Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Policja konna  (Przeczytany 5760 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zimoludka

  • Gość
Policja konna
« : 2004-07-13, 23:40 »
Wiecie coś może o tej policji? czym się KONKRETNIE zajmują. Czy przyjmują kobiety, jesli tak to jakie są wymogi. i ogólnie co wiecie o niej.
Zapisane

Ritka

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #1 : 2004-07-14, 11:25 »
oni robią to, co zwykła policja tylko są na koniach. U mnie koło domu są korty tenisowe i czasami są mecze piłki nożnej 10ligi, wtedy sie z reguły kręcą. Albo na partynicach w trakcie zawodów.
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #2 : 2004-07-14, 13:10 »
czyli ogólnie pilnują porządku...
Jakby tkoś wiedział coś o kwestii zatrudnienia itp niech napisze ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Policja konna
« Odpowiedz #2 : 2004-07-14, 13:10 »

Zorba

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #3 : 2004-07-14, 13:23 »
niesatety nie wiem jakie trzeba spełnic wuymogi napewno trzeba umieć jeździc konoo,czyscić konia,znać sie na koniu no i chyba trzeba przejsć jakies policyjne wyszkolenie.
Na torze wyścigowym na Partynicach i w ogóle prawie w calym Wroclawiu jest Straż Miejscka na koniach.Z tego co sie dowiedziałam od nich to dzierżawią kawalek stajni na Partynicach i tam mają konie:)
Zapisane

Ritka

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #4 : 2004-07-14, 13:40 »
a fak.. sorki zima, ja mówiłam o strazy mieskiej a nie policji... ja ich nie rozróżniam, a jak przeczytałam odppowiedź ruski to sie skapnełam :P
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #5 : 2004-07-14, 17:34 »
Mam znajoma w policji konnej.
Czym sie zajmuja? Patroluja parki, stawy rybne, czasem imprezy. 6 godzin sluzby dziennie bez wzgledu na pore roku czy pogode. A jak nic innego nie potrafia im wymyslic, to jezdza z policja "samochodowa" do wypadkow  :roll:  Generalnie traktowani sa jak piate kolo u wozu.
W czesniej w W-wie mieli swoja stajnie, tam sie wszystkim zajmowali oraz mieli treningi, oprocz normalnej sluzby. Potem policyjna stajnie zlikwidowano i porozdzielano ich po roznych stajniach, najczesciej na zadupiach i tam niby sobie maja dzialac.
Kobiety przyjmuja. Kryteria takie same jak dla reszty policji-czyli minimum srednie wyksztalcenie i przejscie przez wieloetapowe skomplikowane sito rekrutacyjne-testy psychologiczne, sprawnosciowe, badania zdrowotne itp. plus rzecz jadna umiejetnosc jazdy konnej, ale nie orientuje sie, na jakim poziomie i jak wyglada egzamin z tego.
A dostac sie bardzo trudno. Moja znajoma najpierw zahaczyla sie w "normalnej" policji i czekala na swoja szanse-w koncu sie doczekala, miala ogromne szczescie.
Oczywiscie, jak to w naszym kraju, przy rekrutacji licza sie glownie koneksje i lapowki.
Co tam jeszcze... Co roku sa obowiazkowe testy sprawnosciowe. Moja znajoma w tym roku podczas tych testow zlamala sobie mostek (nie wiem, jak udalo jej sie to zrobic).
A konie maja wielkie i generalnie walniete... Wydawaloby sie, ze kon policyjny to musi miec stalowe nerwy i nic go nie ruszy. Akurat! Boja sie czego popadnie i zdarza sie, ze policjant na sluzbie zalicza glebe  :lol:

Poczytaj tez: http://praca.gazeta.pl/praca/1,47341,2084493.html
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #6 : 2004-07-14, 18:32 »
tzn, że trzeba skończyć szkołę policyjną?
Zawsze myślałam, że konie policyjne msuzą być takie, że jakby anwet czaołg przejechał to by nic sobie z tego nie zrobiły bo nie wybrażam sobie pojechać np na jakąś impreze a koń ciągle się płoszy  :?
Zapisane

Alii

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #7 : 2004-07-14, 18:33 »
Ja oglądałam kiedyś reportaż o policji konnej gdzieś na mazurach. Boże chyba nawet ja umiem lepiej jezdzić konno. :)
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #8 : 2004-07-14, 18:41 »
jak ktoś ma wadę wzroku to nie może być policjantem? co za dyskryminacja! :grr:  albo jak ktos nie zrobi przysiadu bo am rozwalone stawy to też nie może bujać się na policyjnym koniku? to mi sie nie podoba :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Policja konna
« Odpowiedz #8 : 2004-07-14, 18:41 »

Ritka

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #9 : 2004-07-14, 20:06 »
no bo tam nie tylko masz jeździć na koniach, a też łapać przestępców itp..
zima, nie udawaj głupiej.
Zapisane

Alii

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #10 : 2004-07-14, 20:24 »
ale onie nie tylko nie łapali, ale też nie iwedzieli o koniach totalnie nic. Konie robiły z nimi co chciały :)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #11 : 2004-07-14, 20:52 »
Zimoludka, no do takiej pracy to raczej trzeba miec zdrowie...
Zapisane

Agatra

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #12 : 2004-07-14, 21:27 »
Ja zamierzam iść do Policji Konnej ale oczywiscie nie w Polsce :) Chociaż męczy mnie tez Szkoła Oficerska w Krakowie i Weterynaria ;) Ale mam jeszcze albo tylko 3 lata do wybrania :)
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #13 : 2004-07-14, 21:56 »
no to chyba muszę się pożegnać z moim marzeniem :cry: na egzaminie sprawności nie zrbiłabym ani jednego przysiadu z moimi kolanami :cry:
wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi
Zapisane

