Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu

Autor Wątek: Czechosłowacki wilczak  (Przeczytany 31705 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sssmok

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #30 : 2007-10-31, 22:00 »
Spoko :)

Jeszcze co do mojego postu. Nie chodzi mi o to, zeby komus wmowic, ze nie nadaje sie na wlasciciela wilczaka. Pisze to, zeby naprawde przemyslal swoja decyzje 1000 razy i zeby nie podejmowal jej pod wplywem impulsu - jaki ladny piesek, ja chce takiego :)
Ludzie, ktorzy w ten sposob kupuja wilczaki, potem maja duuuze problemy, a psy sa nieszczesliwe.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #31 : 2007-10-31, 22:05 »
Cytuj
No coz brak czasu  :P
Poza tym najczesciej czytam, a malo pisze (patrz linijka wyzej  :P )

...Szkoda,że Masz mało czasu i że najczęściej,tylko czytasz,ponieważ dyskusja z Tobą,była bardzo interesująca i wywnioskowałem z niej,że masz dużą wiedzę,na temat psowatych. :VoV: :) :VoV:
Ponownie,przepraszam,za offa...... :oops: :roll:

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #32 : 2007-10-31, 23:28 »
widzisz loleczka - piszesz, ze moze skrocic swoj czas a uczenie sie - za trzy lata bedzie matura, po maturze - studia, a na studiach nie ma czegos takiego jak skrocenie czasu nauki - tam wydluza sie niemilosiernie, czesto ludzie studiuja w innych miastach niz mieszkaja, wyklady potrafia trwac nawet 12 godzin  + samodzielne zdobywanie materialow. czasu trzeba miec naprawde bardzo duzo - nawet pozniej.

jessli chodzi o to ze od kilku tygodni ma manie na unkcie wilczakow - to powiem ci ze po raz pierwszy zobaczylam wilczaki na wystawie w niemczech - zkochalam sie od pierwszego wejrzenia i wilczak wciaz jest moim marzeniem -  mam warunk, mam pieniadze, mialam zgode rodziny, mialam rowniez czas. Podobna sytuacja? z jednej strony tak - tyle, ze stwierzilam ze wole poczekac - i dobrze zrobilam. To ze kiedys bede miec wilczaka to pewnosc, kiedy to bedzie? nie mam zielonego pojecia - jednak roznica miedzy mna a twoja kolezanka jest taka, ze twoja kolezanka chce wilczaka od kilku tygodni - kto wie czy jej zaraz to nie minie. A skad pewnosc ze mi nie minie? Bo ja czekam juz od dziesieciu lat.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedz #32 : 2007-10-31, 23:28 »

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #33 : 2007-10-31, 23:43 »
Cytuj
widzisz loleczka - piszesz, ze moze skrocic swoj czas a uczenie sie - za trzy lata bedzie matura, po maturze - studia, a na studiach nie ma czegos takiego jak skrocenie czasu nauki - tam wydluza sie niemilosiernie, czesto ludzie studiuja w innych miastach niz mieszkaja, wyklady potrafia trwac nawet 12 godzin  + samodzielne zdobywanie materialow. czasu trzeba miec naprawde bardzo duzo - nawet pozniej.
zgadzam sie z tobą
ja czekam dwa lata i jeszcze trochę sobie poczekam
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

sssmok

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #34 : 2007-11-01, 01:50 »
Ja jak pisalam czekalam prawie 10 lat ;)
Warto bylo. Nauczylam sie cierpliwosci i teraz mi sie przydaje  :D
Nie mowie, ze musisz tyle czekac, ale jesli chcesz miec wilczaka i dzielic z nim zycie, to lepiej zeby bylo juz wszystko poukladane :) No i bedziesz miec pewnosc, ze to nie zauroczenie i nie kaprys, a mocno przemyslana decyzja ;)

...Szkoda,że Masz mało czasu i że najczęściej,tylko czytasz,ponieważ dyskusja z Tobą,była bardzo interesująca i wywnioskowałem z niej,że masz dużą wiedzę,na temat psowatych. :VoV: :) :VoV:
Ponownie,przepraszam,za offa...... :oops: :roll:
Dzieki, az sie zaczerwienilam  :oops:
Jak skoncze pisac magisterke (wreszcie) to moze bedzie lepiej z czasem :) Kto wie...
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #35 : 2007-11-01, 01:56 »
Cytuj
Jak skoncze pisac magisterke (wreszcie) to moze bedzie lepiej z czasem Smile Kto wie...

