Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: jakie gryzonia wybrać ?  (Przeczytany 12950 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 113
  • ._.
jakie gryzonia wybrać ?
« : 2007-10-09, 14:50 »
chce sobie kupić szynszyla ale nie jestem pewna  :Oo:
chomik chyba też odpada trochę krótko żyje i już go parę razy miałam
może jakiś inny zwierzak? :help:
« Ostatnia zmiana: 2007-10-09, 20:24 autor elina »
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: jakie gryzonia wybra?
« Odpowiedź #1 : 2007-10-09, 16:37 »
Sama musisz zdecydować dla jakiego zwierzaka masz odpowiednie warunki, i czy masz dla niego czas.

Są, myszy, szczurki, fretki........ wybór duży...
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: jakie gryzonia wybra?
« Odpowiedź #2 : 2007-10-09, 16:52 »
Cytuj
Są, myszy, szczurki, fretki........ wybór duży...

Kar fretka nie jest gryzoniem :/ zauważ iż w temacie jest mowa o gryzoniach
oprócz tego co wymieniła Kar: to mogę zaproponować ci jeszcze :królika,świnkę morską, koszatnicę, myszoskoczki, szynszyle tez możesz mieć jeżeli będziesz miała dla niej odpowiednie warunki i poświecisz dużo czasu :roll:
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Forum Zwierzaki

Odp: jakie gryzonia wybra?
« Odpowiedz #2 : 2007-10-09, 16:52 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: jakie gryzonia wybra?
« Odpowiedź #3 : 2007-10-09, 16:55 »
królik też nie jest gryzoniem :)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: jakie gryzonia wybra?
« Odpowiedź #4 : 2007-10-09, 16:59 »
Cytuj
królik też nie jest gryzoniem Smile
za bardzo sie rozpędziłam :lol:
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: jakie gryzonia wybra?
« Odpowiedź #5 : 2007-10-09, 19:04 »
Cytuj
chce sobie kupić szynszyla ale nie jestem pewna 

szynszyl z drugiej strony jest dosc trudny do oswojenia i potrafi dozyc i 30 lat - wiec raczej bym odradzala, tym bardziej ze sama nie jestes pewna czy takowego stwora chcesz.

napisz czego od zwierzecia oczekujesz - tzn. zy chcesz cos co mozna polaskac czy tez cos co bardziej do obserwacji sie nadaje niz do miziania.

W sumie radzilabym wziac cos co tez nie ma zbyt dlugiego zycia - chomiki zyja maks 3 lata - tyle, ze kontaktu z nimi zazwyczaj nie ma za grosz, szczury natomiast - dluosc zycia ta sama, jednak oswojony szczur to cos zupelnie innego niz chomik. Mysz - dlugosc zycia okolo roku - nadaje sie bardziej do obserwacji. Swinka morska natmiast zyje 6-8 lat i jest naprawde bardzoi kontaktowym zwierzakiem - z tym, ze jednoczesne bardzo delikatnym, no i jednoczesnie swinia wymaga o wiele wiecej miejsca niz mysz, chomik czy szczur....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

elina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 113
  • ._.
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #6 : 2007-10-09, 20:44 »
może świnkę albo szynszyla :)
a jak świnkę to dwie
Zapisane

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #7 : 2007-10-09, 20:50 »
Jak szynszyla,to też dwa. :D
Mysz - dlugosc zycia okolo roku - nadaje sie bardziej do obserwacji.
Ja bym była jednak bardziej skłonna powiedzieć,że długość życia mysiego to około dwóch lat. :)
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

elina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 113
  • ._.
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #8 : 2007-10-09, 21:00 »
niestety nie mam pieniędzy najwyżej 100 zł
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedz #8 : 2007-10-09, 21:00 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #9 : 2007-10-09, 21:09 »
Cytuj
Ja bym była jednak bardziej skłonna powiedzieć,że długość życia mysiego to około dwóch lat. Smile

mowie o typowo sklepowych - czyli spapranych genetycznie.

elina - napisz moze co juz masz - jaka klatke, zy te 100 zl. to tylko na zwierzeta czy tez a cale wyposazenie, czego oczekujesz od ziwerzecia itp. - bedzie latwiej doradzic.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

elina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 113
  • ._.
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #10 : 2007-10-09, 21:25 »
zy te 100 zl. to tylko na zwierzeta czy tez a cale wyposazenie
to tylko na zwierze
obojętnie czy głaskania czy do obserwacji
a klatkę już mam :)
Zapisane

