Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Do dołu

Autor Wątek: Wybory Prezydenckie 2005  (Przeczytany 54129 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #180 : 2005-10-16, 01:42 »
poza tym właściwie które studia w tej chwili są całkowicie bezpłatne?
Zapisane

dareczek

  • Gość
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #181 : 2005-10-16, 11:08 »
Ja się na tym nie znam :p
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #182 : 2005-10-16, 14:36 »
Moi rodzice będą głosować na Kaczyńskiego.A wiecie co będzie jak Tusk będzie prezydentem?Będzie podobno 60 min.lekcji,nie 45!:/ :/.Mi jakos ten Tusk się nie podoba !!:/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedz #182 : 2005-10-16, 14:36 »

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #183 : 2005-10-16, 14:38 »
zanim to wprowadzą to też trochę potrwa, a i tak się nie uda, bo będą strajki nauczycieli, którzy nie zgodzą się na przedłużenie czasu pracy bez podwyżki - a na podwyżkę płacy nie ma pieniędzy w budżecie
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #184 : 2005-10-16, 14:57 »
dajcie spokój...przedwyborcze postulaty i plany nigdy nie są realizowane...60 min lekcjii ...buahahahaha...od razu Związki Zawodowe Nauczycieli by taki wrzask podniosły o eksploatowaniu gardła przez 60 min bez przerwy ze hej...nauczycielom by sie wydłuzył czas pracy, więc by natychmiast chcieli jeszcze krótszego stażu do emerytury itd...przeciez takie gadanie nie ma pokrycia w realiach... kazdy ruch na najwyższym szczeblu pociąga za soba określone dalsze konsekwencje. I wbrew pozorom prezydent niewiele moze. ;)
Zapisane

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #185 : 2005-10-16, 15:02 »
Według prawa prawa niewiele może.

[edit]

Wyzerowałem ankiete.
« Ostatnia zmiana: 2005-10-16, 15:04 autor Grzesiek89 »
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #186 : 2005-10-16, 15:55 »
Cytuj
poza tym właściwie które studia w tej chwili są całkowicie bezpłatne?

W sumie żadne, ale co innego jest zapłacić za samo mieszkanie (lub dojazd) i jakieś pomoce a co innego wyżej wymienione + dodatkowa opłata.
A termin realizacji wyznczono na 2007-2013, rozumien że was to nie wiele obchodzi (jak sobie przypominam jesteście raczej po studiach ;)) ale mnie i moich znajomych bardzo. Zresztą wiele rodziców szkrabów również myślą o przyszłości swoich dzieci i chcą zapewnić im dalszą edukację (o ile one oczywiście będą chciały) a ze względów finansowych może to być nie możliwe.
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #187 : 2005-10-16, 16:02 »
no to jest fakt, ale niestety każdy rząd będzie chciał, żeby studia były płatne, cokolwiek by teraz nie mówili... bo przecież trzeba u nas wprowadzić to co jest w Europie i Stanach... szkoda tylko, że zarobki są zdecydowanie inne...
wystarczyło posłuchać tego co mówili parę lat temu, że państwa nie stać na finansowanie studiów... nie martw się, mnie to też strasznie wkurza, że chcą zrobić płatne studia, bo też myślę o dzieciakach, które chcą się dalej kształcić.
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #188 : 2005-10-18, 07:37 »
Te płatne studia to mi też akurat nie odpowiadają (bo mnie to bedzie dotyczylo wlasnie za kilka latek :P ), ale przecież byłyby wyższe stypendia i inne tego typu rzeczy.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Forum Zwierzaki

Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedz #188 : 2005-10-18, 07:37 »

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #189 : 2005-10-18, 14:46 »
Te płatne studia to mi też akurat nie odpowiadają (bo mnie to bedzie dotyczylo wlasnie za kilka latek :P ), ale przecież byłyby wyższe stypendia i inne tego typu rzeczy.

Tiaaa jsssne

Do tego doją takie sprawy jak żarcie droższe o 8% lub 14% studenci, zwykli ludzie żyjący na skraju nędzy ptrzypominam że to jest 2/3 % naszego kraju. Nie będą mieli nawet czego jeść... Już nie mówie o ogrzewaniu itp, itd.

