Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Purina raz jeszcze - pomoc!!:)  (Przeczytany 3582 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agnes

  • Gość
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« : 2003-09-07, 19:43 »
Witam! Mam nadzieje, że nie macie już mnie dość, że tak uparcie pytam o te Purine:) niestety nie za bardzo mam gdzie znaleźć odpowiedzi na moje
pytania, dlatego kieruje się z nimi do Was. Po pierwsze - załóżmy, że kupie Purine produkowaną przez Nestle, czy mimo wszystko jest ona lepsza odtych karm z supermarketów (np nutrena, friskies czy chappi)? Po drugie - skąd jest firma Nestle, z jakiego kraju? Dziekuje z góry za odpowiedzi o pozdrawiam
Zapisane

Mlody

  • Gość
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #1 : 2003-09-07, 20:55 »
Nie chce tu sie klocic ale purine tez mozna zaliczyc do spozywczakow... Na Friskiesach jest czyje logo ? Prosze mi Nutrenki nie opbrazac bo ja co do neij to mam dobre zdanie :] :P
Zapisane

myszka

  • Gość
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #2 : 2003-09-07, 21:02 »
Możesz sobie mieć, ale fakt pozostaje - Nutrena do dobrych karm się nie zalicza.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedz #2 : 2003-09-07, 21:02 »

Mlody

  • Gość
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #3 : 2003-09-07, 21:15 »
Dzieki za krytyke. Purina też sie nie zalicza.... Friskies**Purina**
Zapisane

myszka

  • Gość
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #4 : 2003-09-07, 21:29 »
Teraz już faktycznie nie. Kiedyś była lepsza, zanim ją przejęli.
Zapisane

Agnes

  • Gość
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #5 : 2003-09-07, 22:29 »
szkoda, bo myślałam jednak, że ta Purina jest troszke lepsza od tych z supermarketów...mimo przejecia jej przez Nestle.
Zapisane

myszka

  • Gość
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #6 : 2003-09-07, 22:43 »
Jest Pro Plan, ale ona ma ceny porównywalne z tymi naprawdę drogimi karmami...
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #7 : 2003-09-08, 13:47 »
:roll: no to czym mam teraz karmić psa :cry: ? (chodzi o to co sprzedają w rzeszowie). Mlody, co tam jest w tej Reducie, jakie jeszcze karmy :cry: ?
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #8 : 2003-09-08, 13:49 »
sorry za drugi post, ale skąd ta pewność że Purina to to samo co Friskies? A może Friskies sobie wykupiło znaczek Puriny, czy coś :?... no i jak z tymi opakowaniami Puriny? 3 kg też jest Nestle?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedz #8 : 2003-09-08, 13:49 »

Mlody

  • Gość
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #9 : 2003-09-08, 17:24 »
Cytuje to co pisze na ulotce Puriny ktora wziolem ze sklepuu zoologicznego(ZOO CENTRUM :P).
Cytuj
Nestle Friskies i Purina - dwóch wiodących producentów karm dla zwierząt połączyło sie tworząc nową firmę Nestle Purina Pet Care. [...]

Nie ma nic wiecej w reducie idz do europy tam jest fajny zoologiczny lub na 3-ego maja
Zapisane

Agnes

  • Gość
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #10 : 2003-09-08, 17:25 »
norris ja juz juz tez nie wiem:) spróbuj poszukać Chicopee - karma z Canady. Jest napewno duzo lepsza, ale troche droższa (jakieś 10 zł za kg). Jednak u mnie nie ma tej karmy w takich paczkach 3 kg a nawet cięzko dostać w 7,5 wiec ja jej kupować nie moge :cry: jednak postanowiłam raz kupić Purine i zobaczyć jak sunia będzie ją trawić. Nie sądze, że aż tak pogorszyła sie jakościowo. Zobacze...Ktoś mi napisał, że Purina Dog Chow jest produkowana w Niemczech, jednak ja ciągle nie wiem skąd jest Nestle...
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #11 : 2003-09-08, 21:07 »
mojemu psu po Purinie Dog Chow poprawila sie kondycja, siersc sie blyszczy i w ogole, ale Purina a Purina to roznica:(. Przeciez nie bede ciagle sprowadzac tej wloskiej. Ale mimo wszystko jakoś wolę Purinę od Pedigree :?. No cóż, trzeba naprawdę zrobić rundyjkę po sklepach i zobaczyć czy rzeszów to naprawde dziura... i przekonać się że zostaje mi tylko Purina od przecudownego Nestle (też nie wiem skad to jest)... bleee czemu jest taki problem z karmami dla psów?! Dlaczego nie można pójść do pierwszego lepszego sklepu zoologicznego i kupić coś zdrowego?! Tak jest we wszystkich panstwach czy tylko w polsce :roll: ?
Zapisane

