Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Biedne psy w schroniskach  (Przeczytany 10531 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

baasia

  • Gość
Biedne psy w schroniskach
« : 2004-12-17, 17:46 »
Nie mogę patrzeć na zwierzęta w schroniskach.Siedzą w małych klatkach w takiej strasznej biedzie.Dlaczego ludzie sa tak bezmyślni i wyrzucają zwierzeta kiedy im się znudzą albo gdy z małego szczeniaczka zrobi sie dorosły pies i już nie jest taki słodzudki.Takich ludzi to tylko......

Radzę wszystkim brać zwierzęta z schronisk, będą ci dziękowac do końca życia. Możesz mu pomóc.Lepiej zabrać psa ze schroniska niz kupować rasowego psa za 2000 zł. :twisted:
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #1 : 2004-12-17, 19:33 »
Wiesz nie w każdem zchonisku jest tak źle ale w wikszości.
Mi się wydaje że sami właściciele zchronisk chcą dobrze ale poprostu są biedni.
Za dużo miasto bierze do swojej kieszeni a za mało daje na zchroniska.
A temat ludzi którzy zostawiają psy w zchroniskach pozostawie bez komentarza.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #2 : 2004-12-17, 23:16 »
Wielu ludzi jest zbyt mało odpowiedzialnych aby posiadac psy.
Cytuj

Siedzą w małych klatkach w takiej strasznej biedzie.

Myślę, że to lepsze niż samotne siedzenie na zimnie, na dworze. Ale faktem jest, że sytuacja w wielu schroniskach jest gorsza niż tragiczna...
Władze miasta często przekazują schroniskom pieniądze w ostatniej kolejności, kiedy fundusze są bardzo skromne... :(

Czy ktos z Was będzie na aukcji obrazów pani Bożeny Wahl w Warszawie??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedz #2 : 2004-12-17, 23:16 »

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #3 : 2004-12-18, 12:50 »
No faktycznie powinno być więcej pieniążków dla zchronisk. Ale nawet jak zchroniska robią zbiurki pieniedzy to ludzie widze wstydzą się wrzucać, nie wiem dalczego.

A co do aukcji to raczej mnie nie będzie bo nie mam pieniędzy na licytowanie, a co czy duchud będzie przekazany na zwierzątak?.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #4 : 2004-12-19, 14:31 »
To chyba normalne że przybywa jak będzie więcej pieskó bezdomnych to i będzie przybywało.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #5 : 2004-12-20, 12:44 »
Cytat: Michał z Warszawy-Ursus
No faktycznie powinno być więcej pieniążków dla zchronisk. Ale nawet jak zchroniska robią zbiurki pieniedzy to ludzie widze wstydzą się wrzucać, nie wiem dalczego.

A co do aukcji to raczej mnie nie będzie bo nie mam pieniędzy na licytowanie, a co czy duchud będzie przekazany na zwierzątak?.
Pozdrawiam, życze zdrowia.

Raczej nie chodzi o to, że wstdzą się wrzucać do puszek pieniędzy, ale o to, że nie sa pewni, czy na pewno trafią one do potrzebujących zwierząt. A także wolą przekazać te pieniądze na inny cel, albo wrzucić w Kościele na tacę...

Ja niestety też nie mam tyle pieniedzy aby kupić jeden z obrazów  :cry: A są one naprawde piękne i bardzo smutne... Dochody będą przekazane na schronisko, które prowadzi pani Wahl  :wink: Więc raczej nie będzie obaw, że pójdą na marne.
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #6 : 2004-12-20, 19:38 »
Dlatego w 99% wine ponoszą nasze władze za rozkradanie pieniędzy i tyle.
A co do puszek to mi sie wydaje że ludzi mylą wolontariusza który zbiera na pieski z akwizytorem wiadomo akwizytorowi nie wolno dawać ale jak widzimy biedne dziecko zbierające pieniążki na pieski to trzeba dać, ale cóż po naszym karju chodzi masa kłupich stereotypów.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #7 : 2004-12-20, 19:56 »
Wychodzi na to, że ty Michał też nie odróżniasz akwizytora od wolontariusza... Akwizytor, to jegomość, który chodzi po domach próbując wcisnąć nam najróżniejsze sprzęty rodem z telezakupów "Mango"... Sorry, że się czepiam, ale tylko stwierzdzam fakt... :P  
Ludzie po prostu nie ufaja pseudo wolontariuszom i wolą aby te parę złotych poszło na co innego... Np. na kolejnego Bic Maca z Mc Donald'a... :?
Zapisane

