Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: FRETKI  (Przeczytany 592 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lusi

  • Gość
FRETKI
« : 2004-02-04, 17:40 »
Hej !!!!  Proszę  doradzić  mi  co  jedzą  FRETKI  ????  Bo z  takich  opisów  ze  stronek  nic  nie wiem  co  im  najlepiej  można  dać  do  zjedzenia , a chciałam  nabyć  ową  fretkę  .  Poradzcie  czy  z  psem  też  może  się  zaprzyjaznić  ???? :oops: ,no  co  prawda  psa  mam  ROTTWEILERA   ale  jest  bardzo  łagodna  (ale  ciężka), niewiem  czy  nie  zrobi  jej  krzywdy  ????   :shock:    :?    ;)  NAPISZCIE  WSZYSTKO  CO  POWINNAM  WIEDZIEĆ  TAK  BĘDZIE  NAJLEPIEJ  , aha  jeszcze  jedno  czy  to  stworzonko  musi  mieć  klatkę  ?????
Zapisane

BEAUTY T3RROR

  • Gość
FRETKI
« Odpowiedź #1 : 2004-02-04, 18:47 »
Oczywiscie ze musi miec klatkę! Jak sobie wyobrazasz, zeby w nocy z Tobą spała? Myślę, że może się zaprzyaźnić, ale nie wiem jak  jest z twoim psem... jak jest ciężki może przez przypadek zrobić jej krzywdę. Na teamt jedzenia nic nie wiem, ale wydaje mi się że je to co każdy gryzoń... choć gryzoniem nie jest.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
FRETKI
« Odpowiedź #2 : 2004-02-04, 19:23 »
Beuty prosze z dobrego serca nie pisz jak niewiesz oki?

Lusi słuchaj klatka może być ale nie musi, moi chłopcy biegają swobodnie po całym domu a na noc są zamykani w łazience, jeden w klatce (dojrzewa i jest nieprzyjemny dla drugiego) a drugi ma koszyczek w którym śpi.
Co jedzą hmm na pewno nie to co gryzonie, chyba ludzie nigdy sie nie nauczą że fretka więcej ma wspólnego z psem niż ze swinką morską. Podstawa to mięso w stanie surowy, gotowanym lub parzonym, wołowe, cielęce, drobiowe, królicze... broń boże wieprzowe które może zawierać śmiertelny wirus aujeszk'y dodati to owoce i warzywa każde oprócz cytrusów (pomarańcza, cytryna, mandarynka...) ananasa. Warzywa także oprócz kapustnych, cebuli. Suchy pokarm dla małych kociąt, saszetki odradzam to śmieci

Co do psa to raczej nie jestem pewna jak zareaguje. Możesz spróbowac zorganizować spotkanie i obserwować jak sie pies zachowa.

I ogół, jesteś pewna że chcesz dzielić życie z tym specyficznym stworkiem? Pamietaj że fretki sie nie wychowa to ona wytresuje Ciebie. Czy masz cierpliwość do zasranych kątów, opowieści znajomych "coś tu śmierdzi", porozbijanych naczyń, wykopanych i zniszczonych kwiatów, dziur z fotelach i tapczanach, poprzegryzanych kabli, rur, mebli. Moge tak długo wymieniać ale powiem jedno do nich trzeba mieć cholerną cierpliwość i chęć ciągłego sprzątania domu bo o pożądku zapomnij, wlezie wszędzie i wszystko rozniesie z zawartością kosza na śmieci włącznie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

FRETKI
« Odpowiedz #2 : 2004-02-04, 19:23 »

Cathycash

  • Gość
FRETKI
« Odpowiedź #3 : 2004-02-04, 21:38 »
Mój kolega ma fredkę i nie ma klatki a śpi właśnie w łóżku :)
Zapisane

Mika :)

  • Gość
FRETKI
« Odpowiedź #4 : 2004-02-04, 22:30 »
Cytat: harpia
Pamietaj że fretki sie nie wychowa to ona wytresuje Ciebie. Czy masz cierpliwość do zasranych kątów, opowieści znajomych "coś tu śmierdzi", porozbijanych naczyń, wykopanych i zniszczonych kwiatów, dziur z fotelach i tapczanach, poprzegryzanych kabli, rur, mebli. Moge tak długo wymieniać ale powiem jedno do nich trzeba mieć cholerną cierpliwość i chęć ciągłego sprzątania domu bo o pożądku zapomnij, wlezie wszędzie i wszystko rozniesie z zawartością kosza na śmieci włącznie.


Nie wiem jak Twoje ale moja siostra ma fretkę,która zdecydowanie nie pasuje do tego opisu.Wiadomo każdy zwierzak pachnie,samczyk fredzio wyjątkowo intensywnie,ale jeszcze nigdy nie zdarzyło sie żeby coś zbił,pogryzł czy zniszczył,jest wyjątkowo przyjazny dla otoczenia i nad podziw cierpliwy-mam dwójkę dzieci (6 i 2 lata) chociaż nie raz go tarmoszą,jeszcze nigdy nic im nie zrobił.Zdecydowanie twierdzę,że fretkę da się i można wychować-to bardzo mądry zwierzak-wie na co i z kim może sobie pozwolić

Wracając do wyżerki-są w sklepach zoo gotowe specjalne suche mieszanki dla fretek :)

A najlepiej najpierw zaopatrzyć się w jakąś książkę o fretkach ;)
Zapisane

lusi

  • Gość
FRETKI
« Odpowiedź #5 : 2004-02-05, 18:39 »
Witam !!!!   Dzięki  za  odpowiedzi   :wink:    ;)    Chyba  nie  zdecyduję  się  na  fretkę , bo  mam  już  parę  zwierzątek  tzn...  kota-fridę, szczurka-filipkę,rybki,ptaka  no oraz  pieska,o  którym  pisałam   :)  :P  :roll:    Było  by niezłe  zoo  :wink:  ;) ,ale  chyba  jeszcze  coś  z  jakimś  rodzaju  zwierzątek  tylko  jeszcze  niewiem  jakie ???? :o  :)  :D  :?  :shock:
Zapisane

kasiata

  • Gość
FRETKI
« Odpowiedź #6 : 2004-02-06, 10:33 »
Ekhm , nizłe zoo ??
Zobacz ile Dosha ma zwierzaków haha :P
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
FRETKI
« Odpowiedź #7 : 2004-02-09, 23:03 »
Cytuj

jeszcze nigdy nie zdarzyło sie żeby coś zbił,pogryzł czy zniszczył,jest wyjątkowo przyjazny dla otoczenia

 to się zdaża raczej żadko :)
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.106 sekund z 23 zapytaniami.