Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mera Dog  (Przeczytany 4976 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Mera Dog
« : 2003-09-19, 16:31 »
co sądzicie o tej karmie, dokładniej o tym: http://www.pabemia.com.pl/mera_dog/brocken.html ?? Pytam bo w składnikach pisze "produkty pochodzenia zwierzęcego", ale nie wiem czy to jest coś strasznego tak jak w 'spożywczakach' gdzie dodają pióra itp. czy... no nie wiem zmielone kości?? Bo byłam dziś w mieście żeby zobaczyć czy mają Boscha ale "zrezygnowali z Boscha na rzecz innej niemieckiej karmy - Mera Dog". Podobno jest lepsza od Boscha i jakąś nową technologią robiona, ale ciut droższa od Boscha. Tyle że w składzie Boscha nie ma produktów pochodzenia zwierzęcego!! A może jestem przewrażliwiona, może nie dają tam takich strasznych rzeczy... błagam powiedzcie że nie ;(.
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Mera Dog
« Odpowiedź #1 : 2003-09-19, 17:02 »
Niestety nie wiem... ale podobno to dosc dobra karma, tak na poziomie Nutry Nuggets. Tyle, ze malo u nas znana
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Mera Dog
« Odpowiedź #2 : 2003-09-19, 19:48 »
TiGGy, mam nadzieję, że to jest dobra karma...

błagam, nawet ci którzy nie wiedzą nic o tej karmie niech napiszą, czy produkty pochodzenia zwierzęcego muszą być jakimiś świństwami? Przecież Mera Dog, jak usłyszałam, jest lepsza od Boscha... czyli musi być dobra, nawet jeżeli są w niej produkty pochodzenia zwierzęcego... prawda? Proszę, napiszcie co o tym sądzicie. Nawet bez rozpisywania się...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mera Dog
« Odpowiedz #2 : 2003-09-19, 19:48 »

Asia Evenstar

  • Gość
Mera Dog
« Odpowiedź #3 : 2003-09-19, 20:24 »
nie wiem, nie znam się na tym, ale myśle, że takie "produkty pochodzenia zwierzęcego" to nic nienormalnego, w końcu mięso w karmach też jest od zwierząt, no nie?
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Mera Dog
« Odpowiedź #4 : 2003-09-19, 20:50 »
Asiu, chyba masz racje :wink:.

Coraz bardziej przekonuję się do tej karmy, w końcu produkty pochodzenia zwierzęcego nawet jeśli nie brzmią apetycznie nie są trutką, a całym problemem 'spożywczaków' jest chemia, chemia i tylko chemia. Tzn. tak mi się wydaje... poza tym myślę że to mięso 'spożywczaków' ma niewiele wspólnego z mięsem, tak samo produkty pochodzenia zwierzęcego niekoniecznie nimi są...
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Mera Dog
« Odpowiedź #5 : 2003-09-19, 21:10 »
Produkty pochodzenia zwierzęcego, to ściegna, skóra, futro, kopyta, racice, kości, pióra, jelita wraz z zawartością itp. Czyli niewiele wartościowego.
Przyjżyj się karmom z wyższej półki - mają w składzie "mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego". Porównaj jaka chemia została dodana. Lepsze karmy bazują głównie na wit. E jako konserwancie.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Mera Dog
« Odpowiedź #6 : 2003-09-19, 21:31 »
Eee, nie bardzo rozumiem, w składzie karmy Mera Dog pisze właśnie "mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego", no i pisząc "lepsze karmy" miałaś na myśli te "z wyższej półki" które mają składzie "mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego" ;)? Czyli Mera Dog to dobra karma? Yyyy dobrze zrozumiałam?

aha, w Mera Dog jest witamina E, więc służy jako konserwant?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Mera Dog
« Odpowiedź #7 : 2003-09-19, 22:25 »
Oczywiście. Nie znam tej karmy, więc nie wiem, co na opakowaniu pisze. Jest lepiej niż myślałam. Najlepiej porównaj z innym - np. RC, Purina, Eukanuba itd.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Mera Dog
« Odpowiedź #8 : 2003-09-20, 18:50 »
Skład Eukanuby jest bardziej skomplikowany, napisali chyba wszystkie składniki, a w składzie Mera Dog napisali tylko ogólnie (przynajmniej na stronie którą podałam na początku tematu, na opakowaniu nie czytałam - może tam jest więcej szczegółów?) (np. w Eukanubie są wymienione różne roślinki ;) a w MD "zboża, (...) produkty pochodzenia roślinnego"). Oprócz tego w Eukanubie dla psów dorosłych ras średnich o normalnej aktywności jest aż o 6% więcej tłuszczu, dla mnie to koszmar bo moja sunia strasznie szybko tyje :(, więc tutaj karmie Mera Dog daję ogromny plus. Co prawda witaminy E w Eukanubie jest dwa razy więcej, ale... Aha, i w Eukanubie, i w MD są drożdże - to dobrze? Jaką spełniają rolę?

w Purinie (Dog Chow) jest o 3% więcej tłuszczu niż w MD. Dokładniejszego składu Puriny niestety nie znalazłam :(.

składu RC nie znalazłam :(, nawet na oficjalnej stronie nie ma, przecież powinien być :|.

sprawdziłam też skład Nutry Nuggets - tłuszczu 6% więcej, i WCALE nie ma wit. E!! Popatrz: http://c-z.pl/mid_oferta_psy_nutra.html karma Maintenance, nie ma wit. E, a w tych pod Maintenance wszystkie ją mają (te wyżej nie).

w Bento Kronen na stronie na której sprawdzałam nie ma w ogóle nic o jakichkolwiek witaminach ;) i karma dla psów dorosłych ma 7% więcej tłuszczu niż MD :roll:, nie wiem czy to dobrze czy źle że MD ma "tak mało" tłuszczu, ale ja sie z tego powodu bardzo cieszę.