baasia

  • Gość
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #8 : 2004-12-20, 21:33 »
Ja zazwyczaj wrzucam do puszek z moja mamą, która zawsze rozmawia z tymi ludzimi i pyta się na jakie to schronisko i widac ze te dwie starsze panie nie są oszustkami.... :o
Zapisane

Forum Zwierzaki

Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedz #8 : 2004-12-20, 21:33 »

Raven

  • Gość
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #9 : 2004-12-20, 21:39 »
Cytuj

widac ze te dwie starsze panie nie są oszustkami....

Wiesz, zawsze się trafi jakiś oszust, który robi zapłakane oczka do ludzi i prosi o pieniążki, a potem idzie sobie do sklepu po piwko, albo co innego. Babcie rzadko się spotyka w roli wolontariuszek... Jak już, to muszą być w dobrej kondycji żeby tak stać godzinami na dworze z przymarzniętą do dłoni puszką  :P
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #10 : 2004-12-23, 14:58 »
I daltego trzeba jakoś takie zbiurki kontrolować.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #11 : 2004-12-23, 15:42 »
Cytat: Michał z Warszawy-Ursus
I daltego trzeba jakoś takie zbiurki kontrolować.
Pozdrawiam, życze zdrowia.

Co masz na myśli? :?:

Trudno stwierdzić czy dany "wolontariusz" na pewno nim jest... Wyłudzacz pieniędzy potrafi kłamać jak z nut... :(
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #12 : 2004-12-27, 12:31 »
No powinnien być jakiś przepis gdzie by były takie sprawy regulowane.
Np. że przed każdą zbiurką dane zchronisko musi dać znać np. w gminie gdzie taka zbiurka będzie sie odbywała a potem trzeba jakoś ogłosić ludziom gdzie bendą wolontariusze że np. bendą tylko na ulicy a nie w mieszkaniach i wtedy będzie wiadomo że jak ktoś przyjdzie do mieszkania wtedy jest naciągać.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #13 : 2004-12-28, 17:04 »
Cytuj

a potem trzeba jakoś ogłosić ludziom gdzie bendą wolontariusze

Ale za ogłoszenia, plakaty, ulotki informacyjne też trzeba płacić... Gmina nie zawsze zasponsoruje taką formę powiadomienia ludzi.

Myślę, że wolontariusz powinien mieć odznakę z np. logiem schroniska, aby było wiadomo na co te pieniądze będą przeznaczone. Ale odznakę trudną do sfałszowania. Bo każdy może wyciąć sobie podobną z papieru i wtopić się w tłum jako wolontariusz...
Niestety nawet podczas WOŚP zdarzały się przypadki, gdy zbieracze brali od kolegów puszkę (która została po kryjomu wyniesiona), zbierali pieniądze, otwierali je sobie i brali "procent"... :?
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #14 : 2004-12-28, 18:26 »
Dlatego dąże do tego od początku że gmina razem ze zchroniskami powinny działać razem a nie że gminy biorą tylko dla siebie.

Bo przecierz dla gminy wydrukować pare dziesiąt plakatów to chyba nie asz taki wielki wydatek.
I zgadzam się że wolontariusz powinnien mieć indentyfikator ale to wszystko nasz bardzo mądry narud umie podrobić.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Forum Zwierzaki

Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedz #14 : 2004-12-28, 18:26 »

Raven

  • Gość
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #15 : 2004-12-28, 18:35 »
Cytuj

Bo przecierz dla gminy wydrukować pare dziesiąt plakatów to chyba nie asz taki wielki wydatek.

Lenistwo, wymówki o braku pieniędzy, korupcja, mądrale, które twierdzą, że nie ma sensu inwestować w schroniska... Ech...  :( Na takich nie ma co liczyć. Nie pozostaje wtedy chyba nic innego jak wyłożyć tę sumę z własnej kieszeni...
Cytuj

ale to wszystko nasz bardzo mądry narud umie podrobić.