W dodatku po co nam prezydent Tusk? Żeby rzucał kłody pod nogi rządowi? Żeby nic nie mogli zrobić? Ja rozumiem, że opozycja jest potrzebna, ale tutaj będzie wadziła.
« Ostatnia zmiana: 2005-10-18, 14:48 autor Grzesiek89 »
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #190 : 2005-10-18, 16:13 »
Czyli według Ciebie trzeba oddac cała władze w rece Kaczynskich? To moze być wręcz niebezpieczne biorąc pod uwagę chociażby to, że daza do umocnienia władzy prezydenta, czyli praktycznie będa mogli robic co im sie zachce (a niektóre ich pomysły sa gorsze niz beznadziejne). I własnie to tez mi bardzo nie odpowiada w Kaczynskim, że chce miec niemalze nieograniczona władze, ja bym wolała zeby ograniczyc władze politykow i zeby kazdy raczej decydowal sam za siebie - pod tymi wzgledami bliski mi program Korwina (w ogole to slyszalam, ze konczy juz z polityka, to prawda?)
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #191 : 2005-10-18, 16:39 »
No nie oszukujmy się, jaki by nie był prezydent podatki i tak będą :P Bo niby skąd Kaczyński weźmie kasę na te wszystkie projekty i obniżki które planuje? Nie miejmy klapków na oczach ;) Ja głosuję na Lecha ale nie uważam żeby był jakiś idealny (pod względem politycznym oczywiście)...

A co do studiów - im później wprowadzą ten płatny system tym lepiej - może do tego czasu coś się poprawi (np. zrobią takie stawki dochodów jak w Unii hehe)? Wystarczy że wyskoczyli zbyt szybko z gimnazjum, nową maturą itp...

tarunia, stypendia owszem będą, i nie wiem jak u was ale u nas stypendia dostają ludzie którrych mama nie pracuje , tatuś siedzi 10 lat w USA i [niby] nie mają dochodów, albo inne- rodzice nie pracują a na boku zajmują się jakimś ogromniastym gospodarstwem rolnym - Ci którzy naprawdę potrzebują kasy nie dostają jej - ale to już inna sprawa - nieodpowiedzialność rozdzielających stypendia i mentalność ludzi bogatych udających biednych i bez środków do życia.
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #192 : 2005-10-18, 17:28 »
No u mnie akurat ze stypendiami nie ma tego typu problemów, z tym ze orientuje sie tylko jak to u nas jest z tymi niższych stawek (czyli dla podstawowki i gimnazjum) ;) Ale wiem ze nawet najwyzsze stypendia nie rozwiaza problemu i mam nadzieje ze niezaleznie od tego kto zostanie prezydentem, platne studia beda wprowadzone w zycie jak najpozniej
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #193 : 2005-10-18, 18:11 »
Czyli według Ciebie trzeba oddac cała władze w rece Kaczynskich

Tak.

To moze być wręcz niebezpieczne biorąc pod uwagę chociażby to, że daza do umocnienia władzy prezydenta, czyli praktycznie będa mogli robic co im sie zachce

Uczcie się historii, przypomnijcie sobie lata między wojenne. I co powiesz? Silny prezydent- silne państwo.

a niektóre ich pomysły sa gorsze niz beznadziejne

Proszę o przykłady.

ja bym wolała zeby ograniczyc władze politykow i zeby kazdy raczej decydowal sam za siebie - pod tymi wzgledami bliski mi program Korwina (w ogole to slyszalam, ze konczy juz z polityka, to prawda?)

Prawda.



Data wysłania: 2005-10-18, 18:02
No nie oszukujmy się, jaki by nie był prezydent podatki i tak będą :P

Tiaaa nawet jak  chcesz to może być nawet linowy.

Bo niby skąd Kaczyński weźmie kasę na te wszystkie projekty i obniżki które planuje? Nie miejmy klapków na oczach ;) Ja głosuję na Lecha ale nie uważam żeby był jakiś idealny (pod względem politycznym oczywiście)...

www.pis.pl

A co do studiów - im później wprowadzą ten płatny system tym lepiej

Najlepiej żeby w ogóle nie wprowadzali.

może do tego czasu coś się poprawi (np. zrobią takie stawki dochodów jak w Unii hehe)?
 

Tiaa jasssne. Nadzieja matką głupich.

tarunia, stypendia owszem będą, i nie wiem jak u was ale u nas stypendia dostają ludzie którrych mama nie pracuje , tatuś siedzi 10 lat w USA i [niby] nie mają dochodów, albo inne- rodzice nie pracują a na boku zajmują się jakimś ogromniastym gospodarstwem rolnym - Ci którzy naprawdę potrzebują kasy nie dostają jej - ale to już inna sprawa - nieodpowiedzialność rozdzielających stypendia i mentalność ludzi bogatych udających biednych i bez środków do życia.