W takim razie - poczekam. :VoV:
A,mógłby ktoś wkleić fotkę takiego wilczaka? - hi,hi - przetrwała nazwa kraju,który już nie istnieje... :lol: :P

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #36 : 2007-11-01, 02:50 »
...Szkoda,że Masz mało czasu i że najczęściej,tylko czytasz,ponieważ dyskusja z Tobą,była bardzo interesująca i wywnioskowałem z niej,że masz dużą wiedzę,na temat psowatych. :VoV: :) :VoV:
Ponownie,przepraszam,za offa...... :oops: :roll:

no Lisku masz Racje :) sssmok sie zna na pieskach :) ma dwa poootwory :D

ja na pierwszego psa czekalam .... od dziecinstwa. Nie moglam miec psa ze wzgledu na kiepskie warunki mieszkaniowe(w budynku szkolnym :roll:) i musialam czekac na to az sie wybudujemy na wsi, pod lasem z łąkami, a trwalo to 12 lat? ;) Ale przez ten caly zcas ciagle cos czytalam na temat psow, marzylam o psie, rodzice twierdzili ze jak dorosne to fascynacja psami mi przejdzie wiec pozniej nie bede chciala sie psem opiekowac-a jednak nie minela a wzrosla i rosnie wciaz ;)

 Najpierw moja wiedza na temat szkolenia opierala sie na uczeniu psa na kolczatce, i pociaganiu smycza... pozniej dominacja psa typu J.Fisher, w koncu odkrylam metode klikerowa i pozytywne wychowanie, ktore wykorzystuje przy szkoleniu mojej suczki pierwszej.. popelnilam mase bledow, gdyz bylam jeszcze zielona- wiele błędów odwracalnych, kilka nie.... ale mowie ze podstawa to dobra wiedza i szkolenie od podstaw, gruntowne, porzadne, jak pisze sssmok w grupie(a ja nie wiedizalam tez o tym ze to jest bardzo dobre i sama ja uczylam)...

Moze nie mam wilczaka, ale wiem jak wazna jest socjalizacja-ktorej na szczescie nie zaniedbalam i od poczatku przez kilka pierwszych miesiecy zycia Tosci jezdzilam z nia specjalnie do Warszawy z mojej wsi, kilka razy w tygodniu, by poznala szum ulicy, tlumy ludzi, zgrupowania psow, jezdzilam do domow z malymi 3-5 letnimi dziecmi, jezdzilam metrem, autobusami, pociagiem itd...wszystko z czym moze sie spotkac w przyszlosci...zeby byla przystosowana.. gdybym zostala z nia na wsi jestem pewna ze balaby sie tego wszystkiego jakby pojechala nagle do miasta jako dorosly pies. (Czasami jak w domu spiac uslyszy jakis halas na zenwtarz to ja mysle niepokoi i szczeka.. co dopiero byloby jakby byla niescocjalizowana...strach pomyslec :roll: )

Wiec wracajac do wilczaka -te pies potrzebuje o wiele wiecej, dluzszej oraz porzadnej i starannie zaplanowanej socjalizacji niz inne rasy-w koncu domieszka wilka robi swoje i ma zakodowana lękliwość, ktora trzeba tłumic intensywnie od malego. Jesli sie to zaniedba-strach a w konsekwencji tego- agresja bedzie trudna do opanowania...

Czy kolezanka bedzie miec czas jak np sssmok by poswiecic sie psu bez reszty i jezdzic z nim czesto i wszedzie? by uksztaltowac go na zrownowazonego psychicznie psa?

Osobiscie mowie ze mi podobaja sie baaardzo wilczaki, ale nie podjelabym sie na pewno obecnie wychowania takiego psa... narazie wole retrievera, bo wiem ze z takim psem sobie radze, i choc moja wiedza wciaz sie powieksza, w tym praktyczna tez, to wilczaka nadal balabym sie miec bo moglabym popelnic niewybaczalne bledy...



