Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7   Do dołu

Autor Wątek: Czym karmisz psa ??  (Przeczytany 22996 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #90 : 2004-07-04, 18:22 »
Tobi to w takim razie karm swoje psa Chappi z przekonaniem że jest najlepsza. Nie porównój tych karm!!
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
czym karmisz psa?
« Odpowiedź #91 : 2004-07-04, 18:29 »
Cytat: kustosz82
Tobi to w takim razie karm swoje psa Chappi z przekonaniem że jest najlepsza. Nie porównój tych karm!!


kustosz o co ci chodzi? czy ja napisałam ze karmię swojego psa chappi!
napisałam ze kazda firma możę powiedziec co jej sie tylko podoba!!! a ty juz musisz pomyslec czy w to wierzyc czy nie
wiadomo ze bedą zachwalać swoje produkty

a po 3 to się nie nazywam TOBI!
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #92 : 2004-07-04, 18:30 »
Moja kolezanka bardzo chwali karme pedigre (sorka jeżeli żle napisałam)Ma jamnika długowłosego.

Każdy chwlai swoja karme :D

Forum Zwierzaki

Czym karmisz psa ??
« Odpowiedz #92 : 2004-07-04, 18:30 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #93 : 2004-07-04, 18:34 »
no i włąśnie o to mi chodziło
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #94 : 2004-07-04, 18:40 »
ELLO!!!

zauważyłam że duzo osob karmi kundelki karme taka jak chappi lub pedigre zawsze zastanawiałam sie dlaczego??

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #95 : 2004-07-04, 19:25 »
Znajoma właścicielka starszego, schorowanego jamniczka [po paraliżu] kupowała mu u weterynarza specjalną karmę dla seniorów, chyba właśnie Eukanubę. Karma ta zawierała specjalny składnik ścierający kamień. Faktycznie, piesek miał czyściutkie ząbki. Mógłby reklamować psią pastę do zębów!   :)
Zapisane
IBDG Wrocław

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #96 : 2004-07-04, 19:36 »
A może i bede reklamować paste do zebów :lol:  :lol:

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #97 : 2004-07-04, 22:42 »
Cytat: kustosz82
Tak tylko twoje stwierdzenie że "Gwarantuje ci że nie" w stosunku do mojej wypowiedzi że Eukanuba zawiera minerały. Musiała spowodować moją wypowiedź. A jeśli chodzi o reszte mojej wypowiedzi to wynika to z logicznego toku myslenia.

Skoro negowałaś istnienie minerałów to tym samym sugerowałaś że firma Eukanuba okłamuje ludzi ( to chyba logiczne)


Kustosz - negowałam to zapobieganie powstawaniu kamienia - nie minerałom. Myślę, że wyjaśniłam?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #98 : 2004-07-04, 23:18 »
Tak rozumiem co miałaś na mysli , szkoda tylko że od razu nie napisałaś że chodzi ci że chodzi ci o skuteczność a nie o minerały. Ale jest ok :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czym karmisz psa ??
« Odpowiedz #98 : 2004-07-04, 23:18 »

PrettyGirl

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #99 : 2004-07-04, 23:27 »
Moj piesek je i sucha karme i karme z puszek, najlepiej smakuje jej Chapi - wolowina z drobiem, lub wolowina z warzywami - Kiedys jadla domowe jedzonko, ale troche nie mam czasu na przygotowywanie jej tego codziennie...
Zapisane

Paco&Rocki

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #100 : 2004-07-05, 02:23 »
Najpierw piszesz:
Cytat: kustosz82
Boże jak można psa karmić jedzeniem gotowanym, no chyba że jest chory

A potem
Cytat: kustosz82
W żadnym poście nie napisałem że jedzenie naturalne jest złe! to po pierwsze

To ja Cie chyba nie zrozumialem

Cytat: kustosz82
Niepodważalne atuty tych karm to:
- kompletne i dobrze zbilansowane pożywienie
- wysoka przyswajalność składników odżywczych
- pomoc w utrzymaniu prawidłowej higieny uzębienia
- łatwość w podawaniu
- dobra relacja jakości do ceny
- mniejsza masa odchodów psa"

Czy Ty cytujesz ulotki :?: , w kazdej ulotce jest cos w ten ton (McDonald's jest ze swiezej wolowiny)

i wierzysz ze w karmie typu np:RC (bardzo dobra sam dozucam) nie ma konserwantow? moze jest jeszcze swierza jak miesko z ryzem ;)

