Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Kidy pies się starzeje  (Przeczytany 8529 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

emilka_old

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« : 2002-10-27, 20:00 »
Moj piesek ma osiem lat, zauwazylam ze odrobinke siwieje mu pyszczek.....nie  poznac onim i tak ze jest w tym wieku...duzo ludzi nawet bralo go za szczeniaka :lol:  Kiedy wlasciwe pies sie starzeje...jaki powinien osiagnac wiek..?
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #1 : 2002-10-27, 20:56 »
ja słyszałam, że w wieku ok. 10 lat
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #2 : 2002-10-27, 21:53 »
Hańcur ma 12 lat, i po za białym ryjkiem nie widać, żeby była stara. To tak jak z ludźmi. Nie ma określonego wieku starości. Jeśli dobrze się czuje i jest energiczny, to ok.  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Kidy pies się starzeje
« Odpowiedz #2 : 2002-10-27, 21:53 »

Saba

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #3 : 2002-10-27, 22:54 »
Dokładnie :wink:  Moja Dianusia zdechła w wieku 11, ale była bardzo chora (cukrzyca i wynikające z tego powikłania). Wyglądała jakby miała z 15 lat. Na działce na wsi natomiast miałam do niedawna pieska, który podchodził pod 10, a był tak żywiołowy, energiczny, że też nie było widać że już staruszek. Niestety zginął dwa miesiące temu zagryziony przez psy  :(  :cry:  :(
Zapisane

emilka_old

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #4 : 2002-10-27, 23:35 »
Saba wyrazy wspolczucia...wiem co to znaczy strata przyjaciela :(
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #5 : 2002-10-28, 08:32 »
Cytat: Emilka
Saba wyrazy wspolczucia...wiem co to znaczy strata przyjaciela :(


Kiedyś miał mój dziadek czarnego kundelka żył 18 lat, dziadek bardzo rozpaczał po jego stracie  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

Saba

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #6 : 2002-10-28, 09:43 »
18 lat, coś niesamowitego  :D  Niemalże nieśmiertelny...
Zapisane

Monik@

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #7 : 2002-10-28, 10:26 »
Emilka 8 lat to nie starość. Ja bym powiedziała "dojrzały wiek dojrzały"  8)
Poza tym z psami przeważnie tak bywa, że to następuje skokami. Nic, nic, nic....potem nagle pies w szybkim tempie głuchnie albo ślepnie. Potem nic, nic.......i znowu coś się dzieje. Mój Wasyl 1 list. skończy 18 lat i nagle z dnia na dzień oślepł do końca. Koniec kropka.
Zapisane

Galja25

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #8 : 2002-10-28, 12:52 »
I nam i [....], CODZIENNIE przybywa, a to zmarszczek, a to siwych włosów...codziennie sie starzejemy. Im rasa psa wieksza, tym większe prawdopodobieństwo, ze przyjeciel szybciej odejdzie do krainy wiecznych łowów. Mi na sama myśl :cry:  :cry:  :cry:  po policzkach......
Mój ma niecałe 3 lata, a ma siwe włosy na mordce, tak to juz jest.....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kidy pies się starzeje
« Odpowiedz #8 : 2002-10-28, 12:52 »

Bona

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #9 : 2002-10-28, 13:44 »
wiem , ze to okropny temat , ale mam pytanie : co robi się z psem gdy umiera ????? Czy sa jakieś zakłady , które utylizują zwłoki psie???
Jakoś wszystkie moje poprzednie zwierzęta zmieniały miejsce pobytu na inne i nie widziałam ich martwych ( poza chomikami), a teraz czasami nachodzą mnie takie myśli : co się wtedy robi ????????? Czy weterynarzy też trzeba zawiadamiać ????
Zapisane

emilka_old

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #10 : 2002-10-28, 15:39 »
Galia25, dobrze ze moj piesek jest malutki :) ale tez slabiutki :( urodzil sie jako ostatni z miotu....ma problemy zoladkowe, trawienie....i ma tez klopoty z tylnimi nogami(jakies bole reumatyczne) i ma tez wrodzona wade, kuleje na jedna lape(tylna) hm....moja psina co prawde ma duzo tych wad :) ale ma tez wiele...wiele....duzo wiecej zalet, i kocham go bardzo bardzo bardzo.....i nigdy nie przestane kochac mojej malenkiej mordeczki ;)
Zapisane