Zgadzam się.

Denerwuje mnie Tusk który mówi w TV, że nie chce żeby nasze dzieci wyjeżdżały zagranice do pracy. To jest jakaś paranoja… A kto głosował za wejściem do UE?! Paranoja…
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #194 : 2005-10-18, 23:05 »

Uczcie się historii, przypomnijcie sobie lata między wojenne. I co powiesz? Silny prezydent- silne państwo.

Przypomnij sobie chociażby drugą wojnę światowa. Co prawda nie prezydent, ale kanclerz Niemiec - A. Hitler. Silny był, silne panstwo miał.....czego chcieć wiecej :| ?
Cytat: Grzesiek89
Proszę o przykłady
Chociażby wspomniany przeze mnie wcześniej nowy kodeks karny, także wspomniane zwiększenie praw i władzy polityków rządzacych panstwem. Moglabym jeszcze wymieniac, ale to jutro, bo muszę wyjsc z psem a potem się jeszcze pouczyc ;)
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Forum Zwierzaki

Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedz #194 : 2005-10-18, 23:05 »

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #195 : 2005-10-18, 23:26 »
Przypomnij sobie chociażby drugą wojnę światowa. Co prawda nie prezydent, ale kanclerz Niemiec - A. Hitler. Silny był, silne panstwo miał.....czego chcieć wiecej :|

Chcesz powiedzieć, że Hitler nie był patriotą? Chcesz powiedzieć, że Niemcy na tym źle wyszli? Po drugie porównywanie Kaczyńskiego do Hitlera jest śmieszne, bardziej zrozumiałe było by porównywanie Tuska.

Chociażby wspomniany przeze mnie wcześniej nowy kodeks karny, także wspomniane zwiększenie praw i władzy polityków rządzacych panstwem. Moglabym jeszcze wymieniac, ale to jutro, bo muszę wyjsc z psem a potem się jeszcze pouczyc ;)

Czy ten kodeks wszedł w życie? Nie. To tylko projekt. Można wprowadzić poprawki…

Przypominam, że wraz z wprowadzeniem podatku linowego książki podrożeją o 15%. To jest dopiero propozycja gorsza niż beznadziejna.



Data wysłania: 2005-10-18, 23:24
A i proszę o więcej przykładów.

Pan Tusk wziął ślub kościelny po 27 latach swojego związku na potrzeby kampanii wyborczej.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #196 : 2005-10-19, 12:56 »
Ale czy to jest takie dobre jak obiecuje Kaczyński - odebrać bogatym i dać biednym? Socjalizm już mieliśmy w Polsce i nic z tego dobrego nie wynikło.
A tak poza tym dlaczego Kaczyński ma tak małe poparcie wśród Warszawiaków, skoro jest takim dobrym prezydentem Warszawy?
wiadomo, że podczas kampanii wyborczej politycy obiecują różne rzeczy, a w praktyce mało kto się z tego wywiązuje. Tylko trzeba obiecywać coś, co jest możliwe do zrealizowania.
Jeszcze jedno mnie bardzo denerwuje w kampanii wyborczej Kaczyńskiego (i zreszta nie tylko jego), że nie mówi co on zrobił dobrego, tylko co inni zrobili żle.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #197 : 2005-10-19, 20:05 »
Ale czy to jest takie dobre jak obiecuje Kaczyński - odebrać bogatym i dać biednym?

Czy to jest dziwne, że chce wyrównać szanse?  To jest według Ciebie dziwne?! Masz racje normalną rzeczą jest zabrać biednym i dać bogatym. Paranoja.

Socjalizm już mieliśmy w Polsce i nic z tego dobrego nie wynikło.
 

Zgadza się. Co gorsze nie rozliczyli komunistów, dlatego teraz nie żyjemy tak jak Czesi.

A tak poza tym dlaczego Kaczyński ma tak małe poparcie wśród Warszawiaków, skoro jest takim dobrym prezydentem Warszawy?

A skąd Ty to wiesz? Czyżbyś wierzyła sondażom?

wiadomo, że podczas kampanii wyborczej politycy obiecują różne rzeczy, a w praktyce mało kto się z tego wywiązuje.