Myszko, dalej uważasz że z MD jest lepiej niż myślałaś ;)? Mam nadzieję że tak :).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mera Dog
« Odpowiedz #8 : 2003-09-20, 18:50 »

Mlody

  • Gość
Mera Dog
« Odpowiedź #9 : 2003-09-20, 19:14 »
A wie ktoś coś o karmie Bewi Dog ? (mozna ja kupic tylko u dystrybutora)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Mera Dog
« Odpowiedź #10 : 2003-09-20, 19:18 »
Mlody - a jest dystrybutor w rzeszowie? wejdź na www.google.pl , wpisz do wyszukiwarki "bewi dog", zaznacz szukanie tylko w polskich stronach, i wyszuka kilkadziesiąt stron - napewno na którejś znajdziesz jakieś pożyteczne informacje ;).
Zapisane

Mlody

  • Gość
Mera Dog
« Odpowiedź #11 : 2003-09-20, 20:41 »
Mam info o tej karmie i mam numer do dystrybutora ale chce wiedziec czy ktos z tad ja uzywa :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Mera Dog
« Odpowiedź #12 : 2003-09-21, 04:01 »
Tłuszcz akurat nie ma większego wpływu na tycie psa. Prędzej białko. Tłuszcz natomiast rozpuszcza i pomaga trawić większość witamin - w tym witaminę D i A. Jeśli przyjrzysz się mkarmom Light - (np. Eukanuba ma to ładnie opisane) mają one mniejszą zawartość samego białka zwierzęcego. Natomiast zboża same w sobie są słabym wypełniaczem, a produkty pochodzenia roślinnego to niestety czasem i pulpa buraczana albo nawet i melasa (z buraków pastewnych i cukrowych) czyli to, co nie za bardzo nadaje się dla piesków, ale jest tanim "uzupełnieniem" wagowym paszy. Skarmia się tym świnie. Z tym, że świnie, podobnie jak ludzie są wszystkożerne, a tym samym mają inny układ trawienny niż psy i lepiej takie cuda trawią. Przez psa to przelatuje jak przez kaczkę. Nie zawierają również za wiele błonnika, czyli nie wpływają pozytywnie na pracę jelit. Inaczej mówiąc, nic dobrego z tego nie wynika dla pieska. Jedynie dla producenta - czyt. oszczędność.

Jeśli chodzi o Nutra Nuggets... już lepiej podawać Nutram - jest bardziej profesjonalna i znacznie lepsza od tej pierwszej - http://www.cane.pl/modules.php?name=Nutram
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

AgaŚ

  • Gość
Mera Dog
« Odpowiedź #13 : 2003-09-21, 10:00 »
Nie wiem, ale to chyba w kazdej karmie jest jakies przetworzone mieso itp.... Moje psiaki dostaja Gilpe, ale nawet nie przygladalam sie tej karmie :D
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Mera Dog
« Odpowiedź #14 : 2003-09-21, 10:07 »
Gilpa była omawiana na wielu forach. Ma całkiem niezły skład.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Mera Dog
« Odpowiedz #14 : 2003-09-21, 10:07 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Mera Dog
« Odpowiedź #15 : 2003-09-21, 13:06 »
głupia jestem :(. Ohh, jaka jestem wściekła na siebie :(. Muszę jeszcze raz lecieć do tego sklepu (szczegół, że jest na drugim końcu miasta)!! Nie sprawdziłam dokładnie. Spytałam się tylko o karmę dla psów dorosłych - jest. Ale jaka?! Mera Dog, jak kilka innych karm, ma karmy lepsze i gorsze. Nie podoba mi się skład gorszej, to jest właśnie ta Mera Dog Brocken http://www.pabemia.com.pl/mera_dog/brocken.html , ale ta lepsza dla psów dorosłych ma o niebo lepszy skład, popatrzcie: http://www.pabemia.com.pl/mera_dog/reference.html . Za nic nie mogę wywnioskować o ktorej karmie ona mi mówiła, może mają obie? Cena bardziej pasuje mi do tej lepszej, ale ta lepsza jest też w opakowaniu 1 kg, a ona powiedziała że ma tylko 3, nie wiem czy ma 3 bo tylko takie robią (oprócz 15) (czyli tak jak w Brocken - tam jest tylko 3 i 15 kg) czy tylko takie sprowadza... głupia jestem że nie poprosiłam jej o pokazanie mi opakowania, od razu bym sobie skład przeczytała i wiedziałabym jak wygląda (czy to Brocken czy Reference)... no i muszę lecieć tam jeszcze raz... mam nadzieję że mnie nie pamięta ;). Jeśli by chodziło tylko o cenę, to jestem prawie pewna że to ta lepsza. Jakby mieli lepszą to już by nie było dyskusji na temat składu... ehh głupia jestem :(...

cena tej samej karmy jest zazwyczaj wyższa w sklepie internetowym czy zwykłym?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 27 zapytaniami.