Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Może ciąża a może nie...?  (Przeczytany 6318 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karla

  • Gość
Może ciąża a może nie...?
« : 2002-07-12, 13:30 »
Jakie sa objawy ciazky u kotki...? Bo sie coraz bardziej zastanawiam, czy Spacji jakis kocur nie przyhaczyl... wyglada to tak...ma dopiero 8 miesiecy...2 miesiace temu miala pierwsza ruje...troche wczesnie, ale pytalam weta i to sie zdarza...a miala na pewno, bo darla mordke przez tydzien siedzac na lodowce przy oknie w kuchni...a po drugiej stronie siedzial czarno-bialy podworkowiec zwany przez nas pieszczotliwie "kocmoluchem" :)
W miedzyczasie Spacja wylazila na dwor i przed ruja i po...no i jakos nastepnej rui nie widac...czy to mozliwe, ze przy tak burzliwej pierwszej, druga przeszla bezobjawowo? U Zoski, z tego co pamietam przed sterylizacja, to jedna ruja sie konczyla, 2-3 tyg przerwy i od nowa...a tu cisza...i do tego Spacji od tej pierszej rui powiekszyly sie cycki, no i jak zwykle byla chudym szczurkiem to teraz jest troche zaokraglona...i to nie tylko po jedzeniu, a je tyle co zwykle (czyli wpierdziela ogromne ilosci)...ale z drugiej strony, moze przytyla, bo jest goraco i nie chce jej sie ruszac...

bylam z nia u weta w innej sprawie jakies 2 tygodnie temu, ale ja troche "obmacal" tak profilaktycznie i nic nie mowil o ciazy, a o cyckach powiedzial, ze jak kobitka dojrzewa to jej cycki rosna hehe

troche sie boje, bo jest za mloda na to, zeby miec male...ehhh sama nie wiem co o tym myslec, moze sobie cos ubzduralam...heheh
Zapisane

Estraven

  • Gość
Może ciąża a może nie...?
« Odpowiedź #1 : 2002-07-12, 14:57 »
Karlo, bezobjawowa ruja jest możliwa - zdarza się. Wczesnej ciąży u kotki praktycznie nie daje się wykryć. Coś na kształt pewności można mieć dopiero wtedy, gdy brzuszek zaczyna wyraźnie rosnąć (bardziej na boki, niż w dół). Zostaje zatem pilnować koty i czekać  :?  I zadbać, żeby w przyszłości (bliższej, dalszej) nie było niespodziewanych kociaków...

Poza tym - osiem miesięcy to na pewno za wczesny czas na ciążę. Fizjologicznie kotka w tym wieku bywa wprawdzie gotowa do ciąży, ale ona jeszcze rośnie i ciąża może wówczas zahamować albo spowolnić rozwój.

Pozdrawiam  :)
Zapisane

Karla

  • Gość
Może ciąża a może nie...?
« Odpowiedź #2 : 2002-07-18, 23:06 »
czy ja o cos pytalam??? :D :D :D
no to juz mam odpowiedz....
Spacja urodzila dzis trojke maluchow, ktore piluja ryjki jak zloto :)
sa po prostu piekne..jeden urodzil sie normalnie...a dwojka niestety operacyjnie...bo Spacja jest mlodziutka i sama nie dala rady...
wiecie...porod to naprawde cud....nawet jesli nie jest naturalny....jestem szczesliwa...bo tak naprawde uratowalam te dwojke od smierci...asystowalam przy porodzie...rozmasowywalam je...patrzylam czy oddychaja....niesamowite uczucie, jak zobaczylam, ze jednak zyja... :D :D :D
Spacja po narkozie jest jeszcze ledwo ciepla, wiec musimy sie maluchami opiekowac...ciekawe jak ja pojde do pracy po nieprzespanej nocy, ale co tam...ehhh...zycie jest piekne :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Może ciąża a może nie...?
« Odpowiedz #2 : 2002-07-18, 23:06 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Może ciąża a może nie...?
« Odpowiedź #3 : 2002-07-19, 09:31 »
No to Gratuluję szczęsliwej młodej mamusi  :D

I co tu dużo mówić - Karlo zostałaś babcią  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