Alii

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #14 : 2004-07-14, 22:05 »
ja tez mam problemy z kolanami (co prawda nieduże :) pozatym jestem krótkowidzem, więc totalnie się tam nie nadaję :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Policja konna
« Odpowiedz #14 : 2004-07-14, 22:05 »

Euphoria

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #15 : 2004-07-14, 22:33 »
Ritka!! sork ize sie tak wwlam do teamtu. Wez no podaj mi maila tutaj albo na PW, to ci wysle fotki Rytma, bo widze na volcie, ze poszukujesz ;-) a mam ich pare bo moja znajona(jajaj) jezdzi tam gdzie on jest na stanowce. hm, no przynajmniej byl do niedawna ;P
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #16 : 2004-07-14, 22:48 »
z tego co wiem to jak tworzyli policje konna w czestochowie, to uczyli policjantow jezdzic... Podobno moja kolezanka nawet ich szkolila troche... Byly teraz niedawno zawody w TKKF PEGAZ w Mirowie, (bo oni tu trzymaja koniki) przyjechalo kilka reprezentacji, pamietam czechow, wegrow, rosjan... chyba Rosjanie jezdzili na naszych koniach. Bylam tylko na poczatku pokazu (pierwszy przejazd),  kolega robil zdjecia, moze je wreszcie dostane to moge podeslac :) jezeli chodzi o przeszkody to stracali pacholki z slupków, oczywiscie skoki, cofanie zygzaczkiem, namiot i skoki przez ogien i wode. Generalnie konie policyjne sa odwazne, no ale zwierzak to zwierzak, zawsze moze sie sploszyc, bez przesady, to nie czolg...
Z tego co wiem konie policyjne pomagaja policjantom, moga gryzc i kopac, wchodza taranem w tlum... No raczej bardzo bopjazliwe nie moga byc...
Zapisane

Alii

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #17 : 2004-07-15, 08:09 »
U nas też był na Partynicach taki pokaz :) Ona naprawde były bardzo odważne :)
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Policja konna
« Odpowiedź #18 : 2004-07-15, 17:51 »
Olimpia,ja właśnie na tym nie byłam....
a ty jesteś z Cze-wy???
ja tam za polcją konną nie przepadam może dlatego że wiele policjantów nie fajnie obchodziło się ze swoimi końmi...
a pegaza też nie lubie.... :?
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #19 : 2004-07-15, 20:24 »
Cytuj

Ona naprawde były bardzo odważne

Na pewno do wielu rzeczy sa przyzwyczajone, ale np. boja sie jakiegos smiecia czy przejsc przez cos lub ponosza. Jak przecietne konie ;)
Zapisane

Agatra

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #20 : 2004-07-16, 16:23 »
Nie no dla mnie to dziwne...nie boja się wlecieć w tłum ludzi a smiecia sie przesrtaszą...gdyby było odwrotnie to bym sie zgodziła...
A czy ktoś widział Ułanów z Niepołomic...Ja ich naprawde podziwiam (może ze względu ze mam słabość do facetów w mundurach)...nie no... poprostu są kaskaderami...widziałam ich pokaz...jak ciągnęli jednego między dwoma końmi i konie do podeptały...lała sie krew tak ze ja bym umarła...porozwalane łokcie i to tak makabrycznie a ten cwaniak otrzepał sie i wrócił z kolegami nadal między konmi tylko głową w dół :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Policja konna
« Odpowiedz #20 : 2004-07-16, 16:23 »

Wiedźma

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #21 : 2004-07-16, 19:12 »
Agatra, moze to i dziwne, ale znam to z opowiesci samych policjanotow, a ponoszenie w wykonaniu ich koni widzialam na wlasne oczy.
Zapisane

Alii

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #22 : 2004-07-16, 19:23 »
Każdu koń się czegoś boi, a jak juz sobie ubzdura, ze ten śmieć chce go zjeść itp. to juz mu nic nie przetłumaczysz :)
Zapisane

Morticia

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #23 : 2004-07-16, 20:35 »
Zimoludka to czas zacząć ćwiczyć :P  ja zaczęłam 2 tygodnie temu i jak narazie chodzę z teksza połamana bo miałam kiedyś biodro zwichniętę a ja sobie szpagatów zażyczylam  :P ( to tak na marginesie)
A policja konna jest w Chorzowie jak się nie mylę ale na 100 na Śląsku
Zapisane

Agatra

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #24 : 2004-07-16, 22:42 »
Ja jak Policja Konna to tylko w USA :)
Zapisane

Morticia

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #25 : 2004-07-18, 18:47 »
Nie u nas też jest i w innych krajach też :P
Zapisane

Alii

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #26 : 2004-07-18, 20:55 »
Teraz to juz praktycznie wszędzie jest policja konna :) Nawet w Japonii :)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #27 : 2004-07-27, 19:15 »
fajna jest w Anglii szczególnie na meczach piłkarskich. na południu polski też jest patroluja Bieszczady z grzbietu :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Policja konna
« Odpowiedz #27 : 2004-07-27, 19:15 »

Agatra

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #28 : 2004-07-27, 21:40 »
NO Policja konna sie rozpowszechniła na cały świat ale jak pracowac w tym fachu to tylko w USA
Zapisane

Alii

  • Gość
Policja konna
« Odpowiedź #29 : 2004-07-28, 08:00 »
dlaczego akurat w USA? :)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 28 zapytaniami.