Agnes

  • Gość
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #12 : 2003-09-09, 09:55 »
niestety cięzko dostać karme, ja mieszkam w wawie i też mam problemy:) nareszcie znalazłam sklep koło siebie gdzie mają takie karmy jak Purina Dog Chow, Hils (czy jak to się pisze:)), Royala itp. Mają te karmy w paczkach 1,5 i 3. Wszedzie są, ale na wage. Ja mam w nosie taki interese:) Wole kupić takie 3 kg, a nie ciagle na wage i to karme, która jest otwarta (taki worek 15 kg), leży w sklepie i się wietrzy...ciagle ubolweam nad tym, że Chicoppe nie ma w 3 kg - jak znajdziesz tę karme to napewno warto kupić:) A Purina Dog Chow jest produkowana w Niemczech. Skąd wiedziałeś, że ta karma, którą kupiłas jest włoska? Ja jak ostatnio widziałam paczke Puriny to tam było napisane w kliku językach:) może coś przeoczyłam, moze u mnie też jest włoska? Co było na tej paczce?
Zapisane

Agaria

  • Gość
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #13 : 2003-09-09, 11:29 »
Purina jest o cale niebo gorsza od chicopee...dlatego warto Agnes poszukać. Jezeli chodzi o opakowania 3 kg...a nie karme na wage...to glupio mi ten sklep doradzac ale w Annazoo sa profesjonalne karmy w 3kg opakowaniach. Ja Ci polecam zdecydowanie chicopee a nie purine...moze rozważ kupienie opakowania 7.5 kg, przecież ta karma ma rok ważności, a kupując wieksze opakowanie oszczędzasz kase i czas:)
Zapisane

Asia Evenstar

  • Gość
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #14 : 2003-09-09, 12:25 »
Nestle jest za Szwajcarii.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedz #14 : 2003-09-09, 12:25 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #15 : 2003-09-11, 21:25 »
gdybym tak ja znalazła sklep gdzie by były takie karmy (np. Chicopee) ;(... nawet te 7,5 kg... :|. Wiem że moja karma jest z włoch bo po pierwsze: facet powiedział ;), a po drugie tam WSZYSTKO z tyłu i z przodu pisze po włosku (tylko z boku są składniki w różnych językach) (składniki po polsku mają nawet błędy :lol: ), opakowanie nietypowe (nie takie jak w polsce) i 'rodzaj' też jakiś inny, a nie 'adult cośtam cośtam'.
Zapisane

Agnes

  • Gość
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #16 : 2003-09-12, 19:08 »
u mnie niestety sprzedwacy to jakieś ćmoki, bo nie wiedzą za wiele o karmach. Pizesz, że opakownie nietypowe - może takie papierowe (nasze są plastikowe) z uchami? Taką Purine widziałam u siebie...
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #17 : 2003-09-12, 22:04 »
ale chociaż sprzedają te karmy :lol: jak ja sie zapytałam w sklepie o Purinę i jeszcze jakieś dwie inne karmy to mu mało co oczy z orbit nie wyszły :roll:. Opakowanie papierowe 'owleczone' taką jakby folią, ale bez uchów ;) (strasznie niepraktycznie no ale nie ma). Aha, no i mam Purinę o niewystępującym w polsce smaku (hehe smaku :lol: ) (jutro sprawdzę bo dziś idę już spać :lol: ). A na tej co widziałaś nie pisało 'Adult'? I w jakim języku były napisy z tyłu?
Zapisane

