Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ucieczki  (Przeczytany 1292 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marycha

  • Gość
Ucieczki
« : 2005-11-05, 09:31 »
Witam. Mam problem z moim pieskiem. Chodzi o ucieczki z domu. dy ktos wychodzi z domu, to pies to wykorzystuje i ucieka. Gdy chce go złapać to podbiega o mnie i ucieka. W takich momentach nie słucha moich komend. Jak mam go tego oduczyc? To jest naprawde męczące i niebezpieczne, bo Ares do niektórych psów z osiedla jest nastawiony agresywnie... Pomóżcie... :(
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Odp: Ucieczki
« Odpowiedź #1 : 2005-11-05, 11:15 »
Marycha a Ty mieszkasz w bloku? nie bardzo rozumiem jak pies moze w tym momencie uciec, moze po prostu jak wychodzicie to nie uchylajcie tak szeroko drzwi...

Szczerze to trudno jest mi sobie to wyobrazic :) może opisz to dokładniej, ja pomagam w schronisku i jak wchodze na duzy wybieg to biega tam ponad 150 psow i zadko zdaza sie zeby jakis mi uciekł gdy wychodze :)

Ucieka, bo moze za malo wybiegany? powinien dostac duzy wycisk, taki ze po powrocie powinien pasc i spac ;) a jesli ucieka za sukami to jesli jest mlody to polecam kastracje..
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Marycha

  • Gość
Odp: Ucieczki
« Odpowiedź #2 : 2005-11-05, 11:23 »
Witam. Tak, mieszkam w bloku. To zazwyczaj jest tak: Ktoś wychodzi, np. mój tata do sklepu i mama jeszcze do niego krzyknie: kup jeszcze to i to. Drzwi przez tą chwile są uchylone, a pies to wykorzystuje. Staram sie z psem często wychodzić, na jak najdłuższe spacery. Nieraz jesteśmy pół dnia gdzieś i pies nadal jest niewybiegany. Ares jest już wykastrowany. Gdy wybiegnie z domu, to nikogo sie nie słucha. Wołam go a on mnie olewa. Najgorzej jak zobaczy jakiegoś psa, albo samochód. Moge biegać za nim po całym osiedlu a i tak nie wróci... Napisałam tego posta, bo dzisiał znowu nam uciekł. Ganiałam za nim, próbowałam go złapać, ale bez skutku. Dopiero jak tata wrócił do domu, to pies z nim przyszedł. Nie wiem czy w takich sytuacjach mam go w jakiś sposób ukarać czy nie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ucieczki
« Odpowiedz #2 : 2005-11-05, 11:23 »

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Ucieczki
« Odpowiedź #3 : 2005-11-05, 11:29 »
Jakiej wielkości jest Ares?
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Marycha

  • Gość
Odp: Ucieczki
« Odpowiedź #4 : 2005-11-05, 11:38 »
Nie jest wysoki. Jest to pies średniej wielkości. W kłębie ma ok. 40cm
Zapisane

Florencja

  • Gość
Odp: Ucieczki
« Odpowiedź #5 : 2005-11-05, 14:40 »
Ja proponuję zachowanie zastępcze. Masz psa na smyczy, bierzesz w łapę smakołyki ( ale żeby pies nie wiedział że je masz i zawsze kiedy uchylasz drzwi każesz psu siadać. Jesli nie słucha pomnagasz mu , naprowadzając albo lekko przyciskając kuperek do ziemi. Ilekroć ktoś otwiera drzwi każesz psu siadać, żeby pies wyrobił w sobie odruch otwierają drzwi-siadam. I za każde siad przed drzwiami wiele nagród i pochwał. Potem próbuj bez smyczy i zawsze dawaj psu wyraźnie polecenie jeśli chcesz żeby pies przeszedł przez drzwi, nie ma samowoli. To Ty mu pozwalasz. Zawsze gdy drzwi są otwierane a pies w pobliżu może podejść do nich ale ma usiąść i grzecznie czekać na ewentualne pozwolenie na przejście albo na Twoją nagrodę. Tylko to mi na razie przyszło do głowy. Mój pies zawsze siedzi gdy ja otwieram \drzwi bez względu na to po co to robię ( ja lub ktokolwiek inny). On wie że siedzenie przynosi korzyści, bo albo spacer albo nagródka.
Zapisane

andorka

  • Gość
Odp: Ucieczki
« Odpowiedź #6 : 2005-11-08, 21:28 »
i Nigdy, ale to nigdy nie karaj psa gdy wróci - jest to najprostrza metoda nauczenia: pani mnie woła, ja przychodę i zostaję ukarany, więc nie przyjdę to mi się nic nie stanie
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 24 zapytaniami.