Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mam freta.  (Przeczytany 1111 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Remi

  • Gość
Mam freta.
« : 2006-02-20, 18:25 »
 :mrgreen: Mam go od wczoraj od godziny 15, jest to półroczny zwierzak (był już wcześniej u ludzi, z powodu wyjazdu do USA oddali spowrotem do sklepu). Mam klatkę 100x60x80, kupiłem zabawki, legowisko, hamak, poidło itp itd w sumie mnóstwo akcesoriów, malt pastę, przysmaki freci itd:) Po wczorajszym dniu, moje ręce (a dokładniej kciuk) zmieniły się w poligon. Fret użarł mnie kilka razy i to dosyć boleśnie. Dziś rano jak wypuściłem go z klatki to pobiegał, potaczał piłkę i podbiegł mi do nóg, po czym zatopił w mojej stopi kły. Przyznam, że jest to trochę frustrujące i bolesne. I tu mam pytanie:

- Co mogę zrobić żeby jak najszybciej oduczyć go gryzienia?
- Czy takie gryzienie jest spowodowane chęcią zabawy i brakiuem wyczucia czy po prostu agrsją i nowym otoczeniem?
- Czy dobrą metodą na początku oduczania jesst zakładanie rękawiczek?
- Dlaczego mój Aster zamiast bawić się zabawkami ciągle łązi po kątach, a zabawkami się szybko nudzi?
- Czy wykastrowanie zwierzaka może złągodzić jego gryzący charakter?

W sumie chodzi mi głównie o gryzienie, bo na prawdę po dzisiejszym poranku mam lekkie obawy przed wyjmowaniem go z klatki i zabawami z nim :|
Czy ktoś może mi odpowiedzieć na te kilka pytań?

Chciałem dodać, że mam klatkę gdyż pracuję i nie zostawiłbym go na 9 h samego wolnego w domu - to chyba zrozumiałe. Tak samo na noc jest zamykany w klatce (choć to raczej jest spowodowane obawą przed przegryzieniem mi nosa, policzków, uszu i tętnicy szyjnej:))
« Ostatnia zmiana: 2006-02-20, 18:26 autor Remi »
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: Mam freta.
« Odpowiedź #1 : 2006-02-20, 20:22 »
Witaj.
Wejdz na www.fretki.org.pl i poczytaj FAQ, tam są odpowiedzi na 99% Twoich pytań :)
Zapisane

Remi

  • Gość
Odp: Mam freta.
« Odpowiedź #2 : 2006-02-20, 20:35 »
Witaj.
Wejdz na www.fretki.org.pl i poczytaj FAQ, tam s± odpowiedzi na 99% Twoich pytañ :)
A chciałem być wygodny :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mam freta.
« Odpowiedz #2 : 2006-02-20, 20:35 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: Mam freta.
« Odpowiedź #3 : 2006-02-20, 23:04 »
No wiesz, pisać po raz setny to co równie łatwo można poczytać samemu nie jest miłe :]
Acha, skąd przyszło Ci na myśl, że fretka tętnice Ci przegryzie, toć to bujdy na resorach tak samo jak przekonanie, że od surowego mięsa zwierze dziczeje, przez takie debilne pomysły zwierz musi jechać na kite katach i whiskasach, które powodują cholerne spustoszenia w organizmach.
Zapisane

Remi

  • Gość
Odp: Mam freta.
« Odpowiedź #4 : 2006-02-20, 23:13 »
Chodzi o to, że nie wiem co może zrobić bo po wczorajszym sajgonie na moich rękach zaczynam się go obawiać :| A tak chyba być nie powinno. Rozorał mi całą opuszkę kciuka jak żyletką. I mam lekki uraz :D I w dodatku jak tylko jest okazja to próbuje wbijać się w nogi zębami :|

A właśnie, a jak Twoim zdaniem z kąpaniem frety?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: Mam freta.
« Odpowiedź #5 : 2006-02-20, 23:52 »
Skąd on jest? (a raczej skąd Ty jesteś ;) )
Nie pokazuj mu, że sie boisz, to jak z psami, wyczuje i będzie korzystał.
Mam samcolka, który został oddany do uśpienia z powodu właśnie ataków i agresji, wykupiłam go i zsocjalizowałam, dziś Ticiol jest z nami już ponad 2 lata i jest tak niewyobrażalnym pieszczochem :)

Moje frety kąpie nieczęsto, najwyżej raz na pół roku lub gdy wybitnie są uświnione (wykopanym kwiatkiem czy wpadnięciem do kuwety)
W lato rozkładam niską miskę z ciepłą wodą na ręcznikach i puszczam gadziny, wspaniałą zabawa dla nich :)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Mam freta.
« Odpowiedź #6 : 2006-02-21, 07:03 »
o rany... coraz bardziej mam ochote, na cos niewielkiego z charakterkiem :] a najlepsze jest to, że jak juz bede kiedys miala freciaka, to nie bedzie to pochopna decyzja , bo mam kilka lat na zastanawianie sie (jeśli bede miala szczeście to co najmniej 8 ) :D
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

celinka

  • Gość
Odp: Mam freta.
« Odpowiedź #7 : 2006-06-27, 18:43 »
Witaj
Ja ma 3 fretki,wiec mysle,ze troche sie na nich znam :D
Fretka prawdopodobnie Cie nie zna i dlatego ci egryzie.Musi sie oswoic z otoczeniem i ciebie dobrze poznac...wytrwalosci :)Podobno po kastracji one lagodnieja,ale ja nie jestem do tego przekonana-u moich nie zauwazylam roznicy po kastracji i sterylizacji.Co do chowania po katach: fretki to zwierzatka,ktore uwielbiaja norki,katy,zakamarki.!!!!!!!!!!!Uwazaj,zeby nie wyszla przez uchylone okno,czy balkon!!!!!!!!!!!!!!!Nie raz juz szukalam wlasciciela tak zgubionych fretek.....jedna z mojej trojki zostala znaleziona na ulicy,bo prawdopodobnie uciekla komus w taki sposob.
Jesli chodzi o zywienie-FRETKI NIE MOGA JESC WIEPRZOWINY!!!!!!!!!Kazde jej zjedzenie moze skonczyc sie ciezka choroba i smiercia!!!My dajemy naszym sucha karme dla fretek(mozna kupic w sklepie internetowym www.fretka.pl),bo po pierwsze nie psuje sie tak jak mieso(fretki musza miec ciagle dostep do jedzenia),a po drugie-odchody nie smierdza po suchej karmie.
Nie puszczaj fretki na dworze bez szelek,bo na pewno ucieknie!!!!
Ja oprocz fretek mam jeszcze psa i kota i na razie sie dogaduja :)
To chyba najwazniejsze rzeczy,ktore chcialam ci przekazac.
Powodzenia w bytowaniu z tak sympatycznym zwierzatkiem,jakim jest frekta :)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Mam freta.
« Odpowiedź #8 : 2006-06-27, 19:21 »
Iras, mam takie same odczucia do szczurków... ;)
Remi, lepiej jest poczytać stronki, bo dowiesz się o ciekawych rzeczach, o których nie pomyślałbyś, żeby spytać... ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mam freta.
« Odpowiedz #8 : 2006-06-27, 19:21 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Mam freta.
« Odpowiedź #9 : 2006-06-29, 20:32 »
celinka... charon...  ten topik skonczy niedlugo pol roku....

(co nie zmienia faktu, ze chcialabym freciaka... ale sobie jeszcze poczekam...)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 24 zapytaniami.