Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 8   Do dołu

Autor Wątek: JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...  (Przeczytany 20926 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

thrilly

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« : 2005-02-17, 16:51 »
chyba nie było takiego tematu (szukałam w szukaj i nie znalazłam) a jeśli był to plz dajcie mi do niego link- jak namówić  :evill: rodziców na kupno jakiegoś gryzia bo mieliśmy królika (trochę schizawatego od początku ) i więcej nie chcą gryzoni-  :(  czy ktoś z was był w podonej sytuacji? jak z niej wyszliście? I jeszcze jedno : jakiego gryzonia (ale z tych mniejszych-wyłączając myszy-schiza mamy :) mi polecacie kupić? (mój pokój jest daleko od sypialni rodzicow więc hałas w przeciwieństwie do mnie nie będzie im przeszkadzał, u nas w domu nie ma małych dzieci, jest możliwość ustawienia klatki w chłodnym i zacienionym miejscu, możliwy wybieg.  :)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #1 : 2005-02-17, 16:55 »
Cytuj

jest możliwość ustawienia klatki w chłodnym


Bo ja wiem czy dobrze?

Na 1000% były takie tamty...

Jeśłi odpowiedzialnie zajmowałeś/aś się poprzednim zwierzakiem to nie powinnieneś mieć problemów z rodzicami... Jeśłi nie, zacznij sprzątać, zmywać naczynie, uczyś się itp. podlizywac... :roll:
Zapisane

thrilly

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #2 : 2005-02-17, 16:59 »
no bo np. u mojego brata w pokoju to nawet kaktusy usychają a z tego co wiem to gryzy wybierają chłopodnieszje miejsca - królik zdechł jak miałam 9 lat więc raczej nie mialam jak sie nim zajmować - jeśli chodzi o sprzątanie -zrestzą.. jeśli były takie tematy, t o ide ich poszukać  8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedz #2 : 2005-02-17, 16:59 »

Kira

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #3 : 2005-02-17, 17:59 »
http://www.zwierzaki.org/viewtopic.php?t=14937
ta miejsca  gdzie jest temp okolo20 stopni brak  goraca i  przeciagów   nie blosko muzy telewizora ani nie blosko kaloryfera czy okna i nie na parapecie  ;)
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #4 : 2005-02-18, 10:44 »
A za to ci powiem Kira że Sczurka trzyma klatke z myszami na półce koło okno ale ona ma bardzo szczelne okna czy może sie im coś stać chyba nie. :>?
Zapisane

Moniaa

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #5 : 2005-02-18, 11:37 »
Czy znasz dokladny powod, dla ktorego rodzice nie chca kolejnego gryzonia? Bo jesli Wasz krolik jak napisalas byl "schizowaty", ale jednak sie nim zajmowalas i rodzice nie mieli problemow to nierozumiem, dlaczego to mialoby byc przyczyna
Zapisane

thrilly

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #6 : 2005-02-18, 11:44 »
hmmm a mogę na oknie jeśli mam tylko witrynę? (za oknem nic się nie dzieje jedynie czasem jakiś ptak lub nietoperz przeleci). a z rodzicami się uporam :) muszę  :evill:
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #7 : 2005-02-18, 11:59 »
Ale koło okna raczej nie mozna bo przeciąg jest i w tym rzeczi nie chodzi czy spokojnie i cicho zaelży jakie masz okna.


http://www.zwierzaki.org/viewtopic.php?t=14937


PISZCIE NA TYM TEMACIE.!
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #8 : 2005-02-18, 12:05 »
A nie mówiłam że króliki czasami mają nie równo w głowie !! Potem ludzie uważają że takie są wszystkie gryzonie.
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedz #8 : 2005-02-18, 12:05 »

thrilly

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #9 : 2005-02-18, 12:15 »
Ekoteczka zgadzam się króliki są poryte (nie generalizuję ale wiem to z własnego doświadczenia i dośw. zjaomych)

..

najpierw muszę pozbierać kasę bo nie ma bata żeby moi rodzice kupili z własnych "takie gówno" , ale ja sobie już poradzę ..        :evill:   :shock:
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #10 : 2005-02-18, 12:17 »
Cytat: thrilly
"takie gówno"


Nie radzę kupować zwierząt, jeśli choćby jeden domownik jest temu przeciwny... To może się źle skończyć  :?
Zapisane

thrilly

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #11 : 2005-02-18, 12:32 »
narazie są przeciwni, ale to się zmieni  :evill:  :shock:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #12 : 2005-02-18, 12:38 »
thrilly skąd taka agresja ;)