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #11 : 2007-10-09, 21:46 »
mowie o typowo sklepowych - czyli spapranych genetycznie.
Wszystkie swoje myszy mam ''spaprane genetycznie'',a dwie żyją już 20 miesięcy.Tylko dwie z 10 moich dotychczasowych żyły rok,ale kupiłam je już jako myszy powiedzmy dojrzałe. ;) No ale to że są bardzo chorowite to trzeba przyznać,z moją chomiczką nie byłam jeszcze nigdy u weta,z myszami wieeele razy.Dlatego teraz zdecydowałam się na rasowe myszy,może choć troche będą zdrowsze.
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #12 : 2007-10-09, 23:58 »
Elina a oprócz chomika miałaś jeszcz ejakieś zwierzę lub masz? ;)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #13 : 2007-10-10, 08:37 »

a klatkę już mam :)

A jaka jest ta klatka którą masz ?, bo na przykład klatka dla chomika nie nadaje sie dla królika czy świnki morskiej , czy dla szczura ( no chyba że to jest jakaś wieeelka chomicza klatka). Bo jesli nie zamierzasz kupowac nowej klatki, to zwierzątko które wezmiesz musi byc  " dopasowane" do niej.

Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

elina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 113
  • ._.
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #14 : 2007-10-10, 15:37 »
Elina a oprócz chomika miałaś jeszcz ejakieś zwierzę lub masz? ;)
jak chodzi o gryzonie to miałam kiedyś świnkę
żadnego gryzonia tylko mam złówia i psa
A jaka jest ta klatka którą masz ?, bo na przykład klatka dla chomika nie nadaje sie dla królika czy świnki morskiej , czy dla szczura ( no chyba że to jest jakaś wieeelka chomicza klatka). Bo jesli nie zamierzasz kupowac nowej klatki, to zwierzątko które wezmiesz musi byc  " dopasowane" do niej.
jest dość dużą po mam poprzedniej śwince  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedz #14 : 2007-10-10, 15:37 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #15 : 2007-10-10, 16:49 »
Może pójdż do zoologika i popatrz jakie są szynszyle/króliki/świnki moż ektóreś spodoba Ci się od pierwszego wejrzenia? ;)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

elina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 113
  • ._.
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #16 : 2007-10-12, 15:17 »
byłam sklepie i chyba jednak zdecyduje się na świnkę morską  :)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #17 : 2007-10-12, 17:19 »
Cytuj
jest dość dużą po mam poprzedniej śwince  Smile

wymiary podaj, bo swinke to i w klatce nie nadajacej sie dla chomika mozna trzymac... No i co rozumiesz przez "kiedys" - Bo swinki zyja 6 - 8 lat, a sadzac po twoim wieku w profilu to albo swinka zyla niesamowicie krotko, albo bylo to na tyle dawno temu ze niewiele pamietasz.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #18 : 2007-10-12, 18:59 »
no, mi tez w pytaniu raczej chodziło o wymiary klatki , moze zle napisałam zdanie.

Swinki morskie to zwierzaki stadne, wiec powinno sie mieć dwie tej samej płci, to po pierwsze, po drugie zyją tak jak pisze Iras srednio 8 lat , a mój Kacper dozył 11. Wiec to jest zoobowiązanie na długie lata. 


Poprostu chodzi o to ,żeby pomóc Ci wybrać, to musimy miec jak najwięcej info, swinka czy swinki w za małej klatce będą sie męczyć , i mysle ze tego to bys nie chciała ,. Wiec zmierz klateczke jaką masz to Ci podpowiemy co i jak .
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

elina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 113
  • ._.
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #19 : 2007-10-16, 14:08 »
wymiary podaj,
70cm w wzdłuż
45 w szerz
No i co rozumiesz przez "kiedys" - Bo swinki zyja 6 - 8 lat, a sadzac po twoim wieku w profilu to albo swinka zyla niesamowicie krotko, albo bylo to na tyle dawno temu ze niewiele pamietasz.
świnkę hodował mój brat i ja też trochę
Zapisane

magda280293

  • Gość
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #20 : 2007-10-16, 16:34 »
Chcę mieć królika ale nie wiem czy nie urośnie z lek sza gigantyczny =)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedz #20 : 2007-10-16, 16:34 »

elina

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 113
  • ._.
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #21 : 2007-10-16, 17:39 »
Chcę mieć królika ale nie wiem czy nie urośnie z lek sza gigantyczny =)
a kupujesz go ze sklepu :) jak tak to raczej nie powinien
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #22 : 2007-10-16, 19:48 »
na dwa swinstwa za mala klatka - chyba ze klatka bedzie sluzyla tylko jako schrosnienie na twoja nieobecnosc (byle nie byla to nieobecnosc zbyt dlua). Bo owszem - za mala, ale niewiele.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #23 : 2007-10-16, 20:01 »
na dwa swinstwa za mala klatka - chyba ze klatka bedzie sluzyla tylko jako schrosnienie na twoja nieobecnosc (byle nie byla to nieobecnosc zbyt dlua). Bo owszem - za mala, ale niewiele.

