Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Kopiowanie  (Przeczytany 3126 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Meggy

  • Gość
Kopiowanie
« Odpowiedź #30 : 2004-03-12, 21:05 »
Brawo TiGGy!!A do tego bólu jak jeszcze dojdzie źle obcięte uszko(widziałam sznaucera z uszami obciętego na dobermana,lub duża głowa,a uszka sterczące jak u diabełka),to jest komplet:WIELKI ból pieska i niezadowolenie właściciela,a taka impreza kosztuje 250 zł!!

Całe szczęście,że są lekarze np.w Krakowie,którzy nie podejmują się takich zabiegów.
A teraz coś z własnego doświadczenia...
Kilka tygodni temu moja sunia miała przeprowadzoną operację przepukliny i podczas usypiania Ariki lekarz zaproponował mi przy jednej narkozie przeprowadzenia operacji i ucięcia uszek.ZAGOTOWAŁAM!!Powiedziałam mu(autentycznie!!),że jak chce,to on coś może sobie uciąć,a nie dotykać mojego psa!!I nie zgadniecie co mi odpowiedział!!
Szepnął do ucha:Ma pani całkowitą rację,ja też psa bym nigdy nie okaleczył.Tu niestety liczy się kasa"ZATKAŁO mnie!!
Niestety czasami tak jest,że sam swojemu przyjacielowi by tego nie zrobił,ale obcemu i to jeszcze za ładną kasę,to z wielką przyjemnością!! :grr:
Zapisane

Flaś

  • Gość
Kopiowanie
« Odpowiedź #31 : 2004-03-12, 21:08 »
Oł dżizaz !!! Meggy co za wet !!! :shock:
Zapisane

Meggy

  • Gość
Kopiowanie
« Odpowiedź #32 : 2004-03-12, 21:52 »
Flaszeczko,niestety gdyby nie to,że jego szef jest najlepszym(lub jednym z najlepszych)chirurgiem w Krakowie,to nigdy bym się tam nie pojawiła.Fakt,że pięknie zoperował mi Arikę!!Ale niestety tam wszystko idzie hurtowo i raczej przedmiotowo.Mam nadzieję,że już nigdy nie będę miała"przyjemności"tam się pojawić!!!!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kopiowanie
« Odpowiedz #32 : 2004-03-12, 21:52 »

pola

  • Gość
Kopiowanie
« Odpowiedź #33 : 2004-03-13, 11:43 »
jeeej Meggy dobrze że mu odpaliłaś tak z grubej rury :lol: :lol: a zarazem :śmiać sie czy płakać ? :?
Zapisane

AnUSiA

  • Gość
Kopiowanie
« Odpowiedź #34 : 2004-03-13, 12:16 »
OLC!A
Dyskusja jest o racje : czy obcinać czy nie! A takego pytania nie zadałam
Nie zdecydowałam jeszcze
FLASZECZKA
chodziło mi o to że wszystko wiem to co chciałam
SABA
Jak niezrobiła tego specjalnie to mogła powiedzieć bynajmniej sorry lub cokolwiek że było to nienaumyślnie
Bo zrobie to co chce,nie pytałam się was czy obciąć czy nie,a jakie zdanie na to macie też nie pytałam
bo czytałam juz na tym forum takie tematy i wypowiedzi wasze(może nie wszystkich) na ten temat
TiGGY
Kiedyś te zabiegi wykonywano nawet na żywca lub tylko z miejscowym znieczuleniem
Gratuluje maluszków;)Uściskaj Afre
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Kopiowanie
« Odpowiedź #35 : 2004-03-13, 12:20 »
Cytuj

niezrobiła

pisze się nie zrobiła :P
Zapisane

olc!a

  • Gość
Kopiowanie
« Odpowiedź #36 : 2004-03-13, 12:29 »
Topic jest o kopiowaniu, więc wypowiadamy się na ten temat. Nie zawsze wszystko musi być DOSŁOWNIE. Poza tym myślę, że taka dyskusja też może wpłynąć na Twoją decyzję. Poza tym - nie zabronisz nam chyba wyrazić swojego zdania? :hmmm:

Mam nadzieję, że się na to nie zdecydujesz... I spytam jeszcze raz: dlaczego w ogóle nad tym się zastanawiasz? Co wg Ciebie przemawia ZA obcięciem Twojemu psu uszu?
Zapisane

