Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Dieta BARF...  (Przeczytany 23645 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kazuja

  • Gość
Dieta BARF...
« : 2003-08-02, 10:38 »
jest ktos kto zywi psa tym sposobem? bo chcialabym sie wymienic doswiadczeniami :)
Zapisane

paolinka

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #1 : 2003-08-02, 10:43 »
A co to?? Wytlumacz prosze.
Zapisane

kazuja

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #2 : 2003-08-02, 11:18 »
hmm..BARF to znaczy "Biologicznie odpowiednia surowa dieta", zostala opracowana przez australijskiego weterynarza.
tak z grubsza chodzi o to ze dieta psia powinna być oparta na surowych kościach z mięsem. Większość psiego jedzenia powinna być w stanie surowym. Dieta powinna być urozmaicona i zawierać ( jakościowo i ilościowo ) składniki podobne do tych zjadanych przez dzikie psy. czyli powinno byc to mieso, kosci, ryby, wnetrznosci (serca, nerki itd), jarzyny, owoce, oleje(tran albo roslinne). z tego kosci z miesem powinny stanowic od 60%-80% psiej diety. wogole nie podaje sie gotowanego jedzenia, wszystko jest surowe. ja mojego pieska karmie tym sposobem po konsultacji z wetem jak tylko piesio skonczyl ok 10tygodni.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedz #2 : 2003-08-02, 11:18 »

paolinka

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #3 : 2003-08-02, 11:23 »
I jak ma sie piesio??? Hmmm.... slyszalam gdzies o tej metodzie, ale jej nie stosuje. Moje psy dostaja sucha karme,warzywa, owoce i kosci jelitowe itp.
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #4 : 2003-08-02, 11:33 »
Hmm.... i jakie efekty? Ja daje moim karme praqei zawsze z jakims dodatkiem dla smaczku :)
Zapisane

kazuja

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #5 : 2003-08-02, 11:35 »
dzieki ;) piesek ma sie bardzo dobrze, niebawem skonczy rok. moj wczesniejszy owczarek byl zywiony jesli mozna to tak nazwac czym popadnie..tzn troche miesa, troche ryzu, troche kaszy, czasem kosc, czasem cos gotowanego itd. no w zasadzie to nie chorowal ale jak mial poltora roku to zlapal zapalenie ucha, potem troche problemow ze skora bylo, nic powaznego. O BARF dowiedzialam sie zanim nabylam mojego obecnego pieska i zastanawialam sie nad taka forma zywienia. i tak troszke to piesek mi pomogl w wyborze diety bo okazalo sie ze ma uczulenie na sucha karme, mial strasznie czerwona i podrapana skore i drapal sie bez przerwy, po odstawieniu suchej karmy wszystko przeszlo jak reka odjal. mialam wczesniej obawy przed podawaniem surowych ryb razem z wnetrznosciami i osciami...ale sprobowalam i nic sie nie stalo ;) a pies szaleje ze surowymi rybkami. kurczaka powinno sie podobno podawac duzemu psu w calosci, ja sie troche boje i go zwyczajnie miele, bo jednak kosci kurczakowe sa najcenniejsze.
Zapisane

paolinka

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #6 : 2003-08-02, 11:52 »
No tak ;)  To dobrze ze piesek rosnie i ma sie dobrze ;) Ja slyszalam, ze kurczakow nie mozna dawac. Otoz:
czesto kurczaki ze sklepow sa sztucznie pedzone, na sterydach itp., aby jak najszybciej je sprzedac... Ludziom to tak nie szkodzi, chociaz nie do konca. Ale znam jednego Beagla, ktory byl ciagle karmiony kurczakiem, rosolkiem, maselkiem... Wyroslo nie wiadomo co... Siersc cala zkudlaczona, maly i bardzo mocno... ehm... napakowany!!! Dlatego nie radze karmic psow kurczakami, chyba ze takimi prawdziwymi, wiejskimi. Moje dostaja jedzenie co dzien takie same, bo pies nie musi miec urozmaicen ;) Pozdrawiam
Zapisane

