Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu

Autor Wątek: sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze  (Przeczytany 12833 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agaria

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #30 : 2003-09-29, 19:15 »
To sie cieczę Norris :)
Ważne jest zeby na karmie było konkretnie i jasno napisane, że zawiera w sobie mięso (najlepiej z kurcząt, w lekkostrawnych karmach z jagnięciny)!
Pozdrawiam
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #31 : 2003-09-29, 19:18 »
Tiaaaa, a Mera dog ma w opisie - produkty pochodzenia zwierzęcego, o mięsie ni mru mru :P
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #32 : 2003-09-29, 19:20 »
ja też się ogrooooomnie cieszę :) :). Jeśli chcesz, sama 'obadaj' skład "mojej" karmy ;) - http://www.pabemia.com.pl/mera_dog/light.html (tak, tak, light, Ara tyje jak... jak... strasznie szybko tyje :P...). Dobry :D?
Zapisane

Forum Zwierzaki

sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedz #32 : 2003-09-29, 19:20 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #33 : 2003-09-29, 19:22 »
sorry że drugi post.

Myszka ze jak???? Gdzie, co??? To chyba nie ta karma...
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #34 : 2003-09-29, 19:23 »
Mówisz? Ups :oops:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #35 : 2003-09-29, 19:31 »
:tak: :hehe: :hehe: w takim razie z jaką karmą pomyliłaś ;)?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #36 : 2003-09-29, 19:51 »
Nie powiem :mrgreen:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #37 : 2003-09-29, 21:49 »
Noris ostanio gadałaś ze odwleke wsyztkcih od sóchej karmy a teraz sama mówisz ze jest za nierozumie cie
Zapisane
To piekło nie raj :)

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #38 : 2003-09-30, 13:05 »
Myszko.xww - :hehe:

pat, sorry, ale najpierw poczytaj w ogóle o karmach, a potem dyskutuj na ten temat. Są karmy DOBRE i karmy ZŁE. To jest ich główna różnica. Dobre polecam, a o złych się nawet nie będę wypowiadać :|. Złymi Ty trujesz swojego psa, więc naprawdę, najpierw w ogóle poczytaj o składzie, porównaj składy dobrych karm i złych itp... ja owszem, 'odwlekam' ludzi od suchej karmy, ale tylko typu chappi, pedigree, frolic, friskies tudzież tesco korzystny zakup ;) i podobnymi.
Zapisane

Forum Zwierzaki

sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedz #38 : 2003-09-30, 13:05 »

sylwia751

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #39 : 2003-09-30, 14:47 »
A co powiecie na taki skład:suszone mięso,ryż, mąkakukurydziana,tłuszcze zwierzęce,kukurydza,izolat białka sojowego,suszone wątrubki drobiowe,celuloza oczyszczona,gluten kukurydziany,pulpa buraczna,sole mineralne,oleje roślinne(ogórecznik lekarski),drożdze,tran,wyciąg z zielonej herbaty i z winogron,proszek jajeczny,DL-metonina,siarczan chondroityny,chlorek glukozaminy,witaminy(a,d3,e,c,b1) :idea:
Zapisane

Tonks

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #40 : 2003-09-30, 15:01 »
Ja mojemu labkowi daje tylko Eukanube nie ma biegunki po tej karmie a  ni niczego i nie jest głodny
Zapisane