Nadal nie podales zadnego argumentu czemu sucha lepsza zachwalasz tylko ja i czy nie zauwazyles roznicy miedzy psami jedzacymi sucha i swierza+wit.(to obowiazkowo) karma szczefolnie na poczatku mlodosci u psow?

kora1993 a wet handluje karma :roll:

PS
Cytat: kustosz82
Psy z natury są drapieżnikami, dlatego ich dzienna dawka pokarmowa powinna zawierać duży udział białek pochodzenia zwierzęcego. Tego typu białko, charakteryzujące się zarazem wysoką wartością biologiczną znajduje się w mięsie kurcząt, jagniąt, ryb oraz w pełnych jajach kurzych.
Kolejny składnik, czyli węglowodany, w karmie dla psa powinny pochodzić ze zbóż wysokiej jakości: ryżu i kukurydzy

No i w czym cos co zawiera duzy udzial skladnikow z ryzu, miesa i jajka jest lepsze od miesa, ryzu i jajka a jak dosypiesz witamin i np. tranu dasz drobno posiekana marcheweczke serek bialy odrobinke i szczypte siemia lnianego masz super extra posilek potem polecam dac kosteczke z golonki (z tymi oslizglymi sprawami - dobre na stawy ;) ) wtedy wszystko w brzuszku sie ulozy i zabki popracuja bedzie ladna szczeka i czyste zabki :)  naprawde taka dieta jest dla mnie lepsza  niz zbilansowana sucha :)
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #101 : 2004-07-05, 09:14 »
Tak handluje

myszka

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #102 : 2004-07-05, 10:23 »
Kora, to co się dziwisz, że zachwala? Przecież chce sprzedać... jakby sprzedawał g... jako perfumy, to też by się upierał, że pięknie pachnie.

Paco&Rocki, dokładnie tak! A jeszcze zapytam, Kustosz, czy wierzysz serio, że karmy są robione z pełnowartościowego mięska, warzyw, itp.? Nawet w najlepszych mięso jest raczej gatunku drugiego, o ile w ogóle jest to mięso w pełnym tego słowa znaczeniu, a nie resztki zostałe po przerobie. Nie mówię, że totalnie złe, to w Pedigree, Chappi itp. są same oczy i kopyta, ale polędwiczki to to nie są. To samo z warzywami. A tak nawiasem mówiąc, kukurydza jest jednym z najczęstszych alergenów dla psów, więc nie wiem, czy to takie dobroczynne, że jest w karmach, no ale u producenta jest tania... ;)
Zapisane

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #103 : 2004-07-05, 15:48 »
Poraz setny już piszę i powtarzam. dzięki Paco że tak wybiurczo cytujesz moje wypowiedzi.
Napisałem w poprzednim poście ty, dłuższym że jeśli ktoś ma czas na zabawę w gotowanie obiadków to proszę bardzo. Chcesz żebym podał argumenty.
Podawałem je kilkukrotnie:

Niepodważalne atuty tych karm to:
- kompletne i dobrze zbilansowane pożywienie
- wysoka przyswajalność składników odżywczych
- pomoc w utrzymaniu prawidłowej higieny uzębienia
- łatwość w podawaniu
- dobra relacja jakości do ceny
- mniejsza masa odchodów psa

Pytałem się was o sprawę psów chorych ale nikt z was zwolenników karmy naturalnej nie raczył mi odpowiedzieć nie wiem może dlatego że tak dobranych posiłków dla chorych psów nie da się w domowym zaciszu skomponować??
A jeśli się da to proszę napisać jak powinien wyglądaćposiłek dla psa chorego na:
stany zapalne jelit
choroba pasożytnicza
niedoczyność tarczycy
zwyrodnieniowa choroba stawów.

Cały czas porównujecie karmy suche do g... albo jeszcze gorzej do Mc donalda. Myszka zarzuca mi ciągle że przez to że je sprzedaje to mam taki stosunek do karm suchych a nie innych. I tu po cześci masz rację, ale w przeciwieństwie do innych sklepów ja niesprzedaje gówna.