Puppy

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #11 : 2002-10-28, 19:31 »
Cytat: Bona
wiem , ze to okropny temat , ale mam pytanie : co robi się z psem gdy umiera ????? Czy sa jakieś zakłady , które utylizują zwłoki psie???


nie jestem pewna( u mnie to bylo z chomikiem), ale jak poszedł mój brat go uśpić to weterynarz sam go chciał "wziąć"... później na tych zwierzakach są robione badania, pewnie na jakichś uczelniach weterynaryjnych...


Mój piesek- ma 5 miesięcy, a wygląda jak staruszek  :lol:  ( zdjęcia na www- http://sawka.vecco.com )
Zapisane

Bona

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #12 : 2002-10-28, 19:43 »
chomika to ja pogrzebalam pod balkonem z honorami , :cry:  :cry:  ale co z wiekszymi zwierzakami ????????????????[/list]
Zapisane

Saba

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #13 : 2002-10-29, 09:15 »
Cytat: Puppy
Cytat: Bona
wiem , ze to okropny temat , ale mam pytanie : co robi się z psem gdy umiera ????? Czy sa jakieś zakłady , które utylizują zwłoki psie???

nie jestem pewna( u mnie to bylo z chomikiem), ale jak poszedł mój brat go uśpić to weterynarz sam go chciał "wziąć"... później na tych zwierzakach są robione badania, pewnie na jakichś uczelniach weterynaryjnych...

Mozna zmarłego pieska zabrać do krematorium (albo robi to weterynarz jeśli u niego zwierzaka zostawisz), ale niestety wtedy tez nie masz pewności co się z nim tak naprawde stanie. Wiem, że zdarza się że pracownicy takich placówek sprzedają ciała psów na smalec itp. Ja swoje pieski grzebałam.
Zapisane

Monik@

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #14 : 2002-10-29, 11:05 »
Saba: na JAKI smalec?
Bona: są psie cmentarze.
Do wszystkich: nie pytajcie, ja wiem co się robi. Koniec kropka
Jeśli ma się możliwość - najlepiej jest własnego psa samemu pogrzebać.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kidy pies się starzeje
« Odpowiedz #14 : 2002-10-29, 11:05 »

Bona

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #15 : 2002-10-29, 11:43 »
psie cmentarze to ja widziałam tylko na amerykańskich filmach  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

Monik@

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #16 : 2002-10-29, 12:54 »
Bona na innych forach były podawane te miejsca. Naprawdę są.
Zapisane

Galja25

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #17 : 2002-10-29, 13:00 »
Bona strzał w 10!
Takim czymś, takim tematem powinien zainteresować się sejm!!!
Wiem, tylko, ze psi cmentarerz jest koło Konina, czy jakos tak. Nie wiem, dokładnie. Ale kto by tam jechał 200-300 km, zeby pochować psa, i odwiedzac go raz w roku??? Takie cmentarze POWINNY byc w kazdym województwie!!!Przynajmniej jedno!!!A jak ktos mieszka w bloku.....?To co ma zrobic???
Zapisane

Basia

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #18 : 2002-10-29, 14:38 »
Hej , mój Axel ma 13lat , jest owczarkiem nienieckim i niestety widać po nim wiek. Tak mi się wydaj , bo jestem z nim nacodzień. Chociaż jest to miłe ,że gdy chodzę z nim na kontrole to wetci zawsze się dziwią , tak dobrez wygląda w takim wieku. Ja wykonują Axlowi co pól roku badania krwi , wątroba , nerki , komórki rakowe , poprostu komplet. Miał robione badanie okulistyczne i okazało się , że ma poczatki katarakty - bierze Capivit A+E forte, do tego od miesiąca jest leczony na artretyzm - i całe szczęście z olbrzymimi efektami- okazało się , że na zdjęciu RTG wyszło , że ma zrosty na kręgosłupie. Miał również wykonane EKG - u starszych psów występują wady serca. Zacząl głuchnąć , więc wybieram sie z Nim za tydzień na kontrolę oczu i wtedy zobaczymy , co można dlaej poradzić. Oczywiście jest to dla mnie przykre , gdy widze , jak mój najlepszy kumpel się starzeje , ale robię wszytsko , aby Mu poprawić komfort życia. To jest jak ze starszymy ludźmi , im starsi tym bardziej pojemna apteczka. Ale wydaję mi się , że i tak najważniejsze jest dla Axla to , że bardzo Go kocham i nigdy nie przestanę.
Zapisane

