Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Problem ze szczeniakami bez rodowodu  (Przeczytany 4137 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bozenasara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6
Problem ze szczeniakami bez rodowodu
« : 2012-01-26, 19:14 »
Witam  :)
Mam problem z 6-tygodniowymi szczeniakami mojej suni.
Ale może najpierw wstęp..
Mamy 5-letnią sukę z problemem częstych ciąż urojonych. Dopuściliśmy ją do psa jej rasy, jeden jedyny raz - są śliczne szczeniaki ale od 1 stycznia jest nowa ustawa o zakazie handlu psami i kotami i nie mogę dać ogłoszenia w gazecie ani internecie. Wszystkich chować nie mogę, chciałabym sprzedać aby  mieć na sterylizację mojej suni. No sytuację mam niekomfortową. Co w takim wypadku, czy ktoś mi może podpowiedzieć? Będę wdzięczna :)
Zapisane
Bożena:)

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Problem ze szczeniakami bez rodowodu
« Odpowiedź #1 : 2012-01-26, 19:34 »
Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Ale skoro już jest, to możesz psy oddać za darmo. Takie ogłoszenie możesz dać zarówno w internecie jak i gazecie, ale nie możesz powiedzieć, że psy są rasowe, bo to jest okłamywanie osób, które potencjalnie wezmą od Ciebie szczeniaka. No i powinnaś poczekać jeszcze 2 tygodnie przed odłączeniem małych od matki.

A tak w ogóle, to kto Ci powiedział, że ciąża zapobiega ciążom urojonym? Czemu dopuściłaś sukę zamiast od razu ją wysterylizować?
Zapisane

bozenasara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6
Odp: Problem ze szczeniakami bez rodowodu
« Odpowiedź #2 : 2012-01-26, 20:00 »
Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Ale skoro już jest, to możesz psy oddać za darmo. Takie ogłoszenie możesz dać zarówno w internecie jak i gazecie, ale nie możesz powiedzieć, że psy są rasowe, bo to jest okłamywanie osób, które potencjalnie wezmą od Ciebie szczeniaka. No i powinnaś poczekać jeszcze 2 tygodnie przed odłączeniem małych od matki.

A tak w ogóle, to kto Ci powiedział, że ciąża zapobiega ciążom urojonym? Czemu dopuściłaś sukę zamiast od razu ją wysterylizować?


Dziękuję, pewnie tak zrobię :)
Pytanie - psy rasowe to tylko te z rodowodem?
Jeśli tak to coś jest nie tak - znam psa rasy mojej suni i jest "rasowcem", ale strasznie głupim. Właściciele mają z nim "krzyż pański". Moja jest wspaniałym, mądrym, karnym psem i wykazuje wszystkie cechy psa rasowego, w wyglądnie również. Wiem, że tu na forum najczęściej będą odzywać się głosy hodowców więc pewnie reprymendę nie raz dostanę.
Nie zamierzam prowadzić hodowli, sunię dopuściłam z czysto ludzkiego, a nie hodowlanego punktu widzenia. Nie był dla mnie ważny rodowód bo na wystawy nie zamierzałam chodzić, a sunię z jej rasy zawsze chciałam mieć i mam.
Dlaczego nie wysterylizowałam? - a dlatego, ż jej sterylizacja to koszt od 600-750 zł (Warszawa)- najczęściej nie byłam w stanie wyjąć tyle z kieszeni, ot tak na raz :/
 

Zapisane
Bożena:)

Forum Zwierzaki

Odp: Problem ze szczeniakami bez rodowodu
« Odpowiedz #2 : 2012-01-26, 20:00 »