co do tego to mysle tak samo

Chcę mieć królika ale nie wiem czy nie urośnie z lek sza gigantyczny =)


zalezy co rozumiesz przez lekko gigantycznego królika, moja poprzednia króliczyca z tego co wiem była kupiona w sklepie jako miniaturka , do mnie trafiła jak miała ok 3 lat i miniaturka to na pewno nie była,  ( co prawda była mniejsza od hodowlanych króli na mięso , ale i tak była spora w sumie z  dwa razy taka co miniaturka )  ... dlatego trzeba uważać co sie kupuje jak chce sie miec miniaturke , podobno mozna rozrónić  jak króliczki są małe który to miniaturka , ale niestety na tym sie niz znam .  A odpowoadam bo chciałam tylko ostrzec ze w sklepie mozna trafić na oszustwo .
Twraz mam  miniaturowego królika, tyle ze on juz był dorosły wzięty ze schronu i Bolek w sumie nie wiele większy jest od świek.
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #24 : 2007-10-16, 22:50 »
jesli chodzi o kroliki miniaturki - to nie radze zdnego kupowac w sklepie - sprzedaja tam zbyt mlode (niezdolne do samodzielnego zycia) i bardzo czesto chore zwierzeta - czyli kupisz krolika a kilka dni pozniej bedziesz go zakopywac. co do miniaturek - to tez zalezy od tego jakiego chcesz - normalna miniaturka - taki totalny zwyklak, dochodzi waga do mniej wiecej 1 - 1,5 kg. Przy czym baranek miniaturka (takie cus z klapnietymi uszkami) wazy juz srednio okolo 3 kg - wraz z tym jest najwiekszym z miniaturek. Kroliki typu rex (z wlochatym czubkiem glowy) czy angorki (dlugowlose) sa mniejsze od barankow, ale juz wieksze od zwyklakow.

agamika - jesli ten twoj pierwszy krol byl barankiem - to owszem, byl miniaturka, ale najwiekszego z typow miniaturek :]
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #25 : 2007-10-16, 22:53 »
Bolka w sumie jeszcze nie ważyłam, ale jest nieweilki mysle ze wiecej jak 1,5ra kg nie wazy ... a Tola wazyła ok 3-4 kg, nie była barankiem , raczej w rodzaju reksa
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

Gabi_d

  • Gość
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #26 : 2007-10-17, 09:36 »
Chcę mieć królika ale nie wiem czy nie urośnie z lek sza gigantyczny =)


eeeeeeeee....w innym wątku pisałaś, że chcesz świnkę :|
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #27 : 2007-10-17, 11:31 »
Cytuj
a Tola wazyła ok 3-4 kg, nie była barankiem , raczej w rodzaju reksa

wez pod uwage ze te wszystkie rexy, baranki itp. to tak czy inaczej - wszystko to mieszance - wiec i gdzies wsrod przodkow jakis aranek pewnie byl.  Miniaturka wiec to byla - tyle ze z tych wiekszych.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedz #27 : 2007-10-17, 11:31 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #28 : 2007-10-17, 17:23 »
dlatego trzeba uważać co sie kupuje jak chce sie miec miniaturke , podobno mozna rozrónić  jak króliczki są małe który to miniaturka , ale niestety na tym sie niz znam .
Nie jestem pewna, ale gdzieś czytałam że po uszach ;p
Zapisane
Podpis bez przekazu.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: jakie gryzonia wybrać ?
« Odpowiedź #29 : 2007-10-17, 21:00 »
Ja mam takiego mysła...... skoro masz jakieś doświadczenie to może mogłabyś jednak wybrać chomiczka roborowskiego który owszem krótko jest z nami ale gdybyś harem zrobiła tzn. np. 3 samiczki i 1 samiec(tak jak ja mam) to byś miała młode jak by sie poszczesciło.
A Roborki są bardzo fajne ale jeśli bedziez nieostrożna i go gdzies wypuscisz i Ci sie wymknie spod kotroli to masz dość małe szanse powodzenia na złapanie go.

Polecam ci go bo so naprawde fajne!
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 27 zapytaniami.