Piszecie również o karmach które uczulają. Wśród swojego asortymentu mam co najmniej 5 karmróżnych firm stworzonych specjalnie dla psów alergicznych które nie posiadają kukurydzy są najcześciej z kurczakiem i ryżem albo z Jagnięciną - która wbrew opinii cześci właścicieli nie uczula.

Według mnie jedzenie suche jest na tyle zbilansowane że pies nie potzrebuje więcej do jedzenia. wszystkie wit i minerały łącznie z takimi rzeczami jak Jod, ,kwas foliowy, Biotyna, których często brakuje w naturalnym posiłku a które się podaje do jedzenia jako dodatek (sztuczny).

Pytasz mnie myszko czy wierzę że karmy suche są robione z pełnowartościowego mięsa. Otóż odpowiem ci tam
Byłem na kilku szkoleniach. Międzyinnymi w sochczewie gdzie jest fabryka firmy MasterFoods która produkuje Pedigree i miałem okazję widzieć również prdukcję karmy Purina w Belgii. Otóż różnica jest ogromna. W Masterfoods smród przy produkcji jest okropny, jest to robione bardzo czysto ale mielone składniki nie są dobrej jakości, nawet jeśli są to odpady zwierzęce to są one doprowadzone to takiej formy że nawet człowiek mógłby to zjeśc- chodzi o czystosć. Natomist w Belgii produkcja karmy Purina wyglądała zupełnie inaczej. tam co chwilę produkowana karma jest sprawdzana czy spełnia wszystkie normy, czy posiada wszystko to co jest napisane. Mięso dowożone do fabryki jest już wyselekcjonowanie (krojenie mięsa odbywa się poza murami fabryki) A do fabryki wierzdżają tylko wybrane części zwierzat ubojnych. Nie ma mowy  o tym zeby w karmie były mózgi, kopyta, oczy itp.

Mam również pytanie czy taki sam stosunek macie do karm leczniczych takich jak Eukanuba veterinary, albo RC który jest przepisywany na schorzenia psów między ionnymi podczas rekonwalescencji po operacjach i podczas leczenia raka
Zapisane

Paco&Rocki

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #104 : 2004-07-05, 16:44 »
Cytat: kustosz82
Pytałem się was o sprawę psów chorych ale nikt z was zwolenników karmy naturalnej nie raczył mi odpowiedzieć nie wiem może dlatego że tak dobranych posiłków dla chorych psów nie da się w domowym zaciszu skomponować??

Karmienie psa chorego hmm no takiego pozwienie pewnie trudno SAMEMU skomponowac w domowym zaciszu ale chyba podstawowa sprawa u takiego psa jest podawanie lekow niewatpliwie karma weterynaryjna jest pomocna ale chyba nie myslisz ze w ten sposob
mozesz wyleczyc psa.
Cytat: kustosz82
Cały czas porównujecie karmy suche do g... albo jeszcze gorzej do Mc donalda

Ja porownuje slogany producentow suchej paszy do sloganow np: McDonalda
Cytat: kustosz82
jedzenie suche jest na tyle zbilansowane że pies nie potzrebuje więcej do jedzenia. wszystkie wit i minerały łącznie z takimi rzeczami jak Jod, ,kwas foliowy, Biotyna, których często brakuje w naturalnym posiłku a które się podaje do jedzenia jako dodatek (sztuczny)

Niewiem na ile tran z dorsza jest sztuczny
Ale w przeciwienstwie do karm suchych w jedzeniu gotowanym jest wiele witamin naturalnych i wszystko jest swierze nie obrabiane w 1000 stopni C prasowane wysuszane itd.
Cytat: kustosz82
jeśli ktoś ma czas na zabawę w gotowanie obiadków to proszę bardzo

A gotowales kiedys psu? u mnie jest to 15min. Wsypiesz ryz ktory ma sie gotowac 15-20min marcheweczka tez sie gotuje w tym czasie pokrojisz miesko i serek i po ptakach, zrobienie np. kluseczek lanych to tez chwila mysle ze straszenie gotowaniem jest nieuzasadnione.Oczywiscie wsypanie 400gr. suchej idzie szybciej :lol:
Cytat: kustosz82
Piszecie również o karmach które uczulają. Wśród swojego asortymentu mam co najmniej 5 karmróżnych firm stworzonych specjalnie dla psów alergicznych które nie posiadają kukurydzy są najcześciej z kurczakiem i ryżem albo z Jagnięciną - która wbrew opinii cześci właścicieli nie uczula.