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Problem ze szczeniakami bez rodowodu
« Odpowiedź #3 : 2012-01-26, 21:05 »
Koszt odchowania szczeniakow jest zdecydowanie wiekszy. niż sterylizacja. A gdyby sunia potrzebowala cesarki ?
Szczeniaki sprobuj oddac za koszty karmienia i opieki weterynaryjnej - to nie jest zarobek . A ciąże urojone beda sie powtarzac . Moge polecic Ci bardzo dobrego chirurga w Warszawie:


gabinet "Dr.Ewa" Ul.Sucharskiego 4 tel. 226643726
wet.chirurg Cezary Wawryka
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Problem ze szczeniakami bez rodowodu
« Odpowiedź #4 : 2012-01-26, 21:35 »
Zachowanie tylko w niewielkiej części zależy od rasy, w zdecydowanie większej od codziennych zajęć psa i jego wychowania. Nie jestem hodowcom, ale rodowód daje Ci pewność, że z małego słodkiego szczeniaczka wyrośnie taki pies jakiego oczekujesz. Daje Ci bardzo duże prawdopodobieństwo, że pies będzie zdrowy, że nie przenosi chorób genetycznych. No i w większości przypadków, jeżeli ktoś decyduje się na hodowlę psów rasowych to robi to z zamiłowania, wiesz, że szczeniaki są dobrze odchowane, mają szczepienia, nie są niczym zarażone, są odrobaczone (oczywiście, zdarzają się hodowle psów rodowodowych nastawione jedynie na kasę i zaniedbujące psy, ale o takich hodowlach jest zawsze głośno, wystarczy poszukać informacji o rasie w internecie, a na pewno natkniesz się na informację jakich hodowli unikać. O "hodowlach psów bez rodowodu" z reguły jest mało informacji). Dodam jeszcze, że niektóre cechy ujawniają się co któreś pokolenie, Twój pies może wyglądać w pełni jak pies rasowy, ale np u jej szczeniaków może ujawnić się jakaś niepożądana cecha (lub wręcz wada śmiertelna). Następnym razem zanim dopuścisz sukę z "czysto ludzkiego, nie hodowlanego punktu widzenia" przejdź się do schroniska - zobacz ile psów czeka na dom, skoro jesteś w stanie zapewnić go "swoim" szczeniakom, zajmij się szukaniem domu dla schroniskowców.

W wielu miastach są też prowadzone akcje tańszych sterylizacji, warto poszukać informacji na ten temat.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Problem ze szczeniakami bez rodowodu
« Odpowiedź #6 : 2012-01-26, 21:51 »
Wsrod wielu ludzi , a nawet wetow, panuje przekonanie ,ze suczke trzeba douścic raz "dla zdrowia" bo inaczej "zgłupieje". Ale od tego ani zdrowsza, ani madrzejsza nie będzie. A naraża się ją na ryzyko powiklan i trudy odchowania szczeniat.
A zabiegu nalezy dokonac u dobrego chirurga.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

bozenasara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6
Odp: Problem ze szczeniakami bez rodowodu
« Odpowiedź #7 : 2012-01-26, 22:20 »
Koszt odchowania szczeniakow jest zdecydowanie wiekszy. niż sterylizacja. A gdyby sunia potrzebowala cesarki ?
Szczeniaki sprobuj oddac za koszty karmienia i opieki weterynaryjnej - to nie jest zarobek . A ciąże urojone beda sie powtarzac . Moge polecic Ci bardzo dobrego chirurga w Warszawie:


gabinet "Dr.Ewa" Ul.Sucharskiego 4 tel. 226643726
wet.chirurg Cezary Wawryka

Bardzo, bardzo dziękuję za wskazówki i za adres :)
Nasza suczka w czasie ciąży była pod stałą opieką lekarza, ciąża nie była liczna.
Zapisane
Bożena:)