Sssmok dasz fotki swojej pieknej pociechy? :) (pamietaj o miniaturkach ;) )
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

sssmok

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #37 : 2007-11-01, 03:24 »
W takim razie - poczekam. :VoV:
A,mógłby ktoś wkleić fotkę takiego wilczaka? - hi,hi - przetrwała nazwa kraju,który już nie istnieje... :lol: :P
Rasa powstala w Czechach, ale jest pod patronatem Slowacji.
Z czasem troche sie pozmienialo, ale nazwe postanowiono zostawic  :)

Sssmok dasz fotki swojej pieknej pociechy? :) (pamietaj o miniaturkach ;) )
No jak prosisz - wrzucam stare i nowe :P Ostatnia fotka w miare biezaca ;)
   
        
     
Zapisane

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #38 : 2007-11-01, 12:01 »
ssmok, co one tam jedzą? :D krowę z kopytami im dajesz? :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedz #38 : 2007-11-01, 12:01 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #39 : 2007-11-01, 12:15 »
Fajne zwierzaki :kocham:,ale...wydaje mi się,ze są trochę mniejsze od swoich " wilczych " kuzynów?...może,źle widzę?...:mysli:
Cytuj
no Lisku masz Racje  :) sssmok sie zna na pieskach  :) ma dwa poootwory  :P
Hi,hi...nie tylko ma pieskach,ale i na innych psowatych. :) :VoV:
Cytuj
(pamietaj o miniaturkach  )
...Hi,hi,hi... :D :lol:

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #40 : 2007-11-01, 14:21 »
Lis, no jasne, że są mniejsze i delikatniejsze... :)
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #41 : 2007-11-01, 15:04 »
no tak, a wilczek sssmoka nie jest do konca duzy ;)

Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #42 : 2007-11-01, 17:42 »
gdzie kupiliście swoje Wilczaki? :)
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #43 : 2007-11-01, 17:50 »
Pamiętam jak kiedyś zobaczyłam kilka na wystawie,nie znałam wcześniej tej rasy.Stanełam jak wryta,gapiłam sie i myślałam''czy ci ludzie powariowali?, wilki na wystawe przyprowadzać no i najważniejsze skąd oni je wzieli''. :lol:
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

sssmok

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #44 : 2007-11-01, 18:18 »
ssmok, co one tam jedzą? :D krowę z kopytami im dajesz? :P
No wiesz na wieczornym grillu byla koza...

Fajne zwierzaki :kocham:,ale...wydaje mi się,ze są trochę mniejsze od swoich " wilczych " kuzynów?
Przecietny wilczak - pies ma kolo 67-69cm w klebie, a wilk karpacki kolo 72-75. Ale zdarzaja sie czesto mniejsze wilki i wieksze wilczaki ( i odwrotnie). Najwiekszy polski wilczak ma 73cm. Suki sa sporo mniejsze. Wedlug wzorca CzW powinny byc o 5cm wyzsze od ONow i 5cm nizsze od wilkow. Ogolnie hodowla idzie w strone zwiekszenia wzrostu i wysmuklenia sylwetki - nadania bardziej wilczego wygladu (do tego male ucho, jasne oko, krotszy ogon). Nie zawsze idzie to w parze.
Moj psiak niestety do duzych nie nalezy - nie wiedziec czemu, bo zapowiadal sie na duzego, a jest najmniejszy z psow w miocie. W tej chwili ma 8 miesiecy i 62,5cm. Na oko bedzie mial kolo 65-66cm, czyli troche ponizej sredniej. Ale zobaczymy za pol roku, bo zdarzalo sie, ze psy rozwijaly sie dluzej i doganialy reszte miotu. Te pierwsze zdjecia sa sprzed 2 miesiecy, teraz jest juz duzo wiekszy ;)

gdzie kupiliście swoje Wilczaki? :)
Jabberwock z Peronowki - mowi samo za siebie :)
Od poczatku wiedzialam, ze pierwszy bedzie pies i do tego z Peronowki. W koncu na tej stronie pierwszy raz zobaczylam te psy prawie "na zywo" ;)
Powoli juz szukam suki, ale jeszcze do konca nie wiem skad, jak i gdzie :)

Pamiętam jak kiedyś zobaczyłam kilka na wystawie,nie znałam wcześniej tej rasy.Stanełam jak wryta,gapiłam sie i myślałam''czy ci ludzie powariowali?, wilki na wystawe przyprowadzać no i najważniejsze skąd oni je wzieli''. :lol:
:D
Jak bylam na swiatowce w Poznaniu i nie moglam znalezc ringu z wilczakami, to kierowalam sie brakiem szczekania i... wyciem. Ponad 80 wilczakow w jednym miejscu wygladalo niesamowicie. :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedz #44 : 2007-11-01, 18:18 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #45 : 2007-11-01, 18:26 »
pierwsze wilczak jakie kiedykolwiek widzialam - jak juz pisalam, widzialam w niemczech - szlo sobie dwoch ludzi z czterema wilczakami - no i wlasnie  - jesli chodzi o wzrost to mialy jakies 75 - 80 cm w klebie. W zwiazku z tym jedno wiem na pewno - wilczak, ktorego bede miala bedzie sprowadzony z niemiec :P chyba ze sssmoku uda ci sie wyhodowac cos duzego :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #46 : 2007-11-01, 18:27 »
Cytuj
W koncu na tej stronie pierwszy raz zobaczylam te psy prawie "na zywo" Oczko
ja tez , ta stronę CzW z Porenówki przez przypadek znalazłam :roll: , wilki kocham i Wilczaki tez bo wyglądają jak one :kocham:

