Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Woliera dla gryzonia?  (Przeczytany 2399 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Crystal

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1271
  • Ahh...kawaii Miyavi :)
Woliera dla gryzonia?
« : 2007-01-22, 15:33 »
Czy taka woliera (teoretycznie dla ptaków) nadaje się dla gryzonia typu burunduk, czy szczur? :hmmm:
Na pierwszy rzut oka: ideał - dużo przestrzeni, można dać konar, półeczki, itp. Potem mnie naszły wątpliwści:

1. Na dnie jest szufladka, która ma najwyżej kilka cm, a gryzoń potrzebuje się gdzieś zakopać. Wymyśliłam, że mogłabym to czymś otoczyć, coby było głębsze, ale nie wiem, czy to w ogóle możliwe (jeśli tak, to czym? I jak to przymocować? :mysli: ).

2. Kwestia sprzątania. W normalnej klatce zdejmuje się pręty i bez problemu sprząta kuwetę, a tu? :bezsilny: Jeśli nawet uda się dno pogłębić, to i tak będzie problem z wysprzątaniem... Orientuje się ktoś, czy da się tą wolierę rozebrać na jakieś części? Głównie chodzi o oddzielenie dna, bo jak narazie to nawet trudno by było tam np. konar włożyć. Niby da się wrzucić górą, ale co z wyjmowaniem? Całą klatkę bym musiała wywrócić? :|

PeeS: Jest też specjalna "woliera tandem dla szynszyla, koszatniczki lub innego zwierzaka", ale w budowie różni się tylko tym, że są to dwie połączone woliery z półeczkami i domkami. Dno jest identyczne.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i porady :)


 


Zapisane
Shiawase Nara Te wo Tatakou :]
If you're happy and you know it clap you hands

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Woliera dla gryzonia?
« Odpowiedź #1 : 2007-01-22, 16:06 »
Jasne że tak! :). To chyba najlepsza klateczka dla szczurków ;). Super warunki :).
Zapisane

Iza13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 563
Odp: Woliera dla gryzonia?
« Odpowiedź #2 : 2007-01-22, 16:14 »
moim zdaniem jak najbardziej sie nadaje ;)
teraz kiedy wiekszoś ludzi posiadjacych gryzonie uzywa róznego rodzaju zwirków jako ściółki gryzonie raczej sie w nim nie zakopują. od tego są domki, tunele, hamaczki itp ;)
od tego własnie jest ta szufladka zeby nie trzeba było calej klatki zdjemowac, a pręty zawsze mozna mokra szmatka porzetrzeć
Zapisane
;)

Forum Zwierzaki

Odp: Woliera dla gryzonia?
« Odpowiedz #2 : 2007-01-22, 16:14 »

sylwia140

  • Gość
Odp: Woliera dla gryzonia?
« Odpowiedź #3 : 2007-01-22, 16:49 »
Według mnie też się nadaje. Dla jakiegoś większego zwierzątka( szynszyla, szczur), bo chomik, mysz to może przejść przez pręty.
Zapisane

Crystal

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1271
  • Ahh...kawaii Miyavi :)
Odp: Woliera dla gryzonia?
« Odpowiedź #4 : 2007-01-22, 17:07 »
Moja pierwsza myśl też była taka, że to idealna klatka, ale mój rodziciel wzbudził we mnie wątpliwości ;)  W ogóle rodziciele starają mi się to wybić z głowy ("miejsca nie ma", "nie masz na co pieniędzy wydawać?" :P), ale jak będę absolutnie pewna, że się nadaje, to i rodzinkę przekonam ;)

Cytuj
teraz kiedy wiekszoś ludzi posiadjacych gryzonie uzywa róznego rodzaju zwirków jako ściółki gryzonie raczej sie w nim nie zakopują. od tego są domki, tunele, hamaczki itp
Też bym tam dała żwirek lub torf, ale dalej mam wątpliwości, bo Frodziak to jednak wiewiórka ziemna i uwielbia kopać i zawsze śpi zakopany pod warstwą trocin i szmatek ;)
Myślałam nad tym, żeby mu tam może jakiś pojemnik z ziemią dać... ale dalej to samo: 1. nie wiem jak bym to włożyła :P 2. strasznie by wysypywał (trzeba jednak jakoś to dno zabezpieczyć...) :mysli:
Zapisane
Shiawase Nara Te wo Tatakou :]
If you're happy and you know it clap you hands

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Woliera dla gryzonia?
« Odpowiedź #5 : 2007-01-22, 17:25 »
To ty masz burunduka? To po co napisałaś wcześniej "szczur"? Planujesz szczurki? ;).
Zapisane

Crystal

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1271
  • Ahh...kawaii Miyavi :)
Odp: Woliera dla gryzonia?
« Odpowiedź #6 : 2007-01-22, 17:37 »
Cytuj
To po co napisałaś wcześniej "szczur"?
Primo: mało kto ma burunduka, a szczur (w porównianiu do innych gryzoni) jest najbardziej zbliżony do wióra ;)
Secudno:
Cytuj
Planujesz szczurki?
Szczurki to moje marzenie od dobrych kilku lat  :VoV:
Póki co nie mogę sobie na nie pozwolić,bo mam mojego kochanego urwisa, który absorbuje mój czas i zajmuje praktycznie cały mój pokój (czasem biega luzem nawet przez kilka dni :P), więc szczurki by się nie miały gdzie podziać ;)
Ale niestety Frodziakowi lat przybywa... :( a jestem pewna, że jego następcami będą szczurki, więc wolę się od razu upewnić (to był też jeden z argumetnów rodziciela  :/- "a ile wiewiór ma lat?" to mówię, że jeszcze trochę pożyje, a poza tym to przecież nie będzie mój ostatni gryzek ;) ).

Edit:
Jadę dziś do M1, tam jest identyczna woliera z trzema burunduczkami. Przekonam się, jak to wygląda w praktyce ;)

Edit2:
Wróciłam.
Primo: burusie były jednak w innej wolierze (brzydka,źle zagospodarowana i strasznie droga -1090 zeta -_-' ). Tak w ogóle, to strasznie drogo tam mają. Zwykła, dość mała klatka kosztowała trochę ponad 200 zeta. No to ja dziękuję bardzo, jak za trochę więcej mogę mieć wolierę z dostawą do domu _-_
Secudno: ta 'moja' była tylko w większym rozmiarze i trzymali w niej żako. Przeraziła mnie trochę, bo odległość między tym czarnym...'rusztowaniem' a prętami siatki była spora...coś 2 cm. Na całej pionowej długości. Gryzek by z tego bez problemu uciekł. Ale już obejrzałam dokładnie zdjęcia z allegro i wygląda na to, że tu takiej przerwy w ogóle nie ma ^^ Jednak na wszelki wypadek wyślę mejla z zapytaniem do sprzedającego, mam nadzeje, że zrozumie o co kaman :P
A teraz off:
Przeraziło mnie to, co oni wyprawiają z bojownikami  :/ Ja wiem, że to agresywne ryby, ale bez przesady! Trzymają je w maluteńkich, plastikowych pojemniczkach, że się ledwo, ale to ledwo mogą obrócić!  :/ Niektóre po prostu leżą apatycznie na dnie. Straszne :(
« Ostatnia zmiana: 2007-01-25, 01:02 autor Crystal »
Zapisane
Shiawase Nara Te wo Tatakou :]
If you're happy and you know it clap you hands
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.214 sekund z 23 zapytaniami.