Spróbuj namówić rodziców na świnke morską: jest milutka, żadnych schizów ;), dosyc łatwa w oswajaniu i karmieniu, nie ma ogonka co jest ważne jeżeli twoja mama (moja też) źkle reaguje na myszopodobne gryzaki. :)
Zapisane
BC + koci podrostek

thrilly

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #13 : 2005-02-18, 12:40 »
no tak się złożyło że mam klatkę dla świnki morskiej (pręty 2.3 cm) ale ona jest jak dla mnie za duża :) a ja nie jestem wcale agresywna jestem grzeczna i dobra  8)
Zapisane

Kira

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #14 : 2005-02-18, 14:53 »
Cytat: Ekoteczka
A nie mówiłam że króliki czasami mają nie równo w głowie !! Potem ludzie uważają że takie są wszystkie gryzonie.

LUUUUUUUDZIE
POPIERSZE KROLIK TO NIE GRYZYZOŃ!!!!!!
 a  jak twoi  rodzice sa anty i mowiaze niechca to nie radze kupowac aby im na złosc porozmawiaj i powiedz ze zamierzasz aby nie staneli i kiedy wyjedziesz ci nie oddali takich rodziców juz znam :roll:  :roll: dziecko wyjechalo a onii ogłoszenie aby jak najszybciej zwierzak w domu niebylo....
jak juz poszlismy mojo na temat   to niech i tu pisze... :)
a co jeszcze ... coz i nie Mów żle o krolikach bo ja twierdze ze to niestety ich własciele sienimi tdobrze nie zajmuja a króliktez idzie na dystans i robi sie dziki :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedz #14 : 2005-02-18, 14:53 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #15 : 2005-02-18, 20:09 »
Kira miało być "gryzaki" czyli gryzonie+zajęczaki, tylko ten pospiech echhhh  :oops:
Zapisane
BC + koci podrostek

Kira

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #16 : 2005-02-18, 22:11 »
wiesz ja nie poieram skrótu  myslowego  dla mnie Gryzak to  terz gryzon :roll:  ale chyba niedoinformowana byłam :oops:  
zreszta na forum tez nie uzywac lepuiej  gryzak bo ktos skojazy GRy od gryzoni i da królikowi  ziarno :?  :grr:  co nie jest dobrym  rozwiazaniem :lol:  wiec mnie rozyumiesz troche chociaz  :) ?? mam nadzieje ze tak  a pogrubienie by ktos zauwazyl  ;) i  sie nie pomylił  ale spoko nic sie nie stało przeciez  :lol:
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #17 : 2005-02-18, 22:47 »
Nawiązując do królików to ja zbytnio za królikami nie przepadam i tylko mógłbym posiadać w domu miniturke lub karłowatego, jakoś mnei do nich nie ciągnie zbytnio. Chociaż powiem że moji znajomi których tak nie pociąga zainteresowanei do zwierząt to maj Królika bo dla człowieka królik to mądrzejsze zwierze od gryzonia mimo że niektórzy i tak królika uważająza gryzonia. Ludzie sobie myślą tak: Królik jest słodziutki i jak urośnie to bedzie biegał po domu, a chomik jest za mały i moge go zgnieśc i nie bedzie mi sie chciało nim zajmować. Tak myślą ludzie w wieku od 10 do 16 lat chodzi mi o płeć męską.
Bo kobiety w tym wieku kręcą słotkie pyszczki chomiczków no i kupują je.
Zapisane

Kira

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #18 : 2005-02-18, 23:06 »
Cytat: M0j0_J0j00
Nawiązując do królików to ja zbytnio za królikami nie przepadam i tylko mógłbym posiadać w domu miniturke lub karłowatego, jakoś mnei do nich nie ciągnie zbytnio.
Chociaż powiem że moji znajomi których tak nie pociąga zainteresowanei do zwierząt to maj Królika bo dla człowieka królik to mądrzejsze zwierze od gryzonia mimo że niektórzy i tak królika uważająza gryzonia.
Ludzie sobie myślą tak: Królik jest słodziutki i jak urośnie to bedzie biegał po domu, a chomik jest za mały i moge go zgnieśc i nie bedzie mi sie chciało nim zajmować. Tak myślą ludzie w wieku od 10 do 16 lat chodzi mi o płeć męską.
Bo kobiety w tym wieku kręcą słotkie pyszczki chomiczków no i kupują je.

