Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: pasta odkłaczająca , szczepienia-kiedy?  (Przeczytany 4733 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karka

  • Gość
pasta odkłaczająca , szczepienia-kiedy?
« : 2004-08-19, 09:11 »
Zastanawiam się od kiedy podaje się kotu pastę odkłaczającą.
Czy taki 9 tygodniowy kociak się nadaje?
Zapisane

Blanka

  • Gość
pasta odkłaczająca , szczepienia-kiedy?
« Odpowiedź #1 : 2004-08-19, 09:19 »
Moim kociakom do około 1/2 roku sierść prawie nie wypadała, dodatkowo to był sezon zimowy, więc nie wiem, czy tak wcześnie jest potrzeba. Twój kot ma chyba krótką sierść na dodatek, może jeszcze poczekać :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
pasta odkłaczająca , szczepienia-kiedy?
« Odpowiedź #2 : 2004-08-19, 09:20 »
Troche za maluchni, wydaje mi sie, ze nie ma potrzeby, tym bardziej ze to kocie krotkowłose, a 9 tygodniowy kociak jeszcze sie tak dokladnie nie wylizuje. Jesli bedzie dostawal warzywka do jedzenia, to pasta nie jest konieczna - włokna roslinne pomoga mu wydalic te ociupinke wlosow, ktore moglby lyknac.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

pasta odkłaczająca , szczepienia-kiedy?
« Odpowiedz #2 : 2004-08-19, 09:20 »

Karka

  • Gość
pasta odkłaczająca , szczepienia-kiedy?
« Odpowiedź #3 : 2004-08-19, 09:34 »
To dobrze ,już zaczęłam się martwić że może jej się coś zablokować.
Ale już rośnie w pojemniczku trawka dla Majki ,ona chyba też jest pomocna?
Mam jeszcze jedno pytanie.Maja w poprzednią sobotę była odrobaczana ,wcześniej jak była u Lidiyi też.Od niedzieli jest u mnie ,dzisiaj już jest wszystko dobrze ,zaczeła jeść i jest żywa.Kiedy ewentualnie mogłabym już pomyśleć o szczepieniach?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
pasta odkłaczająca , szczepienia-kiedy?
« Odpowiedź #4 : 2004-08-19, 09:41 »
Jakies dwa tygodnie od ostatniego odrobaczania ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Tofifi

  • Gość
pasta odkłaczająca , szczepienia-kiedy?
« Odpowiedź #5 : 2004-08-19, 09:56 »
Wracając do odkłaczania.Mam ten sam problem.Zastanawiam się czy juz powinnam podawać coś swojej koci.Ma juz 4,5 m-ca i jest syberyjsko podobna( bo nie śmiem twierdzić że syberyjska, bo kociak bez rodowodu nie jest uznawany jako rasowy).Ma dośc dlugą sierść i wylizuje sie,a kłaczki jej lataja po całym mieszkaniu, mimo że ja wyczesuje.Zasatnawiałam się czy mogłabym jej zmieszać suchy pokarm dla kociąt (Purinę) z RC czy Iams na odkłaczanie?Ona jest dośc wybredna ,wiec głowy nie dam czy taka pastę by zjadła,a suchy pokarm lubi.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
pasta odkłaczająca , szczepienia-kiedy?
« Odpowiedź #6 : 2004-08-19, 10:32 »
Bezopet podobno bardzo kotom smakuje, a kociatko 4,5 m-ca me jeszcze dziecieca siorstke. Niemniej, mozesz spokojnie wysiac trawke do doniczki, niech skubie. pate wystarczy raz w tygodniu po pol cm dla tekiego malca, ale moim zdaniem nie jest to konieczne.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Tofifi

  • Gość
pasta odkłaczająca , szczepienia-kiedy?
« Odpowiedź #7 : 2004-08-19, 11:13 »
Trawkę jej wysiałam,ale nie jest nią zainteresowana za to inną zieleniną(kwiatki) w domu bardzo.Może jeszcze poczekam do jesieni jak zmieni okrywe z kociecej na gestą zimową,zreszta na jesien bedzie miala tego wiecej i moze wtedy dopiero zaczne jej cos podawać
Zapisane

Blanka

  • Gość
pasta odkłaczająca , szczepienia-kiedy?
« Odpowiedź #8 : 2004-08-19, 14:39 »
Bezo-pet jest bardzo dobra, bo moje koty ślinią się na widok tubki wyjmowanej z szuflady i jedzą bezposrednio z tubki. Pychhhhha patrząc na ich zadowolone minki, ale Twoja kociczka jest jeszcze mała  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

pasta odkłaczająca , szczepienia-kiedy?
« Odpowiedz #8 : 2004-08-19, 14:39 »

Eli

  • Gość
pasta odkłaczająca , szczepienia-kiedy?
« Odpowiedź #9 : 2004-08-19, 15:53 »
Znalazłam bardzo fajną odpowiedzi na Twoje pytanie, sama sie dużo dowiedziałam ;)

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=280
Zapisane

danuta

  • Gość
pasta odkłaczająca , szczepienia-kiedy?
« Odpowiedź #10 : 2004-08-19, 17:13 »
Ja swoim kotom ( oba półdługowłose)podaję jako urozmaicenie ,suchą karmę Nutro Hairball
tj.karma ograniczająca linienie oraz tworzenie się kulek włosowych.Jedzą chętnie,sierść mają błyszczącą.Przyznam szczerze ,że nie mam zbyt dużego kłopotu z sierścią.Codziennie je wyczesuję.Ale są jeszcze młode i zobaczę na wiosnę jak to będzie wyglądało przy zmianie szaty zimowej?Kiedy miałam koty krótkowłose trudniej mi było utrzymać czystość i trudniej się kudełki usuwało np.z dywanu ,tapicerki.  :( nie wspomnę o pościeli. :oops:
Zapisane

weronika

  • Gość
pasta odkłaczająca , szczepienia-kiedy?
« Odpowiedź #11 : 2004-08-25, 18:32 »
Tak sie teraz zastanawiam , czy czasami to ciagle zatwardzenie u mojego kota nie jest spowodowane nie zla dieta ale wlasnie zaklaczeniem? Jest kotem krotkowlosym co prawda, ale siersc ma strasznie mieciutka, taka "pluszowa" i moze nie moze jej w jakis sposob wydalic pomimo , ze podaje mu i paste i kocia trawke :?:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 25 zapytaniami.