Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Wybór dla doświadczonej :]  (Przeczytany 5163 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #30 : 2006-12-26, 11:50 »
Cytuj
świeżą wodę co jakiś czas...
wode co jakis czas?  :roll: powodzenia...  :|
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #31 : 2006-12-26, 12:21 »
Co jakiś czas nie znaczy, że ją odwodniałam ;]. Kiedy wypiła połowę poidełka, automatycznie zmieniałam wodę (chyba, że następnego dnia mało wypiła :])

Wiem, że chcecie dobrze, ale mamy już myszy pod zlewem i tak jest szum o to, że mama się ich boi ;P.
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #32 : 2006-12-26, 12:33 »
Spokojnie, a nie pomyślałaś, że niektórych jednak stać na KILKA klatek, jak moja kuzynka i JA.
a co na to Twoja rodzina? Na to, czyli na pomysł rozmnażania zwierzaków i ewentualnego posiadania potężnego stada zwierzy w domu?

Teraz zwróciłam uwagę na temat. "dla doświadczonej" - jakoś wydaje mi się,że ktoś doświadczony, nawet pomysłu rozmnażania zwierzaków "ot tak sobie, bo fajnie jest młode" nie dopuści, bo ma świadomość m.in. ryzyka , oraz tego,że nad powoływaniem kolejnych zwierzaków na świat trzeba pogłówkować(zazwyczaj jest tak,że przodków zwierzęcia nie znasz, nie wiesz na co chorowali i jaki defekt mogą genetycznie nieść ze sobą)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedz #32 : 2006-12-26, 12:33 »

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #33 : 2006-12-26, 12:37 »
a co na to Twoja rodzina? Na to, czyli na pomysł rozmnażania zwierzaków i ewentualnego posiadania potężnego stada zwierzy w domu?

Teraz zwróciłam uwagę na temat. "dla doświadczonej" - jakoś wydaje mi się,że ktoś doświadczony, nawet pomysłu rozmnażania zwierzaków "ot tak sobie, bo fajnie jest młode" nie dopuści, bo ma świadomość m.in. ryzyka , oraz tego,że nad powoływaniem kolejnych zwierzaków na świat trzeba pogłówkować(zazwyczaj jest tak,że przodków zwierzęcia nie znasz, nie wiesz na co chorowali i jaki defekt mogą genetycznie nieść ze sobą)

1). Ta ewentualność jest już rozbita na mniejsze połówki tj. jedno rozmnożenie i koniec.
2). Tak se dla jaj chyba tego nie robię, co nie?...
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #34 : 2006-12-26, 12:45 »
A doświadczona jesteś pod jakim względem? Ile zwierząt miałaś, na co chorowały itp??
U mnie w domu zwierząt było mnóstwo ale mimo tego nie uważam że jestem doświadczona choć wydaje mi sie że bardziej niż Ty. Nigdy nie myślałam o tym żeby rozmnażać o tak sobie moje zwierzaki. Kiedyś w daleeekiej przyszłości myśle o hodowli kotów ale RASOWYCH.
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #35 : 2006-12-26, 12:48 »
2). Tak se dla jaj chyba tego nie robię, co nie?...
A skąd ja mam to wiedzieć?
To Twoje "widzi mi się" zbyt odpowiedzialnie nie wygląda. Iras napisała jakie są zagrożenia- zapewniam Cię,że z kosmosu tego nie wzięła.

Jedno rozmnożenie i kilka klatek w pokoju(już widzę tę euforię rodziców)- z kosztami też to się wiąże. Szczepienie każdego z królików, większe ilości ściółki, gdy zachorują to z każdym do lecznicy... wstrzymaj się,może za lat parę/ kilkanaście, trochę wiedzy załapiesz i sprawa innego wyglądu nabierze(np weźmiesz się za prawdziwą hodowlę,[a nie produkcję pt;: "widzi mi się"] ale ja nie wróżka ani jasnowidz,przyszłosci nie przepowiadam).
Szkoda zwierzaków.

Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #36 : 2006-12-26, 13:04 »
A skąd ja mam to wiedzieć?
To Twoje "widzi mi się" zbyt odpowiedzialnie nie wygląda. Iras napisała jakie są zagrożenia- zapewniam Cię,że z kosmosu tego nie wzięła.

Jedno rozmnożenie i kilka klatek w pokoju(już widzę tę euforię rodziców)- z kosztami też to się wiąże. Szczepienie każdego z królików, większe ilości ściółki, gdy zachorują to z każdym do lecznicy... wstrzymaj się,może za lat parę/ kilkanaście, trochę wiedzy załapiesz i sprawa innego wyglądu nabierze(np weźmiesz się za prawdziwą hodowlę,[a nie produkcję pt;: "widzi mi się"] ale ja nie wróżka ani jasnowidz,przyszłosci nie przepowiadam).
Szkoda zwierzaków.



Przepraszam cię, Fatty, ale jak ty czytasz?
Mniejsze zwierzątka. Nie króliki. Myszoskoczki. Z królikami i rozmnożeniem to jestem tak przeciwna, jak zabijaniem łopatą psa, nigdy chyba tego nei zrobię, chyba, że będę już w tych sprawach expertem. Mówimy o myszoskoczkach.
A po drugie co do rozmnażania, ja tylko myślę. Ale spoko, jak zły pomysł, to wystarczy powiedzieć. No to co mi w końcu polecacie i dlaczego? Może zrobię lepiej ankietę?
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #37 : 2006-12-26, 13:08 »
Cytuj
Przepraszam cię, Fatty, ale jak ty czytasz?
po polsku. Zmieniasz zdanie, jak chorągiewka na wietrze, więc nie dziwota,ze pomieszania doświadczyć można.