AniaS

  • Gość
Może ciąża a może nie...?
« Odpowiedź #4 : 2002-07-19, 19:02 »
Przylaczam sie do gratulacji.  Napisz jakie beda dalsze losy kociakow, czy zatrzymasz chociaz jednego? Mam nadzieje, ze Spacja miewa sie juz lepiej i poradzi sobie z malymi. Wzniesmy 8) za powiekszona rodzinke! Pozdrawiam, trzymajcie sie mamuski 8)  :lol:
Zapisane

rademenes

  • Gość
Może ciąża a może nie...?
« Odpowiedź #5 : 2002-07-20, 15:06 »
Oj tak! cud! :D
Pare lat temu mialam kotke - Pyton  :) , ktora przyszla mi rodzic na kolana. Pewnie nie bardzo wiedziala co sie dzieje... oczywiscie bylam cala w skowronkach, ze to ja zostalam wybrana na polozna, a nie kto inny.
Urodzila piec maluchow o wlasnych silach, ostatniego musialam urodzic ja :P poprostu wsadzilam jej dwa palce i wyciagnelam malucha. Ale obeszlo sie baz cesarki. Zreszta wtedy nawet nie wiedzialam, ze takie zabiegi mozna robic kocim mama...
Gratulcje dla Spacji i ojca  (hihi pewnie nie wiesz ktory to przeprowadzil szturm) :lol:
Zapisane

G.N.

  • Gość
Może ciąża a może nie...?
« Odpowiedź #6 : 2002-07-20, 15:58 »
Gratuluję Potomstwa!
Tak przy okazji. Tobie się to już nie przyda, ale inni terz tu zaglądają, więc to informacja dla nich. Pierwszym objawem ciąży u kotki jest wyraźnie zaczerwienienie sutków, pojawiajace sie około 2 tygodnie po kryciu i utrzymujące się przez mniej więcej tydzień.
Zapisane

Karla

  • Gość
Może ciąża a może nie...?
« Odpowiedź #7 : 2002-07-20, 19:18 »
hehe wiem, ktory facet zaatakowal moja mala :) bo wyspiewywal jej pod oknem serenady przez 3 dni...a ona z drugiej strony siedzac na lodowce :D
bardzo przystojny kocur...czarny z niewielka iloscia bialych dodatkow i zielonymi oczkami...2 razy nawet wskoczyl nam na parapet hihi
Zapisane

Atossa

  • Gość
Może ciąża a może nie...?
« Odpowiedź #8 : 2002-07-20, 21:56 »
No to niech teraz tatus alimenty placi i pomoże dom dla maluchów znaleźc, jak podrosna  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Może ciąża a może nie...?
« Odpowiedz #8 : 2002-07-20, 21:56 »

rademenes

  • Gość
Może ciąża a może nie...?
« Odpowiedź #9 : 2002-07-20, 22:39 »
cos ty, oni maja wazniejsze sprawy na glowie niz alimenty i opieka nad potomstwem....podtrzymanie gatunku  :)
Zapisane

rademenes

  • Gość
Może ciąża a może nie...?
« Odpowiedź #10 : 2002-07-20, 22:40 »
:P
Zapisane

AniaS

  • Gość
Może ciąża a może nie...?
« Odpowiedź #11 : 2002-07-21, 14:39 »
achhhh... ci faceci... czyzby tylko w jednym byli dobrzy??? :wink:  :wink:  :wink:  :lol:
Zapisane

cayoki

  • Gość
Może ciąża a może nie...?
« Odpowiedź #12 : 2002-07-21, 14:41 »
Przyłączamy sie do gratulacji  :lol:
C & Miłka & Franeczka
Zapisane

Johny

  • Gość
Może ciąża a może nie...?
« Odpowiedź #13 : 2003-07-05, 21:16 »
Wysterylizuj kotkę po odchowaniu kociąt
Zapisane

myszka

  • Gość
Może ciąża a może nie...?
« Odpowiedź #14 : 2003-07-05, 21:29 »
Johny, może chociaż raz byś spojrzał na datę postu, na który odpisujesz? Ja rozumiem dwumiesięczny post - ale sprzed ROKU???
Zapisane

Forum Zwierzaki

Może ciąża a może nie...?
« Odpowiedz #14 : 2003-07-05, 21:29 »

Karla

  • Gość
Może ciąża a może nie...?
« Odpowiedź #15 : 2003-07-05, 23:00 »
no tez jestem zdziwiona, ze ktos na ten post odpowiedzial teraz hehe
btw Spacja miala sterylizacje lacznie z cesarka...
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Może ciąża a może nie...?
« Odpowiedź #16 : 2003-07-06, 00:32 »
ale Cie zaszczyt kopnął :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 26 zapytaniami.