Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kot + królik i parę pytań jeszcze  (Przeczytany 4921 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kyniu

  • Gość
Kot + królik i parę pytań jeszcze
« : 2007-06-23, 15:38 »
Witam
Mam kocura (3 letni kastrat), i chce se kupić królika.
Z tego co czytałem na forum to czasem królik może zrobić krzywdę kotu.
Otóż mam kilka pytań odnośnie królika.

Mój kot ma 3 lata i jest strasznym zazdrośnikiem , jak przychodzi do mnie moja dziewczyna to patrzy się na mnie jakbym mu matke zamordował a jak zostaje sam z dziewczyną to prycha na nią i się rzuca (przy mnie udaje świętoszka), boję, że jak kupię króliczka to zrobi mu coś z zazdrości. Czy macie jakieś porady w tej kwestii?

Druga sprawa czy kupować jednego królika na początek czy więcej (chce kupić taką dużą klatkę 120 cm i myślę żeby od razu wziąć 2 króliki, żeby się nie nudziły, samce - ale czy nie będą się gryźć ? I czy nie będą terroryzować kota  :D

Trzecia sprawa to płeć, właśnie jw. myślę o samcach ze względu na to, że są łagodniejsze (ale też bardziej płochliwe) jaką płeć polecacie z autopsji? I jak wygląda sprawa z kastracją, bo w necie pisze, że można wykastrować jak znaczy teren, ale czy trzeba to zrobić w konkretnym wieku u królika (tak jak np kota kastrować po iluś miesiącach najlepiej).
Moja dziewczyna ma królika i chyba nie jest wykastrowany (wzieła go z domu gdzie był męczony przez małe dzieci więc nie wiemy dokładnie ile ma lat, ale sądząc po tym jak "zaatakował" jej rękę nikt mu nic chyba nie wycinał  ;))  A nawet aż tak nie śmierdzi.
Doświadczenie ogólnie mam trochę przy gryzoniach bo przez wiele lat hodowałem szczurosy i myszki, ale z tego co czytam to z królikiem trochę inaczej jest.

Poradzi ktoś ? :)
Zapisane

Gabi_d

  • Gość
Odp: Kot + królik i parę pytań jeszcze
« Odpowiedź #1 : 2007-06-23, 15:53 »
Proponowałambym na początek kupić jednego króliczka i zobaczyc jak sie beda układać jego stosunki z kotem. jak wszystko bedzie ok to mozesz dokupic drugiego.
A co do płci, to jak kupujesz króliczki młode, ze sklepu lub od hodowcy to jeszcze nie można sprawdzic jakiej są płci, bo są za młode.
Niestety wiecej nie moge nic Ci poradzic bo tylko tyle wiem :(
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kot + królik i parę pytań jeszcze
« Odpowiedź #2 : 2007-06-23, 19:52 »
powiem ci tak - moje koty unikaja krolikow i na odwrot, jesli chodzi o dwa na raz - jak najbardziej - tyle, ze obojetnie jakiej plci beda trzeba bedzie je wysterylizowac/wykastrowac  - inaczej beda wojny. Zreszta - czy bedzie jeden czy wiecej - tak czy inaczej lepiej jest ciachnac - zmniejsza to poziom agresji a i chec znaczenia terenu. Wiek minimalny - pol roku.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Kot + królik i parę pytań jeszcze
« Odpowiedz #2 : 2007-06-23, 19:52 »

Mania20

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 53
Odp: Kot + królik i parę pytań jeszcze
« Odpowiedź #3 : 2007-06-24, 10:03 »
ja mam dwa króliki (parka) i kota w domu. z doswiadczenia wiem ze samica królika bedzie atakować kota. a samiec będzie uciekac. jednak na początek polecam samiczke żeby kot sie przyzwyczaił i nie atakował później nastepnych królików. w moim przypadku takie rozwiązanie się sprawdziło.
Zapisane

kyniu

  • Gość
Odp: Kot + królik i parę pytań jeszcze
« Odpowiedź #4 : 2007-06-24, 14:32 »
Czyli lepiej na początku kupić jednego?

