Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Uwaga KLESZCZE atakują !!!  (Przeczytany 4162 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asinka 22

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« : 2003-04-01, 22:36 »
Oświadczam wszem i wobec, że mój Goguś "przyprowadził" ze spacerku nowego przyjaciela - kleszcza.
Chyba nadszedł czas aby uzbroić psa po uszy no i ogon, we wszelkie specyfiki - bestie atakują !!!
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #1 : 2003-04-02, 11:30 »
Moja sunia ma dopiero 8 miesiecy i planuje ją pierwszy raz jakos szczepic przeciwko kleszczom oraz pchlom. Tylko nie wiem jaki sposob wybrac. Jaki srodek Wy uwazacie za najskuteczniejszy?
Zapisane

kawad

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #2 : 2003-04-02, 15:00 »
No nie, już kleszcze?! A myślałam, że mam trochę czasu. no nic idę kupic coś nate paskudztwa.
Jennifer ja kupuję zawsze obroże przeciw pchłom i kleszczom. U mojego działają. Słyszałam, że jest środek (dość drogi) do nabycia u weterynarzy. Kapie się kilka ktopli tego specyfiku na kark psa i podobno kleszcze zdychają "w locie".
Pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedz #2 : 2003-04-02, 15:00 »

amigo

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #3 : 2003-04-02, 15:35 »
Radze Wam zebyscie jak najszybciej zabezpieczyli swoje psiaki, bo kleszcze to nie przelewki. Wiem cos o tym, bo moj ukochany sznaucer zostal przez nie zakazony i umarl :cry:  :cry:  :cry: . To byla kwestia paru dni, nie udalo nam sie go uratowac :cry:  :cry:  :cry: , choc naprawde wlozylismy w to sporo wysilku, m.in. dwie transfuzje krwi. Ratowalismy go jak tylko sie dalo, ale niestety nic nie pomoglo, dlatego prosze Was nie zwlekajcie z zabezpieczeniem Waszych psiakow.
Zapisane

monik

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #4 : 2003-04-02, 16:30 »
Bardzo dobry jest środek kupowany u weta do wcierania w kark tylko nie mogę sobie przypomnieć jak się nazywa (chyba na A). Jest bardzo skuteczny.
Zapisane

donna

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #5 : 2003-04-02, 18:54 »
Dużo osób poleca frontline, ale w naszym przypadku jakoś nie działa... :?
Czasami zdarza mu się przynieść, czasami nie, ale wątpię, żeby było to uzależnione tego środka. Akurat po spacerach z psem zawsze go przeglądam i kleszcz szybko zostaje usunięty, ale czasami w takiej ilości sierści może się jakiś zawieruszyć. Do weta tak czy siak pójdę, ale może  wy stosujecie jakieś lepsze specyfiki?
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #6 : 2003-04-02, 18:59 »
A ja myślałam, że jeszcze nie ma kleszczy... ale no cóż trza psa uzbroić we 1000 specyfików.
Zapisane

husky

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #7 : 2003-04-02, 21:47 »
Możecie mi powiedzieć ile kosztuje frontline ?
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #8 : 2003-04-03, 05:16 »
Bardzo dobrze że zauważyłeś problem kleszczy
Najlepiej zaszczepić zwierzaki :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedz #8 : 2003-04-03, 05:16 »

larissa

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #9 : 2003-04-03, 09:11 »
Frontline, dla psów powyżwj 40 kg, ok 25 zł (kropelki), można też kupić w sprayu - bulelka (chyba :oops: duża) - 40 zł.

Z własnego doświadczenia (a raczej z doświadczeń moich zwierzaków) wiem, że kleszcze lubią białą sierść.

I faktycznie, po spacerze, najprościej jest przejrzeć sierść zwierzaka. Tylko w takiej masie futra to dość trudne :?:
Zapisane

kawad

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #10 : 2003-04-03, 23:17 »
Polecam stronę www.vetserwis.pl. Jest tam nie tylko o kleszczach (środki przeciw kleszczom też tam są opisane) ale i całe mnóstwo innych porad.  :wink:
Zapisane

myszka

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #11 : 2003-04-03, 23:22 »
Cytat: monik
Bardzo dobry jest środek kupowany u weta do wcierania w kark tylko nie mogę sobie przypomnieć jak się nazywa (chyba na A). Jest bardzo skuteczny.


Advantage?  :?:
Zapisane

Asia_i_Black

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #12 : 2003-04-04, 17:18 »
Tak się tymi kleszczami wystraszyłam więc poszłam dzisiaj do sklepu. Chciałam kupić jakiś spray lub kropelki, ale pani powiedziała że dla szczeniaka(7 miesięcy) mogą zle działać, ze względu na zawarte w nich środki chemiczne i poradziła mi obrożę firmy Beaphar specjalnie dla szczeniąt, zaierającą naturalne składniki i ponoć bardzo skuteczną. Zobaczymy jak to będzie. Musimy też bardziej przeglądać sierść, Operacja"KLESZCZE" włączona!
Zapisane

niuka

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #13 : 2003-04-08, 19:21 »
ta, to samo.... :-( moj piesio tez juz przyprowadzil malego goscia do domu.... :-/ obrozka juz zalozona, jak tak mozna, zima a te bydlaki jedne juz sa.
pozdr
Zapisane

Agatka

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #14 : 2003-04-23, 16:33 »
My tez juz mielismy nieproszonych gości. I żadne kompiele w specyfikach nie pomogły.

