Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: Mysiaczki OD NOWA :D  (Przeczytany 4455 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kira

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #60 : 2005-02-22, 23:03 »
tak hyba ze ktos ma w planach hodowle
Zapisane

Gina

  • *
  • Wiadomości: 275
    • WWW
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #61 : 2005-02-23, 12:57 »
sklepy sa od rzeczy, a zwierzeta powiny być u hodowców,

tylko jest bzdurna sytuacja bo "dziecko" chce zostac "hodowcą" a zwierzaki w rezultacie laduja w sklepie, lub "dziecko" jest postawione przed faktem dokonanym bo zakupilo ciezarna samiczke z winy sklepu lub "wyrosnięte dziecko" (czyt. wiekowo dorosły) postanowilo utzymać się ze zwierzat sprzedaje je do sklepow jak najmlodsze i karmione byle czym bez socjalizacji.
Zapisane
Hodowla Myszy Rasowych - http://dynamimaus.w.interia.pl

Kira

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #62 : 2005-02-23, 18:49 »
cóz wiesz znam przymajmniej dwuch  hodowców  którzy nie hoduja  dla kasy tylko dla przyjemności i do interesu dokladaja zapewniaja  bardzo dobre warunki i nie daja za mlodych zwierzat do sklepów :?
wcale nie byle gdzie byle jak i byle co :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedz #62 : 2005-02-23, 18:49 »

Gina

  • *
  • Wiadomości: 275
    • WWW
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #63 : 2005-02-23, 22:31 »
tzn bo zwierzątka są słodkie czy jakiś ciekawsze cel?

Kira jeszcze mało widziałaś. To co mówisz to tylko margines niestety.
Zapisane
Hodowla Myszy Rasowych - http://dynamimaus.w.interia.pl

Kira

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #64 : 2005-02-23, 22:39 »
:roll: wiem niesety :(  hobby i obsewacja
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #65 : 2005-02-23, 22:53 »
Kira doskonale wie o tym  :roll:  :wink:  ;)
Zapisane

Kira

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #66 : 2005-02-23, 22:55 »
Cytat: M0j0_J0j00
Kira doskonale wie o tym  :roll:  :wink:  ;)

tzw?? o co chodzi  :roll: ???
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #67 : 2005-02-24, 22:01 »
Teraz napisze o swojich 6 maluszkach urodznonych :)

Są 4 samiczki i 2 samyczki w tym 3 całe czarne samice jednak i jedna brazowa samiczka i brązowy i czarny samiec :)  :wink:

Już 3 myszki otworzyły oczka są słodziutkie od początku narodzin biore je na ręce a to moje notkatki od ich narodzin z kilku dni :

 Narodziny myszek J :  11 Luty od 22.00

1 dzień:  Myszki urodziły się po godzinie 22.00 Fredisia i Funia wyszły z gniazda aby dać spokój Feli w porodzie. Myszki urodziły się gołe, ślepe, głuche i bez ząbków, na razie są różowiutkie i w miejscu oczek mają czarne kropeczki. Po porodzie Fredisia wraz z Funią powracają do gniazda aby poznać nowych  członków stada obie się nimi zajmują a nasza matka Fela wychodzi szczuplutka i potwornie głodna nie ma jej w gnieździe przez 20 min tylko zagląda od czasu do czasu do młodych a później wraca aby nakarmić 6 rózowych kluseczek.


 2 dzień:   Zobaczyłem myszki są przepiękne samice wszystkie na zmiane zajmują się młodymi. Miałem kluseczke na ręce i samice nie zjadły młodego mimo mojego zapachu J widać że się do mnie przyzwyczaiły i mnie tolerują . Chcąc włożyć rękę do gniazda Fredisia mnie ostrzegła łapiąc za palec. Młode popiskują coraz częściej ale na szczęście te piski są ciche bo moja mama nie wie o narodzinach myszek i by mnie zabiła J.

3 dzień:   Bez zmian myszki zaczynają dostawać kolorków skóry i coraz bardziej piszczą mogę już je brać na ręce i widzę które są większe. Jak na razie są 3 z bardzo ciemnym czarnym kolorem  z różowymi brzuchami 2 z jasnym kolorkiem na pleckach i jeden najmniejszy osobnik ma bardzo jasny czarny i wygląda mi to na szary J.