...jak zabijaniem łopatą psa, nigdy chyba tego nei zrobię, chyba, że będę już w tych sprawach expertem.
no toś mnie teraz przeraziła :P

Cytuj
A po drugie co do rozmnażania, ja tylko myślę. Ale spoko, jak zły pomysł, to wystarczy powiedzieć.
toć cały czas mówimy a tylko na opór napotykamy...
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #38 : 2006-12-26, 13:15 »
no toś mnie teraz przeraziła :P
Chyba zrozumiałam to samo :P

Zastanów sie jakie zwierze Ci odpowiada najbardziej, poczytaj itp. A nie pytaj nas o to jakie zwierze masz wziąć bo to nie my będziemy je trzymać w domu tylko Ty
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Forum Zwierzaki

Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedz #38 : 2006-12-26, 13:15 »

*RivenA*

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2649
  • *____*
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #39 : 2006-12-27, 09:10 »
jak zabijaniem łopatą psa, nigdy chyba tego nei zrobię, chyba, że będę już w tych sprawach expertem
chcesz byc ekspertem w zabijaniu psa lopata? super ._.'
.
ja ci polecam swinki morskie , z nimi wbrew pozora jest tez troche pracy xP - trzeba pilnowac zeby nie utyla xP ( to nie zawsze jest latwe jak swinka jest lakoma ) .
a najlepiej tak jak napisala Nina , zastanow sie jakie zwierze odpowiada ci najbardziej , poczytaj o nim , pomysl czy mozesz mu stworzyc odpowiednie warunki etc. :P
Zapisane
"Gdy coś będzie nie tak, nie martw się -ja jedynie podpalę Twój stos."


ciasteczek ^_^

mini77

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 126
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #40 : 2006-12-27, 15:07 »
świneczki są ekstra, takie wesolutkie a najlepiej jak masz dwie świnki wtedy to tak się można uśmiać jak się je ogląda. :) :VoV:
Zapisane
KOCHAM ZWIERZAKI

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #41 : 2006-12-28, 11:30 »
Odbiegając od Waszej romzowy i wracając do tematu - królik czy świnka? Patrząc na moje doświadczenia z tymi zwierzętami z całą pewnością mogę stwierdzić, że świnki są łatwiejsze i tańsze w hodowli. Ponadto nie mają tak trudnego charakteru. Najczęściej są przyjaźnie nastawione do wszystkiego i wszystkich w ich otoczeniu. Z królikami (przynajmniej tymi z którymi miałam kontakt) było zupełnie inaczej. Jeżeli królik ma mocny charakter to zawalczy o swoje prawa i pokaże na co go stać. Nie należy więc sugerować się jego wyglądem w wieku dwóch miesięcy:

   



Potem wyrasta z takiej kuleczki mały terrorysta.


A świnka najczęściej pozostaje potulnym pieszczochem...
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #42 : 2006-12-28, 11:48 »
gaber - nikt nie mowi, ze krolik to lagodna, slodziutka puszysta kuleczka :P Moje dwa to bestie - gdy mam kota w pokoju np. to maja zakaz wyjscia z klatek bo po prostu obawiam sie ze moga kotu krzywde zrobic, wypuszczane sa osobno bo jakis czas temu gdy byly jeszcze razem z bialego zrobil sie czerwony, klatki stoja w pewnej odleglosci od siebie, i gdy jeden biega druga klatka musi byc szczelnie zaslonieta - bo jeden juz palec stracil... Mialam kiedys krolika z niedowladem tylnich lap - dokladniej - sparalizowany po zlamaniu kregoslupa. I choc starsi podchodzili do niego obojetnie, to on ich atakowal - co wiecej, byl takim agresorem ze kiedys psa zaatakowal (wygladalo to "nieco" dziwnie)

a co do swinek morskich - mam w tej chwili trzy - siedza sobie w jednej klatce, nie ma zadnych konfliktow (poza chwilowym gruchaniem z niezadowolenia, w wykonaniu tej ktora byla pierwsza) Ogolnie wole zwierzeta bardziej pokojowo nastawione niz krolik... chociaz moze kiedys kupie sobie krolika typu pasztetowego :P ale to wielkie "moze"
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

zool_d

  • Gość
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #43 : 2006-12-29, 23:55 »
DOĄCZYWSZY SIĘ PROPONUJĘ PRZEMIŁE KOSZATNICZKI :o SĄ TO WIEWIÓRKI, ALE JAŻE PRZYJAZNE
Zapisane

zool_d

  • Gość
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #44 : 2006-12-29, 23:57 »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedz #44 : 2006-12-29, 23:57 »

zool_d

  • Gość
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #45 : 2006-12-30, 00:02 »
DSCOO364
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #46 : 2006-12-31, 18:15 »
Mógłbyś nie nabijać sobie postów ? :|. Koszatniczka to zwierzę dla doświadczonego, więc tak, idealnie się dla Lolusi nadaje :].Chociaż............
Zapisane

Lolusia666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 290
  • Śmierć...
    • WWW
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #47 : 2007-01-16, 17:30 »
Odkopuję temat, chociaż nie taki stary...

Dzięki za rady!
Jednak zdecydowałam się na kolejnego króliczka xD. O loool, będzie trzeba znowu przy nim ch/harować, ale co tam ;P. Króliczki wymiatają. A tak na marginesie, to był temat o króliczkomaniakach? Bo jak nie, to możnaby stworzyć ;P. Pozdrawiam.
Zapisane
Żyć... umierać... być nieśmiertelnym...

"...Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć..."

Jedyna winna. Skazana na śmierć. Fajnie, niee? x3

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Wybór dla doświadczonej :]
« Odpowiedź #48 : 2007-01-16, 17:45 »
"Szukaj" nie gryzie :P.
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.13 sekund z 25 zapytaniami.