Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: 5-cio tygodniowa kotka  (Przeczytany 15890 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mariush

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2
5-cio tygodniowa kotka
« : 2007-07-18, 08:53 »
No i stało się - ulegliśmy namowom córki i pojawiło się w naszym życiu zwierze.Pojechaliśmy do schroniska i wybraliśmysobie kotke.Pani wete. powiedziała że ma 5 tygodni je samodzielnie i powinna jeść whiskas lub kitiket w saszetkach dla juniorów.No i zaczęły sie problemy.Jak widzę to kotce te specyfikały nie bardzo podchodzą .Je niewiele 1-2-3 razy dziennie w tym raz konkretnie (łyżeczkę od herbaty) a pozostałe razy po usilnych namowach.Kotka jest juz u nas 6 dni jest chudziutka i niewiem co robić zmienić karme czy jechac do wete.Generalnie nie wygląda żeby jej coś dolegało jak nie śpi a śpi prawie cały czas to całkiem nieźle sie zabawia - już nawet wchodzi po kocyku na wersalkę i spróbowała mojego palca u nogi.Moje zapytanie jest takie :ile i co powinien taki mały kotek wcinać ile razy dziennie powinna być kupka.Do picia podaje tylko wodę ale bardzo rzadko kotka korzysta.Pozdro - Mariush z Łodzi
Zapisane

aisza

  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: 5-cio tygodniowa kotka
« Odpowiedź #1 : 2007-07-18, 10:19 »
Cześć.Z tego co wiem to powinno się takiemu małemu kotu dawać mleko aż do skończenia 3 miesiąca życia.Najlepiej specjalne mleko dla kotów,które zawiera mniej laktozy niż te krowie albo mleko dla niemowląt.Chociaż ja swojemu daję mleko krowie i nic mu nie jest ale wiadomo różnie to bywa.Mój kotek jak go wzięłam miał 1-1,5 miesiąca.Też go karmiłam whiskasem junior ale teraz niedawno znalazłam to forum i każdy pisze,że to jest największy badziew i już więcej whiskasa nie kupię.Mój kotek też nie chce pić wody.Bardzo lubi za to ciepłe mleko z odrbiną stopionego masła albo z żółtkiem :-). Może spróbuj?A co do ilości to hmmm...Na poczatku była łyżeczka od herbaty tak mniej wiecej 3 razy dziennie no i mleko.Sikał za to ponad miarę ;-) a kupka dwa razy dziennie...Nie wiem czy tak powinno być no ale jak na razie to kotek ma 2,5 miesiąca i ma się całkiem dobrze choć karmę muszę zmienić bo śmierdzi mu z pyszczka i kupa śmierdzi niemożliwie...Przyczyna to podobno własnie jedzenie...Poza tym jest O.K.Pozdrawiam!
Zapisane

aisza

  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: 5-cio tygodniowa kotka
« Odpowiedź #2 : 2007-07-18, 10:28 »
Aha...zapomniałam dodać...Mój kotek jak go wzięłam to nie umiał pić ze spodeczka mleka.Moczył tylko mordkę i odchodził więc dokarmiałam go trochę strzykawka aż się nauczył.Szybciej nauczył się jeść małe kawałki weeskasa niż sam pił mleko...Może z Twoim jest podobnie?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: 5-cio tygodniowa kotka
« Odpowiedz #2 : 2007-07-18, 10:28 »

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: 5-cio tygodniowa kotka
« Odpowiedź #3 : 2007-07-18, 10:37 »
Nie dawaj kotu żadnych whiskas itp. jest to dla noego bardzo nie zdrowe i szkodliwe!
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: 5-cio tygodniowa kotka
« Odpowiedź #4 : 2007-07-18, 12:32 »
to ze w wiskasie jest min.4% mięsa nie oznacza ze jest on bardzo niezdrowy itp. w temacie co je twój pies jest napisane że to zależy od zwierzęcia. jeśli nie chce jesc moze ma problemy z robakami?. to ze wetka poleciła wiskasa też jest dosyć dziwne ale mój kot je kitekat i jest z nim dobrze
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