kazuja

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #7 : 2003-08-02, 12:18 »
tak, masz racje co to takich przemyslowych kurczakow, ja nigdy nie kupuje miesa czy kosci dla psa w hipermarketach, bo nie wiem czym to jest faszerowane i wole nie prubowac  :?: co do maselek czy rosolkow to wydaje mi sie ze to jednak nie jest to  :P
Zapisane

kazuja

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #8 : 2003-08-02, 12:21 »
aha wkleje tu jeszcze cytat z BARF dodtyczacy kosci:
"Najważniejszą częścią diety są kości z mięsem. Stanowią one podstawę diety. Dobrym przykładem kości z mięsem są skrzydełka , szyje lub grzbiety z drobiu ( kurze lub indycze ). Części te zawierają kości, chrząstki, tłuszcz i trochę mięsa. Kości z drobiu są najlepszym źródłem białek dla psa i powinny być podawane codziennie naszym podopiecznym.( Tak jak to się dzieje w naturze ). Białe mięso jest zdrowsze dla psów niż czerwone ( wołowina ) . Dzieje się tak dlatego, że białe mięso zawiera więcej nienasyconych kwasów tłuszczowych . Czerwone mięso zawiera więcej nasyconych tłuszczów związanych ze zmianami zwyrodnieniowymi.  
Surowe kości z drobiu mogą być serwowane każdemu psu niezależnie od rozmiaru czy wieku. Na przykład skrzydełka mogą stanowić podstawę żywienia małych ras a, cale kurczaki będą lepsze dla większych ras. Mięso i kości baranie są również cennym źródłem białek dla psów , podobnie jak wieprzowina , króliki i zające ( dla urozmaicenia diety ). Wołowina jest popularna w żywieniu psów. Jednak kości wolowe są zbyt twarde i nie są z tego powodu dobrym źródłem pokarmu. Natomiast są świetne dla rozwoju mięsni i do czyszczenia zębów.  
SUROWE KOŚCI POWINNY STANOWIC 60-80% PSIEJ DIETY.  
Oprócz mniejszych kości zdatnych do jedzenia , pies potrzebuje większe , twardsze z mniejszą iloscią mięsa. Kości te stanowią doskonałą “ zabawkę “, rozbudowują mięsnie, czyszczą zęby, masują dziąsła i zaspakajają psychologiczne potrzeby psa. Kości są najlepszym źródłem minerałów, głównie wapna. Dostarczają także doskonalej jakości białek, tłuszczów, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i chrząstkę.  
Czy kości są niebezpieczne ? Możliwe że istnieje minimalne ryzyko. Ale przecież psy na drodze ewolucji rozwinęły zdolności jedzenia kości ( tak wiec problemy z tym należą do rzadkości ).       Surowe kości są miękkie i podatne do gryzienia. NIE NALEZY W ŻADNYM WYPADKU DAWAC PSOM KOŚCI GOTOWANYCH, gdyż są one kruche i rozszczepiają się na ostre  “drzazgi “ "
to tylko tak dla informacji. ja nikogo nie namawiam do takiego zywienia, szukam tylko osob z ktorymi moge sie wymienic doswiadczeniam w tym temacie. :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedz #8 : 2003-08-02, 12:21 »

myszka

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #9 : 2003-08-02, 12:25 »
Cytat: paolinka
Ale znam jednego Beagla, ktory byl ciagle karmiony kurczakiem, rosolkiem, maselkiem... Wyroslo nie wiadomo co... Siersc cala zkudlaczona, maly i bardzo mocno... ehm... napakowany!!!


Paolinko, jesteś pewna, że to od kurczaków, a nie np. braku papierów? ;)
Zapisane

paolinka

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #10 : 2003-08-02, 13:54 »
Cytat: myszka
[..]



