Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Królik na dworze?  (Przeczytany 18037 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Monik@

  • Gość
Królik na dworze?
« : 2002-07-18, 12:59 »
Pomóżcie proszę. Czy ktoś z was miał/ma królika, który mieszka na dworze? Nie wiem jakie warunki ma mieć, żeby nie marzł.
Zapisane

ziabak

  • Gość
Królik na dworze?
« Odpowiedź #1 : 2002-07-18, 17:54 »
Króliki tak naprawdę lepiej znoszą temperatury niskie niż wysokie (powyżej 20 stopni to dla króla już ciepło). Moje króliki są w mieszkaniu więc nie mogę Ci poradzić co robić w zimę, ale zapraszam na typowo królicze forum: www.forum.kroliki.com - tam z całą pewnością znajdzie się ktoś kto Ci udzieli porad :)
Zapisane

Monik@

  • Gość
Królik na dworze?
« Odpowiedź #2 : 2002-07-19, 07:45 »
Dzięki  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Królik na dworze?
« Odpowiedz #2 : 2002-07-19, 07:45 »

Galja25

  • Gość
Królik na dworze?
« Odpowiedź #3 : 2002-08-21, 10:15 »
Zapewne znalazłaś juz odp. na swoje pytanie, a jeżeli nie to moze coś pomogę. Na wakacjach mieszkałam na takim polu namiotowym i na środku niego było takie "mini-zoo". Mieszkałay w nim króliki "miniatury" razem z kurami i kozami .(fajne!). Mieszkałay poprostu w takich małych chatkach z drewna, i miały porobione takie niby parasolki, pod którymi się chowały jak padał deszcz (nie wiem dlaczego nie wchodziły do chatki?), lub jak grzało słońce. Późnym wieczorem wchodziły do domków i spały, a rano już były "na nogach".Siedzą tam tak do jesieni, do pierwszych chłodnych nocy.
Moja siostra też ma króliczkę i ona także od wiosny(cieplejszej) do jesieni mieszka na dworze. I ma się dobrze!Pozdrówka!
Zapisane

Galja25

  • Gość
Królik na dworze?
« Odpowiedź #4 : 2002-08-21, 10:17 »
Zapmniałam dodać , domki nie są ocieplane, to takie zwykłe drewniane "namioty", "podłogi" wyłożone trocinami, nie sianem, bo by króliki popękały z przejedzenia.
Zapisane

Monik@

  • Gość
Królik na dworze?
« Odpowiedź #5 : 2002-08-21, 10:53 »
No tak, rzeczywiście problem rozwiązany. Błażej ma taką "chatę", że ho ho! Obawiam się tylko mrozów -25 stopni. Ale mam nadzieję, że da sobie radę. A co do przejedzenie - tak, tak, on to ma możliwości.
Zapisane

ziabak

  • Gość
Królik na dworze?
« Odpowiedź #6 : 2002-08-21, 19:30 »
Sianem królik się nie przejje nawet gdyby zjadał tone dziennie... ;) potrzebne mu jest do odpowiedniego trawienia i powinno być dostępne całą dobę bez ograniczeń.
Zapisane

Galja25

  • Gość
Królik na dworze?
« Odpowiedź #7 : 2002-08-22, 09:49 »
Ok, ok rozumiem, trawienie, stały dostęp do siana (swoją drogę też bym chciała mieć stały dostęp do "siana", hahaha), ale napewno królik tony siana by nie przerobił w dobę - za Chiny Ludowe, by nie przerobił!!!
Zapisane

ziabak

  • Gość
Królik na dworze?
« Odpowiedź #8 : 2002-08-22, 22:33 »
ha ha... no pewnie że nie - to była przenośnia...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Królik na dworze?
« Odpowiedz #8 : 2002-08-22, 22:33 »

deirdre

  • Gość
Królik na dworze?
« Odpowiedź #9 : 2002-08-28, 18:34 »
Krolikom nie mozna wykladac sianem, bo jak zje siano zanieczyszczone moczem, to moze sie rozchorowac (tak mi powiedzial znajomy weterynarz)
Zapisane

ziabak

  • Gość
Królik na dworze?
« Odpowiedź #10 : 2002-08-29, 08:07 »
Królik jest tak czystym zwierzakiem że niegdy nie zje czegos zanieczyszczonego... weterynarza trzeba uświadomić, bo po wypowiedzi widać że nie miał zbyt często do czynienia z królikiem...
Zapisane

Monik@

  • Gość
Królik na dworze?
« Odpowiedź #11 : 2002-08-29, 11:00 »
Mój królik śpi w sianie i je wsuwa, ale załatwia się gdzie indziej, więc jest ono czyste. Deirdre a weterynarz nie miał pomysłu, w czym ma spać królik? Bo przecież nie dam mu pierzyny. Ziabak co do możliwości chodziło mi o to, że najchętniej cały czas ruszałby ryjkiem. Jak biega po ogrodzie, zmęczy się i położy, to i tak w "międzyczasie" chrumka na leżąco trawę.
Zapisane

ziabak

  • Gość
Królik na dworze?
« Odpowiedź #12 : 2002-08-29, 20:30 »
Ciągłe ruszanie mordką i podjadanie trawy i siana to tylko objaw zdrowia i dobrego samopoczucia królika... :) :) :) Oby każde miały tak dobrze jak Twój...
Zapisane