To już zależy od polityka.

Tylko trzeba obiecywać coś, co jest możliwe do zrealizowania.

Zrozum, że w Polsce wszystko jest możliwe do zrealizowania. Jesteśmy potężnym państwem.

Jeszcze jedno mnie bardzo denerwuje w kampanii wyborczej Kaczyńskiego (i zreszta nie tylko jego), że nie mówi co on zrobił dobrego, tylko co inni zrobili żle.

Zapraszam Cię na stronę www.pis.pl zobacz co zrobili dobrego.

Nie wiem jak można głosować na kłamcę. Jak kłamca może zostać prezydentem RP.

www.szcur.ovh.org/tusk_nie_wiedzial.avi



Data wysłania: 2005-10-19, 20:02
Oto materiał wyprodukowany przez Fakty TVN. Nie został jednak wyemitowany.
Materiał pokazuje, że kandydat na prezydenta RP min±³ się z prawdę
twierdząc, że nie wiedział o fakcie służby swojego dziadka w Wehrmachcie.
Dowód prawdomówności kandydata?
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #198 : 2005-10-19, 20:31 »
Czy to jest dziwne, że chce wyrównać szanse? To jest według Ciebie dziwne?! Masz racje normaln± rzecz± jest zabrać biednym i dać bogatym. Paranoja.

A czy to takie dziwne, ze ktoś kto ciężką pracą coś w życiu osiągnął, teraz miałby oddać tym co wolą tylko narzekać i wyciągać rekę po wszystko - bo jemu się należy?


Cytuj
A sk±d Ty to wiesz? Czyżby¶ wierzyła sondażom?
sondaże nie są wymyślane z księzyca, skąds to się bierze.

Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #199 : 2005-10-19, 20:38 »
A czy to takie dziwne, ze ktoś kto ciężką pracą coś w życiu osiągnął, teraz miałby oddać tym co wolą tylko narzekać i wyciągać rekę po wszystko - bo jemu się należy?

Rozumiem o co Ci chodzi, ale kto ci każe coś oddawać?

sondaże nie są wymyślane z księzyca, skąds to się bierze.

BUHAHAHAHAHAHAHA  :lol:
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #200 : 2005-10-19, 20:39 »
poza tym przecież podawali ilość głosów w różnych miastach po pierwszej turze, i najmniejsze poparcie Kaczyński miał właśnie w Warszawie... - a to już nie był sondaż tylko normalne podliczenie głosów

a z zabieraniem bogatym... to chyba nie na tym powinno polegać, po prostu państwo powinno umożliwić zarabianie wszystkim, bo to jest fakt, dlaczego ktoś, kto np. pochodzi z bogatej rodziny, czy miał szczęście i się po prostu dorobił, lub (no niestety też się zdarza) potrafił kombinować, miałby teraz oddawać innym pieniądze, chociaż pewnie, sama bym chciała, żeby ktoś się ze mną podzielił ;) A tak naprawdę wolałabym sama zarobić swoją pracą
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedz #200 : 2005-10-19, 20:39 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #201 : 2005-10-19, 20:57 »
Rozumiem o co Ci chodzi, ale kto ci każe co¶ oddawać?
jak to kto mi każe? jak przywalą podatki to to nie jest zabieranie?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #202 : 2005-10-19, 21:18 »
Ale kto Ci chce "przywalić" podatki?
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #203 : 2005-10-19, 21:34 »
a myślisz, że skąd biorą się pieniądze w budżecie? przecież na te wszystkie obietnice potrzebne są pieniądze.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #204 : 2005-10-19, 21:46 »
Ale kto Ci chce "przywalić" podatki?
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Zimoludka

  • Gość
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #205 : 2005-10-19, 23:32 »
Grzesiek- bardzo mądrze gadasz. Mam tylko nadzieję, że Polacy zmienią zdanie i zagłosują na Kaczora. On przynjamniej by coś zmienil w tej Polsce, nie da sobą pomiatać ani Polską. A Tusk to takie tak ciepłe kluchy. Będzie wszystkich całować w stópki i zero walki :/ Chociażby jesli chodzi o ten gaz to ma byc ciągnięty przez Polske- Kaczor by się nie zgodził na takie warunki. A Tusk? Pewnie jeszcze z bukietem kwiatów by poleciał do nich i dziękował :/ To jest facet taki hmm elastyczny. Dostosuje sie jak mu każą. A co się jeszcze ostatnio dowiedziałam, przez co ma u mnie kolejengo minusa. Jest niewierzący a wziął ślub kościelny przed kampanią. Czy to nie jest fałsz? Zrobił to bo społeczeństwo chce mieć "prawego" prezydenta. Dla mnie to jest po prostu człowiek fałszywy a tego nie moge powiedzieć o Kaczyńskim.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #206 : 2005-10-20, 14:37 »
A taka poczta dziś pojawiła sie w mojej skrzynce...
 

