Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Psi makaron...  (Przeczytany 7564 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

estra

  • Gość
Psi makaron...
« : 2002-10-19, 12:37 »
Witam!
W niektórych sklepach są sprzedawane makarony dla psów. Czym się różnią od zwykłych?Dawaliście je swoim psom?Co o nich myślicie?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Psi makaron...
« Odpowiedź #1 : 2002-10-19, 13:13 »
Kiedyś z ciekawości zapytałam znajomego, który pracował w młynie, co wie na temat makaronów dla psów. Otóż, jak mi powiedział, robi się go z tzw. odpadów. Np. mąki, po której ganiały się szczury i myszy - bo nie nadaje się na ludzki makaron, zanieczyszczonej, bez jajec lub z baaardzo mizerną ich ilością.
To tyle, co wiem.
Swojej gotuję taki zwykły, dla ludziów, tyle że drobny (np. muszelki) z tych tańszych, ale na jajcach.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Elfka Nenar

  • Gość
Psi makaron...
« Odpowiedź #2 : 2002-10-19, 13:29 »
O fuj, a my się z przyjaciółką zastanawiałyśmy z czego to jest
Zapisane

Forum Zwierzaki

Psi makaron...
« Odpowiedz #2 : 2002-10-19, 13:29 »

zolly

  • Gość
Psi makaron...
« Odpowiedź #3 : 2002-10-19, 13:40 »
yghhh....    :?  ...no to może już nie bendę kończyła śniadania..
Zapisane

Saba

  • Gość
Psi makaron...
« Odpowiedź #4 : 2002-10-19, 13:54 »
Cytat: elfblondyn
O fuj, a my się z przyjaciółką zastanawiałyśmy z czego to jest
,

Sorki, że trochę zbaczam z tematu, ale zastanawiałyście siękiedyś z czego są np parówki...? Ja je tak zawsze uwielbiałam, ale jak się dowiedziałam to odtąd nie wzięłam żadnej do ust :?
Zapisane

myszka

  • Gość
Psi makaron...
« Odpowiedź #5 : 2002-10-19, 13:59 »
Saba, NIE SĄ z wymion, naprawdę, wiem to z pewnego źródła  :lol: to jest całkiem normalne mięso, a nie wymiona!  :wink:
Zapisane

Saba

  • Gość
Psi makaron...
« Odpowiedź #6 : 2002-10-19, 14:03 »
wymiona? jezu, skąd takie informacje? nie myslalam o tym. A co Myszka oskoczylas wszystkie masarnie i sprawdzalas? Zastanow sie logicznie; patrzysz na parowke i co widzisz? rzecz w tym ze nic, nie mozesz stwierdzic co w takim normalnym miesie jest jeszcze zmielone. Uzylabym tu okreslenia jakie uslyszalam gdy mowilo mi o tym kilka osob, ale jest zbyt nieprzyzwoite.. :oops:
Zapisane

myszka

  • Gość
Psi makaron...
« Odpowiedź #7 : 2002-10-19, 14:09 »
Wymiona to najczęściej powtarzana plota  :lol: Przecież wiesz Saba, że się znałam z masarzem ;) Kto jak kto, ale on chyba wie z czego się robi parówki?
Zapisane

Saba

  • Gość
Psi makaron...
« Odpowiedź #8 : 2002-10-19, 14:13 »
no ale ja nie pisalam o wymionach tylko o wszelkich swinstwach jakie mozna zmielic z miesem na parowki. Bez urazy dla twojego źródła informacji, ale ja poprostu nie uważam jednej osoby za 100% autorytet w danej dziedzinie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Psi makaron...
« Odpowiedz #8 : 2002-10-19, 14:13 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Psi makaron...
« Odpowiedź #9 : 2002-10-19, 14:25 »
Sorki Sabciu, ale zapytam. A z czego się robi parówki drobiowe?? :?:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Saba

  • Gość
Psi makaron...
« Odpowiedź #10 : 2002-10-19, 14:33 »
Cytat: Saba
... o wszelkich swinstwach jakie mozna zmielic z miesem na parowki.


