Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Małe kociaki z chorymi oczkami  (Przeczytany 2203 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

onka

  • Gość
Małe kociaki z chorymi oczkami
« : 2003-08-04, 08:40 »
jak pisałam wczesniej kiedyś ("pytanie do kociarzy") na temat kotki mojej siostry która uridziła 4 tyg temu 3 śliczne małe kociaki :D

widziałam je w weekend-i według mnie tak na "psie" oko  ;) kotki rosną zdrowo jesli chodzi o ich wyglad i okrąglutkie słodkie brzuszkij - uż zaczynają chodzić niezdarnie ale OCZY!!!

nie wiem od kiedy koty zaczynają widzieć -te juz maja oczka otwarte ale tak strasznie zaropiałe i posklejane ,że szok :shock:
coś mi się wydaje,że to bardzo źle

czy spotkaliscie sie z czymś takim u tak małych kotków? dziś siostra wybiera się do weta w tej sprawie ciekawa jestem co to - kotka jest zdrowa i jej nic nie jest :?
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Małe kociaki z chorymi oczkami
« Odpowiedź #1 : 2003-08-04, 10:47 »
U małych kociaków nagminnie zdarza się któraś z odmian kociego kataru, herpes albo chlamydia. Szybka reakcja i dobra terapia pozwolą wyleczyć kotki w niedługim czasie. Jednak zawsze będą nosicielami i przekażą tę chorobę swojemu ewentualnemu potomstwu - tak jak prawdopodobnie same się zaraziły. Dla ludzi nie jest to groźne, jakby co ;)
Zapisane

Dianka

  • Gość
Odp: Małe kociaki z chorymi oczkami
« Odpowiedź #2 : 2003-08-04, 11:27 »
ja slyszalam ze to tak jest na pocztku u wielu kociaków...
Ale lepiej isc do weta
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Małe kociaki z chorymi oczkami
« Odpowiedz #2 : 2003-08-04, 11:27 »

Alice_kot

  • Gość
Odp: Małe kociaki z chorymi oczkami
« Odpowiedź #3 : 2003-08-29, 10:15 »
tez tak slyszalam....ale zapomnialam gdzie....ale to fakt...wet zna sie lepiej niz myy :o
Zapisane

Abakus

  • Gość
Odp: Małe kociaki z chorymi oczkami
« Odpowiedź #4 : 2003-09-01, 10:55 »
Witaj:)
Ja wlasnie mam kociaka ktory ma ten sam problem lecz jego oczy sa juz nie do uratowania i jest skazany na ich brak. Wiec idzcie do weta niech zobaczy je i da krople czy masc i bedzie wszystko ok. Te lekarstwa nie sa drogie w granicach 2 zl. a mozna pomoc malym!!!
Ja mojemu kropie oczy kroplami GENTAMICIN, ale on juz ma oczy nie do uratowania tamtym naljepiej bedzie jak wet sam zobaczy i da recepte
Zapisane

Estraven

  • Gość
Odp: Małe kociaki z chorymi oczkami
« Odpowiedź #5 : 2003-09-06, 05:02 »
Nie wiem, co się okazało po badaniu, ale to nie zawsze musi być poważna infekcja - u kociaka starczy często mechaniczne podrażnienie (zahaczenie pazurkiem, zabrudzenie), aby doszło do opuchlizny, a potem ropienia ślepków. Normalnie kotka wymywa te ślepka, ale niekiedy nie daje sobie rady.  

Przy początkach problemu można zaradzić samemu z użyciem kilku środków - w grę wchodzą też maści okulistyczne - Neomecyna albo Oxycort albo krople Sulfacetamidum (również wtedy, gdy chodzi o którąś postać kociego kataru). Zwykle sprawa zostaje zażegnana w kilka dni, ale kurację należy pociągnąć tydzień. Jeśli jednak jest to już poważne zaropienie, trzeba do veta...
Zapisane

Abakus

  • Gość
Odp: Małe kociaki z chorymi oczkami
« Odpowiedź #6 : 2003-09-06, 19:40 »
Czesc :)
Onko i jak z malymi??? nie pozwolcie by kociaki mialy problemy z oczami z powodu ropienia!!napisz jak one sie maja- czekam na wiesci:)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 22 zapytaniami.