Niestety tak... Człowiek zrobi wszystko aby wyłuskać każdy grosz, nawet jeśli są istoty w większej potrzebie. Tacy ludzie są bez serca, wyobraźni i sumienia...
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #16 : 2004-12-28, 19:37 »
Dlatego najlepiej chyba będzie nie robić zbiurek tylko niech każdy ten co chce niech wpłaca pieniądze bezpośrednio do zchroniska lubna konto.

A jeżeli chodzi o akcje to też lepiej zorganizować grupe ludzi i niech oni jakoś sami na właśną ręke wydrukują plakaty lub niech wolontariusze rozposzą ulotki z numerem konta w ten sposób pieniążki bendą szły bezpośrednio do zchroniska bez żadnych pośredników.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #17 : 2004-12-28, 19:44 »
Ale czasami bezpośredni kontakt wzrokowy z darczyńcą poskutkuje i wrzuci te parę groszy do puszki. Nie wiele osób wpłaci jakąś większą sumę na konto... A puszki... Cóż, ziarnko do ziarnka i uzbiera się miarka  :P Ale w tych sprawach jest wiele wątpliwości...
Wpłaty na konto rzeczywiście mogą być skuteczną zbiórką...
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #18 : 2004-12-29, 12:25 »
Ja też wole dać wolontariuszowi bo nie ufam bankom i nie lubie elektroniki, komputerów i tak dalej, ale cóż nie zawsze wolontariusz to prawdziwy wolontariusz.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #19 : 2004-12-29, 20:05 »
Cytuj

nie zawsze wolontariusz to prawdziwy wolontariusz.

I właśnie w tym tkwi problem... W dobrych bankach nie będzie mowy o "przekrętach", tam wszystko jest pod nadzorem, wszystko jest notowane, regularnie sprawdzane... Prawdopodobieństwo oszustwa jest mniejsze, ale w razie wypadku chodzi o większą sumę... Ale myślę, że zaufanie do nastoletnich osób jest o wiele mniejsze niż do wykwalifikowanego pracownika banku.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #20 : 2005-01-01, 13:33 »
Cytat: Michał z Warszawy-Ursus
Ja też wole dać wolontariuszowi bo nie ufam bankom i nie lubie elektroniki, komputerów i tak dalej, ale cóż nie zawsze wolontariusz to prawdziwy wolontariusz.


Znacznie bardziej ryzykujesz, dając pieniądze nieznajomemu, niż wpłacając na konto.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedz #20 : 2005-01-01, 13:33 »

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #21 : 2005-01-01, 19:56 »
Moja babcia dwa razy brała psy ze schroniska. Raz, dużego dwulatka. Jednak okazał się za energiczny i za duży dla starszej osoby. Jednak udało nam się znaleźć mu dom u znajomych.. ;) Drugi raz wzięła małą suczkę…szczeniaczka, który mieszka od ponad roku z nią. Ta psinka miała szczęście --- > była tylko półtora dnia w schronisku… :(
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #22 : 2005-01-02, 13:47 »
I żeby było więcej takich piesków które bendą półtora dnia w zchronisku.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #23 : 2005-01-02, 14:40 »
Też jestem za tym żeby ludzie brali zwierzęta ze schroniska, ale czasami jest inaczej. Niedawno z koleżanką po mieście chodziłam i za koszem na śmieci coś wystawało. Zerknełyśmy dokładniej.. a tu mały szczeniak siedzi z podkulonym ogonem. I każdy przechodząc w centrum widział tego psa jak cierpi miał tylko jedną miseczkę z kawałkiem mięsa którego i tak nie jadł. I moja koleżanka zaczeła mówić
-,, Biedny piesek chciałabym aby KTOŚ go przygarną''
i następnie po 2 godzinach znowu zaczyna swoją wnerwiającą gatkę
-,,Wiesz co? Ja to bym bardzo chciała dostać GOLDEN RETRIVERA bo przeczytałam w gazetce że jest to pies rodzinny i ładnie wygląda!''
a ja jej na to
-,, Wiesz co? Psy ze schroniska by cie bardziej kochał niż pies za którego zapłacisz jakieś 3000zł to tak jakbyś sobie kupowała przyjaciela, a przecież przyjaciół poznaje sie w biedzie. Aha i pies ze schroniska też są ładne czy one są jakieś gorsze?''
No i ona poszła do rodziców poprosić o psa ze schroniska, a ona mi opowiedziała że jej rodzice na to odpowiedzieli, że TAMTE psy są chore i mogą być agresywne...
Ale mnie takie gadanie wnerwia! Niech sie moja koleżanka wypcha golden retriverkiem a inne biedne i spragnione domu mają psy zdechnąć? Ja moją kotkę mam z podwórka i mieszka u mnie 5 lat! Nieżałuje tego że moi rodzice ją przygarneli bo teraz jest naszym członkiem rodziny i nigdy yśmy jej nie oddali do schroniska a czym gorsze wyżucili! Wieie co? Czasami mam chęć przywalić niektórym dzieciakom które ciągle męczą te biedny koty -raz na podwórku ochrzaniłam ostro pewnego dzieciaka za to że mojego kota ciągał za obróżkę (teraz już jej nie nosi) ale co ja mam zrobić jak moja kota tak bardzo ufa ludziom i lubi jak ktoś na podwórku ją głaszcze (moja kotka sama wychodzi na podwórko i wraca d domu)
Ale się zdenerwowałam..

