, ale większośc zalezy tez od masci, czarne ps maja najgorzej...
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #27 : 2005-07-16, 22:50 »
mój pies ma 4 spacery dziennie, ale teraz z racji upałów ten południowy i popołudniowy skrócone do niezbednego minimum. Za to rano czasmi robie z nim kilka kilometrów, wiec nawet jak na chow chow, powszechnie uważane za lenie, jest wysportowany :)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Chow-chow
« Odpowiedz #27 : 2005-07-16, 22:50 »

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #28 : 2005-07-16, 22:56 »
Niom niestety czarny przyciąga słońce... Dotkliwie to odczuwam bo zwykle ubieram się na czarno no i mam ciemne włosy... i wlasnie ja dlatego nie chcem za bardzo czarnego psa, chociaz umaszczenia czarne podplanane bardzo mi się podoba :)
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Chow-chow
« Odpowiedź #29 : 2005-07-16, 23:01 »
Teddy bardzo przeżywa ten upał, widać to gdy opuszcza klatkę schodowa i jęzor od razu zwieszony do ziemi :lol:
Co prawda nie wpływa to jakoś specjalnie na jego zachowanie, aktywny i zywiłowy jak zawsze, ale wiem,ze upał mu strasznie dokucza. Teddy jest jednak na tyle intelientnym psiakiem, ze wogole sie tym nie przejmuje i w spokoju gna za patykiem itp ;) :wink:
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 21   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 28 zapytaniami.