aisza

  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: 5-cio tygodniowa kotka
« Odpowiedź #5 : 2007-07-18, 12:33 »
Znalazłam tu na forum temat:Kociak w worku.Jest tam przepis na kocie mleko.Proponuję przeczytać.:-)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: 5-cio tygodniowa kotka
« Odpowiedź #6 : 2007-07-18, 18:50 »
Cytuj
to ze w wiskasie jest min.4% mięsa nie oznacza ze jest on bardzo niezdrowy itp. w temacie co je twój pies jest napisane że to zależy od zwierzęcia. jeśli nie chce jesc moze ma problemy z robakami?. to ze wetka poleciła wiskasa też jest dosyć dziwne ale mój kot je kitekat i jest z nim dobrze

tyle, ze kot to nie pies - uklad pokarmowy psa jest zbudowany tak, ze pies moze nazrec sie raz na tydzien i wszystko bedzie ok. kotu natomiast, ktory przez tydzien nie bedzie jadl siadzie watroba... i o ile pies jest w stanie przezyc zmmarna iloscia miesa, to dla kota takie cos moze byc zabojcze. To ze twoj kot je syf zwany kitekatem i jest "zdrowy" to jedno -  tu nie chodzi o to, ze po kietakacie, whiskasie, frieskiesu i innych syfach kot bedzie rzygal i sral - tu chodzi o to, ze przy karmieniu syfem za 10 lat kotu siadzie watroba, siada nerki i bedzie mogila.

Jesli chodzi o malego kociaka - to trzeba tu zrobic kilka rzeczy - 1. odrobaczyc, 2 zmienic karme.  jesli chodzi o sposow karmienia - suche zarcie niech ma na okraglo, mokrego natomiat dawaj porcuyjki takie by zjadla wszystko - jesli zostanie - to niech po prostu stoi - tylko trzeba bedzie dorzucic jedzenia przy nastepnym posilku (w sumie jakies 5 raz dziennie). Z mleka zrezygnuj juz calkowicie - niewiadomo od jak dawna juz mleka nie dostawala i nie ma potrzeby ryzykowac biegunek. Woda powinna stac natomiast przez caly czas. Jesli chodzi o kupki - zalezy to od kota - srednio moze to byc  4 -5 dziennie, ale jak juz mowilam - to zalezy
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: 5-cio tygodniowa kotka
« Odpowiedź #7 : 2007-07-18, 22:13 »
Mnie się wydaje, że 5 tygodni to jednak za wcześnie na rozłączanie kotka z matką i kot może odczuwać pewną tęsknotę i stres wywołany zmianą środowiska, brakiem matki, przez co może mniej jeść. Poza tym należy zrobić to, co napisała Iras, a w przypadku, gdyby nadal nic się nie zmieniało moim zdaniem należałoby pójść do weta.
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: 5-cio tygodniowa kotka
« Odpowiedź #8 : 2007-07-19, 07:14 »
Cytuj
Mnie się wydaje, że 5 tygodni to jednak za wcześnie na rozłączanie kotka z matką i kot może odczuwać pewną tęsknotę i stres wywołany zmianą środowiska, brakiem matki, przez co może mniej jeść.

5 tygodbni to stanowczo za malo - jednak zbyt mlody wiek przestaje miec wieksze znaczenie w obliczu schroniska - czyl jakiby nie bylo - totalnej wylegarni wszelkich zaraz. No i po prostu nie wiadomo czy kociak w schronisku wogole mial matke.

Do weta przydaloby ie tez pojechac chociazby po to by sprawdzic ogolny stan zdrowia - co do zarobaczeia nie mam watpliwosci, jednak jest jeszcze kwestia kociego kataru.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: 5-cio tygodniowa kotka
« Odpowiedz #8 : 2007-07-19, 07:14 »

mariush

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2
Odp: 5-cio tygodniowa kotka
« Odpowiedź #9 : 2007-07-22, 12:01 »
już wszystko jest ok.pojechaliśmy do wete i prawdopodobnie jakaś infekcja.Kocinka szaleje i jak na swoje 6 tygodni jest boska.Pozosataje tylko pytanie jaką karmę podawać bo w chwili obecnej to tylko mleko dla kociąt i zmiksowana pierś z kurczaka gotowana z warzywami
Zapisane