Paolinko, jesteś pewna, że to od kurczaków, a nie np. braku papierów? ;)

Nie!!! On jest z DOBREJ hodowli, myszko! Ciagle dostawal rosolki itd.... i teraz mu zmienili jedzenie, ale jest dorosly, takze nie wiadomo. Jakbys dawala swojemu psu 2x dziennie takie zarcie to co by zniego wyroslo... A ten systam uwazam, ze jest dobry, ale pozostaniemy przy tym co dajemy ;)
Pozdrawiam
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #11 : 2003-08-02, 14:04 »
W sumie fakt faktem - kurczaki zwłaszcza teraz są pędzone na hormonach. Na ludziach też się odbija - dzięki temu mamy np. plagę bardzo wysokich osób, wyższych dużo niż jeszcze jedno pokolenie temu :|
Zapisane

paolinka

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #12 : 2003-08-02, 14:25 »
Dokladnie. Tylko ze wyzszych,a nie konicznie mocniejszych itd...
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #13 : 2003-08-02, 14:35 »
Hmm..... no ale od takiego jedzenia nie mogl tak straaaasznie sie zminic i zbrzydnąc!!!
Zapisane

paolinka

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #14 : 2003-08-02, 15:00 »
Od normalnego...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedz #14 : 2003-08-02, 15:00 »

kazuja

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #15 : 2003-08-02, 15:15 »
"JAKIE SA KORZYŚCI Z BARF ?  
Właściciele psów , którzy przestawili swoje psy na BARF zauważyli wiele pozytywnych zmian zdrowotnych :
- piękna błyszcząca sierść
- sierść bez nieprzyjemnego zapachu
- czyste zeby nie wymagające leczenia dentystycznego
- odchody znacznie mniej odstręczające zapachowo i mniejsze objętościowo
- wyeliminowanie lub znaczna poprawa problemów skórnych
- zlikwidowane problemy reprodukcyjne , zdrowsze szczenięta
- zmniejszona potrzeba na odrobaczanie
- dieta jest tańsza niż jedzenie komercjalne i wydatki na leczenie weterynaryjne są znacznie mniejsze
- niewyczerpana energia i żywotność
- dieta ta jest źródłem zdumiewającego zdrowia psiego "

jesli chodzi o moje doswiadczenie to faktycznie problemy ze skora zniknely i to bardzo szybko, siersc jest ladna, blyszczaca, z zebami tez wszystko dobrze kamienia nie ma, ale moj pies ma dopiero rok. zobaczymy czy taki stam sie utrzyma jak bedzie troche starszy.
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #16 : 2003-08-02, 15:47 »
No to powodzenia z BARF ;)
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #17 : 2003-08-02, 20:31 »
Cytat: myszka
W sumie fakt faktem - kurczaki zwłaszcza teraz są pędzone na hormonach.


No nie tak do końca - w Polsce jest zakaz skarmiania niektórych dodatków paszowych, zwłaszcza hormonów (a ostatnio są poprostu nie opłacalne). Te kurczaki są takie nie udane z innych powodów, m.in. w tak krótkim czasie nie są w stanie nabrać masy mięśniowej. Zwierzęta te mają bardzo mało wspólnego z kurkami ze wsi, przede wszystkim dla tego, że żyją w sztucznych warunkach, w ktorych różnymi sposobami oszukuje się ich organizm, a to ma na celu oczywiście powiększenie ich masy, bądź liczby znoszonych jaj.

Cytat: myszka
Na ludziach też się odbija - dzięki temu mamy np. plagę bardzo wysokich osób, wyższych dużo niż jeszcze jedno pokolenie temu :|


Bez obrazy ale to jest bzdura i nie ma to kompletnego związku z kurczakami (po takich sztucznie pędzonych można tylko przytyć - stąd ten znakomity wygląd naszych "przyjaciół" z USA)


Co do wyglądu psów karmionych kurczakami - ja również spotkałam się z takim przypadkiem - mogą mieć słaby przyrost tkanki tłuszczowej i mięśniowej, drób jest mięsem dietetycznym. ( to dotyczy tylko tych które jedzą sam drób).