deirdre

  • Gość
Królik na dworze?
« Odpowiedź #13 : 2002-09-14, 20:12 »
Wiecie co? Każdemu może się zdażyć zanieczyścić swe posłanie, a szczególnie królikowi. Spać mogą w trocinach. Królik mojej koleżanki umarł :( , bo obżarł się zanieczyszczonego siana i się rozchorował... Można wykładać sianem, pod warunkiem, że królik naprawdę zawsze się załatwia w jednym miejscu i jeśli się kontroluje... Zrozumcie mnie, lepiej zapobiegac niż leczyć :grr:
Zapisane

ziabak

  • Gość
Królik na dworze?
« Odpowiedź #14 : 2002-09-14, 22:37 »
To prawda że lepiej zapobiegać niż leczyć, jednak królik jest naprawdę inteligentnym i czystym zwierzakiem... ja mam trójkę i żaden z nich nie tknie zanieczyszczonego jedzenia, nawet jeśli siano w paśniku leży ponad dobę - tez nie ruszą... dopiero jak wymienię na nowe. No ale moja trójka załatwia swe potrzeby w kuwetach, wiec nie ma też sytuacji kiedy zasikane siano leży w klatce... wydaje mi się równiez mało prawdopodobne aby powodem śmierci królika było zjedzenie zanieczyszczonego siana... to musiało być cos innego, tylko wet nie rozpoznał, a najłatwiej znaleźć najprostrzą przyczynę w którą właściciel zwierzaka uwierzy - to oczywiście tylko moje przypuszczenia, bo weterynarzy specjalizujacych się w królikach jest bardzo niewielu...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Królik na dworze?
« Odpowiedz #14 : 2002-09-14, 22:37 »

Amelia

  • Gość
Królik na dworze?
« Odpowiedź #15 : 2002-09-14, 23:04 »
jeslim chodzi o zwyklego krolika, a nie miniaturkę, to my trzymalismy 2 takie kroliki caly rok na dworze w solidnej klatce-domku. kroliki byly ogromne, po jakims czempionie.  kiedy byla zima, zbieraly "tłuszczyk", ale na wiosne znowu byly w formie i caly dzien biegaly po ogrodzie.
Zapisane

Gerda

  • Gość
Siano
« Odpowiedź #16 : 2002-09-15, 11:18 »
Mam pytanie jak robi się siano, nie no jak ktoś  mieszka na wsi to jak może wyprodukować siano ??? Z czego się składa ??? Sorki wiem że jest to głupie pytnie, ale czy siano składa się z samej trawy ??? :?:  :?:  :?:
Zapisane

myszka

  • Gość
Królik na dworze?
« Odpowiedź #17 : 2002-09-15, 11:36 »
Tak, z samej trawy :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Królik na dworze?
« Odpowiedź #18 : 2002-09-15, 11:41 »
A w tej trawie (zanim powstało z niej siano) rosły zioła, kwiatki i inne chwasty  :lol:  - to się nazywa sianko łąkowe.
Sianko polecane dla np. szylków składa się raczej z różnych rodzajów traw i tylko niektórych ziół  :roll:  i jest >podobno< specjalnie hodowane  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

ziabak

  • Gość
Królik na dworze?
« Odpowiedź #19 : 2002-09-15, 12:12 »
Siano dobrego gatunku składa się z różnych rodzajów traw i różnych roślin łąkowych oraz ziół - oczywiscie wszystkie te rośliny muszą być jadalne dla królikow - dlatego też jeśli chce się przygotować siano samemu, warto zapoznać się z wykazem roslin trujących aby uniknąć przypadkowej pomyłki. To siano psrzedawane w sklepach jest niestety zwykle bardzo ubogie i kiepskiego gatunku... jesli zaopatrujemy się w nie właśnie tam najlepiej wybierać takie siano które: ma zielony kolor (nie brązowy czy żółty), ma jak najmniej pyłu na dnie torebki, można wśród źdźbeł traw rozróżnić inne rośliny, jest pakowane stosunkowo luźno - nie ubite na maxa... powinno ono pachnieć siankiem - bo zdaża się też po prostu stare, albo zawilgocone - takiego podawać królikom nie należy.
Zapisane

Monik@

  • Gość
Królik na dworze?
« Odpowiedź #20 : 2002-09-16, 07:47 »
Hmmm....Błażej wcale nie je tego sianka, które mam z własnego ogródka. Tylko i wyłącznie śpi w nim. Do jedzenia muszę mu kupować. Chyba z tego wniosek, że sama trawka jakoś nie bardzo mu smakuje. Albo nie ten gatunek trawy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Królik na dworze?
« Odpowiedz #20 : 2002-09-16, 07:47 »

alive

  • Gość
Królik na dworze?
« Odpowiedź #21 : 2003-02-12, 13:34 »
Naprawde myslicie, że królik miniaturka może siedzieć w zimie na dworzu? :?:  Przecież one są raczej przyzwyczajone do siedzenia w ciepełku... Ja nie miałabym sumiena wystawić mojego króliczka na mróz- nawet gdyby miał jakąś chatkę. Przeciez tam nigdy nie będzie tak ciepło jak w domu! No ale wy się chyba lepiej znacie (przynajmniej niektórzy). Ja  miałam tylko jednego króliczka (przez jakieś 6 lat) ale zmarło mu się juz pare lat temu, więc nie jestem juz tak w temacie jak wy. Pozdro
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 27 zapytaniami.