4 dzień:   U myszek kolorki skóry są coraz ciemniejsze na grzbiecie i myszki nadal rosną ;), nie mogę się doczekać jak będą obrastać futerkiem i się dowiemy jakie kolorki będą miały młode. Matka spisuje się doskonale dzisiaj ją przy łapałem jak karmiła młode. Młode są ocieplane przez ciotki i mame. Najfajniej będzie jak ślepe jeszcze młode będą mi wypęzały z gniazda ale na szczęcie matka i ciotki będą je szybko zanosiły i mam nadzieje że mama się nie dowie o tym miocie. A jak się dowie no cóż bo, myszek na pewno nie utopie i ciekawi mnie jaka będzie przewaga płci wśród myszek zgaduje że będzie  4 samice i 2 samców lub 3 samice i 4 samców. Dla mnie to było by najlepiej aby wszystkie młode były samiczkami bo samiczki są bardziej stadne i u nich bójek, ale samce z tego samego miotu też się tolerują. Zapomniałem napisać na początku że matka maleństw jest czarna z pomarańczowym brzuchem a ojciec wygląda jak Himalayan,
i zastanawia mnie po kim maleństwa dostaną więcej genów ale sądze na dzień dzisiejszy że od matki ale też wkraczają geny dziadków i pradziadków.

Dzień 5:   Myszki bez przerwy rosną i uwielbiam ich popiskiwanie mogę już je brać na rączki tylko ciotka Fredisia mnie szczypie w palce jak mam rękę w pobliżu gniazda a matka i druga ciotka nic mi nie robiąJ. Na pewno będą 4 czarne myszki z pomarańczowymi brzuszkami i 2 kremowo białe myszki w sumie są podobnej wielkości tylko jedna z myszek czarnych z pomarańczowym brzuszkiem jest malutka ale na pewno podrośnie i pewnie to samiczka J. Dzisiaj od narodzin młodych będę im sprzątał klatkę tzn. trocin nie wymieniam bo mają czysto. Musze im umyć domek i zabawki i wsadzić nowe chusteczki do gniazda. Dzisiaj będę sprawdzał czy myszki pokryły się już włosami ale wiem na pewno że mają słodziutkie wąsiki i zaczynają pełzać.


maluszki powoli przyzwyczajam do rączek i nie moge sie doczekać aż będą brykaś po klatce ale i tak wszystkie oddaje znajomym i 2 mysiaki do zoologika ale w tym zoologiku myszki sie szybko sprzedają i mają tam dobre warunki  :wink:
Zapisane

Kira

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #68 : 2005-02-25, 00:07 »
11-12-13-14-15 -16 dlaczego notatki masz tylko do  16 lutego ????a teraz mysie powinny byc  juz miniaturami mamusi :lol: mlode maja juz 13 dni :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedz #68 : 2005-02-25, 00:07 »

M0j0_J0j00

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #69 : 2005-02-25, 10:56 »
Bo poprsotu nie dopisałem zapomniałem że pisze taką notatke ale moge ją napisać bo myszki były co dziennie pod moją obserwacją i co dzień wendrowały do mnie na ręke.  ;)


A po za tym nie chciało by sie ludziom tego wszystkiego czytać ale jak ci to tak bardzo przeszkadza to dodam  :shock: . I już mają 14 dni i niedługo ide zobaczyć czy wszystkei otworzyły oczka  :wink:
Zapisane

Kira

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #70 : 2005-02-25, 13:10 »
o nardzinach  zwierzaka i rozwoju chetnie kazdy by odczytał  cale  rorastanie pokolei ;)  ja takie cos robie z chomikami i umieszcze to na którym blogu  :wink:  np . kedy chinskie odwieraja oczyw zgledem syryjków i dzungaroków :P  najzabawniejsze jest ze  chinske najszybciej z nich oczki otworzyły :lol:
Gratuloje myszonków :lol:  całej Parszywej 12tki :P
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #71 : 2005-02-25, 15:47 »
Dzieki :) , i może kolorki sie zmienią im na brzuszku jeszcze bo są tylko całe czarne i to dziwne bo matka ma pomaranczowy brzuszek a ojciec jest cały biały z brązowym noskiem, wiem że to jeszcze zależy od dziadków i pradzaidków naszych myszonów ale rodzice mają wprawdzeie największy wpływ  :wink:
Zapisane