Co sądzą Warszawiacy o rządach  kaczyńskiego.


PRZEŚLIJCIE TO DALEJ ... DLACZEGO LECH KACZYŃSKI NIE POWINIEN BYĆ
PREZYDENTEM ?

Prezydentowi stolicy nic się nie udaje. Warszawiacy kochają go nadal.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy warszawiacy dowiedzieli się:

Obiecanego triumfalnie przez Kaczyńskiego mostu Północnego nie będzie.
Przetarg został unieważniony, bo administracja prezydenta Kaczyńskiego
złamała zasady bezstronności i anonimowości. To oznacza,że w ciągu
najbliższych trzech lat żaden nowy most w Warszawie nie powstanie.

Przetarg na zabudowę placu Piłsudskiego, tam gdzie stoi Grób Nieznanego
Żołnierza, został unieważniony. Urząd Kaczyńskiego postawił inwestorom
nierealne warunki. W efekcie miasto straciło 300 tys.zł, bo tyle kosztowała
obsługa wynajętej zagranicznej kancelarii prawnej. No i miną kolejne dwa,
trzy lata, zanim nowy przetarg zostanie rozstrzygnięty.

Pewnie przepadnie dotacja z Unii Europejskiej na warszawskie metro, bo
miejscy urzędnicy narobili błędów w dokumentach. Błędy były też w
dokumentach dotyczących dotacji na modernizację linii tramwajowej w
Al.Jerozolimskich. Koło nosa może przejść ok. 350 mln zł. Błędy powstały,
choć miasto wynajęło firmę PriceWaterhouseCoopers, której doradcy za jedną
godzinę biorą 671 zł. Podobne problemy dotyczą projektu modernizacji Al.
Jerozolimskich od wiaduktu PKP do ul. Łopuszańskiej - w rezultacie zagrożone
są dotacje unijne do tego strategicznie ważnego projektu
infrastrukturalnego.

W rankingu polskich miast pozyskujących fundusze z UE stolica znalazła się
na 8. miejscu. Pierwsza Bydgoszcz w przeliczeniu na głowę mieszkańca Zyskała
1158,6 zł, Warszawa wspierana przez kosztowne firmy doradcze 97,36 zł.

Stratę 29 mln zł w 2004 r. na budowę metra zarzucili prezydentowi Radni z
Platformy Obywatelskiej. Urząd nie wykorzystał pieniędzy z kontraktu
wojewódzkiego i nie wyegzekwował należnych kar za opóźnienia w budowie
stacji metra przy placu Wilsona. Zresztą stacja nadal ma niedoróbki.
Otworzono ją w najgorszym, PRL-owskim stylu, uruchomiono przymykając oko na
ekipy remontowe poprawiające fuszerki.

W stolicy panuje bałagan remontowy. Ulicę Czerniakowską wygładzono za 30 mln
zł. Część pieniędzy natychmiast zmarnowano, bo zaraz potem wkroczyli tam
remontowcy od wodociągów ryjąc w świeżo wypolerowanej nawierzchni. W ważnym
dla ruchu wiadukcie przy ul. Marynarskiej stwierdzono błędy projektowe.
Znów straty pieniężne, opóźnione inwestycje.

Administracja prezydenta Kaczyńskiego czegokolwiek się dotknie, to spieprzy.

Nie jest w stanie rozwiązać problemu letnich ogródków w restauracjach w
centrum miasta czy na pustych nadwiślańskich bulwarach. W ruinę popada nie
tylko warszawska Starówka, ale i Mariensztat. Z planów odnowienia dzielnicy
MDM nici. Zapowiedziano likwidację bazaru na Stadionie Dziesięciolecia, ale
urzędnicy nie sprawdzili, że firma dzierżawiąca obiekt ma umowę do 2007r.
Brak kompetencji i umiejętności urzędnicy Kaczyńskiego nadrabiają hucpą i
gromkimi oświadczeniami obiecującymi lepszą przyszłość.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy warszawiacy dowiedzieli się też, że
prezydent Kaczyński działa niezgodnie z głoszonym w czasie wyborów
programem: Miały maleć koszty administracji. W roku 2004 wzrosły one o 46
mln zł. Lwią ich część stanowiły nagrody prezydenta dla swoich dyrektorów,
średnio po 40 tys. zł.

