Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do dołu

Autor Wątek: STERYLIZACJA???  (Przeczytany 14745 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
STERYLIZACJA???
« Odpowiedź #180 : 2003-06-22, 13:51 »
heh przecież to jest normą że trzymając sie wiedzy książkowej człowiek wychodzi jak zabłocki na mydla. Brat mój ma psa, owczarka niemieckiego imieniem Oskar wbrew pozorom to młoda suczka. Pies został wysterylizowany przed pierwszą cieczką, gdybym miała skaner wrzuciłabym jej zdjącie tutaj, wyrosła na pięknego, zdrowego psa, bez problemów z tyciem (je dużo) jest szczęśliwa, biega, szaleje na zabuj. Jakoś nie widze u niej żadnych problemów wypisanych przez ciebie.  
acha ona ma 3 lata. a szaleje jak szczeniak, to tylko dlatego że nie zaszła w ciąże, wystarczy przypatrzeć sie suce która jest przed ciążą lub cieczką, pies szaleje, jest szczeniacki kiedy wystąpi cieczka, zajdzie w ciąże, zmienia sie o 360 stopni staje sie nadpobudliwa, rzuca sie na inne suki, stważa niebezpieczeństwo sama dla siebie.
Zapisane

sabriel

  • Gość
STERYLIZACJA???
« Odpowiedź #181 : 2003-06-22, 14:23 »
Cytat: zoolog
Murko, Lubomir Smyczyński w swojej książce " Psy,Rasy i Wychowanie" pisze w ten sposób: "Wracając do problemu różnych walorów psa lub suki ,muszę podkreślić, że bez konieczności podyktowanej diagnozą lekarza weterynarii nie należy stosować kastracji psów, a tym bardziej suk. Zabieg ten sam przez się jest poważny, a ponadto powoduje w organizmie zaburzenia na tle hormonalnym, w wyniku których kastraty tyją, tracą temperament, stają się osowiałe i mniej wrażliwe na bodżce".


Nie wiem kim jest Lubomir Smyczynski, ale widze, ze nie ma racji.
Moja suka ma 13 lat, zero nadwagi, swoja  figura moglaby rywalizowac z mlodymi sukami, temperament  ma duzy, do osowialaych  nie nalezy, kondycje ma bardzo dobra. W grudniu w ten duzy mroz chodzilam z nia na  2 godzinne spacery do kabat co drugi, trzeci dzien! Upaly tez doskonale znosi.
Co jakis czas robie jej badania okresowe(cukrzycy nie ma, proby watrobowe wyszly bardzo dobrze, zmiany w kregoslupie jak na jej wiek niewielkie, serce powiekszone nieznacznie, w granicach norm wiekowych , dobre wyniki krwi i moczu, jedynie problem z guzkami sutek)Problem tycia dotyczy niestety nie tylko suk wysterylizowanych, ale wszystkich i duza w tym "zasluga" ich wlascicieli. Bo karmia je byle czym, odpadami ze stolu i dawkuja przy tym malo ruchu, przewaznie jest to wyjscie na kilka minut tylko przed blok.
Pozdrawiam ;)
Zapisane

Buldog

  • Gość
STERYLIZACJA???
« Odpowiedź #182 : 2003-06-22, 21:28 »
Znam kilka psow i suk, ktore zostaly wykastrowane/wysterylizowane i zaden z nich nie wykazuje takich objawow, jak opisane w tej ksiazce.

Sa calkiem "normalne".

zoolog:

Sprawdzales, z ktorego roku jest ta ksiazka? Bo moze warto od tego zaczac?

A jesli nie jest sprzed wojny, to znaczy tylko tyle, ze autor znalazl gdzies inna "przedwojenna" ksiazke i te bzdury stamtad przepisal

W kazdym razie pojecie "na temat" ma srednie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

STERYLIZACJA???
« Odpowiedz #182 : 2003-06-22, 21:28 »

Buldog

  • Gość
STERYLIZACJA???
« Odpowiedź #183 : 2003-06-22, 21:33 »
Cytat: harpia
heh przecież to jest normą że trzymając sie wiedzy książkowej człowiek wychodzi jak zabłocki na mydla
Sprzeciw

To sie MOZE zdarzyc - i zdarza najczesciej wtedy, kiedy sie na oslep siega po ksiazki, gdzie sa glupoty popisane, nie porownuje z innymi zrodlami i bezkrytycznie "lyka" wszystko, jak ges kluski ;)

Ale norma to nie jest :P
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
STERYLIZACJA???
« Odpowiedź #184 : 2003-06-22, 21:35 »
hehe :P mi oto właśnie chodzi, trzeba czasem odkleić nos od książki i popatrzeć na swoje zwierze.  
Acha, mam tą książke i zapewniam, ona młoda nie jest :lol:
Zapisane

Buldog

  • Gość
STERYLIZACJA???
« Odpowiedź #185 : 2003-06-22, 22:09 »
No popatrz - mialem nosa, jak chodzi o te ksiazke  8)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
STERYLIZACJA???
« Odpowiedź #186 : 2003-06-22, 23:44 »
Tak mnie się widzi, że mniej więcej z lat 70-tych, no może się łapie na początek 80-tych :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
STERYLIZACJA???
« Odpowiedź #187 : 2003-06-22, 23:50 »
no już wam mówie, poszukałam i myszko nie trafiłaś, moje wydanie jest z 1989 roku. dziwne że jak nie patrzeć mieli wtedy blade pojęcie.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
STERYLIZACJA???
« Odpowiedź #188 : 2003-06-22, 23:56 »
Ups :oops: - ale niewiele :P
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

STERYLIZACJA???
« Odpowiedz #188 : 2003-06-22, 23:56 »

Murka

  • Gość
STERYLIZACJA???
« Odpowiedź #189 : 2003-06-23, 00:20 »
Cytuj
Zabieg ten sam przez się jest poważny, a ponadto powoduje w organizmie zaburzenia na tle hormonalnym, w wyniku których kastraty tyją, tracą temperament, stają się osowiałe i mniej wrażliwe na bodżce".


