Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Prezent...proszę o poradę  (Przeczytany 3495 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
Prezent...proszę o poradę
« : 2005-07-12, 23:33 »
Otóż za całkiem niedługo jadę na wakacje do rodziny mojego TZ, w której to są dwie dziewczynki-9 i 11 lat, bardzo miłe zresztą. Chciałabym sprezentować im jakieś drobiazgi, niestety mam problem- nie mam zielonego pojęcia, co mogłoby ucieszyć dziewczyny w ich wieku.
Miałam okazję je poznać i polubić ale nie znam ich na tyle, by wiedzieć czym się interesują i jakie mają pasje (poza konkursami ortograficznymi :) ).
Mam więc ogromną prośbę do forumowiczek w takim wieku-powiedzcie mi proszę, co mogłabym im sprezentować (mam na myśli jakieś drobiazgi typu figurka z filmu czy coś w tym rodzaju  a nie np.rower.NICI i DIDDLE też raczej odpadają,bo kosztują majątek,a już sam wyjazd na drugi koniec Polski pochłonie masę pieniędzy).Gdy ja byłam w ich wieku, to kolekcjonowałam maleńkie figurki zwierząt, ale czasy się zmieniają i obszary zainteresowań też. Dlatego chcę zaczerpnąć u źródła i być na bieżąco, więc pytam i z góry dziękuję za odpowiedzi. Im więcej dziewczyn się wypowie, tym lepiej, będę miała z czego wybierać.
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

polna_mysza

  • Gość
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #1 : 2005-07-12, 23:43 »
może zabawke z NICI <bryloczek kosztuje od 19-25zł>
www.nici.net.pl ;)
może jakies koraliki <drewniane ;)>
« Ostatnia zmiana: 2005-07-12, 23:45 autor polna_mysza »
Zapisane

Elven

  • Gość
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #2 : 2005-07-13, 12:33 »
Na pewno by im się coś spodobało z Diddle'a :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedz #2 : 2005-07-13, 12:33 »

kareena

  • Gość
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #3 : 2005-07-13, 19:35 »
moze gra komputerowa?  (widzialam ostatnio platformówkę "Kapitan Pazur" za 30 zl, z tym ze to jest gra ktora moze sie podobac takze starszym wiec nie wiem czy aby nie za trudna.. ale ja sie od malego zagrywalam na atari wiec nie sadze zeby u nich byly problemy.. :P  )

zreszta zawsze mozesz im kupic po czekoladzie :P
« Ostatnia zmiana: 2005-07-13, 19:38 autor kareena »
Zapisane

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #4 : 2005-07-13, 22:01 »
Ranyy...jak zobaczyłam ceny Diddli i Nici to mało z krzesła nie spadłam. Ludzie złoci, ja jeszcze nie zarabiam kilkunastu tysięcy na miesiąc, żeby bądź co bądź obcym dzieciakom kupować maskotki za 50 zł.
Kareena: no właśnie czekoladę to może kupić każdy, ale czekolada psuje zęby-to raz, a dwa-to mało oryginalne.

Wyobraźcie sobie taką sytuację: z drugiego końca Polski przyjeżdza do Was daleka kuzynka/ciocia (niepotrzebne skreślić). Po powitaniu i uściskach ciocia z tajemniczą miną mówi:"Mam coś dla was",po czym wyciąga z torby... no właśnie, czekoladę? Równie dobrze mogłaby wyjąć majtki w żółte koparki albo pół kilo sera...Może przesadzam ale czekolada wydaje mi się zbyt oklepana, z czekoladą to można iść do sąsiada i podziękować za podlewanie kwiatków, ale jeśli chce się komuś sprawić przyjemność, to raczej trzeba sprezentować coś, co tą osobę naprawdę ucieszy.
W ostateczności mogę kupić jakieś diddlowskie drobiazgi (chociaż trochę tak głupio wręczyć notesik z misiem, który bez tego misia kosztuje w kiosku 1,5 zł, a z diddlowskim misiem 7 zł...no ale jeśli dzisiejsze dziewczyny nie uznają nic innego niż Diddle...) , ale jeśli podsuniecie mi jeszcze jakieś pomysły, to będę bardzo wdzięczna.

Co do gry komputerowej, to wolałabym bez konsultacji z ich rodzicami nie kupować, bo z tego co wiem, to oni decydują, co wgrać na kompa, ale mimo wszystko dzięki za pomysł.