Za rządów Kaczyńskiego każdy warszawiak wydawał w 2004 r. na administrację
samorządową 203 zł. W Krakowie, Poznaniu takie wydatki nie przekraczają 160
zł. Czy mieszkańcy stolicy czują różnicę w poziomie usług administracji?

Prezydent Kaczyński stale podkreśla swoje obrzydzenie do wszystkiego co
komunistyczne.
Kiedy jednak chce wywłaszczyć kilka tysięcy mieszkańców stolicy z
zasiedziałych przez nich gruntów, zwykle na peryferiach miasta, to sięga po
obowiązujący nadal krytykowany przez PiS dekret Bieruta. Ten, który
nacjonalizował grunty w całej Warszawie, który jest przez prawicę podważany.
Kiedy stalinowski dekret może być użyteczny dla interesów urzędników
Kaczyńskiego i jego klientów, to jawi się słusznym, obowiązującym w III RP
prawem. Ciekawe, czy w IV RP, tej już Kaczyńskiej, dekret ten pozostanie?

W mieście Lecha Kaczyńskiego miały ostatecznie zostać zablokowane
korupcjogenne budowy centrów handlowych, zwanych mallami.
Bo finansowane przez zagraniczny kapitał molle zżerają tkankę polskiego
średniego i drobnego kupiectwa. W kampanii wyborczej Lech Kaczyński grzmiał,
że nie dopuści do powstania kolejnego hipermarketu.

Teraz jego urzędnicy zgodzili się na budowę nowych centrów handlowych na
Młocinach i w Wilanowie.
Rozbudowywane są istniejące: Reduta, Promenada, IKEA na Targówku, ursusowski
Factory Outlet. W 2004 r. Powierzchnia wielkich obiektów handlowych wzrosła
o 22,5 proc. Głosujący za Kaczorem polscy kupcy mogą tylko puknąć się w
główkę i pomacać pustą kieszeń. No, ale każdy samorządowiec wie, że z
wielkopowierzchniowych obiektów handlowych można mieć więcej.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy warszawiacy mogli dowiedzieć się, że w tym
czasie prezydent Kaczyński złamał głoszone przez siebie zasadyprogramowe i
moralne:

Miało nie być w mieście korupcji i kolesiostwa.
Ewa Holewińska, przewodnicząca dzielnicowej komisji mieszkaniowej, radna z
PiS, wykupiła atrakcyjne mieszkanie komunalne, mimo iż ma willę w
podwarszawskiej Radości.
Mieszkanie w reprezentacyjnych Al. Ujazdowskich. Lokal zbył jej partyjny
kolega Jarosław Zieliński, który długo łączył posadę radnego w Suwałkach z
posadą burmistrza dzielnicy Śródmieście w Warszawie. Jak się przemieszczał
szybko z Suwałk do Warszawy, to już tajemnica walczącego o uczciwość PiS.

Szefem Miejskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego prezydent Kaczyński uczynił
Andrzeja Gelberga, byłego naczelnego redaktora Tygodnika Solidarność.
Prezesa wydawnictwa. Zwolnionego przez solidarnościowców po doprowadzeniu
tygodnika na skraj bankructwa, oskarżanego przez niektórych współpracowników
o podwójną księgowość. Teraz Gelberg zdołował MPT.
Doprowadził do strajku taksówkarzy przeciwko jego rządom.