Saba

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #19 : 2002-10-29, 16:03 »
Cytat: Monik@
Saba: na JAKI smalec?
Bona: są psie cmentarze.
Do wszystkich: nie pytajcie, ja wiem co się robi. Koniec kropka
Jeśli ma się możliwość - najlepiej jest własnego psa samemu pogrzebać.


No więc właśnie o to mi chodziło, żeby samemu postarać się o pochówek dla pieska.
Zapisane

majka1

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #20 : 2002-10-29, 16:34 »
Zgadzam się w pełni z Monik@ samem trzeba pochować zmarłego przyjaciela wiem niestety co się dzieje ze zwłakami psów pozostawionych w lecznicach i nie zostawiłabym im przenigdy mojego zwierzaka
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kidy pies się starzeje
« Odpowiedz #20 : 2002-10-29, 16:34 »

Cortina

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #21 : 2002-11-22, 13:42 »
pieski sie roznie starzeja tak jak ludzie. Moja Cortina ma 9,5 roku i teraz po sterylizacji i odchudzeniu gruntownym 11 kg przezywa druga mlodosc i chcialabym zeby tak zyla teraz dlugo dlugo dlugo zdrowa i szczesliwa ze jest ze mna a siwa jest od 3 roku zycia, oprocz tego dostaje na lek opozniajacy efekty starzenia karsivan jezeli macie pieniazki to polecam
Zapisane

emilka_old

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #22 : 2002-11-22, 20:06 »
Pieniazki? ile pieniazkow dokladnie???...$$$$
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
każdy pies się starzeje
« Odpowiedź #23 : 2002-11-23, 12:36 »
moja znajoma ma psa-czarnego owczarka niemieckiego który ma już 10 lat i nie ma ani jednego siwego włoska na pysku...
wydaje sie jakby miał jakieś 4,5 najwyzej 7 lat...
Zapisane

Cortina

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #24 : 2002-12-26, 18:26 »
karsivan u mojego weta 37 zl kosztuje
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #25 : 2002-12-26, 20:33 »
Zauważyłam kolekną oznakę starości u mojej suni - strasznie marznie przy temperaturach poniżej -5 stopni. Z tej okazji dostała pod choinkę gustowne wdzianko ze starego szalika  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Talagia

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #26 : 2003-02-28, 18:33 »
Piesek mojej koleżanki umarł mając niecałe 2lata!
Zabił go samochód! :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

Talagia

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #27 : 2003-02-28, 18:34 »
Niedożył starości ... :(  :(  :(  :cry:  :(  :(  :(  :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kidy pies się starzeje
« Odpowiedz #27 : 2003-02-28, 18:34 »

Gerda

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #28 : 2003-02-28, 20:58 »
Wiem, że pies moich dziadków zmarł mając 16 lat, ale żył po takich wypadkach jak wypadek samochodowy i ktoś go gdzieś pobił w pyszczka, bo miał złamaną żuchwę, ale się zrosła (a dziadkowie o niego dbali, dawali mu same pożywne wodniste karmy) i po tym pobiciu żył jeszcze 2 lata, pamiętam, że był młodszy o rok od mojej siostry, jak ona miała 17 to on miał 16, ale było wiadomo, że zdechcnie, bo już ze swojej budy nie wychodził i się na łapach kołysał i przewracał, ale nie działo się to długo więc się nie męczył
Zapisane

Tigra

  • Gość
Kidy pies się starzeje
« Odpowiedź #29 : 2003-02-28, 21:14 »
Moja sunia Bona (kundelek) ma 11 lat, mimo to trzyma się całkiem dobrze, potrafi nawet pobawić sie z młoda 3 miesięczną AST-ką , co naprawde musi być dla niej męczace  :)  chociaz ostatnio troszke więcej spi. Mam nadzieje że jeszcze zostanie z nami kilka latek.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 28 zapytaniami.