mam_psine

  • Gość
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #24 : 2005-01-02, 16:58 »
Cytat: Michał z Warszawy-Ursus
Dlatego w 99% wine ponoszą nasze wladze

  nie prawda!!! Gdyby nie urzad Wroclawia nasze schronisko (wroclawskie) bylo by biedniejsze niz biedne samo schronisko to przyznaje!
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #25 : 2005-01-02, 17:03 »
Ja też przypuszcam że piesek ze zchroniska byłby bardziej wierny, ale to nie jest reguła.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

mam_psine

  • Gość
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #26 : 2005-01-02, 17:15 »
No nie wiem! :?  :?
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #27 : 2005-01-02, 17:43 »
Ja mam kundelka z wrocławskiego schroniska. Ani przez moment nie żałowaliśmy tej decyzji, wręcz przeciwnie. To najsłodszy pies, jakiego można sobie wyobrazić. W dodatku kiedy go braliśmy, miał już kilka lat, więc trudno byłoby go wychowywać. Jednak nie mamy z nim żadnych kłopotów, wszyscy go lubią [poza Asem-psim sąsiadem ]. Zajrzyjcie do mojej prywatnej galerii, czyż nie jest słodki?
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedz #27 : 2005-01-02, 17:43 »

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #28 : 2005-01-02, 18:27 »
A czy możesz trosze o piesku więcej opowiedzieć.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Biedne psy w schroniskach
« Odpowiedź #29 : 2005-01-02, 18:47 »
Jasne! To pierwszy pies, który nie chce wieczorem wychodzić na spacer [już o tym kiedyś pisałam, ale Ciebie wtedy jeszcze nie było na forum]. Wystarczą mu 2 spacery dziennie. a wieczorem, kiedy mój mąż wraca z pracy, zmyka pod stół i wychodzi dopiero, kiedy Tomek się kąpie. Wtedy już wie, że spacer mu nie "grozi". Czasem, kiedy mąż miał go zawieżć wieczorem do mamy, musiałam Toffika siłą wyciągać spod stołu. A jak przy tym kwiczał! Jest przyjacielski wobec ludzi, gorzej zachowuje się wobec psów, ale od kiedy moja mama przygarnęła jamniczka, Toffik jakby złagodniał. Przymila się do Makusia, liże go po pyszczku, komedia. Ale kiedy Makuś sięga po jego kąsek, potrafi przywołać go do porządku. Mogę zostawić go samego na pół dnia, po prostu kładzie się i śpi. Tak było od początku [mamy go już prawie 5 lat]. Teraz ma co najmniej 10, ale wszyscy się nabierają na jego wygląd i myślą, że ma 2-3 lata!  :lol: Wszyscy go kochamy.
Pozdrowienia  :)
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.085 sekund z 28 zapytaniami.