Pozostaje nam pewnie jedynie przegladanie sierści . A myslałam, że takie mrozy je wszystkie wykońćzyły :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedz #14 : 2003-04-23, 16:33 »

Asinka 22

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #15 : 2003-04-23, 20:47 »
Założyłam psiurom obroże i cisza ... Oby tak dalej !!!
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #16 : 2003-04-24, 13:07 »
Misia przyniosła do domu trzech "przyjaciół"....  :( Nie dość, że ma długą sierść, to jeszcze białą! :cry:  Byłam u weta, spryskała Misię od noska do ogonka. Ten środek strasznie cuchnie i sierść się skleja i usztywnia. Ale mam nadzieję, że pomoże... :roll:
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Sylwia

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #17 : 2003-04-24, 13:59 »
Ja również zaliczyłam "akcję kleszcze" tylko z tą różnicą że paskudztwo znalazłam nie na psiaku a na dziecku, które twierdziło że na główce zrobiła się krostka. Nie muszę chyba pisać jaka była moja reakcja po oględzinach tejże "krostki"  :evil:  W tym roku chyba wszyscy się zaszczepimy bo obawiam się że zastosowane  środki mogą się okazać mało skuteczne.
Zapisane

Kala

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #18 : 2003-04-24, 15:58 »
tak ja też wyciagałm juz kleszcza tyle że nie z pieska tylko z siebie  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:
Zapisane

Puppy

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #19 : 2003-04-24, 16:07 »
My wczoraj nabyliśmy frontline..i nie zdążyiśmy się wypsikać.. zrobimy to czym prędzej...

mam jeszcze pytanko: czy piesek może się zarazić od samego ukłucia? tzn jak kleszcz się wczepi na spacerku, po spacerku to zauwazę i "wycięgnę" to zdąży? Chodzi mi o to ile czasu potrzeba żeby się psiulek zaraził?
Zapisane

Kala

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #20 : 2003-04-24, 16:09 »
Nie od samego ukucia to raczej sie nie zarazi
Zapisane

Forum Zwierzaki

Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedz #20 : 2003-04-24, 16:09 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #21 : 2003-04-25, 18:40 »
FRONTLAINE w sprayu!!! U mojego psa najlepiej działa, naprawde świetny. A do tego obroża, ale to już tak żeby niewiem, dlatego że większość ma.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #22 : 2003-04-25, 18:43 »
Aha z tego co ja wiem, to można sie zarazić od samego ukłucia, ale to chyba rzadkie przypadki. Wiem że jeden pan o mało co sie nie zaraził od ukłucia, choć wyciągną kleszcza szybko. Ale im szybciej wyciągnie sie kleszcza tym lepiej, bo mniej larw zdąży wyprodukować.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Filon

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #23 : 2003-04-26, 15:50 »
Cytat: Puppy
My wczoraj nabyliśmy frontline..i nie zdążyiśmy się wypsikać.. zrobimy to czym prędzej...

mam jeszcze pytanko: czy piesek może się zarazić od samego ukłucia? tzn jak kleszcz się wczepi na spacerku, po spacerku to zauwazę i "wycięgnę" to zdąży? Chodzi mi o to ile czasu potrzeba żeby się psiulek zaraził?


Nie nie można się zaraźić od samego ukłucia.
Kleszcz musi pozostawać w ciele ok. 24 godz. wtedy nachlewa :alkoholik: się tak że wymiotuje i wtedy moze dojść do zakażenia.

Pozdrawiam
Filon
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #24 : 2003-04-26, 22:18 »
Cytat: Sylwia
wszyscy się zaszczepimy bo obawiam się że zastosowane  środki mogą się okazać mało skuteczne.


Czy są jakieś szczepionki - nigdy nie słyszałam, skuteczne ???
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #25 : 2003-04-26, 22:46 »
Ja tam już nic nie rozumiem, mi wet powiedział że samo ukłucie też jest groźne, może nie bardzo, ale jakieś zagrożenie jest. Jeśli chodzi o szczepionki to kiedyś sie pytałam, bo u nas na podlasiu kleszcze to plaga i wet mi odpowiedział że nie ma, jako tako przeciw kleszczom, są przeciw chorobom, albo że nie ma nie pamiętam bo to było dawno. Łatka dziś przyniosła do do mu pierwszego kleszcza!Jutro biegne po frontline!
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Sylwia

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #26 : 2003-04-26, 22:49 »
Cytat: Asinka 22
[..]



Czy są jakieś szczepionki - nigdy nie słyszałam, skuteczne ???


Skuteczne i owszem, jednak nie są to szczepionki przeciko samym kleszczom a na choroby wywoływane przez kleszcze.
Zapisane

DorotaP

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #27 : 2003-04-29, 13:15 »
Nie mam zaufania do obroży. Kupiłam Frontline (chyba nie przekręciłam nazwy???) taki do pokropienia na karku (nie w sprayu) . Obroża tak działa, że kleszcze nie będą atakowały głowy tylko zadek pieska. A ponadto to chemia i blisko pyska psa i moich rąk.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedz #27 : 2003-04-29, 13:15 »

Siva

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #28 : 2003-04-29, 13:36 »
a frontline to nie chemia? i tak samo "blisko"
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Uwaga KLESZCZE atakują !!!
« Odpowiedź #29 : 2003-05-02, 15:05 »
Uwaga! Kleszcze zaatakowaly Krakow!!! Moja sunia wczoraj przyniosla pierwszego w zyciu kleszcza. Na szczescie w pore go zauwazylam (z 10minut po spacerze) i go "zamordowalismy"  :killer:  :diabelek: . Za chwilke jedziemy do weta jakos ja zabezpieczyc, by wiecej swinstw nie przynosila  :?
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 28 zapytaniami.