Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Do dołu

Autor Wątek: Przycinanie psom uszu i ogonów  (Przeczytany 50941 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasia8989

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #90 : 2005-05-28, 21:39 »
kasa...kasa kasa
dla mbie gadanie że doberman z ogonem wygląda jak nie doberman jest troche ekhm no dziwne ładnie mówiąc
nmój sasiad ma doga niem staruszek uszy ma CALE(co nie ktorych pewnie zadziwi nie??)i pytam sie go czy kiedyś mial z tymi uszami problemy i  co usłyszałaM:NIE(niesaaamowite prawda jaki ten świat dziwny)
pies nie zostal stwozony dla czlowieka  ale człowiek coż manipuluje wszystkim co sie tylko da manipulawać ....bo nie wygląda jak pies a jak mu sie odetnie to czy tamto to będzie ok
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #91 : 2005-05-28, 21:41 »
Jakoś zagranicą nie mieli problemu z ustaleniem wzorca, więc niewidze również problemu aby zrobić to samo w polsce. ZKpowinno zabronic wystawiania psów kopiowanych, polska jak zawsze jest do tyłu...
Teraz większosc psów służy do towarzystwa, wiec nie trzeba im nic kopiować!!
Ludzie jest XXI w. w dawnych czasach te zabiegi były przydatne, ale teraz są niepotrzebne!

Zgadzam się CAŁKOWICIE z kelpie i kasią, naprawde myślicie tylko o sobie, jakos ja też znam dużo psów niekopiowanych które nawet zdobyly medale na wystawach, i nie mieli z niczym problemu, dziwne co nie?
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #92 : 2005-05-28, 21:45 »
Dla hodowców to ma bardzo duże znaczenie, wiem coś o tym. Wygląd psa w hodowlach świadczy o jakości, jedt to wizytówka. Jak widzicie roty, doby, amstaffy już nie są tak chętnie hodowane przez to przycinanie. Coraz mniej jest hodowli tych psów.
Po co tak zależy ludziom na wyglądzie? No bo jak sie jeździ na wystawy i chce się mieć dobrą hodowle oraz uzyskiwać wysokie lokaty to chyba zależy człowiekowi na jakości psa. Ale komu ja to pisze, trzeba jeździć na wystawy i się kontaktowac z hodowcami żeby to zrozumieć...widać kto zna się całkowicie na psach. Gdybyś znała sie lepiej to byś nie pisała takich bzdur.

Ola - a widziałaś jak wyglądają psy za granicą Polski? Teraz amstaffy wyglądaja jak pity, mają długie kufy i wąskie głowy, a rotki są bardzo wysokie na łapach, zupełnie inne psy...ze zmianą czegoś w psie idzią inne cechy...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedz #92 : 2005-05-28, 21:45 »

Wilczurek

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #93 : 2005-05-28, 22:06 »
A poza tym, jak można zabronić całkowitego wystawiania psów kopiowanych? Przecież niektóre psy urodziły się kilka lat temu, kiedy jeszcze nie było takich jaj z tym tematem. Zdobywały wysokie lokaty, bo bardzo ładne i zgodne ze wzorcem.  A tu co? Zakaz wystawiania psów kopiowanych?
Znajoma ma ASTa z ciętymi uszami i nie żałuje, bo widziała  skutki walki psa z nieciętymi. Ale o tym było wcześniej.
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #94 : 2005-05-28, 22:16 »
Jeśli szczeniaki miały kopiowane uszy czy ogon, przed zakazem, to sie ich wtedy ten zakaz nie tyczy.
Cały czas mówsz mi o tych samych rasach
Isttnieją też inne rasy, cockery, sznaucery(miniaturowe), pinczery etc. one to już wogule niepotrzebują kopiowania, a szczególnie cockery, mimo to i tak wykinuje sie im te zabiegi...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #95 : 2005-05-28, 22:27 »
Bo kiedyś to były psy do polowań i podobnie jak wyżły biegały po krzakach i innych takich...
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #96 : 2005-05-28, 22:31 »
No właśnie kiedyś, ale teraz jest co innego i większosć psów jest do toearzystwa, więc nie rozumiem tego kopiowania!!
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #97 : 2005-05-29, 10:36 »
Do psów tropiących itp. wymaga sie prób polowych :)
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #98 : 2005-05-29, 11:20 »
Żeby pies był ładny. Po co się malujesz? Po co chodzisz do fryzjera? Po co się ładnie ubierasz? Po to, żeby wyglądać ŁADNIE! To nie ma nic wspólnego z Twoim zdrowiem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedz #98 : 2005-05-29, 11:20 »

falki

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #99 : 2005-05-29, 12:35 »
Malka, malowanie niszczy cerę :lol:
Zapisane

