Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: Mój chomik ma garba :(  (Przeczytany 19857 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mafinia

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #60 : 2005-02-15, 16:19 »
bardzo mi przykro
dzisiaj tez przezylam horror :cry:
moja szpila mamuska w nocy przeszla przez szpare 2cm
jedno szprycha odpadla. ogolna odleglosc miedzy nimi wynosi 1cm
niestety skutki sa duze ma sparalizowane tylnie lapki ciga je....jade niedlugo do weta
nie chce jej stracic :cry:
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #61 : 2005-02-15, 16:24 »
O JEJ jakie biedactwo  :(
Zapisane

Kira

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #62 : 2005-02-15, 17:22 »
Cytat: M0j0_J0j00
U arwen ale one i tak są stadne  : ;)
ale sa zastrzezenia do trzymania razem...  jak sa dwie samiczki to jest spokj alejak w grupie  sa  dwa mlode samce na 1 ojca to    dominant jest zagrozony i walczy z nienacka aby przezyć :roll:
Mafina a Szpila i ... to jaki zwierzak..????? :(
 cóz a odemnie wcozrajw walentylii  odszedł  bez powodu Nateo  pól roczny samiec :cry:  <'>wirus jednak ciagle pochłania ofiary :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedz #62 : 2005-02-15, 17:22 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #63 : 2005-02-15, 19:37 »
No aż tak źle to z moim chomiczkiem nie jest. Dzisiaj wyniósł całą miskę ziarenek ;)
Ale jak sprzatałam to zauważyłam że domek i chusteczki higieniczne są zasikane i on w tym leżał  :?
Zapisane
BC + koci podrostek

Kira

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #64 : 2005-02-15, 19:57 »
sadze ze jemu to okropnie nie preszkadza
 :lol:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #65 : 2005-02-15, 20:06 »
Że leży w mokrym?? Ale potem by śmierdziało to mu wywaliłam. Bardziej myslałam że może ma cos z nerkami.
Zapisane
BC + koci podrostek

nannn

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #66 : 2005-02-15, 20:16 »
Chomiczki mojego brata, ktorymi defacto glownie ja sie zajmuje, kiedy ich odwiedzam  :?  tez maja swoje "lata" Yuki ma juz 2, Ryjeczek, jego synek, 3 miesiace mniej. Tez zauwazylam, ze czasem gorzej jedza, zwlaszcza Yuki, bardziej wybredne sie zrobily, troszke schudly, Yuki tez ma taki "garbik" na grzbiecie i troche siersc zmierzwiona.
  Ryjeczek natomiast ma permanentne problemy dermatologiczne, wynikajace jak sie zdaje z braku higieny  :?  Mianowicie Ryjatko, mimo ze w sumie dosc aktywny, sika pod siebie, na ligninke, paier, to co ma w domku- i siedzi w tym, zagrzebuje sie nawet  :?  Mowie, prosze, krzycze zeby wymieniac mu to codziennie ale... :grr:
  BTW jak wymienialam mu codziennie przez jakis czas cale gniazdko to sie wyleczyl, dr Bielecki przepisal mu masc przeciwgrzybiczna, cos przeciwpasozytniczego i bylo ok.

Moze niektore chomcie tak maja, zwlaszcza na starosc, ze z higienka troche na bakier?  ;)
Zapisane

Kira

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #67 : 2005-02-15, 20:35 »
no tak higiena  dlatego ja zaze po  2 dn  spraedam gniazda i wymieniam ... :wink:
Zapisane

mafinia

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #68 : 2005-02-15, 21:09 »
kira tak samo jest u mnie....
nie ma to jak mlode chomiczki na czystej pachnacej sciolce.... :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedz #68 : 2005-02-15, 21:09 »

Kira

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #69 : 2005-02-15, 21:29 »
:) przyjemnie dla własnego nosa :)
Zapisane

mafinia

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #70 : 2005-02-15, 21:46 »
dla nosa i dla oka :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #71 : 2005-02-15, 21:48 »
Ja mam jednego chomika, wiec do tej pory sprzatałam mu co 6-7 dni i było czyściutko, ale widze że na starość zrobił się z niego leniuch i trzeba się częściej zabrac za inspekcje domku ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

Kira

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #72 : 2005-02-15, 21:50 »
niestety chinskie preferuja zalatwianie potrzeb na kolowrotku stojacymaco zabawniesze  potem 4 chomiki sie w tym kreca :lol: na raz wy[pychaja sie z klowrotka
 :wink:
Zapisane

mafinia

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #73 : 2005-02-15, 21:56 »
moje pierwsze angory takze tyczyly wojne o kolowrotek
najlepiej jakkilka sie kreci i wypada po kolei pod wplywem szybkosci ibraku miejsca :lol:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #74 : 2005-02-15, 21:57 »
No to masz komedie za darmo :) świetnie to musi wygladać !!
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedz #74 : 2005-02-15, 21:57 »

Kira

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #75 : 2005-02-15, 22:12 »
taka   na to nalepiej  kotka reaguje a  :lol:  i masarze od enigmy szczurzewykonaniu mam zadarmo :)
a dziwi mnioe to bo pozatym maja podwieszone dwa kolowrotki  do góry i na nich sie kreca w parach lub pojedynczo  albo lubia tłoki  przepychanki
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #76 : 2005-02-17, 17:18 »
A w jakich klatkach Kira trzymasz chińskie ??
Zapisane

