Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Psy już mówią!  (Przeczytany 1205 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ZEMAT

  • Gość
Psy już mówią!
« : 2002-10-05, 09:08 »
Psy już mówią! Na razie tylko po japońsku. Firma Takara opracowała urządzenie tłumaczące psi język na ludzką mowę. Do dyspozycji: 200 słów.


Gadżet wielkości telefonu komórkowego analizuje psie emocje i "tłumaczy" je na japoński. Podstawą analizy jest psie szczekanie i warczenie, nagrywane przez miniaturowy mikrofon umieszczony w obroży.
Urządzenie firmy Takara, która na co dzień jest producentem zabawek, zalicza stan emocjonalny czworonoga do jednej z sześciu kategorii uczuciowych, takich jak "smutny", "wesoły", czy "rozgniewany", po czym wybiera odpowiednie terminy z ludzkiego słownictwa (do dyspozycji jest 200 słów) i wyświetla je na ciekłokrystalicznym ekranie, albo wypowiada ludzkim głosem.
Tłumacz psich emocji kosztuje 14,8 tys. jenów (126 euro) i na razie jest dostępny tylko w wersji japońskojęzycznej.
les, pap

Źródło WPROST
Zapisane

zolly

  • Gość
Psy już mówią!
« Odpowiedź #1 : 2002-10-05, 09:19 »
o kurcze.. :okurcze:  :lol:
heh.. no to ciekawe co by nam powiedziały nasze psiaki ;)  :lol:
Zapisane

mangushia

  • Gość
Psy już mówią!
« Odpowiedź #2 : 2002-10-05, 09:34 »
Zolly...aż sie boje pomyśleć... ekhm... :) żartowałam... ale hmmm... :?: pewnie Daisy by mówiła: "CHCEM JEŚĆ!!!" "SPAĆ!" "DAJCIE MI WRESZCIE SPOKÓJ!!"  HIHI... :) :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Psy już mówią!
« Odpowiedz #2 : 2002-10-05, 09:34 »

zolly

  • Gość
Psy już mówią!
« Odpowiedź #3 : 2002-10-05, 09:38 »
:wink:  :lol:  :lol:
"chcę spać.. może byś poszła już do szkoły.. :P "  :lol:
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Psy już mówią!
« Odpowiedź #4 : 2002-10-05, 15:04 »
Ciekawę kiedy doczekamy się takiego tłumacza z psiego na naszem  :lol:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Psy już mówią!
« Odpowiedź #5 : 2002-10-05, 16:27 »
Ja tam nie potrzebuję, wiem, Że jak jej podaję kaszkę z ptaszyskiem, to patrzy na mnie jakby chciała powiedzieć "Ja to mam jeść? Zgłupiałaś? Sama se zjedz!", a po dłuższym zastanowieniu - "no dobra, czego to się nie robi dla swojego ulubieńca - zjem..."  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

ZEMAT

  • Gość
Psy już mówią!
« Odpowiedź #6 : 2002-10-05, 20:17 »
Cytat: Myszka.xww
Ja tam nie potrzebuję, wiem, Że jak jej podaję kaszkę z ptaszyskiem, to patrzy na mnie jakby chciała powiedzieć "Ja to mam jeść? Zgłupiałaś? Sama se zjedz!", a po dłuższym zastanowieniu - "no dobra, czego to się nie robi dla swojego ulubieńca - zjem..."  :lol:


Ja czasami potrzebuje bo chodzą za mną i popiskują
micha pełna
na dworze 10 min temu były
wyganiame
itd...
A dalej chodzi za mną
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Psy już mówią!
« Odpowiedź #7 : 2002-10-05, 22:10 »
Na wakacjach przy naszym domku mieszkał sobie pan posiadający małego, wyszczekanego jamniczka... Jamnik był zawsze wesoły. Ale wszyscy się dziwili gdy nie skomlał gdy ludzie jedzą! Poprostu jakby nie widział... Aż w końcu zapytaliśmy się pana czy jamnik tak zawsze.? A on opowiedział nam dlaczego... Gdy pan jadł kanapki, piesek skomlał. Więc właściciel nasypał sobie do innego talerza psiego jedzonka i pokazał, ze ma to samo :D. I na tym skończyło się skomlanie :)

A ja zawsze piszę nie na tamat... To nie dotyczyło mówienia, ale kontaktu psa z człowiekiem :D...


Może człowiek kiedyś nauczy psa szczekac po Chi ńsku, alebo japońsku? (Ching, hau! Kazuja, hau) :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 23 zapytaniami.