aisza

  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: 5-cio tygodniowa kotka
« Odpowiedź #10 : 2007-07-26, 12:00 »
Pozwolę sobie zacytować post kogoś z forum...Tylko nie zapisałam sobie kogo...Jakby co proszę się upomnieć :-)"(...)wbrew temu, co pokazują w kreskówkach, kot nie żywi się wyłącznie mlekiem, szkieletami ryb i myszami, jak złapie. Kot to drapieżnik, w jego diecie powinno dominować mięso - surowe, ale sparzone wrzątkiem, luib przemrożone przez 48 godzin, lub też gotowane - na razie drobno posiekane, potem stopniowo większe kawałki. Uzupełniać papką z gotowanych, przetartych warzyw, oprócz cebulowych. Jako uzupełnienie diety - biały ser, jogurt naturalny, surowe żółtko lub gotowane całe jajko. Gatunki mięsa wszelkie oprócz wieprzowiny. Żadnych wędlin i puszek typu whiskas, kitekat, friskies. Takiemu maluchowi można kupić - saszetki Animonda dla juniorów, Gerberki dla ludzkich niemowląt (mięsne i mięsno - warzywne). Oprócz tego powoli można podawać suchy pokarm, ale dobry i dostosowany do wieku - np. Royal Canin Babycat.
Nawiasem mówiąc, bardzo młody ten kotek, jeszcze powinien być z mamą.

Co do podrobów, to bardzo polecam serca indycze  Tanie są ( 5zł za kilogram ), a jednak wartościowe mięśnie. Takie serca dobrze opłukuję, starannie kroję na kawałeczki i gotuję przez 40 minut. Mieszam je z gotowana marchewką i podaję kotu. Je, aż się uszy trzęsą  Do smaku można dodać też trochę Gerberka lub twarogu,. Oprócz tego mój kot je gotowanego kurczaka i dobrej jakości puszki ( Hill's ) i saszetki ( Animonda ). A suche RC ma cały czas dostępne w drugiej misce."
A tak od siebie to przeczytałam w internecie,że najwięcej mięska zawierają karmy: animonda carny kitten (95%),animonda almo nature kitten (50%)animonda vom feisten jungen kitten (50%),feline porta 21 (42%),lams kitten (26%),animonda rafine soupe kitten (20%),
hills kitten (16%),miamor kitten (15%).To są karmy mokre dla kociąt.Można je kupić na www.animalia.pl.albo www.krakvet.pl.A z karm suchych zauważyłam,że bardzo się poleca karmę Orijen,jest ona wprawdzie dla kotów dorosłych ale ktoś pisał,że chrupki są małe i mogą ją jeść też małe koty.Sama kupiłam Royal Canin babycat ale mój kot nie chce tego jeść...:-/Co do karm mokrych,które wymieniłam to sama ich jeszcze nie <testowałam>,bo dopiero co rzuciłam whiskas i czekam na dostawę...Pozdrawiam!:-)
Zapisane

Sasha

  • Gość
Odp: 5-cio tygodniowa kotka
« Odpowiedź #11 : 2007-09-10, 18:43 »
Może się powtórzę ale trudno. Ostatnio znalazłam kicie: ok. 4-5 tygodni, wychudzone, chodzące po dworze. Kawałek dalej druga kicia ledwo żywa. Straszny widok. Po chwili przyszła jakaś pani i mówi mi że matkę rozjechał samochód, dwa już poszły za tęczowy most. Rozryczałam się no ale co ja mogłam zrobić? W ten sam dzień wyjeżdżałam na wakacje. Nikomu kici nie mogłam zostawić ;( Dowiedziałam się tylko że jedna dziewczyna kotki karmi przez strzykawkę mlekiem. Wróciłam do kociąt pod wieczór... Rudego kotka już nie było... został tylko czarny ;( Po powrocie z wakacji maleństwa już nie było... Tak żałuję, że wtedy nie mogłam zostać w domu :(
Może temat już nie aktualny ale skoro już coś napisałam to wspomnę to co czytałam: kocięta zaczynają przyjmować stały pokarm ok. 4 tygodnia życia. Mleko matki uodparnia je przed chorobami, więc tak młody kociak może być bardzo podatny na wirusy. Jak już na pewno ktoś wspomniał whiskasów i innych sklepowych śmieci należy unikać jak ognia. Jeżeli nie możemy kupować karmy to lepiej jest dawać mięsko, z czego widzę w poprzednim poście ktoś o tym wspomniał.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.097 sekund z 24 zapytaniami.