Kazuja a czy mogła byś podać takie przykładowe menu z jednego dnia ???
Zapisane

kapi

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #18 : 2003-08-02, 20:31 »
Bardzo ciekawa ta metoda. Nigdy o niej jeszcze nie słyszałam. Muszę się jeszcze czegoś dowiedzieć. Gdzie jest więcej informacji na ten temat?
Zapisane

kazuja

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #19 : 2003-08-02, 20:57 »
Asinka, jasne ze moge ;) piesek dostaje dziennie 2 posilki, jeden rano i jeden wieczorem. w zasadzie w kazdym dniu dostaje cos innego np: rano dostaje ok 400g bialego sera+tarte jablko lub marchew (ser jest w zasadzie jedyna niesurowa rzecza) a wieczorem np: szyja z indyka + jakies podroby typu serca albo zoladki. kolejnego dnia dostaje rano zmiksowana papke owocowa (jablko, marchew, banan) a wieczorem np kosci cielece z miesem (nie zawsze swiezym), nastepnego dnia jeden posilek to warzywa a drugi to ryba itp. kosci podawane w wiekszych ilosciach moga wywolywac zatwardzenie wiec wtedy trzeba dac wiecej warzyw i owocow. bilansowanie tych posilkow jest wbrew pozorom dosc proste, wszystko widac po psich kupkach :) jak twardsze kupki to trzeba wiecej warzyw a jak luzniejsze to miesa.

tutaj jest adres stronki na ktorej mozna znalezc podstawowe info o BARF
Zapisane

kazuja

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #20 : 2003-08-02, 20:58 »
http://klub.chip.pl/annabur/netscape/barf-nts.html
Kapi: tu jeszcze jedna stronka bardziej szczegolowa
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedz #20 : 2003-08-02, 20:58 »

Asinka 22

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #21 : 2003-08-02, 21:05 »
Kazuja a ile waży Twój psiak ? Mięso i kości oczywiście surowe ???
Zapisane

kazuja

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #22 : 2003-08-03, 10:51 »
Asinka, tak kosci i mieso surowe. po ugotowaniu traca wszystkie zawarte w nich witaminy itp, poza tym gotowane kosci staja sie twardsze i po rozgryzieniu przez psa rabia sie takie jakby "drzazgi" co jest bardzo niebezpieczne.
czasem jak meso jest bardzo nieswieze to sparzam je kilka sekund wrzatkiem ale podobno nie jest to konieczne.
co do pieska to jest to prawie roczny owczarek niemiecki i wazy ok 35kilo moze troche wiecej, wiec jest raczej dosc szczuply.
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #23 : 2003-08-03, 22:37 »
ok mój waży 17 kg to mniej więcej ile tych podrobów - tak się dopytuje bo jakoś nie umiem sobie ułożyć ilości tego jedzenia. Czy od początku Twój psiak jadł chętnie podroby surowe ? Ja jak dałam mojemu wątróbkę to bawił się nią na dywanie.

Często ludzie mówią że jak daje się zwierzakom surowe mięso to wzbudza to w nich instynkt łowcy (mordercy) - co o tym sądzisz ?
Zapisane

