Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!  (Przeczytany 4586 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kareena

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #30 : 2003-03-20, 19:24 »
mój kot miał pecha bo po kastracji zachorował (wet coś spaprał) ale już jest dobrze... Gabi sie nie zmienił, a jeśli to tylko na lepsze :)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #31 : 2003-03-20, 21:55 »
Moja kocicha dostaje tabletki, jest ok. jedna tabletka raz w tygodniu (provera) nie stać mnie na sterylizacje i widziałam jak wygląda kot po zastrzykach, co najmniej 4 lata więcej niż ma, pozatym zwierze na zastrzykach strasznie tyje bez względu na diete.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #32 : 2003-03-21, 09:28 »
I tu się z Tobą nie zgodzę. Czy zastrzyki czy tabletki, to hormony. Utyć może po jednych i po drugich. A teraz policz, ile rocznie wydajesz na proverę.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedz #32 : 2003-03-21, 09:28 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #33 : 2003-03-21, 10:33 »
myszko dokładnie to troszke ponad 30 zł./rocznie jeśli chcesz wiedzieć. mój kot po tabletkach nie tyje, a widziałam suke mojej znajomej, ona od początku ma narzuconą diete przez weta i tyje w oczach, znajoma przestała chodzić z sunią na zastrzyki i pies schudł. Nie podoba mi się sterylizacja (bynajmniej u mnie w domu) a jeżeli będe chciała aby moja kicia miała potomstwo? wiem, że rozeszłyby sie w mgnieniu oka w dobre ręce, ale nie robie tego bo niechce przyspożyć jej cierpień. Po drugie tu sterylka kosztuje 200zł. to za dużo na moją kieszeń.
Zapisane

Saba

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #34 : 2003-03-21, 13:59 »
Cytat: Myszka.xww
A teraz policz, ile rocznie wydajesz na proverę.


Nawet gdyby wychodziło tyle samo, albo nawet więcej, to jednak co innego wyłożyć z kieszeni pewną sumę na raz, a co innego po troszeczku. To tak samo jak z kredytem w banku 8)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #35 : 2003-03-21, 15:35 »
Saba, tylko trzeba mieć tą sumę na raz, wet nie zgadza sie na raty.
Zapisane

Saba

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #36 : 2003-03-21, 17:59 »
Harpia, chyba zupełnie nie zrozumiałaś o co mi chodziło. Zauważ, że cytowałam tekst Myszki.xww i odnosiłam się do tego, co ona napisała, a nie ty. A z tymi ratami to było tylko porównanie.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #37 : 2003-03-21, 18:15 »
Saba jeśli mnie źle zrozumiałaś to przepraszam, chodziło mi oto, że musiałam znaleść coś co zastąpi sterylizacje bo na taką mnie nie stać (200zł.) pytałam sie wetki czy mogłabym zapłacić np. w 2-4 ratach, ale ona mnie zbeształa że to nie bank. Więc tylko tabletki pozostały, mój kić dostaje tabletki już 5 lat z zaleconymi przerwami.
Zapisane

Saba

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #38 : 2003-03-21, 18:36 »
Harpia DOSKONALE CIE ZROZUMIALAM. I wlasnie dlatego 'wytknelam' Myszce.xww jej slowa.

Myszka napisala, zebys policzyla ile cie w roku wychodzą tabletki. W ten sposob chciala powiedziec, ze moze bardziej oplacalaby sie stery;lizacja. Ja na to, ze co innego placic regularnie mniejsze kwoty za tabletki a co innego wylozyc na raz kase na sterylizacje. KONIEC KROPKA. NIC INNEGO NIE CHCIALAM POWIEDZIEC, NIE WYPOWIADALAM SIE NA INNY TEMAT<.CHODZILO MI TYLKO O SŁOWA MYSZKI.XWW. Moja wypowiedz byla kierowana głównie do niej.

Wiec o co chodzi :?:  :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedz #38 : 2003-03-21, 18:36 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #39 : 2003-03-21, 19:11 »
Dzięki Saba za wytknięcie  :P

Każdy prowadzi zwierzaka jak chce. Dla mnie ważne jest, by nie cierpiał niepotrzebnie i nie dokładał się do bezdomności kotów schroniskowych.
Jeśli Harpia wolisz podawać hormony - ok. Ważne że nie myślisz poważnie o jej rozmnażaniu  ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #40 : 2003-03-21, 19:14 »
Saba ok. to ja źle zrozumiałam :oops:  niechce niepotrzebnie przysparzać cierpień mojej kici albo monie (suczydło) pies już od ponad 8 lat jest na antykoncepcji w stylu '' bo oberwiesz kamieniem!'' i jest ok.
Zapisane

Estraven

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #41 : 2003-03-25, 04:43 »
W kwestii formalnej - dosłownie sterylizacji u kocic nie praktykuje się w ogóle. To wyłącznie kwestia potocznego nazewnictwa - przywykło się mówić (nie wiem, skąd), że kocury się kastruje, a kocice sterylizuje (i sam też to stosuję często, by unikać długich wyjaśnień), chociaż tak naprawdę w obu przypadkach chodzi o ten sam zabieg - kastracji, czyli usunięcia gruczołów płciowych (oraz - w przypadku kocic - również macicy).

Harpio, poszukaj może tańszego veta - kwota 200 zet za operację kocicy jest bardzo wygórowana. Stawka średnia w Polsce to 120-150 złotych. Dobrze by też było, żebyś wypytała o metodę - polecałbym wówczas veta stosującego małe cięcie. Sądzę, że w Krakowie też jest paru vetów stosujących tę technikę. Czas rekonwalescencji jest po niej krótki (dwa dni zwykle), a kota o wiele mniej to przeżywa.
Zapisane

Sylwia

  • Gość
Pomocy ja nie wytrzymam!!!!!
« Odpowiedź #42 : 2003-03-26, 21:02 »
Harpio w dniu 29 marca w całej Polsce zabieg  sterylizacji można przeprowadzić taniej. W Krakowie jest to w lecznicy  na ul. Krowoderskich Zuchów tel:632 49 50. Wcześniej trzeba się umówić telefonicznie. Informacja pochodzi z czasopisma CZTERY ŁAPY, i z tego co wiem warto skorzystać bo taka akcja jest tylko raz w roku i ceny są dużo niższe. :o  :o
Pozdrawiam Sylwia
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 25 zapytaniami.