Zoolog, to ja  Ci muszę zdjęcia przesłać, jak to mój ociężały, osowiały Kuba demoluje mi wraz z dwoma innymi psami ogród, gra w piłkę, szaleje z suką itp. I ubóstwia aportować! A to największy ciapa z mojego zoo, bo suka to już zupełnie nie potrafi chodzić, tylko biega  :lol:

A słyszałeś o tym, że kastraty wygrywają agility? Że Są świetne jako psy użytkowe?

harpia, moja suka też nie miała cieczki - pierwszą zahamowaliśmy hormonami, a potem zabieg. I wszystko w jak najlepszym porządku
Murkę też nie miała rujki - wysterylizowaliśmy ją przed. A wyrosło spore kocię (w emblemacie), tylko chuda jest jak deska  ;)
Zapisane

juli

  • Gość
STERYLIZACJA???
« Odpowiedź #190 : 2003-06-23, 09:38 »
Cytat: sabriel
[..]



Nie wiem kim jest Lubomir Smyczynski, ale widze, ze nie ma racji.
 ;)


Bardzo cenię p. Smyczyńskiego, niewątpliwie jego wkład do polskiej kynologii był ogromny, ale rzeczywiście w tym temacie trudno go uznać za medyczny autorytet bo  z zawodu był świetnym ...prawnikiem.
Zapisane

CHI

  • Gość
STERYLIZACJA???
« Odpowiedź #191 : 2003-06-23, 11:27 »
Dorzucę 3 rzeczy:
1. Sterylizacji  kobiet - Rafee i inni - rozejrzyjcie się dookoła siebie, czy przypadkiem któraś z waszych mam, ciotek, kuzynek czy koleżanek z przyczyn oczywiście zdrowotnych nie musiała poddać sie "operacji kobiecej" (=sterylizacji)? czy przez to są gorsze, utyły czy "im odwala"? Tak się nieszczęśliwie złożyło(a może szczęśliwie - bo ta operacja uratowała im życie), że znam kilka. Gdyby mi nie powiedziały, nigdy sama bym nie przypuszczała...
2. Dlaczego nie toczy się na końskich forach walka o "nieodjajczanie" (śliczne słówko  :)  gdzieś wyczytałam) ogierów? Dlaczego wałachy odnosza sukcesy w sporcie, są niezastąpione w rekreacji czy hipoterapii?
3. Koleżanka opowiadała mi, że u nich na wsi jakieś ścierwo pokaleczyło widłami boksera, który wyskakiwał (w celach "amorowych") powłóczyć się po wsi. Właściciel (wielkorotnie przestrzegany przez koleżankę, żeby coś z tym zrobił = wyższy płot, kastracja psa) przywiózł psa do domu, pies zdechł mu na rękach...
Sąsiadka miała wykastrować kota. Nie zdążyła - wpadł pod samochód, bo pognał za kotką...
Moja bulka ma 10 lat. Miałam ją sterylizować po ostatnich szczeniakach jak skończy 8. Niestety, musiałam to zrobić  jak miała 6 lat ze względów zdrowotnych - po zabiegu suka odmłodniała, teraz szleje, wcale się nie upasła, nawet wygrywa klasy honorowe bo uwielbia wystawy...
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
STERYLIZACJA???
« Odpowiedź #192 : 2003-06-23, 20:05 »
brak mi slow na taką postawę jaką przyjmuje r@ffe, bo naprawde tłumacz, pokazuj na przykładach itd, a on nic, wedle polskiego przysłowia "Mów do słupa a słup jak d..."  
Moja niunia choć jakiś miesiąc po operacji a już szaleje spowrotem jak szczeniak!!! Zaczęła bawić się z innymi psami, a nie się do nich rzucać!!! Jestem za sterylizacją i jużmimo że wcześniej byłam również jej przeciwniczką jak i ty a może i bardziej wtorzsamiałam psa z człowiekiem...moje poglądy odwróciły się o 360 stopni i nie działają już na mnie argumenty w stylu że psakowi robi się krzywde, bo z doświadczenia wiem że tak nie jest!!!
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
STERYLIZACJA???
« Odpowiedź #193 : 2003-06-23, 20:45 »
Cytat: agnes211
polskiego przysłowia "Mów do słupa a słup jak d..."  

Agnes, no genialne  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

donna

  • Gość
STERYLIZACJA???
« Odpowiedź #194 : 2003-06-23, 23:01 »
Agnes, to ok ;) wszystko przez tą kolejność postów ;)
Jest też 'Gadaj z d... to cię osra'-to tak zbaczając z tematu...
Zapisane

Forum Zwierzaki

STERYLIZACJA???
« Odpowiedz #194 : 2003-06-23, 23:01 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
STERYLIZACJA???
« Odpowiedź #195 : 2003-06-24, 14:43 »
hehe to może lepiej temat skończyć bo hmmm mówiąc brzydko wszyscy zostaniemy osr.... zresztą już zostaliśmy :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)
Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 26 zapytaniami.