A ja bym wolal podawac jagniecine i kurczaka z ryzem ;)
Cytat: kustosz82
dzięki Paco że tak wybiurczo cytujesz moje wypowiedzi

Zaden problem moze juz nie bedziesz pisal gotowane o Boze o Boze

I nieodpowiedziales czy wymieniane przez Iebie zalety suchej sa z ulotek? :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czym karmisz psa ??
« Odpowiedz #104 : 2004-07-05, 16:44 »

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #105 : 2004-07-05, 17:05 »
Paco albo piszesz poważnie albo się zgrywasz. Ja staram się byc poważny bo o waznych rzeczach mówimy a ty widzę przy okazji dobrze się bawisz. Ale jesli taką strategię przybrałeś to gratuluje ci chłopie!

Nie twierdzę że dzięki karmom specjalistycznym można wyleczyć psa. masz rację przedewszystkim leki a równie ważna rolę w trakcie leczenia ma to co pies je! i tu nikt nie odpowiedział na to pytanie bo pewnie nie zna odpowiedzi. Czy da się skomponować posilek dla chorego psa ( na choroby podane w poprzednich postach)

Jeśli się wczytasz Paco to (jeśli potrafisz) to ja wśród składników nie wymieniłem tranu!!!

W kolejnym punkcie masz racje i tylko w tym niestety. Wsypanie jedzenia suchego do miski zajmuje chwile łącznie z odmierzeniem to jest jakieś 30 sekund. W twojej wypowiedzi zabrzmiało to jak zarzut. Otóż powtarzam jesli ktoś ma ochotę i czas na przyrządzanie obidków to nie mam nic przeciwko i trudno żebym miał jest to indywidualna decyzja każdego.

Jesli masz możliwość podawania Jagnięciny z ryżem psu (ale nie suchą karmę) To tym bardziej ci chłopie gratuluje!!!

A jeśli chodzi o to moje o Boże o Boże to uszczęśliwie cie - o Boże, o Boże , o Boże , o Boże, o Boże , o Boże, o Boże, o Boże , o Boże , o Boże, o Boże , o Boże, o Boże, o Boże , o Boże , o Boże, o Boże , o Boże, o Boże, o Boże , o Boże , o Boże, o Boże , o Boże!!

Informację które posiadam są z oficjalnych stron firm produkujących karmy lub ze stron wyłącznych dystrybutorów na Polskę,  Natomiast opinię na temat karm uzyskuje od chodowców i klientów
Zapisane

Paco&Rocki

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #106 : 2004-07-05, 17:51 »
Cytat: kustosz
Paco albo piszesz poważnie albo się zgrywasz

A w ktorym momencie myslisz ze sie zgrywam :?
Cytat: kustosz82
Czy da się skomponować posilek dla chorego psa ( na choroby podane w poprzednich postach)

Tak da sie
Cytat: kustosz82
Jeśli się wczytasz Paco to (jeśli potrafisz) to ja wśród składników nie wymieniłem tranu!!!

Chcialem zauwazyc tylko ze tran dodaje sie jako dodatek i zawiera szereg witamin, tran byl tu przykladem nie cytowaniem ciebie i riposta na:
Cytat: kustosz82
często brakuje w naturalnym posiłku a które się podaje do jedzenia jako dodatek (sztuczny).

wiec niekoniecznie jest to dodatek sztuczny mysle ze sie dogadalismy
Cytat: kustosz82
W kolejnym punkcie masz racje i tylko w tym niestety

Napisz lepiej w ktorym punkcie nie mam racji i napisz swoje argumenty, obserwacje jesli takie masz a nie slogany ze strony eukanuby bo chyba kazdy z nas czytal tego typu materialy reklamowe
Cytat: kustosz82
Jesli masz możliwość podawania Jagnięciny z ryżem psu (ale nie suchą karmę) To tym bardziej ci chłopie gratuluje!!!

Jagnieciny nie daje ale mozesz pogratulowac mozesz dawania ryu+kurczaka+marchewki+serka+jajeczka+traniku+kapustki+witaminek i jeszcze wielu innych bardzo zdrowych rzeczy
Cytat: kustosz82
A jeśli chodzi o to moje o Boże o Boże to uszczęśliwie cie - o Boże, o Boże , o Boże , o Boże, o Boże , o Boże, o Boże, o Boże , o Boże , o Boże, o Boże , o Boże, o Boże, o Boże , o Boże , o Boże, o Boże , o Boże, o Boże, o Boże , o Boże , o Boże, o Boże , o Boże!!