I jak parka ze sobą żyje? A oba są wykastrowane?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kot + królik i parę pytań jeszcze
« Odpowiedź #5 : 2007-06-24, 15:28 »
mania - to czy krolik bedzie atakowac uciekac, czy miec kota w glebokim powazaniu nie zalezy od plci, tylko od charkteru danego krolika.

jesli chodzi o parke - albo zarowno samiec i samica beda ciachniete, albo samica padnie ci w ciagu woch lat z powodu skrajnego wyniszczenia organizmu ciazami. wykastrowanie jednego natomiast nie ma wiekszego sensu z tego powodu, ze osobnik wciaz posiadajacy ukld rozrodczy bedzie doslownie gnebil kastrata.

kyniu - to jakiej plci bedzie twoj pierwszy krolik zalezy tylko i wylacznie od ciebie. i plec nie ma tu wiekszego znaczenia. To natomiast jak kot bedzie reagowal tez zalezy tylko od kota.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kyniu

  • Gość
Odp: Kot + królik i parę pytań jeszcze
« Odpowiedź #6 : 2007-06-24, 20:56 »
Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)

Jeszcze co do królika i kota to w zasadzie chodzi mi o taką sytuację czy kot może królika zabić (tak jak np to by było gdyby dorwał jakiegoś małego gryzonia)?  Czy raczej gdyby doszło do konfrontacji to skończy się na jakiś zadrapaniach . Bo wiadomo koty nie są takie głupie a klatkę jak się uprze to otworzy.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kot + królik i parę pytań jeszcze
« Odpowiedź #7 : 2007-06-25, 09:48 »
moze zabic - z tym, ze w wiekszosci przypadkow, zanim by tego dokonal sam by mogl porzadnie oberwac. W zasadzie jednk, najczesiej jest tak, ze koty nie atakuja czegos co sie ich nie boi - a wieksosc krolikow tak ma, ze sama podchodzi zobaczyc co to za "inny futrzak" - rzadko kiey krolik ucieka. Co do otworzenia klatki - kroliki tez potrafia
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

fretka3

  • Gość
Odp: Kot + królik i parę pytań jeszcze
« Odpowiedź #8 : 2007-06-27, 02:27 »
Mysle, ze bezpiecznie bedzie kupic dwa kroliki i zeby je wzkastrowac w wieku kiedy zaczna dorastac. Powinny byc w tym samym wieku,
najlepiej rodzenstwem i miec durza klatke, a wypuszczajcie je, gdy kot spi albo jest w innym pokoju. Co do klatki,jesli  kot moze otwozyc zamek mozecie zamykac na klodke ale zamki zazwyczaj sa solidne
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kot + królik i parę pytań jeszcze
« Odpowiedz #8 : 2007-06-27, 02:27 »

anits1055

  • Gość
Odp: Kot + królik i parę pytań jeszcze
« Odpowiedź #9 : 2007-07-11, 15:05 »
czasami może być nawet odwrotnie ja miałam młodego psa i od pięciu lat mam królicę i to on prawie zrobił krzywdę pusi dobijał się do klatki sikał na dywan i musiałam go oddać
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Kot + królik i parę pytań jeszcze
« Odpowiedź #10 : 2007-08-14, 11:36 »
Mój kuzyn ma kota co ma 2 miesiące,on ma też szynszyle ale ona z kotem nie jest zgodna. A królik z kotem mógłby się zobaczyć?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Kasia009

  • Gość
Odp: Kot + królik i parę pytań jeszcze
« Odpowiedź #11 : 2007-08-23, 20:43 »
Ja mialam i kota i krolika (krolik samica,kot tez).raczej do konfilktow nie dochodzilo.pamietam na poczatku jak przywiezli krolika chcialam sprawdzic jak beda na siebie reagowac poscilam obydwie na dywan i...
kotka uciekla a krolik zrobil kupe.

okreslenie "zesral" mozesz sobie uzywac do woli u siebie, wobec swoich rodzicow kolezanek, ale tu na forum masz sie wyrazac nie uzywajac takich slow.
« Ostatnia zmiana: 2007-08-23, 21:44 autor Iras »
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 24 zapytaniami.