Kelpie

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #100 : 2005-05-29, 13:15 »
Nie no, nie mogę "jakość psa" JAKOŚĆ?! Ludzie, zastanówcie się co piszecie...Wizytówka? Owszem... Ale taki okeleczony pies to nie jest dobra wizytówka, i mam o takim właścicielu dosyć...ekhem...niskie mniemanie. Szczęśliwy pies, świadczy o dobrym właścicielu a nie ładny...Też mam rasowego spa. Suka Golden Retrivera, po rodzicach zdobywających medale w kraju i za granicą. I co? Nie zabraniam jej biegać po polach żeby sobie futra nie zniszczyła... Mieszka na wsi i jest bardzo szczęśliwa mogąc pływać, biegać i ryć w ziemi całymi dniami. I co z tego że ma ciągle, mimo nieustannego wyczesywania rzepy w futrze, że brudzi się w błocie? Jestem pewna że woli takie życie od ciągłego paradowania na wystawach...
Ten post nie da się ukrć odnosi się szczegulnie do Arivy...Bo przyznaję, że uważam jej podejście o psów za snobistyczne i samolubne. Pewnie niektóre osoby będą mi miały za złe te ostre słowa, trudno...
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #101 : 2005-05-29, 14:07 »
Klepie - a jeździsz ze swoim psem na wysatwy? Bo z tego jak piszesz o wszytskich psach to wynika że nie. Nie masz zielonego pojęcia o wystawach, hodowach ani o tym, że wygląd psa dla hodowców jest bardzo wazny. Dla Ciebie Twój pies może być niezgodny ze wzrocem, Tobie wisi jak on wygląda bo nie jeździsz z nim na wystawy. Dla hodowców kopiowanie ogonów i uszu jest bardzo, bardzo ważne, bo to wszystko odnosi sie później do ocen na wystawach. Wiem, że i tak tego nie pojmujesz, bo nic na ten temat nie wiesz. Ja pisze jeszcze raz - pogadaj z hodowcami, a zrozumiesz co mam na myśli.
Zapisane

Kelpie

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #102 : 2005-05-29, 16:12 »
Pisałam w poprzednim poście, że nie jeżdżę ze swoim psem na wystawy...
"Dla hodowców kopiowanie ogonów i uszu jest bardzo, bardzo ważne"
 Zależy dla jakich hodowców, ciekawe, że w innych krajach wprowadzono zakaz kopiowania uszu i ogonów. Ta decyzja została podjęta po uzgodnieniu jej ze znawcami hodowli. Za granicą hodowcom też zależy na wyglądzie psów, ale nie kosztem zdrowia i dobrego samopoczucia psów.
Nigdy nie zrozumiem, co masz na myśli, bo do tego trzeba mieć przedmiotowe podejście do zwierząt, a ja jestem go pozbawiona.
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #103 : 2005-05-29, 17:29 »
ariva pies bez kopiowanego ogona, czy uszu też moze jeździć na wystawy i zdobywać medale... Nie dla każdego hodowcy liczy sie tylko wygląd, niektorzy wolą patrzeć na dobro psów...
Malka, żeby był ładny? Tylko że pies napewno nie chciałby byc w ten sposob upiększany... moze jeszcze pofarbujesz psa...
Malowanie, chodzenie do fryzjera itp. nie wpływa na zdrowie, a kopiowanie tak. Dzięki właśnie temu zabiegowi rozmnażacze na żywca, bez żadnego weterynarza i w niechiginicznych warunkach pozbywają sie ogona, po to żeby pies bardziej przypominał rasowego. jeśli hodowcy zaprzestaną temu, to rozmnażacze też, pomysl że i bez kopiowania teki psy cierpią w pseudohodowlach. Trzeba pomyśleć o innych istotach, a nie zamykać sie tylko na tych swoich...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #104 : 2005-05-29, 17:56 »
A u nas zakaz kopiowania był analizowany z hodowcami?! Bo raczej nie!
Praca sędziego na wystawach jest trudna. Musi on wybierać najlepszych przedstawicieli danej rasy. To bardzo ciężkie zadanie kiedy ma wybrac jednego - tego lepszego - z dwóch: jeden kopiowany, drugi nie. I co wtedy? Którego ma wybrać jeżeli dwa psy są całkiem innego typu? Przez niekopiowanie, wygląd psa zmienia się całkowicie, ale to już napisały niektóre osoby wcześniej. Proporcje się zmieniają. A potem jest wielkie halo że tamten wygrał a ten przegrał bo są innego typu. Czemu ludzie tak wszystko komplikują i nie mogą tego zostawić tak jak już jest?!
Widziałaś kiedyś taka rase jak beauceron? Jest to pies podobny do dobermana tylko że nie tnie mu sie ogona i ma troche inną sierść. Trzeba mu kopiować uszy. Gdy nie kopiuje mu się uszu, znika jego urok i wygląda jak zwykły wilczur, totalny kundel. Jest wiele innych ras które bez kopiowania tracą swój prawdziwy swojski wygląd. A hodowcą zależy na tym aby rasy hodowane przez nich pozostały takie same jak ich przodkowie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedz #104 : 2005-05-29, 17:56 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #105 : 2005-05-29, 18:05 »
I tak już zniszczyliśmy większosc ras...Niektóre psy straciłyswoją pasje do pracy i umiejętności, ale i tak są rozmnażane...
Cenia osoby które rozmażaja psy również pod względem użytkowym,a nie tak jak obecnie liczy sie głównie wygląd. Zobaczy ile psów, dawniej cenionych nie nadaje sie juz to pracy... Nad tym powinnismy popracować, a nie nad wyglądem, który wtedy był mniej istotny...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #106 : 2005-05-29, 19:15 »
Mi się podoba wymagania prac polowych u psów tropiących :) Przynajmniej to jest O.K. Na wystawach bardziej "górskich" jest  dużo berneńczyków, tylko nie wiem czy dlatego, że pilnują owciec czy może są one bliskie góralom? Z cockerów zrobili całkowitych kanapowców, a o jemnikach juz nie wspomne...z resztą pudle też kiedyś tropiły zwierzyne. Teraz te psy wyglądaja jak małpy na wybiegach, oblane litrami perfum...
Zapisane