helcia

  • Gość
Kopiowanie
« Odpowiedź #37 : 2004-03-13, 12:55 »
Nie będę sie rozpisywać bo mam inne zdanie na ten temat niż wy!
Napiszę tylko Anusi jak to wygląda.
Szczeniaki które maja mięć obcinane uszy nie moga jeść przed zabiegiem dlatego np.jeżeli kopiowanie jest o 15 to ostatni posiłek to mleko matki w nocy poprzedzającej kopiowaniem.Szczeniaczki maja 6-7 tygodni w tym przypadku który ci opisuję są dokładnie ważone i obsłuchiwane po czym podaje sie im narkozę cały zabieg trwa około 20-30 minut po czym szczeniaczek idzie na prześcieradło aż się wybudzi z narkozy-po wybudzeniu trzeba mieć już gotowe jedzonko bo są bardzo głodne i jest trochę płaczu.Jak szczeniaczki sie najedzą to ida spać(w tym dniu popołudnie jest trochę ciężkie gdyż szczeniaczki trzepią uszkami i jak sobie je na wzajem wylizują to troche je boli.
Ale na drugi dzień jest już normalnie  ferajna wesoła tylko jak jeden drugiego ugryzie w ucho to jest trochę płaczu ale to przy nie obciętych tez jest.Po 10 dniach cienkimi nożyczkami samemu można podczas pieszczot i zabawy pościągać szwy trzeba miec troche wprawy ,ale to kwestia czasu.
Tak że jak słyszę że 10 dni szczeniaki piszczą i cierpią to nie wiem czy śmaić się czy płakać.
Pewnie zaraz tu chmara przeciwników kopiowania na mnie naskoczy-ale pozwólcie że każdy ma prawo  do wypowiadania swojego zdania.
Myślę że naprawde przydałao by sie trochę więcej tolerancji na świecie.
Zapisane

AnUSiA

  • Gość
Kopiowanie
« Odpowiedź #38 : 2004-03-13, 13:12 »
NO właśnie o tym zabiegu to już wiem co i jak że papu nie moga dostac i tak dalej.
Dzięki że wypowiedziałaś się na temat.
No i oczywiście WITAM NA FORUM 8)  8)  8)
Mówisz to Helcia na przykładzie swojego pieska?
Jakiego masz psiaka(o ile masz)?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kopiowanie
« Odpowiedz #38 : 2004-03-13, 13:12 »

olc!a

  • Gość
Kopiowanie
« Odpowiedź #39 : 2004-03-13, 13:26 »
Anusiu mam nadzieję, że wreszcie mi odpowiesz: dlaczego w ogóle nad tym się zastanawiasz? Co wg Ciebie przemawia ZA obcięciem Twojemu psu uszu?
Mam wrażenie, że Ty decyzję podjęłaś już dawno. Nie wiem po co w takim razie założyłaś ten topic :?: Żeby nas zdenerwować? Żeby trochę się z nami poużerać ('i tak zrobię ze swoim psem co będę chciała i Wam nic do tego'), dla zabawy czy może żeby mieć 'na koncie' kilka postów więcej?
Cytuj
Myślę że naprawde przydałao by sie trochę więcej tolerancji na świecie.

Tolerancji by się trochę przydało, faktycznie. Tolerowałabym obcinanie psom uszu gdyby było to ze względu na dobro psa. Niestety jest inaczej. Ludzie kopiują swim psom uszy/ogony tylko dlatego, że tak im się bardziej podoba. Tolerować to? Gdybyś to Ty z własnej woli np. wytatuowała sobie całe ciało to nie miałabym nic przeciwko. Rób sobie co chcesz. Ale w tym przypadku decydujesz nie o sobie, ale o innej istocie. I gwarantuję Ci, że gdyby ta istota mogła sama zdecydować, na pewno zostawilaby swoje uszy i ogon w spokoju, tak jak jest.

I dodam jeszcze raz - kopiowanie w Polsce jest NIELEGALNE.
Zapisane

AnUSiA

  • Gość
Kopiowanie
« Odpowiedź #40 : 2004-03-13, 13:34 »
sama sobie na to odpowiadasz!A ja tłumaczyć sie nie musze chce i tyle.I może to przeszkadzać komu chce.
Jak bym miała sie bardziej podobać ludzia z obcietymi uszami i 70%ludzi chodziło by z obcietymi to bym sobie obcieła.
NIestety psy nie mogą za siebie decydować więc my to robimy za nich.
Są już 2 foty mojej psinki ale troche dziwnie na nich wyszła:)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Kopiowanie
« Odpowiedź #41 : 2004-03-13, 13:37 »
Nie mam pojęcia po co założyłaś ten topic. Nie ma nawet co komentować :? Po prostu szkoda słów.
Zapisane

AnUSiA

  • Gość
Kopiowanie
« Odpowiedź #42 : 2004-03-13, 13:43 »
żeby dowiedzies się jak taki zabieg wygląda i się dowiedziałam.
Oj szkoda na was słów szkoda.
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
Kopiowanie
« Odpowiedź #43 : 2004-03-13, 13:52 »
:grr:  :grr:  :grr:
Zapisane

olc!a

  • Gość
Kopiowanie
« Odpowiedź #44 : 2004-03-13, 13:55 »
Cytat: Skarb
:grr:  :grr:  :grr:

Nie ma się co denerwować, dziewczyna siedzi przed kompem i się śmieje, ze tak nas wkurzyła. Pozostaje tylko współczuć psu właściciela o TAKIM podejściu. (i nie chodzi mi bynajmniej tylko o kopiowanie
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kopiowanie
« Odpowiedz #44 : 2004-03-13, 13:55 »

myszka

  • Gość
Kopiowanie
« Odpowiedź #45 : 2004-03-13, 13:59 »
Powstrzymując się od opinii, na prośbę autorki wątku temat zamykam...
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 26 zapytaniami.