Agnes

  • Gość
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #18 : 2003-09-12, 23:12 »
to faktycznie nie to:( tu jest napis Adult, a z tyłu jest w kilku językach. I znalazłam, ze jest produkowana przez Nestle:( Jednak w sklepie były jeszcze dwie nie znane mi karmy - Choice i Charli, czy ktoś zna?
Zapisane

monik

  • Gość
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #19 : 2003-09-13, 09:32 »
Zdaje się, ze na temat Charliego pisałam już w Twoim poprzednim wątku, ale niech tam, napisze jeszcze raz ... Jest to karma bodajże włoska Wg. składu (białko z kurczaka, jaja, drożdze, kw. tłuszczowe Omega 2 i 6, olej sojowy i in.) dobrze zbilansowana, wg. wyglądu mojego psa też :) . Napewno nie jest taka super jak Royal Canin czy coś w tym stylu, ale dla ludzi którzy mają mniej zasobne portfele jest doskonałym rozwiązaniem. Cena naprawde jest super za tą jakość, myśle, że mało znana marka ma wpływ na to że cena jest tak konkurencyjna. Wcześniej karmiłam psa Puriną Dog Chow, która jest w podobnej cenie (odrobine droższa), ale nie byłam z niej zadowolona wogóle - natomiast Charliego zdecydowanie polecam. Pozdrawiam i życzę mądrych wyborów.
Zapisane

Agnes

  • Gość
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #20 : 2003-09-13, 23:11 »
całkiem możliwe, że pisałaś, ale ja kiepsko kojarze co nie co:) a te karme zobaczyłam w sklepie i rzeczywiście cena podobna - czy 2 zł więcej (chyba 26 za 3 kg o ile pamiętam). Nie widziałam jej wcześniej, może faktycznie tę spróbuje?:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedz #20 : 2003-09-13, 23:11 »

estra

  • Gość
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #21 : 2003-09-16, 17:36 »
Agnes, a czy nie chodzi Ci o "Purinę Pro Plan"? Ta jest na pewno lepsza od supermarketówek.
Zapisane

Agnes

  • Gość
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #22 : 2003-09-16, 17:42 »
nie:) ta purina jest zdecydowanie za droga, za taką cene w życiu nie będe kupowała (a napewno przez jeszcze kilka lat) takich drogich karm...
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #23 : 2003-09-16, 20:47 »
to teraz ja mam pytanie, nie będę narazie pisała nowego tematu bo może się okaże że tu mi pomożecie :). A to jest bardzo ważne. Tym razem chodzi mi o karmę Hill's. Mam znajomą, która lubi ubarwiać wszystko o czym mówi i wymyślać różne rzeczy, dlatego wolałabym się Was zapytać czy mogę się łudzić że: po pierwsze - jest Hill's w opakowaniu 2,5 kg? Po drugie - czy 2,5 kg Hill'sa może kosztować tylko 35 zł???? To wychodzi przecież tylko (bo to przecież Hill's) 14 zł/1 kg!!! Inna sprawa że nie wierzę że w sklepie który mi podała sprzedają Hill'sa, właściwie powinnam zacząć od tego, ale w tym mi przecież nie pomożecie ;). Może tyle kosztować? I jest opakowanie 2,5 kg? W piątek jeśli wszystko się uda idę z tą koleżanką na miasto, do tego sklepu, to się przekonam, ale... wiecie, do piątku jeszcze daleko ;) i wolę wiedzieć. Ceny w internecie mnie wprost przerażają - kosztuje zdecydowanie więcej niż Eukanuba! Coś tu jest nie tak... :roll:
Zapisane

monik

  • Gość
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #24 : 2003-09-16, 21:31 »
Nie jest możliwe żeby Hill's kosztował tyle ile powiedziała Ci sąsiadka. Moze widziała jakąś podróbkę, albo karme o podobnej nazwie. Ja widziałam karmy 3 kg, a 2,5 kg - nie. Ceny takiego opakowania w zależności od rodzaju wynoszą 70 - 80 zł .
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #25 : 2003-09-16, 21:40 »
oj, no to "troszkę" więcej kosztuje niż mi powiedziała ;)... ehh, taka druga Pinczerka, znacie ją :roll:...

jupiiiiiiiiiii znalazłam w internecie adres sklepu w rzeszowie gdzie są 'te wszystkie karmy' w tym Bosch który ostatnio mnie zainteresował, bo słyszałam że dobry :) no i nie za drogi. Jupiiiii oby tylko internet nie kłamał :). Jupii :lol:.
Zapisane

Magda K.

  • Gość
Purina raz jeszcze - pomoc!!:)
« Odpowiedź #26 : 2003-10-03, 19:11 »
Na pewno jest lepsza. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy karma jest dobra dla psa musisz spróbować rozgnieść ją. Jeżeli się uda to spróbuj włożyć jedno ziarenko do wody. Jeżeli zafarbuje ono wodę, to nie jest to najlesza karma. Jeżeli się rozleci, ale nie nada wdzie koloru, to możesz ją dać swojemu psu (jeżeli mu będzie smakować).
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 28 zapytaniami.