Centralnym punktem swojej kampanii wyborczej Kaczyński uczynił walkę z
korupcyjnym układem warszawskim.
Kiedy przyszło do głosowania absolutorium prezydenta w Radzie Warszawy,
zagrożonemu Kaczyńskiemu mogło zabraknąć paru głosów, bo pokłócił się z
koalicjantami z LPR. I nagle stał się cud! Prezydenta Kaczyńskiego poparła
radna PO, wyrzucona niedawno z partii za interesowność Małgorzata
Ławniczak-Hertel. Symbol tego korupcyjnego układu warszawskiego i największy
wróg Kaczyńskiego w prezydenckiej kampanii wyborczej. Od tamtej pory
Kaczyński przestał już walczyć z układem warszawskim. Poparli go też radni z
SLD. Czesław Ochenduszko olał głosy lewicy i opuścił przed głosowaniem klub
SLD. Kolejna gwiazda SLD radna Dominika Makarewicz nie zaprzeczała, że
wiceprezydent Andrzej Urbański przed głosowaniem przypadkowo załatwił pracę
jej bratu. Tak to absolutorium Lech Kaczyński uzyskał dzięki gównojadom z
SLD i pozyskanym macherom z PO.
Tym, których najbardziej atakował, plugawił, poniżał w czasie kampanii
wyborczej. Ale okazali się dla niego swoimi łajdakami.

Prezydentowi Kaczyńskiemu tylko jedno się w połowie prezydenckiej kadencji
udało. Wybudował Muzeum Powstania Warszawskiego. Z kłopotami, zatrudniając
tam ludzi na czarno. Udało mu się też uskrzydlić stołecznych dziennikarzy,
którzy piszą o nim z entuzjazmem. Czy kochają go taką samą miłością jak
radną SLD Makarewicz? W efekcie znakomitej kampanii medialnej (brawa dla
wiceprezydenta Urbańskiego) w sondażach Lech Kaczyński wychodzi na plus.

Pewnie notowania jego wzrosną, kiedy na pustym placu Piłsudskiego postawi
krzyż ku pamięci Jana Pawła II. To niewiele będzie kosztować, a pokaże, że
Lech Kaczyński Wielkim Polakiem jest. W wywiadzie dla Gazety Wyborczej Lech
Kaczyński zadeklarował, że po namaszczeniu go na Prezydenta RP przez
wdzięczny naród zajmie się po pierwsze wystawianiem rachunków krzywd. Od
Niemców, którzy zrujnowali Warszawę, od komuchów, od różowych liberałów.

Od korupcjonistów. To nic, że z powodu hasła walki z korupcją w stolicy za
władania Lecha Kaczyńskiego nie ma żadnej większej inwestycji. To nic, że
korupcyjne centrum handlowe Złote Tarasy przekonało prezydenta Kaczyńskiego,
że jeśli zdejmie z nich znamię korupcji, to wszystko będzie w porządku.
Ot, powstanie kolejne centrum handlowe w centrum miasta, czego w
antykorupcyjnych europejskich stolicach nie ma. Ale być może ktoś musi
zapłacić za kosztowne prezydenckie spoty reklamowe, za Justynę Steczkowską
deklarującą, że urodzi dziecko dla PiS, dla sfory estradowców grających dziś
dla państwa Kaczyńskich. Takie to rodzi w każdym razie podejrzenia.

Państwo Kaczyńscy nauczyli się jak nikt od konkurencyjnej elity politycznej,
że nie ważne jest, jak się rządzi.
Ważne, jak cię pokażą w mediach, jak zabełtasz w mózgach elektoratu. Aby
pokochał. Na dobre i na złe.

Poza tym Kacznski nie dotrzymał innej deklaracji z kampanii wyborczej o
prezydenturę Warszawy. Obiecał wtedy, że nie będzie kandydował w wyborach
prezydenckich bo "zależy mu tylko na Warszawie". Jak jest - każdy widzi.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #207 : 2005-10-20, 15:40 »
No to nieźle, warto wiedzieć. :lol:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedz #207 : 2005-10-20, 15:40 »

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #208 : 2005-10-20, 16:18 »
Proszę mi powiedzieć kto to napisał. Dlaczego się pod tym listem nie podpisał? To normalne 90% tego listu to bzdety wysane z palca. Za to tego kogoś można podać do sądu za zniesławienie. Tak więc proszę powiecieć kto to napisał.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Wybory Prezydenckie 2005
« Odpowiedź #209 : 2005-10-20, 16:44 »
Grześ nie było podpisu jak przyszło na moja skrzynkę...był tylko podpis mojego kolegi, który przysłał mi to jako ciekawostkę, którą sam dostał.
 Ale ja to już czytałam w necie ze 2-3 tyg temu na jakiejś gazecie...juz nie pamiętam gdzie :(

A czy ja czasem nie dawałam juz w tym wątku linka do tego właśnie?
« Ostatnia zmiana: 2005-10-20, 16:47 autor Nefra »
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.168 sekund z 28 zapytaniami.