Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: oddawanie krwi  (Przeczytany 4969 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
oddawanie krwi
« Odpowiedź #30 : 2005-03-08, 20:55 »
Jak będę miała psa ( a napewno będę miała !  :wink: ) to sie poważnie zastanowie ... Uratuję życie innego czworonoga a mój będzie się mógł legitymować jako Honorowy Psi Dawca Krwi - same plusy !  :wink:  :dlonie:  :hyh:
Zapisane

M'AST

  • Gość
oddawanie krwi
« Odpowiedź #31 : 2005-03-08, 21:45 »
ja sie zastanawiam czy Viva jest nadto spokojna by dac sobie pobrać krew bo wątpie zeby dłuższą chwile chciała uleżeć..pozatym choćby jak zacznie wariowac z igła wsadzoną w kark to Kongo :roll: a chciałbym pomóc a moje "maleństwo" to juz raczej powyżej 25 ;) chociaż pewien nie jestem :)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
oddawanie krwi
« Odpowiedź #32 : 2005-03-08, 21:58 »
Z moich psow krew oddaje 5 - najlepsze są rozmówki wetów podczas tego:D Mozna się nieźle uśmiać (jeśli się wie o co biega)

Krew jest oddawana do banku krwi, jest badana i specjalnie preparowana by  nie skrzepła i się nie zepsuła (przechowywać ją mozna przez 3 tygodnie)

A co do pobierania od niespokojnych psów - jesli pies się za bardzo wierci to go trzyma więcej osób ( u mnie najwięcej było - 4 osoby  - suka nie chciała nawet przez chwilę się nie ruszać) poza tym m'ast - twoja waży te 25 , moje ważą najmniej - 50... więc u ciebie będzie łatwiej utrzymać...

ps. - ten wet który krew pbiera, jest wogole świetny...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

oddawanie krwi
« Odpowiedz #32 : 2005-03-08, 21:58 »

Jaśka

  • Gość
oddawanie krwi
« Odpowiedź #33 : 2005-03-08, 22:08 »
szczerze mowiac to nie slyszalam wczesniej o oddawaniu krwi przez psy  :oops: ale jak kiedys bede miala psa ktory wazy minimum te 25 kg to na pewno odda krew  :wink:
Zapisane

M'AST

  • Gość
oddawanie krwi
« Odpowiedź #34 : 2005-03-08, 22:11 »
hehe nie znasz Vivy :P kidey przychodze z nia do kogoś to przez ok .pierwsze 2min biega we wszystkie strony i rozwala co sie da :) rodzice mojej dziweczyny to narmnalnie nie wiedzą za co łapać czy za zelazko czy za kawe :) a mkiedy kiedys jak jeszcze mała był a i kulała na łapke to dźiabneł weta  :oops: ale lekko...bo on sciskał to bolącą łapke :( nie wie ktoś czy na wsi zwanej Gdańsk jest tak możliwość??
Zapisane

Krówka

  • Gość
oddawanie krwi
« Odpowiedź #35 : 2005-03-08, 22:53 »
ze mna jezdza 3 rottki i 1 ast, grzeczne nie byly (teraz juz jest ok) wiec
M'ast z twoja suka by sobie poradzili napewno  ;)
Iras jakie masz psy?
To prawda, podczas pobierania zabawnie jest  :)
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
oddawanie krwi
« Odpowiedź #36 : 2005-03-08, 23:01 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-08-24, 01:51 autor ssgosiass »
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
oddawanie krwi
« Odpowiedź #37 : 2005-03-08, 23:13 »
File - myślałam że już kazdy na forum o tym wie :P ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

M'AST

  • Gość
oddawanie krwi
« Odpowiedź #38 : 2005-03-09, 09:05 »
ja wiem i zadroszcze  :) świetne psy  :) takie cielaczki :) a moja mama sie zgodziła,tylko musze znaleazdz  jakas lecznice w której taki zabieg robią :) tylko jeszcze mam pytania:czy ja tu za cos płace;jaki mus9 być wiek psa;czy ma znaczenie rodowód bądż jego brak??
Zapisane

Forum Zwierzaki

oddawanie krwi
« Odpowiedz #38 : 2005-03-09, 09:05 »

Krówka

  • Gość
oddawanie krwi
« Odpowiedź #39 : 2005-03-09, 12:15 »
za nic nie placisz
pies musi mies ponad rok
ne ma znaczenia czy pies ma rodowod, czy nie
Tylko nie wiem, czy krwi nie pobieraja tylko w falenicy. Jakby gdzies nad morzem była 'pobieralnia' to ci ze szczecina pewnie by od nas krwi nie brali.
Ale fajnie, że jesteś chętny  8)

Iras, ja na psiakach za czesto nie siedze, wiec nie jestem zorientowana  :oops:
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
oddawanie krwi
« Odpowiedź #40 : 2005-03-09, 13:47 »
hmm nie zastanawialam sie nad tym jeszcze.. ale teraz.. podpytam wetke  ;)
rodzice kolezanki maja zwierzecy bank krwi (pierwszy w polsce, choc pewnie nie ostatni?)

sama sie ostatnio zastanawialam nad oddaniem wlasnej krwi, ale tu podeszlam b.egoistycznie - po 15 litrach mialabym darmowe przejazdy warszawska komunikacja  :lol:
ale potem nasluchalam sie od cioci ktora niegdys prowadzila kolko krwiodawcow, ze ludzie ktorzy przez 10 lat oddawali zmienili sie nie do poznania: powypadaly im zeby, zrobili sie starzy, zgrzybiali.. wiec mysle ze tak kilkakrotnie to wspanialy uczynek, ale zeby nie przesadzic. bo gdyby kazdy polak oddawal nawet bardzo zadko, to krwi i tak by starczylo. niestety w naszym pieknym spoleczenstwie dac cos bez zaplaty to hanba  :?

