Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: chore shitzu  (Przeczytany 1800 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

M020

  • *
  • Wiadomości: 2
chore shitzu
« : 2012-06-28, 08:55 »
Witam. Dzisiaj Mój 4 miesięczny shitzu nie mógł się załatwić, wiec postanowiłam zawieźć szybko szczeniaczka do weterynarza. dowiedziałam się że ma ostre zapalenie odbyty. Tylko że nigdzie nie mogę znaleźć nic na ten temat . czy to groźne ? z góry dziękuje za odpowiedz
Zapisane

marwet

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 115
    • WWW
Odp: chore shitzu
« Odpowiedź #1 : 2012-06-29, 23:47 »
dziwne i poniekąd interesujące rozpoznanie. czy przypadkiem nie chodziło o zapalenie zatok/gruczołów okołodbytowych? jest to powszecha przypadłość. niekiedy po kilkukrotnym oczyszczeniu zatok ustępuje samoistnie niekiedy kończy się zabiegiem operacyjnym. Dowiedz się czy chodzi o właśnie tą jednostkę chorobową.
________
Marwet, dermatologia weterynaryjna.
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: chore shitzu
« Odpowiedź #2 : 2012-06-30, 14:21 »
Bardzo delikatny ten wet. Takie zapalenie wynika z BRAKU ODPOWIEDNIEJ PIELEGNACJI  tego miejsca. Ta rasa ma wlos ciagle rosnacy. Jesli piesek jest rzadko kąpany i czesany, okolice odbytu zarastają mieszając się z kupą i robi się kupowo-włosiany czop przyklejony do pupy. Zatyka odbyt powodujac niemozność wyproznienia się i  odparzenia.
Ludzie kupuja psy z taka sierscia szczęsliwi, ze pies nie linieje, a zapominaja o codziennej, systematycznej pięlęgnacji, czesaniu, kapielach i wycinaniu włosów wokół genitaliow .
I - powstaje nowa jednostaka chorobowa zwana eufemistycznie zapaleniem odbytu....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

Forum Zwierzaki

Odp: chore shitzu
« Odpowiedz #2 : 2012-06-30, 14:21 »

M020

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: chore shitzu
« Odpowiedź #3 : 2012-07-03, 08:28 »
jest kąpany tak mniej więcej co 3 tygodnie i czesany praktycznie codziennie czasami co drugi dzień, dlatego zdziwiła mnie ta choroba u niego bo naprawdę dbam o niego
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: chore shitzu
« Odpowiedź #4 : 2012-07-03, 19:04 »
Jak juz pisalam , nalezy wystrzyc okolice odbytu i kontrolowac je codziennie.
Czesze się psa po wierzchu, dupska nie oglada i efekt jest jaki jest.
Stan zapalny w tym miejscu z powietrza się nie robi.
« Ostatnia zmiana: 2012-07-04, 00:17 autor diuna »
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.095 sekund z 23 zapytaniami.