Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mój kot łysieje!  (Przeczytany 8495 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gopi

  • Gość
Mój kot łysieje!
« : 2002-11-20, 20:08 »
Niedawno zauważyłam, że jaden z moich kotów łysieje u nasady ogona i na tyle. To się też "przesuwa" do przodu i na nogi. Ale w miejsce tej sierści wydaje się wyrastać nowa. Kotek normalnie je i się zachowuje, nie boli go w tym miejscu. Co to może być? Czy to możliwe, że on po prostu tak gwałtownie linieje? Jeżeli ktoś miał z czymś takim doczynienia lub po prostu wie co to może być, to proszę o odpowiedź.
Zapisane

G.N.

  • Gość
Mój kot łysieje!
« Odpowiedź #1 : 2002-11-20, 22:02 »
Umiejscowienie zmian sugeruje że są wynikiem reakcji alergicznej. Może też być grzybica, ale wtedy widać coś jak strup tyle że jasne, w kolorze kremowym, żółtawym. Jeżeli to alergia, trzeba kota odczulić i przestawić na specjalną karmę dla alergików. Jeśli grzyb, trzeba najpierw określić jaki (wielu vetów pomija ten krok) i rozpocząć leczenie, najlepiej środkami działającymi ogólnie, bo działające miejscowo (maści, kremy) to zawracanie głowy.
Zapisane

dora750

  • Gość
Mój kot łysieje!
« Odpowiedź #2 : 2002-11-22, 01:39 »
A ogon rozpłodnika? Też występuje łysienie u nasady ogona, połączone z przetłuszczaniem sierści...
Łysienie hormonalne???Występuje utrata włosa w dolnych partiach ciała...Chyba głównie u młodów kotów i kastratów.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mój kot łysieje!
« Odpowiedz #2 : 2002-11-22, 01:39 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 22 zapytaniami.