a tak poza tym to wszyskie rasy psów wilko podobnych mi sie podobają ale Wilczaki najbardziej
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

sssmok

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #47 : 2007-11-01, 18:43 »
pierwsze wilczak jakie kiedykolwiek widzialam - jak juz pisalam, widzialam w niemczech - szlo sobie dwoch ludzi z czterema wilczakami - no i wlasnie  - jesli chodzi o wzrost to mialy jakies 75 - 80 cm w klebie. W zwiazku z tym jedno wiem na pewno - wilczak, ktorego bede miala bedzie sprowadzony z niemiec :P chyba ze sssmoku uda ci sie wyhodowac cos duzego :P
Hmmm, a moglabys uscislic na oko kiedy to bylo i w jakiej miejscowosci?
Moze udaloby mi sie odszukac te psy w bazie.
Wilczaki majace 74-75cm zdarzaja sie sporadycznie, a 80cm wilczakow nie ma.
Niektore sa ciezsze i bardziej masywne i przez to wydaja sie duzo wieksze od innych, ale zazwyczaj dochodza do 73cm. Jest to tak zwany typ owczarkowaty, od ktorego sie teraz odchodzi na korzysc typu wilczego.

Przejrzalam wyniki bonitacji. W Niemczech najwiekszy wilczak mial 72,5cm. Zaraz zobacze ogolem.
Przejrzalam bonitacje od 1982 do 2007 roku. Najwiekszy pies mial 73,5cm. Bylo jeszcze 5 psow po 73cm. Wiekszosc to psy w typieciezkim - niemaja w sobie nic z wilka oprocz koloru.
Zapisane

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #49 : 2007-11-01, 19:01 »
Cytuj
Wilczaki majace 74-75cm zdarzaja sie sporadycznie, a 80cm wilczakow nie ma.

w tej chwili to ze takowych nie ma jest bardzo prawdopodobne :P

To bylo we frankfurcie nad menem - bodajze gdzie na wiosne - a dlaczego wtedy mogly byc, a teraz juz nie? Bo to bylo dobre 10 lat temu.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

sssmok

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #50 : 2007-11-01, 19:03 »
Sprobuje cos poszukac na temat tych psow.
A skad ta pewnosc, ze mialy 80cm?

filmiki z CzW :kocham:
http://pl.youtube.com/watch?v=JJnETXwyjR8
http://pl.youtube.com/watch?v=K_Sygqj_TVA
To akurat jest jeden z nielicznych nierodowodowych wilczakow w Polsce :)
« Ostatnia zmiana: 2007-11-01, 19:10 autor Iras »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedz #50 : 2007-11-01, 19:03 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #51 : 2007-11-01, 19:10 »
zobaczylam wilki, a majac 12 lat byly dla mnie ogromne - no i nie moglam sie powstrzymac i zaczelam gadac z ludzmi :P  - no i padlo miedzy innymi pytanie o wzrost.

po pierwsze - modyfikuj posty.

Cytuj
To akurat jest jeden z nielicznych nierodowodowych wilczakow w Polsce Smile

juz jakis debil zaczal psucie rasy :/
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

sssmok

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #52 : 2007-11-01, 19:13 »
Tak myslalam :)
Bardzo mozliwe, ze po prostu tak powiedzieli :)
Wilczak majacy 73cm wydaje sie ogromny. Naprawde.
Znam wielu ludzi zawyzajacych wzrost swoich psow, bo im wieksze tym ciekawsze.
Kiedys spotkalam psa, ktory mial byc niby ogromnym brytanem - byl ciezki i duzy.
Ale po bonitacji okazalo sie, za ma 66cm ;)