zmielić, zmieszać, dodać
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Psi makaron
« Odpowiedź #11 : 2002-10-19, 15:19 »
Psi makaron rózni się tym, że ma różne witamy niezbędne dla psa...
Zapisane

majka1

  • Gość
Psi makaron...
« Odpowiedź #12 : 2002-10-19, 17:05 »
no a teraz jeszcze pozostaje pytanie jaki psi makaron, bo wybór zrobił się spory najlepiej zapytać weta, albo kupować ten na którym jest czytelny skład i poleca go ktoś zaufany
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Psi makaron
« Odpowiedź #13 : 2002-10-19, 17:21 »
myślę, że makaron ludzki dla psów także moze być...
Zapisane

myszka

  • Gość
Psi makaron...
« Odpowiedź #14 : 2002-10-19, 18:28 »
Nie przesadzajcie z tymi "witaminami niezbędnymi dla psa" , ja raczej skłąniam się do opinii, że to odpady, bo wiadmo, jak coś nie wciśnie się dla ludzi, to można wcisnąć zwierzętom pod szyldem specjalnego jedzenia, mleka itp., żeby się kasa nie zmarnowała...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Psi makaron...
« Odpowiedz #14 : 2002-10-19, 18:28 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Psi makaron...
« Odpowiedź #15 : 2002-10-19, 18:56 »
Owszem, Pinczerko, witaminki i pancerzyki hitynowe  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

myszka

  • Gość
Psi makaron...
« Odpowiedź #16 : 2002-10-19, 19:04 »
Wiesz ile witamin mają szczurze wąsiki, albo pazurki???  :shock:  :lol:
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Psi makaron
« Odpowiedź #17 : 2002-10-19, 19:22 »
a ile witaminek w zwierzęcych odchodach! :lol:
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Psi makaron...
« Odpowiedź #18 : 2002-10-22, 21:45 »
Ja kiedyś widziałam na Discovery jak robią parówki  :szok:  :shock: o fuuuuj  :!!!:
Zapisane

Monik@

  • Gość
Psi makaron...
« Odpowiedź #19 : 2002-10-23, 09:49 »
Ja na szczęście nie gotuję psom makaronu. A co dyskusji nt. parówek. A kto wie, jak się robi WSZYSTKO? Dżemy, parówki, pierogi (garmażeryjne), kotleciki sojowe. Kto wie, ile osób pluło do dżemu? Ile szczurów wpadło do kiełbaski, a ile petów do pierogów? Ja jem i staram się nie myśleć o tym. Ogólnie myślenie szkodzi.
P.S. I pomyśleć, że niektórych brzydzi psi kłak w jedzeniu!!!  :lol:
Zapisane

Bona

  • Gość
Psi makaron...
« Odpowiedź #20 : 2002-10-23, 10:41 »
na jednym polskim filmie coś tam było o jogurtach , bleeeeeeee
Zapisane

Forum Zwierzaki

Psi makaron...
« Odpowiedz #20 : 2002-10-23, 10:41 »

Galja25

  • Gość
Psi makaron...
« Odpowiedź #21 : 2002-10-23, 11:21 »
Mi tam kłaki nigdy nie przeszkadzały! Poprostu go wyjmuję z zupy czy z kubka i tyle. Wy pewnie też. Fakt, niektórych to powala, ale to ich problem. Kiedys siedzieliśmy ze znajomymi w ZKwP jedlismy bułki i popijaliśmy kefirkiem, a po stole miedzy tym wszystkim chodził mały Bischon Fris, jakby nas tak ktoś z boku obserwował, to....ale byli to Sami-Swoji.
Aleksja -  tez widziałam, a widziałas ten filmik co koleś wyprawiał na zapleczu restauracji, CO robił do zupy?
Zapisane

Monik@

  • Gość
Psi makaron...
« Odpowiedź #22 : 2002-10-23, 11:37 »
Galja w przypadku naszych psów największa tragedia jest wtedy, kiedy taki włonio wejdzie do umalowanego oka, a Ty musisz już wypadać z domu! Nie ma jak tego diabelstwa wyjąć. Natomiast w jedzeniu - może być. Natomiast ludzki - a feeeeeee - to mnie rusza!
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Psi makaron...
« Odpowiedź #23 : 2002-10-23, 12:59 »
Cytat: Monik@
P.S. I pomyśleć, że niektórych brzydzi psi kłak w jedzeniu!!!  :lol:


Mnie nie brzydzi  :wink:
Zapisane

Galja25

  • Gość
Psi makaron...
« Odpowiedź #24 : 2002-10-23, 13:00 »
DOKŁADNIE TAK JEST!!!!!! A wolałabym chyba wyjść z domu bez majtek jak z niepomalowanymi rzeskami!!!!!!! A taki włoch to robi kuj kuj oku!!!!!!A łzy leeeecą....Ja pomagam sobie pińsetą do wyrywania włosków z brwi(ale mam ich śladowe ilosci, więc musze bardzo uważać, zeby nie wydepilować sobie do gołego!!!Hiiii..)
Zapisane