A to co zachowanie dziecka :shock: ktoremu zrobilo sie glupio
Cytat: kutosz82
eśli się wczytasz Paco to (jeśli potrafisz)

Takich uwag sobie nie zycze odbieram to jako brak argumentow z Twojej strony
Cytat: kustosz82
Informację które posiadam są z oficjalnych stron firm produkujących karmy lub ze stron wyłącznych dystrybutorów na Polskę

A przepisujesz je czy nauczyles sie na pamiec?
Cytat: kustosz82
Natomiast opinię na temat karm uzyskuje od chodowców i klientów

A ja swoje na podstawie obserwacji swojch psow
Zapisane

myszka

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #107 : 2004-07-05, 18:01 »
Kustosz, ale na pewno się da, przeciez suche karmy to jest wynalazek nowy, a jakoś dzięki Bogu, chore psy, koty i chorych ludzi zawsze się jakoś podtrzymywało przy życiu nie szkodząc im ;) Pewnie, że tutaj będzie więcej zachodu, żeby dobrać proporcje, składniki, ale da się. A już szczególnie nie łapię problemu z chorobą pasożytniczą, możesz mi powiedzieć, jakie to pasożyty masz konkretnie na myśli, które wymagają karmienia suchą karmą (oczywiście psa, a nie pasożytów :lol: )?
A jeszcze pytanie do ciebie odnośnie jagnięciny z ryżem, czy znasz najnowsze badania lekarzy amerykańskich dot. niebezpieczeństw karmienia tylko tą karmą?
A, co do składu karm, powiem ci, że po pierwsze lekarskie, niesubiektywne opracowania mówią coś zupełnie innego nt. składu, a i miałam do czynienia z osobą pracującą tam na stałe i niejedno miała do powiedzenia co do rzeczy wrzucanych do karm. Owszem, są "human quality" karmy, ale to są karmy po pierwsze u nas niedostępne, po drugie, drogie, właśnie z powodu tego, że składniki są w nich jakości "jak dla ludzi". A w przeciętnej karmie, nie czarujmy się, to, co zostaje z rozbioru. I nie są to polędwiczki, nawet jeśli nie tylko oczy :P
Zapisane

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #108 : 2004-07-05, 18:43 »
Zmęczony jestem tym odpisywaniem na Twoje mało składne i mało udane riposty.

Nie wiem o co chodzi. Swoje zdanie w tym temacie już opisałem i wydaje mi się że wystarczy. Różnica między nami jest taka że ty możesz obserwować swoje psy, a ja oprócz obserwacji swojego mam opinię właścicieli kilkudziesięciu psów.

Nie muszę ci się tłumaczyć czy znam na pamieć to co jest  w karmach czy przepisuje.
Jestem poza tym zmęczony rozmową z Tobą bo nic nowego z Twoje strony ona nie wnosi do tematu.

Odnośnie postu myszki. Nie znam najnowszych badań amerykańskich uczonych na temat żywienia.

Odnośnie pasożytów. Nie jestem ani wet ani nie znam się na pasożytach. Są karmy które mają za zadanie zwalczyć choroby pasożytnicze. Ani Tobie pewnie ani mi nazwy pasożtów i chorób pasożytniczych nic nie powiedzą. ;)  chodziło mi o to czy może jest naturalna dieta zwalczająca pasożyty chociażby te najbardziej popularne z jelit, przewodu pokarmowego, wątroby skóry.  :)
Zapisane

myszka

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #109 : 2004-07-05, 18:57 »
Najnowsze badania dowiodły, że karmienie wyłącznie karmą jagnięcina z ryżem lub takim mięsem (!) może doprowadzić do uszkodzenia mięśnia sercowego, z powodu ubogiego w pewne aminokwasy składu jagnięciny. Karmy nie są do tej pory wzbogacane, bo problem dopiero wykryto.
Co do pasożytów, to przede wszystkim LEKI, bo sama dieta i tak nic nie da. A naturalne produkty zwalczające pasożyty? Oczywiście, że są - nie podam ci tu w odniesieniu do psów, ale jeśli chodzi o ludzi, dobre wyniki osiągają niezmiennie stare dobre pestki z dyni :) Na przykład.
Zapisane

Paco&Rocki

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #110 : 2004-07-05, 19:00 »
No Twoje posty poza haslami ze stron producentow rowiez nie wnosza nic nowego.
Mozesz napisac w jaki sposob produkuje sie sucha karme?w jakich temperaturach jakich procesach itp.