« Ostatnia zmiana: 2005-07-13, 23:09 autor Alicja »
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

Elven

  • Gość
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #5 : 2005-07-14, 09:10 »
No fakt. Nie pomyślałem pisząc o tym :P. Kosztowne te cuda, kosztowne... - tam z tysiakiem jak wpadniesz to i tak mało ;).
Zapisane

Madagaskar

  • Gość
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #6 : 2005-07-14, 11:23 »
Daj im takie karteczki do wpinania do segregatora z diddlami lub z W.I.T.C.H
Zapisane

Elven

  • Gość
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #7 : 2005-07-14, 11:34 »
Tej małej tak, ale starszej... Nie sądze - zależy jakiego typu dziewczyna. Skromny upominek wystarczy, moja koleżanka cieszyła się z figurki porcelanowej jak cholera ;). No ale wiadomo, rodzina bliższym, że tak nazwę "okazem".
Zapisane

Madagaskar

  • Gość
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #8 : 2005-07-14, 13:37 »
Heh,u nas jedna dziewczyna (11 lat)jak dostała jedną karteczkę z diddlami właśnie, to się cieszyła przez cały tydzień :P :P :P :P-to zależy od charakteru!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedz #8 : 2005-07-14, 13:37 »

Elven

  • Gość
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #9 : 2005-07-14, 13:51 »
Off:
A zwróciłeś uwagę na:
"ale starszej... Nie sądze - zależy jakiego typu dziewczyna."
:motz:

Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #10 : 2005-07-14, 14:49 »
Więc proponuję jeden prezent "na spółkę" dla obu dziewczynek czyli np. puzzle albo grę planszową
Zapisane

Madagaskar

  • Gość
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #11 : 2005-07-14, 15:57 »
Dobrym prezentem może być również książka!
Zapisane

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #12 : 2005-07-14, 16:08 »
Wydaje mi sie ze 9-10 letnie dziewczynki z książki nie będą zadowolone.
Moim zdaniem, dziewczynki w tym wieku uwielbiają się malować. Mogłabyś im kupić po jakimś bezbarwnym błyszczyku do ust. Takie zwykłe, najnormalniejsze drogie nie powinny być :)
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #13 : 2005-07-15, 17:40 »
O jejku.ile propozycji :) Dziękuję ślicznie. Ale im więcej propozycji tym większy mam mętllik w głowie. Na te Diddle to się nawet nastawiłam (tzn. jakieś ołówki czy coś) ale skoro mówicie, że starszej może to nie ucieszyć... to ja już nie wiem nic...
A nie chciałabym narażać się ich rodzicom (kosmetyki do malowania, gry itp), bo są troszkę konserwatywni pod tym względem.
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

Kleo

  • Gość
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #14 : 2005-07-15, 18:59 »
Może sprezentuj jakiś breloczek? Może właśnie kup im błyszczyk do ust? Może..hm.. pierścioneczek? :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedz #14 : 2005-07-15, 18:59 »

Madagaskar

  • Gość
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #15 : 2005-07-15, 21:37 »
Hm, mam Dużo breloczków, gadżetów itp. Może podaj adres to ci prześlę pocztą Polską?
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #16 : 2005-07-15, 22:23 »
moje propozycje :P
- ładne kolczyki
- film na komputer albo wideo
-  spinka do wlosów...
- hm...nie wiem jak to sie nazywa, takie dzwoniące co się zawiesza w pokoju lub przy oknie, z motywami ptaków, delfinków etc, wiecie o czym mówie?
- lampka światłowodowa( http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=57124361 ) ja cos takiego dostałam i byłam zachwycona :kocham: !
- jakies orginalne figurki
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #17 : 2005-07-15, 23:11 »
Moim zdaniem pomysł z puzlami jest świetny :) oczywiście nie za trudne :P ja zawsze jak dostaje puzzle to się cieszę jak głupia :P To co podała Aujeszka też jest fajne ;) A jeśli chodzi o Didlle i inne takie...nie przepadam za tym jak dzieciaki tak gnają za modą i się chwalą że ten to ma ołowek, a inny notesik :| to jest dla mnie chora konkurencja nie tylko wśród dzieci, ale też wśród rodziców, którzy nie wiedzą na co wydawać kasę...nie popieram takiej mody, bo wiadomo jak cuzją się dzieci z rodzin biedniejszych, którzy takich rzeczy mieć nie mogą...
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Elven

  • Gość
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #18 : 2005-07-16, 09:34 »
Ja cały czas jestem za Diddle. Moja siostra, swoim koleżankom na urodziny zawsze kupuję rzeczy z Diddle. Tu na prawdę nie trzeba kupować miśków czy jakiś innych cudów za bańkę. Wystarczy ołówek lub jakiś puderek, błyszczyk. Na prawdę miło to się prezentuję :) - te mychy mają takie wielkie uchaaa :).
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #19 : 2005-07-16, 09:42 »
mniejszej jedną z małych lalek-czarodziejek, albo Perfumellę - ostatnio nowa moda wśród dziewczynek w tym wieku. a to kosztuje coś 30 zł?
A starszej te sznurki do plecienia breloczków - to tez ostatni szał - dziewczynki czły czas coś wyplatają z tego.
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #20 : 2005-07-16, 10:45 »
Wedlug mnie te sznurki sa juz troche oklepane i malo ktora dziewczynka jeszcze sie tym pasjonuje. Poza tym mozna to z latwoscia kupic w prawie kazdym kiosku. Lepiej kup cos bardziej oryginalnego.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Forum Zwierzaki

Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedz #20 : 2005-07-16, 10:45 »

Nicka

  • Gość
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #21 : 2005-07-16, 11:05 »
Jestem przekonana, że na pewno ucieszyłyby sie dzieciaki z maskotek... to aqrat 100% :D
Może jakiś ładny portwelik (ja się z tego zxawsze cieszę) czy piórnik taki do skoły z ciekawym wzorkiem...
Albo taie standardy jak skarbonki czy pamiętniki...
hmmm...
Zapisane

Madagaskar

  • Gość
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #22 : 2005-07-16, 11:13 »
To co podajesz adres, czy jednak nie widzi Ci się to(Jeśli powiesz, że nie, wszystko będzie okej)?
Zapisane

Liwcia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1847
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #23 : 2005-07-16, 12:17 »
hmm... jakąś maskotkę, fajne puzzle... ale takie rzeczy juz były napisane ;]
ja tam się cieszę z każdego, najdrobniejszego prezentu :)
Zapisane

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #24 : 2005-07-17, 09:25 »
Przepraszam Madagaskar, nie było mnie wczoraj w Polsce, nie miałam dostępu do komputera. Dziękuję za dobre chęci, ale obawiam się, że wysyłka pocztą wyszłaby drożej niż kupno takich gadżetów w sklepie.
 Nie chodzi mi o to, że nie mam pieniędzy-bo mam (tak do 10-15 zł na osobę) ale wychodzę z założenia, że człowiek bardziej cieszy się z trafionego prezentu za 5zł niż z czegoś kompletnie nietrafionego,choćby to coś nietrafione kosztowało i 300 zł ( ja bym się bardzo ucieszyła np.z kawy-ale tego gatunku, który pijam i który kosztuje kilka zł.,niż np. z płetw-które kosztują kilkaset zł, a których bym wcale nie używała). I właśnie dlatego chciałam się dowiedzieć "u źródła", co mogłoby być prezentem trafionym a co nietrafionym.
Wszystkim bardzo dziękuję za odpowiedzi, na kilka dni przed wyjazdem usiądziemy spokojnie i wybierzemy coś z tego-a dzięki Wam jest z czego wybierać :)
Pozdrawiam serdecznie i miłej niedzieli życzę :)
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

*Antek*

  • Gość
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #25 : 2005-07-17, 10:51 »
w pierwszytsm poscie napisalas cos ze dziewczynki interesuja sie konkursami ortograficznymi, tak? no wiec moze na prezent mile byly by widziane jakies quizy ortograficzne lub slowniki z nowymi zasadami pisowni ? a jesli nie no to moze zeczywiscie tak jak mowila Karee, jakas gra komputerowa, czy planszoka albo puzzle ? ;)
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #26 : 2005-07-17, 10:54 »
Może, właśnie kolczyki? ;)
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Madagaskar

  • Gość
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #27 : 2005-07-17, 13:33 »
Ale ja nie chce pieniążków, no chyba, że nie dojdzie w terminie!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedz #27 : 2005-07-17, 13:33 »

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #28 : 2005-07-17, 20:17 »
Może jakieś edukacyjne gry komputerowe lub jakiś kurs języka na kompa?
Zapisane
emocjonalne kanapki

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
Odp: Prezent...proszę o poradę
« Odpowiedź #29 : 2005-07-17, 21:09 »
Ale ja nie chce pieniążków, no chyba, że nie dojdzie w terminie!

Nie zrozumiałyśmy się Madagaskar, chodziło mi o to, że ja nie dlatego mówię o kosztach prezentów, bo nie mam pieniędzy, tylko dlatego, że to mają być drobiazgi. Ślicznie dziękuję Ci za propozycję, ale takie coś mija się z celem bo nie powinnaś Ty płacić za przesyłkę (bo to byłoby dla mnie) a mnie kosztowałaby ta wysyłka tyle samo albo więcej niż gdybym prezenty kupiła tu, na miejscu. Poza tym kupując tutaj, mam wybór w sklepie. A poza tym to są Twoje rzeczy, kupione przez Twoich rodziców i mogłoby się im nie spodobać to, że wysyłasz je komuś obcemu. Także jeszcze raz ślicznie dziękuję za Twoje dobre serduszko ale nie wysyłaj mi nic.
Mówicie o puzzlach-to fajny pomysł. A są może jakieś topowe motywy teraz? Nie wiem, z Disneyem może albo co...(hihi może z Diddlami?  :P )
A jest teraz jakaś modna gra planszowa?
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 27 zapytaniami.