Galja25

  • Gość
Psi makaron...
« Odpowiedź #25 : 2002-10-23, 13:05 »
DOKŁADNIE TAK JEST!!!!!! A wolałabym chyba wyjść z domu bez majtek jak z niepomalowanymi rzeskami!!!!!!! A taki włoch to robi kuj kuj oku!!!!!!A łzy leeeecą....Ja pomagam sobie pińsetą do wyrywania włosków z brwi(ale mam ich śladowe ilosci, więc musze bardzo uważać, zeby nie wydepilować sobie do gołego!!!Hiiii..)
Wiesz, co mnie rusza, kolezanka mi tak kiedys powiedziała w dzieciństwie, o mało co nie rzyg..., "pęk włosów ludzkich w gardle, jak gilgaja", nawet jak to pisze, to mnie CHEPIE! A jeszcze jedno mnie rusza, ale nie bedziecie sie smiali??? Kromka z masłem........nie przełkne kromki z masłem, ostatnio na wystawie w Krakowie znajoma mnie namówiła na kanapke i myslałm, że niewyrobie przed ringiem. Mam złe wspomnienia z dzieciństwa zwiazane z masłem..............................
Zapisane

Monik@

  • Gość
Psi makaron...
« Odpowiedź #26 : 2002-10-23, 13:20 »
Galjaaaaaaa skąd ja to znam? Słynne filmowe rzęsy blondynek???? :lol:
Ale jeszcze jedno - co masz przeciwko wychodzeniu z domu bez majtek? Hę? :shock:  :shock:  :shock:
Zapisane

Bona

  • Gość
Psi makaron...
« Odpowiedź #27 : 2002-10-23, 14:43 »
Galja: co było tym zapleczu restauracji?????????
 :?: Ja tam kromki z masłem lubię . Mój pies też ...... :oops:

Ja niepomalowana wychodzę z domu o 5.30 rano- zapraszam , hiiiiiiiiii . Poźniej już nie prezentuję sie tak atrakcyjnie   :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Psi makaron...
« Odpowiedz #27 : 2002-10-23, 14:43 »

Galja25

  • Gość
Psi makaron...
« Odpowiedź #28 : 2002-10-23, 14:54 »
No, do rzęs ala BREŻNIEW to mi daaaaaaaaaaaleko!!!M. - tez masz takie?

A ty chodzisz BEZ majciochów? Jak Sharon Stone w "Nagim Instynkcie"?
I tylko mi nie mów, ze do tego chodzisz w spódnicy!!! Jezeli tak, to kolegom z pracy cały czas, kurde spadaja długopisy na ziemie i muszą klekać zeby je podnieść.....hymmm, a przy okazji, to wiesz - moga sobie podglądać to i tamto!!!Więc, jak cos to uważaj!!! Hiiiiiiiiiii..............BEZWSTYDNICO!

Bona - ja bez tuszu na rzesach i bez domalowanych brwi wygladam kiepściutko!!! Mogę nawet przestraszyć!!! A gdzie się malujesz w bramie na ulicy? Czemu nie w domu?

Na zapleczu koleś "wyprawiał" różne brewerie, hymmmmmm jak to opisać, no FIZJOLOGICZNE MĘSKIE, TYLKO MĘSKIE SPRAWY!!! 18 lat  masz skończone to sie DOMYSLISZ, co facet moze zrobić! Mówie, Wam
 o k r o p n e - nie wiem po co to pokazywali w TV!!! Oczywiście meskie "strefy erogenne", były zamazane taka niby-chmurka. Bleeeeeeeeeeee.....................
Zapisane

Bona

  • Gość
Psi makaron...
« Odpowiedź #29 : 2002-10-23, 15:10 »
Galja: pewnie się golą , bo coż innego ty wstręciucho :oops:  :oops:

we własnej łazience  się maluję , ale dopiero po powrocie z pierwszego spaceru po 5.30  , ale o tej porze i tak nikt nie  chadza po łące , więc nie ma mnie kto podziwiać  :cry:  :cry:  :cry:
Za to gdy pierwszy spacer przez przypadek jest ok 7.00 to co innego ...............
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 32 zapytaniami.