Kira

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #77 : 2005-02-17, 17:54 »
http://www.savic.be/DetAnimal.asp?group=Small%20Animal&fam=Hamster%20cages&product=Peggy w tej trzymamm samiczki zmlodymi
a samce
http://www.savic.be/DetAnimal.asp?group=Small%20Animal&fam=Other%20cages&product=Ruffy%202
 yraz jeszcze samce mlode za 1 dzien oddzile do Ferplastowj skosnej  ;) ?Country lub do duny :D
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #78 : 2005-02-18, 10:40 »
Fajne te klatkie druga jest fajniejsza  :wink:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #79 : 2005-02-18, 12:03 »
Moje biedactwo ma cos z oczkiem. W sumie to nie wygląda na zapalenie spojówek tylko na coś takiego że oko jest okropnie opuchnięte i wciągniete do środka. Brzuszek ma nadal opuchniety mimo że nie dostaje żadnych warzyw od kilku dni. Idę do weta, ale mysli mam najgorsze. Boję sie że wrócę już bez niego, chyba wole to niż miałoby go boleć. :(

PS- A nie wiesz czy gdzieś można dokupić te plastikowe półeczki- domki do klatek Savica? Widziałam to na ich stronie, ale nigdzie w sklepie.
Zapisane
BC + koci podrostek

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #80 : 2005-02-18, 12:20 »
Cytat: Ekoteczka
Moje biedactwo ma cos z oczkiem. W sumie to nie wygląda na zapalenie spojówek tylko na coś takiego że oko jest okropnie opuchnięte i wciągniete do środka. Brzuszek ma nadal opuchniety mimo że nie dostaje żadnych warzyw od kilku dni. Idę do weta, ale mysli mam najgorsze. Boję sie że wrócę już bez niego, chyba wole to niż miałoby go boleć. :(


Trzymaj się  :(  :cmokkk:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedz #80 : 2005-02-18, 12:20 »

Kira

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #81 : 2005-02-18, 15:35 »
wGm na zamówienie  sprowadza tak samo w arkadi  ;)  podasz dame ze strony to przywioza ablbo do Pabemi  albo   do mniejszych zoologicznych
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #82 : 2005-02-18, 19:58 »
Kira dzieki :) Masz świetna orientację w sklepach zoo  :wink:

Byłam z chomiczkiem u weta, powiedział że to jakas infekcja oka, dał krople z antybiotykiem. A na resztę to stwierdził że to poprostu starość i chomik powolutku gaśnie. Na szczęście nie widać żeby go to bolało. No cóż..... A chomik sie tym jakos nie przejął.
Zapisane
BC + koci podrostek

Kira

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #83 : 2005-02-18, 22:22 »
a mozatym mozesz przemyc oczko  jeszcze rumiankiem lub swietlikiem  to tez pomaga ;)
 cóz mam kontakty z  jedna z odpowiadajacych za zapotrzebowanie sklepu AZ a z Kakadu dopiero niedawno zawiazałam pakt zabierania zwierzaków groznych dla reszty... w ten sposób domnie 3  syryjki od nich trafiły :roll:  2 znalazył domki  wiec sie mniej wiecej orientuje :lol:
ale nie aż tak  :oops:  wien ze w arkadi mielia gdzzie ty mieszkasz to moze podam sklep blizej ciebie.... :)
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #84 : 2005-02-18, 22:52 »
Chętnie bym zajął sięczymś takim jak Kira ale ja niestety mam za małe mieszkanie i mój wiek jest z deczka przy mały do tej roboty i po za tym jeszcze kosztuje utrzymanie tego zwierzaczka.
Zapisane

Kira

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #85 : 2005-02-18, 23:22 »
ja naszecie mam kaske naautrzymanie zwierzat i ciagłe  zakupy ;)
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #86 : 2005-02-18, 23:24 »
Ale chodzi mi o większą zgraje bo nastepnych 5 czy 10  gryzoni to nie problem utrzymać tylko liczyl bym sie z tym rozmawiając ze sprzedawcami że bede chcial do siebie osobniki agresywne to one by przybywały i to była by wieksza ilośc niż 10 gryzoni a później trudno jest szukać starszym osobnikom domu.
Zapisane

Kira

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #87 : 2005-02-18, 23:46 »
wiesz agresywne maja szanse znalezc dom tylko trzeba je oswić :wink:  albo je zostawic bo sie w  :) nich zakochasz
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedz #87 : 2005-02-18, 23:46 »

M0j0_J0j00

  • Gość
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #88 : 2005-02-19, 11:16 »
Kira ostatnie porównanie jest najlepsze  :wink:  :wink:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Mój chomik ma garba :(
« Odpowiedź #89 : 2005-02-19, 11:36 »
A ja uważam że sa takie osoby które bardziej niż inni umieją się dogadać ze zwierzakami i oswajanie wychodzi im zdecydowanie łatwiej.
Kira byle tak dalej, a potem będziesz sławnym specjalista od gryzonii, konkurencją dla dr.Bieleckiego ;)

Z oczkiem chomisia jest juz lepiej, ale on strasznie osłabł, muszę go poić z ręki bo sam nie stanie na tylnich łapkach żeby sie napić. Ale jeszcze łazi tylko okropnie sie męczy, jedno wyjście do miseczki i spowrotem spać.
Zapisane
BC + koci podrostek
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 27 zapytaniami.