Po prostu nie wierze, zeby pies byl az tak duzy. Nie ma takich.
Wlasciciel moze powiedziec wszystko, ale liczy sie wynik mierzenia na bonitacji - a tu jak pisalam najwiekszy pies, jakiego znalazlam to 73,5cm.
Jak pisalas - mialas wtedy 12 lat, wiec psy mogly Ci sie wydawac ogromne, a ludzie Cie wkrecili.
To tak jak czesc mowi spotykanym ludziom, ze to wilki :P

Jeszcze pozostaje pytanie czy wolisz duze wilczaki czy wilcze.
Bo ten dlugonogi, szczuply i wilczy zawsze bedzie wydawal sie mniejszy.
Cos za cos :)

po pierwsze - modyfikuj posty
Juz sie poprawiam :)

Cytuj
juz jakis debil zaczal psucie rasy :/
Niestety troche ludzi w tym uczestniczylo i poszly w Polske dwa nielegalne mioty.
Nie mieli chetnych na szczeniaki, wiec moze jest szansa, ze nie bedzie sie to powtarzac.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #53 : 2007-11-01, 19:22 »
Cytuj
Bardzo mozliwe,ze poprostu tak powiedzieli Smile

nie znasz niemcow :P

Cytuj
Wilczak majacy 73cm wydaje sie ogromny. Naprawde.

jak dla kogo :P dla mnie wszystko co ma ponizej 75cm. jest malutkie :P i lecitke jesli wazy ponizej 50 kg. najmniejszy pies u mnie to rottweilerka - nie mierzylam jej nigdy wiec nie powiem ile ma wzrostu, jednak w porowaniu z najmniejsza fila (63 cm; 54 kg wagi)- to jest to drobniutkie malenstwo
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

sssmok

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #54 : 2007-11-01, 19:26 »
nie znasz niemcow :P
Oj troche znam, maja sklonnosci do przesady :P

jak dla kogo :P dla mnie wszystko co ma ponizej 75cm. jest malutkie :P i lecitke jesli wazy ponizej 50 kg. najmniejszy pies u mnie to rottweilerka - nie mierzylam jej nigdy wiec nie powiem ile ma wzrostu, jednak w porowaniu z najmniejsza fila (63 cm; 54 kg wagi)- to jest to drobniutkie malenstwo
Ja tez wole duze psy :)
Tylko moj przyszly rep niestety za duzy nie bedzie, ale nad jego kariera jeszcze sie pomysli :P
Co do wagi to wilczak nigdy nie bedzie wazyl 50kg, nawet przy wzroscie ponad 70cm.
Sa bardzo lekkie, nawet jesli sa zarazem bardzo wysokie.
No chyba, ze bedziemy je specjalnie tuczyc albo mamy wczesniej wspomniany typ owczarkowaty, ktory nie ma w sobie nic z wilka.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #55 : 2007-11-01, 19:35 »
Cytuj
Oj troche znam, maja sklonnosci do przesady Razz

ja natomiast znam ich bardzo dobrze - durni, naiwni, wiekszosc do przesady uczciwa. 9 lat w niemczech zrobilo swoje.

Cytuj
Co do wagi to wilczak nigdy nie bedzie wazyl 50kg, nawet przy wzroscie ponad 70cm.

szczerze? i dobrze :P im ciezszy pies tym wieksze ryzyko ze bedzie mial klopoty ze stawami, pomijajac juz fakt, ze jak mi (odpukac) zachoruje ktorys z psow o potrzebne sa antybiotyki to  przy cenie okololo 40 goroszy za mililitr, za cala kuracje place jakies 20 zl. Natomiast odpclanie to juz kwestia 100 zl. na cale stado (czyt: prawie pol tony psow :P ) - ogolnie rzecz biorac - masa rzeczy jest liczona na wage.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

sssmok

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #56 : 2007-11-01, 19:41 »
ja natomiast znam ich bardzo dobrze - durni, naiwni, wiekszosc do przesady uczciwa. 9 lat w niemczech zrobilo swoje.
Ale i tak nie uwierze w 80cm wilczaka. To niestety bzdura.
Poza tym gdyby trafil sie taki wielki pies to na 100% bylby znany i rozmnazany :D