Meggy

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #107 : 2005-05-29, 22:51 »
JA mogę się wypowiedzieć w rasie sznaucer mini...JAk dla mnie ucinanie czegokolwiek tym psom,to tylko i wyłącznie dziwne upodobania właścicieli..MAmy dwa psy i jeden ma uszka,ale jest pozbawiony ogonka,a drugi jest cały i nieokaleczony..Ten drugi jest cudny,bo nigdy bólu okaleczania nie doznał...Sunia  napewno przy ucinaniu ogonka zachwycona nie była,ale na to wpływu już nie miała.Teraz wiem,że naturalny pies,to coś pięknego..Ja nigdy żadnemu psu nic bym nie ucięła!!
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #108 : 2005-05-29, 23:40 »
Arivamasz coś do tych "brudnych" kundli??
przepraszam żo powiem ale Mi wydaję sie że traktujesz psy przedmiotowo jako towar żadne twoie argumenty do mnie nie przemówiły bo powtazasz w kółko że jakby mial ogon to nie wyglądałby jak doberman itd. Dla mnie bezsens:?
Ariva wiesz chyba hodolwla w krajach gdzie sie pytano hodowcy i sędziowie są bardziej doświadczeni Polska to nie pępek świata. A jeśli poscy hodowcy chcą coś zdobyć na zawodach ogólnoświatowych to muszą się podpożądkować ich regułom a nie życ jak w średniowieczu no bo jak by wyglądał ten czy ten pies z ogonem. Dla mnie takie mówienie jest wybitnym posługiwaniem sie obrzydliwymi i obleśnymi stereotypami.
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #109 : 2005-05-30, 14:43 »
A czy ja napisałam że kundle są brudne lub  głupie?! Obraziłam je jakoś?! Napisałam tylko że niektóre rasy bez kopiowania wyglądają jak mieszańce. Nie przekręcaj tego co napisałam. Jak chcesz mi zaszkodzić to napisz od razu a nie wymyślaj sobie czegoś! Masz chyba urojenia.
Gdybym traktowała psy przedmiotowo to napewno nie weszłabym na to forum. Myślcie sobie co chcecie, ja tylko chciałam napisać jakie jest moja zdanie na ten temat. Kasiu, jak chcesz to mnie obrzucaj błotem, mi to zwisa jakie masz o mnie zdanie. Jesteś nietolerancyjna, nie potrafisz uszanować czyjegoś zdania. Ja rozumiem że nie wszyscy są za kopiowaniem, bardzi się ciesze że ludziom sie serce kraja na mysl o cięciu czegoś.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #110 : 2005-05-30, 15:25 »
Niektóre kraje wprowadziły zakaz wystawiania psów z obciętymi uszami i ogonem, ale np. w Niemczech ten zakaz nie dotyczy wyżłów, więc gdzie sesn takiej ustawy?
Pozatym Polska zawsze była daleko za krajami Europy Zachodniej , więc i ten przepis kiedyś dojdzie do nas.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedz #110 : 2005-05-30, 15:25 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #111 : 2005-05-30, 15:30 »
Mam nadzieje ze jak najszybciej....
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #112 : 2005-05-30, 15:43 »
Tylko, ze wtedy będzie więcej psów bez rodowodu, ponieważ do tej pory jak ucho się źle układało to można je było obciąć i po kłopocie. A jak nie będzie można uczu obcinac to bardzo dużo psów nie zdobędzie uprawnień hodowlanych, a wtedy właściciele będą dopuszczać bez uprawnień.
Niestety taka jest prawda, że większość psów na wystawach jest tylko po to, aby sie pokazać i jak najwięcej suk się zgłaszało do reproduktora.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