kazuja

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #24 : 2003-08-12, 14:21 »
hej, Asinka sorki ze dopiero teraz ale wybylismy z pisurkiem na wakacje i wrocilismy dopiero wczoraj.
co do podrobow to moj pies jadl od malego serca i watrobe surowe. czasem dostawal tez plucka ale sparzone wrzatkiem bo surowych nie chcial jesc. jedzeniem nigdy sie nie bawil, no chyba ze koscia ale to bardzo rzadko. co do agresywnosci tez slyszalam takie opinie ale jesli o mnie chodzi to nie maja potwierdzenia. ja moge nawet kawal miesa psu zabrac sprzed nosa bez zadnych protestow z jego strony. szczerze mowiac to nie znam psa ktory bylby agresywny z powodu jedzenia i wydaje mi sie to dosc nieprawdopodobne bo czy chcemy czy nie pies jest zwierzem miesozernym wiec trudno mu zabraniac jedzenia surowizny. teraz bylismy z psiakiem na wsi i bylo tam sssssssssstrasznie duzo biegajacego dookola drobiu :) a pieskowi ani w glowie byly polowania wiec wszystko OK.
co do bilansowania i ilosci jedzenia to pomogl mi troche weterynarz, ale tez skorzystalam z info zawartego na tej stronie: http://www.gjd.strefa.pl/pl/index.php?option=articles&Itemid=84&topid=0
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #25 : 2003-08-21, 13:17 »
qrde u mnie to nie przejdzie - kości owszem, ale z resztą to ani ja ani psy nie dajemy sobie rady. Jestem okropnie obrzydliwa, jednak przemogłam się przygotowałam i ... musiałam wyrzucić. Nie ruszą się tego !!!
Zapisane

kazuja

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #26 : 2003-08-22, 17:15 »
rusza i to napewno ;) ale jak nie byly przyzwyczajone to nie od razu, musisz tez zobaczyc co pies lubi a co nie (moj np nie lubi surowych plucek i nie zje ich jak nie jest glodny). najlepiej zajrzyj sobie na ta stronke, ktora ci podalam tam jest dosc fachowo opisane co i jak, ja oczywiscie sluze tez rada jak cos.
co do obrzydzenia, tez tak mialam na poczatku (szczegolnie jesli chodzilo o plucka albo nerki, nie dosc ze ohydnie wygladaly to jeszcze niesamowicie smierdzialy przy gotowaniu :? ). teraz juz nie zwracam na to uwagi.
mozesz tez sprobowac skonsultowac z wetem, niestety nie ma zaduzo takich, ktorzy cos wiecej wiedza na ten temat, ale warto sprobowac-mnie sie udalo ;)
moja sugestia to dawaj psu codziennie cos surowego w malych ilosciach badz np w jeden lub 2 dni tygodnia nie podawaj mu tego co zwyczajowo dostaje tylko daj wlasnie np surowa szyje indycza w calosci (bardzo pozywna). poczatkowo napewno bedzie sie nia bawil badz tylko lizal i jej nie zje, ale jak zobaczy ze nic innego mu nie podajesz i troszke zaburczy mu w brzuszku to zje na 100%. podejrzewam ze twoj piesio przyzwyczail sie do okreslonego typu jedzenia, ktore dostawal i teraz nie wie co z tym nowym zrobic bo nigdy takiego nie jadl. wysle ci na prywatnym listonoszu tekst dotyczacy BARF, ktory znalazlam na jakiejs stronce z tym zwiazanej.
pozdrawiam ciebie i twojego psiaka :)
Zapisane

Elfi

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #27 : 2005-04-29, 09:39 »
W MP jest artykul o diecie BARF.
Zastanawiam sie, czy nie przejśc na nia ze swoim psem.
Co myslicie o tej diecie??
Czy może ktoś z Was stosuję ją u swojego pieska??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedz #27 : 2005-04-29, 09:39 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #28 : 2005-04-29, 10:14 »
znam kilka psów na diecie Barf i bardzo ładnie wyglądają. Po tych psach widać, że dieta Barf bardzo im służy. sama chętnie przestawiłabym psy na Barfa, ale na razie mam mało czasu, aby przygotowywać im jedzenie (może za bardzo jestem leniwa).
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Meggy

  • Gość
Odp: Dieta BARF...
« Odpowiedź #29 : 2005-04-29, 10:31 »
Ewo!Tutaj była o tej metodzie duzo opisywane:
http://www.[....]ania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=16315
 :D :D :D :D :D

Ja raczej na nią nie przejdę.. :)
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.096 sekund z 29 zapytaniami.