szczerze? i dobrze :P im ciezszy pies tym wieksze ryzyko ze bedzie mial klopoty ze stawami, pomijajac juz fakt, ze jak mi (odpukac) zachoruje ktorys z psow o potrzebne sa antybiotyki to  przy cenie okololo 40 goroszy za mililitr, za cala kuracje place jakies 20 zl. Natomiast odpclanie to juz kwestia 100 zl. na cale stado (czyt: prawie pol tony psow :P ) - ogolnie rzecz biorac - masa rzeczy jest liczona na wage.
Tak jak mowilam - hodowla idzie w kierunku tych wysokich, a zarazem lekkich :)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #57 : 2007-11-01, 20:01 »
Cytuj
Poza tym gdyby trafil sie taki wielki pies to na 100% bylby znany i rozmnazany Mr. Green

tak ci sie wydaje? widzisz - ten pies mial 10 lat temu juz jakies 6 lat - dodatkowo wlascicielami byli niemcy - niemcy natomiast nie tylko nie kryja na prawo i lewo, ale tez jest u nich cos takiego, ze hodowle umawiaja sie na to ile w danym roku bedzie miotow, pomijajac juz to, ze przy tzw. trudniejszych rasach potrafia przewalkowac potencjalnego chetnego na  calego i po kilkugodzinne rozmowie odprawic go z kwitkiem. no jeszcze ta kwestia - ze teraz chce sie "powiekszyc" wilczaki - a co bylo 10 lat temu?

no i jeszcze - wzorzec to nie tylko wzrost - a niemcy nie szastaja ocenami doskonalymi na prawo i lewo (czyt: nierzadko sie zdarza, ze w calej rasie nie znajdzie sie nawet jedna ocena doskonala.)

No i prezede wszystkim - geny. Taki przyklad z fil - suka brazowa w czarne pregi, 62 cm w klebie, potezna, samiec zloty, 70 cm w klebie - ogolnie - oba psy ch.pl bez wyrazniejszych wad w fenotypie, suka nie tolerujaca zadnych innych zwierzat, samiec niezbyt przyjaznie nastawiony do ludzi - co z tego wyszlo? blekitne, w jasnobrazowe pregi indywiduum z blekitnymi oczami, niemalze wszystkimi mozliwymi wadami _ 80 cm w klebie, charakter natomiast taki, ze wiekszej ofiary to w zyciu nie widzialam
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedz #57 : 2007-11-01, 20:01 »

sssmok

  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #58 : 2007-11-01, 20:16 »
tak ci sie wydaje? widzisz - ten pies mial 10 lat temu juz jakies 6 lat - dodatkowo wlascicielami byli niemcy - niemcy natomiast nie tylko nie kryja na prawo i lewo, ale tez jest u nich cos takiego, ze hodowle umawiaja sie na to ile w danym roku bedzie miotow, pomijajac juz to, ze przy tzw. trudniejszych rasach potrafia przewalkowac potencjalnego chetnego na  calego i po kilkugodzinne rozmowie odprawic go z kwitkiem. no jeszcze ta kwestia - ze teraz chce sie "powiekszyc" wilczaki - a co bylo 10 lat temu?
no i jeszcze - wzorzec to nie tylko wzrost - a niemcy nie szastaja ocenami doskonalymi na prawo i lewo (czyt: nierzadko sie zdarza, ze w calej rasie nie znajdzie sie nawet jedna ocena doskonala.)
Tak sie sklada, ze wiem o tym bardzo dobrze - takze o tym, ze w niektorych klasach nie wystawia sie wogole oceny doskonalej.
Musisz wziac pod uwage, ze nie tylko Ty znasz Niemcow i niemieckie hodowle.
Jest to jedno z najlepiej wspolpracujacych z Polska panstw, wiec gwarantuje Ci, ze na pewno bylby taki pies w bazie na wolfdog'u. Z samej przyczyny, ze bylby najwiekszy na swiecie, a takie sprawy nie przechodza bez echa.
Nie traktuj mnie jak laika nie znajacego wzorca, bo tak sie sklada, ze psy wystawiam i mam zamiar zajac sie hodowla, wiec musze jednak cos tam wiedziec - nie sadzisz?
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Czechosłowacki wilczak
« Odpowiedź #59 : 2007-11-01, 20:29 »
Lubię duże psy,ale jak do tej pory,miałem same średnie,lub jamnikowate kundelki - to,ma też swoją zaletę,bo jak by mi się duży pies na łóżko zwalił,to dla mnie by już miejsca nie było...:lol: :P
Wilki,są takie...bardziej " napakowane ",szczególnie zimą - czy u wilczaków,też się zmienia wygląd/gęstość okrywy włosowej,na zimę?.
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.096 sekund z 28 zapytaniami.