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Problem ze szczeniakami bez rodowodu
« Odpowiedź #8 : 2012-01-26, 22:22 »
Mam nadzieję,ze szczeniaki znajda kochające domy a sunia trafi do dobrego chirurga i szybko dojdzie do siebie :)
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: Problem ze szczeniakami bez rodowodu
« Odpowiedz #8 : 2012-01-26, 22:22 »

bozenasara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6
Odp: Problem ze szczeniakami bez rodowodu
« Odpowiedź #9 : 2012-01-26, 22:31 »
Zachowanie tylko w niewielkiej części zależy od rasy, w zdecydowanie większej od codziennych zajęć psa i jego wychowania. Nie jestem hodowcom, ale rodowód daje Ci pewność, że z małego słodkiego szczeniaczka wyrośnie taki pies jakiego oczekujesz. Daje Ci bardzo duże prawdopodobieństwo, że pies będzie zdrowy, że nie przenosi chorób genetycznych. No i w większości przypadków, jeżeli ktoś decyduje się na hodowlę psów rasowych to robi to z zamiłowania, wiesz, że szczeniaki są dobrze odchowane, mają szczepienia, nie są niczym zarażone, są odrobaczone (oczywiście, zdarzają się hodowle psów rodowodowych nastawione jedynie na kasę i zaniedbujące psy, ale o takich hodowlach jest zawsze głośno, wystarczy poszukać informacji o rasie w internecie, a na pewno natkniesz się na informację jakich hodowli unikać. O "hodowlach psów bez rodowodu" z reguły jest mało informacji). Dodam jeszcze, że niektóre cechy ujawniają się co któreś pokolenie, Twój pies może wyglądać w pełni jak pies rasowy, ale np u jej szczeniaków może ujawnić się jakaś niepożądana cecha (lub wręcz wada śmiertelna). Następnym razem zanim dopuścisz sukę z "czysto ludzkiego, nie hodowlanego punktu widzenia" przejdź się do schroniska - zobacz ile psów czeka na dom, skoro jesteś w stanie zapewnić go "swoim" szczeniakom, zajmij się szukaniem domu dla schroniskowców.

W wielu miastach są też prowadzone akcje tańszych sterylizacji, warto poszukać informacji na ten temat.
Jak pisałam w pierwszym temacie to jest pierwsza i ostatnia ciąża. O piesku ze schroniska pomyślę jak moja Dorka odejdzie. Schroniskom chyba też się w jakimś stopniu przysłużyłam się bo w ostatnim roku dwa razy znaleźliśmy w rodzinie dla znajd domy.
Zapisane
Bożena:)

bozenasara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6
Zapisane
Bożena:)

bozenasara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6
Odp: Problem ze szczeniakami bez rodowodu
« Odpowiedź #11 : 2012-01-26, 22:37 »
Mam nadzieję,ze szczeniaki znajda kochające domy a sunia trafi do dobrego chirurga i szybko dojdzie do siebie :)

Ach, trochę będzie ciężko się rozstać, człowiek już się przywiązał, postaram się nie oddać ich byle komu  :roll:
Zapisane
Bożena:)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Problem ze szczeniakami bez rodowodu
« Odpowiedź #12 : 2012-01-28, 10:34 »
Ach, trochę będzie ciężko się rozstać, człowiek już się przywiązał, postaram się nie oddać ich byle komu :roll:
Może to tylko niefortunne sformułowanie... Ale nie wolno Ci oddać ich byle komu... Sorki, że tak piszę, ale tyle na co dzień widzi się niefrasobliwości w podejściu do zwierząt... Skoro już popełniliście taki błąd, Waszym obowiązkiem jest teraz stanąć na głowach, by psy miały zapewnione dobre domy.
Zapisane
IBDG Wrocław

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Problem ze szczeniakami bez rodowodu
« Odpowiedź #13 : 2012-03-03, 16:16 »
Daje Ci bardzo duże prawdopodobieństwo, że pies będzie zdrowy, że nie przenosi chorób genetycznych.
Czy ja wiem... w sumie to zależy od rasy. Jedni uważają, że hodowcy osłabiają psy przez dążenie do ideału, ale nie zmienia to faktu, ze pseudorasowe pochodzą z tych samych linii hodowlanych, tyle, ze szczeniaki są 'robione' na lewo. Ta opinia idzie na korzyść mieszańców.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 26 zapytaniami.