kasia8989

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #113 : 2005-05-30, 17:29 »
y. Gdy nie kopiuje mu się uszu, znika jego urok i wygląda jak zwykły wilczur, totalny kundel.
brudny dodalam od siebie
pokażmi gdzie jestem nietolerancyjna, wlaśnie napisałam co myślę o twoich poglądach zwieązanych z kopiowaniem.
prosze nie mów mi że nie masz innych argumentów niż tylko bo pies wygląda tak czy siak.A czy ja gdzieś napisałam coś obraźliwego co do ciebie?? hmmmm nie wydaje mi się
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #114 : 2005-05-30, 17:40 »
Oczerniasz mnie kochana.
I przyznam, że dla mnie liczy sie wygląd psa, tak jak dla wielu hodowców. To prawda. Pisząc słowo "brudny" wyglądałó to tak jakbym ja to napisała w poprzednim poscie. Zastanów się jak Ty piszesz, bo mi sie nie podoba jak traktujesz innych. Nie jesteś jedyną znającą sie osobą na forum, zachowujesz sie jak księżniczka na ziarnku gorchu. Wszystkowiedząca.
Zapisane

Wilczurek

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #115 : 2005-05-30, 19:36 »
Oooo... Arivę chyba poniosło:P. Tak w sumie to ten temacik już jest chyba bez sensu, bo każdy wie swoje i dochodzi do wyzywania... ehhh
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #116 : 2005-05-30, 19:41 »
księżniczka hmmmm dobre
To forum a na forum niestety mam prawo OCENIAĆ POGLĄDY innych.
To nie był cytat więc to nie ty napisałaś chyba jane??
jak traktuje innych obraziłam kogoś , zachowuje się wulgarnie, oczerniam?? mi jednak wydaje się że nie bo napisałam jakie jest moje zdanie co do twoich poglądów , wcale nie musi być ono słuszne ale.....mam do niego prawo
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #117 : 2005-05-30, 20:09 »
"Arivamasz coś do tych "brudnych" kundli??" - skąd to wywnioskowałaś?

"przepraszam żo powiem ale Mi wydaję sie że traktujesz psy przedmiotowo jako towar żadne twoie argumenty do mnie nie przemówiły bo powtazasz w kółko że jakby mial ogon to nie wyglądałby jak doberman itd. Dla mnie bezsens:?" - a w twoich wypowiedziach jest jakiś sens? I jak odkryłaś że traktuje psy przedmiotowo? Bo uważam że wygląd psa wystawowego jest ważny?

"Dla mnie takie mówienie jest wybitnym posługiwaniem sie obrzydliwymi i obleśnymi stereotypami." - rozwiń ta wypowiedź bo możliwe że to będzie ciekawe. Co tu jest obleśne?

Jasne, że możesz wypowiadac sie jak chcesz, nie mogę Cie ograniczaś w żaden sposób. Wiem, że  Ci podpadłam ponieważ potrafie wyraźić swoje zdanie a nie podporządkowywac sie jak to robią inni.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedz #117 : 2005-05-30, 20:09 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #118 : 2005-05-30, 20:15 »
Właśnie jak będzie ten zakaz, to dopiero okarze się kto jest PRAWDZIWYM hodowcą, a kto nie..
Prawdziwy miłośnik zwierząt nie wywali psa, za to ze nie zdobył uprawnień...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

olc!a

  • Gość
Odp: Przycinanie psom uszu i ogonów
« Odpowiedź #119 : 2005-05-30, 20:17 »
I nikt nie będzie psa WYWALAŁ :| Ariva po prostu pisze, że wygląd psa wystawowego jest ważny dla hodowcy i że hodowcy na nim zależy, a nie że jak pies nie zdobył tytułu to wyrzuca się go na ulicę :| Bo ktoś kto tak postępuje nie jest hodowcą tylko pseudohodowcą :|
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 28 zapytaniami.