Kira

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #72 : 2005-02-26, 01:08 »
brzuszki  maj ostatnie bare wiem bo widzłam u swoich myszek :)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #73 : 2005-02-26, 01:17 »
Moje małe to głównie czekolady, czekolady tan, czarna, jest jeden śmieszny cudem urodzony przez Bordeux i jeszcze kilka małych drani, ale jutro dopiero się przyjżę. Dopiero co wróciłam z Lipin  ;)
Zapisane

Kira

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #74 : 2005-02-26, 12:24 »
:lol: to ile masz myszek Cathy  teraz????mldzików oczywiscie
A umnie Cleo i Ekei  sa  w odzielnych klatkach i  :P tylko sie obserwuja  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedz #74 : 2005-02-26, 12:24 »

Cathycash

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #75 : 2005-02-26, 15:05 »
małych jest 17. Wczoraj umarł najmniejszy, mimo że był kilka razy dziennie sam na sam z matką żeby go inne nie odgryzały :(. To było jedyne młode od Bordeux, cudeńko...
Zapisane

Kira

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #76 : 2005-02-26, 16:05 »
sporo  masz juz komu je posprzedawć???
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #77 : 2005-02-26, 16:09 »
nie sprzedaje ich. Są do oddania, mam już część właścicieli, jakby ktoś był zainteresowany to oczywiście rozważę propozycje ;)
Zapisane

Kira

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #78 : 2005-02-26, 17:25 »
poptymam i tych moich ktorzy juz maja odemnie chomy ;)
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #79 : 2005-02-27, 11:34 »
Ja mam chętnych na swoje myszeczki  :wink:
Zapisane

Kira

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #80 : 2005-02-27, 13:06 »
ja juz am domki dla dzungarów    :) wyarzone i jakie szczeście miałam :wink: i własciwie zostaniez Coska jedna corka :)  i bedze spokój wreszcie :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedz #80 : 2005-02-27, 13:06 »

Krówka

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #81 : 2005-02-27, 17:29 »
Ja mam 2 tygodniowe maluchy urodzone 14.02
Mychy sa 3>
 2 samiczki i 1 chlopak
wszystkie sa champagne banded i wszystkie zostaja u mnie  :P
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #82 : 2005-02-27, 17:47 »
To dobrze a ile wkońcu krówko masz myszek teraz bo ostatnio miałaś dużo około 30
Zapisane

Kira

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #83 : 2005-02-27, 17:51 »
podpis mojo  10 myszek 2 szczurki  i 2 psy wczesniej mila 7 myszek :roll:
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #84 : 2005-02-27, 17:55 »
Poprostu zadaje to pytanie czy ma 10 czy 13 bo mogła nie dodać tych nowych do podpisu. wystarczy... Kira
Zapisane

Kira

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #85 : 2005-02-27, 17:56 »
nie wiesz nie wystarczy...  wczesniej mila w podpisie 7  :wink: a ty kiedys powiedzłes ze z 27 :lol:  niby ma ale tyle nie ma ;) napewno nie teraz
Zapisane

kotletbam

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #86 : 2005-02-27, 18:37 »
tak czytam wasze posty i sobie mysle. moja samiczka jest śnieżno-biała ale samiec w tylnej części ciała ma słabo zauważalne szare place ( naprawde trudno je zauważyć ale są ) reszta ciała ma kolor biały, jak myslicie, czy potomstwo moze miec inny kolor niz biały ?? bo wychodzi na to ze przodkowie samca nie byli tylko biali. jak to moze byc ????
Zapisane

Kira

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #87 : 2005-02-27, 19:04 »
wieszmlde mogą bys najrózniejsze odbiałych przez plamiste do czarnych  ;) wszstkie kolory tęczy :)  do zalezy od  dziadkow    twoich myszek :P równiez
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedz #87 : 2005-02-27, 19:04 »

Sczurka

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #88 : 2005-02-27, 19:30 »
Kira pisz wyraźnie - słownik :> :roll:
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Mysiaczki OD NOWA :D
« Odpowiedź #89 : 2005-02-27, 20:46 »
Potomstwo jak sie urodzi to nie zależy tylko od genów rodziców liczą sie też dziadkowie i pradziadkowie bo ja dopuszczają czarną samice tan do białego samca z brązowym noskiem uzyskałem 4 czarne i 2 brązowe bez czerownych oczu z białymi brzuszkami  :wink:
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.11 sekund z 28 zapytaniami.