PS
Uwazasz ze pracoanie w sklepie zoologicznym daje ponadprzecietne mozliwosci obserwacji psow? :shock:?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czym karmisz psa ??
« Odpowiedz #110 : 2004-07-05, 19:00 »

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #111 : 2004-07-05, 19:05 »
Tak uważam że praca w sklepie daje takie możliwości.
Zapisane

Paco&Rocki

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #112 : 2004-07-05, 19:11 »
Ok ja tak nie uwazam
A mozesz mi napisac jak powstaje sucha karma?
Zapisane

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #113 : 2004-07-05, 19:21 »
Mam ci opisać cały proces?? powstawania karmy?? Musiałbym książkę napisać a poza tym i janie znam większości różnych procesów jakie zachodzą przy produkcji ponieważ nie zajmuje się tym. jest to bardzo skomplikowany proces, który jest interesujący ale nie na tyle aby go aż tak dogłębnie poznawać. W skrócie to chyba każdy wie jak wygląda produkcja.

Mięso i inne składniki są mieszane w odpowiednich proporcjach (składniki typu pszenica, mączka drobiowa, jęczmień, pulpa buraczana, tłuszcz, drożdże itd) poczyl ulegają procesom takim jak podgrzewanie(1000 stopni  ;) ), formowanie, suszenie i pakowanie.
Zapisane

Paco&Rocki

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #114 : 2004-07-05, 19:56 »
Dzieki chodzilo mi wlasnie o takie wytlumaczenie
Cytat: kustosz82
składniki typu pszenica, mączka drobiowa, jęczmień, pulpa buraczana, tłuszcz, drożdże itd) poczyl ulegają procesom takim jak podgrzewanie(1000 stopni  ), formowanie, suszenie i pakowanie

A czy zauwazyles roznice w budowie psow szczegolnie w wieku mlodzienczym u psow karmionych sucha i gotowana karma?
Zapisane

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #115 : 2004-07-05, 20:02 »
nie zauważyłem. A powinienem??
Zapisane

Paco&Rocki

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #116 : 2004-07-05, 20:08 »
Niewiem czy powinienes w kazdym razie wielokrotnie spotkalem sie z opinja ze psy karmione tylko sucha karma rosly jakby szubciej w gore a mniej w szerz :roll: wlasciciele tych psow karmili eukanuba i zaznacze ze nie mosi tak byc w przypadku kazdego psa, moze reakcja osobnicza fakt faktem psy (nie pies) te rosly mocno w gore
Zapisane

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #117 : 2004-07-05, 20:12 »
Ale rosły do nienaturalnych wielkości nie rozumiem. Psy w okresie młodzieńczysz, bardzo szybko rosną? Czy są jakieś badania robionę jeśli chodzi o zależnośc jak to nazywasz wzrostem psa w góre a jedzeniem suchego??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czym karmisz psa ??
« Odpowiedz #117 : 2004-07-05, 20:12 »

Paco&Rocki

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #118 : 2004-07-05, 20:17 »
Nie nie rosly do nienaturalnych wielkosci rosly w gore mocniej niz w szerz w porownaniu z psami tej samej rasy.Pisalem ze jest to obserwacja na podstawie kontaktu z wlascicielami tych psow nie badania naukowe
Zapisane

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #119 : 2004-07-06, 12:40 »
Skoro nic się z nimi złego nie dzieje to według mnie nie ma powodu do obaw.  Ja tłumaczyłbym to zjawisko na przykładzie ludzkich dzieci. Dziecko źle jedzące lub odżywiające się w sposób mało racjonalny rośnie słabo,, słabo się rozwija itd. Natomiast dziecko które dostaje jedzenie wysokiej jakości (nie konieczne smakołyki) pożywne, wraz ze wszystkimi wit i minerałami to w okresie dorastania dojrzewa szybciej. Tak ja to sobie tłumaczę. Pozdro :wink:
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.109 sekund z 28 zapytaniami.