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
oddawanie krwi
« Odpowiedź #41 : 2005-03-09, 14:30 »
yassue - to że ludzie oddający krew się "zmieniają nie do poznania" to nie jest prawda - jeśli chcesz oddawać krew to jak zaczniesz - MUSISZ to robić - bo twój organizm zacznie produkować jej wiecej (kobiety maja łatwiej - w razie czego - obfity okres) z tym że od nadmiaru krwi nic nikomu nie bedzie (oprócz tego że gdy przestanie się oddawać organizm bedzie "chciał" w jakiś inny sposób sie tego pozbyć - np. krwawienie z nosa)

Co do tego że rodzice twojej koleżanki mają pierwszy bank zwierzęcej krwi w polsce - to raczej niemożliwe, bo pierwszy wprawdzie dobrze zacząl, ale źle skończył (nie pamietam szczegółów) A co do pobierania w innych miastach - nawet jeśli w tej chwili pobierają tylko w falenicy - nic nie stoi na przeszkodzie żeby to rozprzestrzeniać, w pobieraniu nie ma żadnej filozofii 9 no chyba że pies to straszny histeryk - ale to naprawde  straszny) Co jeszcze do oddawania własnej - też chciałam to robić, ale jakoś nie mam czasu na to żeby pojechac i oddać...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
oddawanie krwi
« Odpowiedź #42 : 2005-03-10, 20:26 »
Hmm jednak do takiego dlugotrwalego oddawania.. wciaz wydaje mi sie ze ma to wplyw na stan zdrowia

Hmm wiec moze nie pierwszy?  ;) dopytam.. i dopytam gdzie mozemy oddac  :lol:

Borderka

  • Gość
oddawanie krwi
« Odpowiedź #43 : 2005-03-10, 20:55 »
O oddaniu krwi czytałam w marcowym wydaniu "Mój Pies". Piszą tam że pobierają krew tylko od dużych psów, a od małych nie. Jest tam tez napisane o przechowywaniu nasienia psów do rozmnażania, ale tego to już ten temat nie dotyczy.... ;)
Zapisane

Krówka

  • Gość
oddawanie krwi
« Odpowiedź #44 : 2005-03-11, 23:18 »
borderka od malych nie bo zeby przetoczyc krew potrzeba conajmniej 350 ml (pobieraja 450ml-dokładnie 0,5 kg)
Jakby pobierali malym psom 350 ml to by juz nie wstawaly w tego stolu  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

oddawanie krwi
« Odpowiedz #44 : 2005-03-11, 23:18 »

M'AST

  • Gość
oddawanie krwi
« Odpowiedź #45 : 2005-03-12, 08:59 »
ale to itak bardzo duzo 0.5litera :roll: ludziom sie chyba nawet tylke nie pobiera :roll: hie hie VivA by sie nie nadał na weterana,honorowego dawce krwi,kombatanta itd. :lol: ona może być conajwyżej bohaterem wojny o kość :lol:
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
oddawanie krwi
« Odpowiedź #46 : 2005-03-12, 09:13 »
mast, psy nawet tego nie czują że im pół litra (hehe jak to brzmi) ubyło - zachowuja się po tym jak najbardziej normalnie, od ludi się tyle nie pobiera (nie wiem ile jest u ludzi) bo człowiek jest o wiele mniej wytrzymalszy od zwierzęcia
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

M'AST

  • Gość
oddawanie krwi
« Odpowiedź #47 : 2005-03-12, 09:15 »
szkoda tylko ze nie ma nigdzie obok mnie kliniki która robi takie zabiegi :roll: Iras Twoje psy oddawały kiedyś krew??bo Ty masz File Brasiliero tak??to one chyba wązna sporo ;) ile od nich pobieranoio??
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
oddawanie krwi
« Odpowiedź #48 : 2005-03-12, 09:19 »
Od nich pobierano standardowo - pół litra :P a w sumie krew oddawało już ich pięć (pięć psów)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

M'AST

  • Gość
oddawanie krwi
« Odpowiedź #49 : 2005-03-12, 09:22 »
:shock: ekhem to wybacz ze zapytam...ile Ty ich masz??!!strasznie mi siem fila podobają ale za duzie troche jak na nerwy mojej mamy :lol: czasem sie zastanawiam co to by był pies wielkosci fili o charakterze Vivy :lol: nie wpuścciłbym do domu takiego :P
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 26 zapytaniami.