wieesz nie przeadzaj najinteligentniejsze to sa szczurki jak cie nie interesuja to lepiej nie posaiadać :wink: jest wieksze od gryzonia ale  nie jest mniej kłopotliwe jest takie same próblemy one czesto stwarzaja ...króli czesto  gryza niszcza mocniej niz chomik  
wieeszz królik  to jest dłuzsza odpowiedzlność uszaste czestozyja kolo  7-8lat anie jak chomiki 2
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #19 : 2005-02-18, 23:09 »
Tak to ja doskonale wiem ale ja tylko mówiłem co w sumie ludzie myślą a niestety ludziom nie podobająsie szczurki bo mają ogony i to jest głupie właśnie mi sie bardziej podobająw sumie gryzonie z ogonkami dłuższymi  :wink:
Zapisane

Kira

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #20 : 2005-02-18, 23:11 »
wiesz ale   to jest juz sprawa ludzi  :) co sadzoa o szcurachale stwierszenie ze krolik jest mniej klopotliwy jest wilkim błedem bo tonie jest pies czykot ale długo zyje
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedz #20 : 2005-02-18, 23:11 »

M0j0_J0j00

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #21 : 2005-02-18, 23:15 »
No to i ja wiem ale ludzie podejmujący sie kupnem królika nie wypuszczają go co dziennie i to jest beznadzeijne bo królik musi sie wybiegaća jak nie ma ruchu to staje sie spasiony i osowiały w klatce.
Zapisane

Kira

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #22 : 2005-02-18, 23:18 »
taka najgorsze jest  sprzedawniew sklepach pseudo minaiturek naszczescie moja mała juz wiksza nie bedze bo jest kupiona  od  osoby z dwoma miniaturokami :roll: i rodzce byli mali i  córeczka jest malusia :P
Zapisane

thrilly

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #23 : 2005-02-19, 11:42 »
Cytat: Kira
Cytat: M0j0_J0j00

wieeszz królik  to jest dłuzsza odpowiedzlność uszaste czestozyja kolo  7-8lat anie jak chomiki 2


nie chcę nic mówić, ale mój żył 11 lat  :shock:   :)
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #24 : 2005-02-19, 11:56 »
11 lat :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:  a mogą króliki żyć tak długo :>??
Zapisane

thrilly

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #25 : 2005-02-19, 12:09 »
no raczej nie mogą, ale nie generalizujmy wszystko się może zdarzyć  :lol:
Zapisane

Kira

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #26 : 2005-02-19, 15:30 »
czasmi jak ktos sie nimi dobrze zajmuje krocej zyja a jak nie to dluzej .... :roll:  tak czasem bywa ale to tez zalezy od inych  stanów ile krolik ma nerwowych syrytuacji stresu itp. :roll:
ale porozmawiamz rodizcami bo jak wyjedzesz  gdzies na kolonie czy gdzies na łikend aby twoi rodzce sie  gó*****a  chomiczego nie pozbyli :roll: Przemyśl  to
11 latto nie byl za bardzo twój krolik masz starsze rodzenstwo bo wynikało by z tegoze ten krolikalbo byl starszego rodzenstwaa;bo rodzce kiedys kupili :P qa ty wtedy milas  3 lata ;)
Zapisane

thrilly

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #27 : 2005-02-19, 15:35 »
nie mam starszego rodzeństwa po prostu zobaczyłam gdzieś w reklamie królika i powiedziałam że chcę i następnego dnia już go miałam hehe to były czasy :)  a że mam baaardzo dużą klatkę po króliku, to może lepiej świnkę morską kupić.. (hehe odpadnie problem z kupnem klatki) moja koleżanka miała kiedyś 2 świoniory i puszczała je po trawniku i były super :) - ile mnie wyniesie zakup świniora bez klatki bo nie mam orienta w takich rzeczach :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedz #27 : 2005-02-19, 15:35 »

Kira

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #28 : 2005-02-19, 16:01 »
swinka to lepsza decyzja jak masz duza klatke to moze dwie samiczki??? :wink:
Zapisane

thrilly

  • Gość
JAK NAMÓWIĆ RODZICÓW...
« Odpowiedź #29 : 2005-02-19, 16:05 »
no raczej kupię 2 ale nie wiem jesczze, czy parkę, czy dwie samiczki bo wiem że wychowywanie młodych to świetne doświadczenie, a świnki nie rozmnażają się tak częstotliwie jak np. myszki i mają mniej młodych hmm :)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 8   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.147 sekund z 27 zapytaniami.