Agaria

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #41 : 2003-09-30, 18:44 »
Norris, przeczytałam skład - SUPER :wink: Od razu widać, że bardzo dobra karma, wszystko jak należy :)
Sylwia751, czy to czasem nie jest karma dla duzych ras z nadwrażliwym układem pokarmowym?
Sład jest raczej ok, nie wiadomo tylko jakie to mięso...jak na zwykła karmę dla zwykłego psa to troszkę udziwniona...mam nawet pewne domysly ;) Jaka to karma??
Zapisane

awia

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #42 : 2003-09-30, 20:39 »
wiecie co?
zaraz naskoczycie na mnie ze jestem jakas nienormalna,zacofana itd,
ale dla mnie to raczej wy jestescie z lekka nawiedzeni.
jak czytam-marcheweczka prosto do miseczkim,kefirki itp.
porzeciez z psow robia sie normalnie nadwrazliwce.nic zjesc nie moze bo od razu ciezko chory...
jak z dziecmi.a potem zdziwko ze od czegos sie rozchorowal.
teraz psy i tak juz sa w domu,kiedys zyly przy budzie i jadaly okrawki i jakos zyly.
bardzo kocham swojego psa,ktory zreszta jest bardzo szczesliwy,i dostaje do jedzenia sucha karme,warzywa,suchy chlebek,owocki i pija olej i roztrzepane jajko.
wet uwaza ze jest super zdrowa,swietnie utrzymana,ale niektorzy nie moga patrzec jak ja sie z moim psem cackam.
takze po prostu chcialam zwrocic wasza uwage ze moze jednak troche przesadzacie...
ps.czytalam duzo o tym jak powinno sie o psa dbac,co jesc,wiem co jest dobre.
wiem ze co za duzo to tez niezdrowo,i ze wy przesadzacie.
a teraz mozecie mnie zjesc.smacznego :)
Zapisane

Tonks

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #43 : 2003-09-30, 20:45 »
masz psa jak nie to się nie wtrącaj
Zapisane

Agaria

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #44 : 2003-09-30, 20:47 »
Hehe...ale czemu przesadzamy Awia, po prostu nie kazdy wie, ktora karma i dlaczego jest dobra. Agnes poprosila o rade...to tyle ;)
Mi sie wydaje, że nie ma w tym nic złego, że ktoś chce dobrać swojemu psu jak najlepszą karmę...przeciez nikt nie karmi swojego psa kawiorem (no...moze się pomyliłam ;) ). Poza tym wydanie na psa 300zl miesięcznie nie jest dla mnie żadną przesadą :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedz #44 : 2003-09-30, 20:47 »

myszka

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #45 : 2003-09-30, 21:29 »
Wiesz... ludzie też kiedyś jedli różne świństwa i żyli :roll: Moim zdaniem, to dobrze, że jest świadomość, że psa, kota, też można karmić zdrowo, pomimo, że to "tylko zwierzę". Że można się postarać. I chyba nie jest to dziwne, że ludzie chcą o swojego pupila dbać najlepiej jak mogą, dostarczać mu jak najodpowiedniejsze jedzenie, itp.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #46 : 2003-09-30, 21:30 »
Awia, przy budzie jadły okrawki,ale średnia wieku takiego "resztkowca'' wynosiła niewiele. Rekordem był wiek powyżej 10 lat. Z reguły kończyło się na 6 latach.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Agaria

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #47 : 2003-10-01, 18:33 »
Sylwia751 powiedz jaka to karma bo jestem strasznie ciekawa??:)
Zapisane

sylwia751

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #48 : 2003-10-01, 19:25 »
Agaria: to royal canin dla yorków :) ale żeby Igor za nią szalał to niepowiem...
za każdy razem gdy bieże chrupka jakoś tak dziwnie na mnie patrzy ;)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #49 : 2003-10-01, 21:08 »
Cytat: Agaria
Norris, przeczytałam skład - SUPER :wink: Od razu widać, że bardzo dobra karma, wszystko jak należy :)


jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :jupi: :mrgreen:


...nawiedzeni jesteśmy :diabelek:... dobre :hehe:
Zapisane

Agnes

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #50 : 2003-10-01, 21:38 »
norris mozesz mi napisac jak twoj pies sie zachowywal po purinie dog chow? ogolnie i jak z zalatwianiem sie?
Zapisane

Forum Zwierzaki

sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedz #50 : 2003-10-01, 21:38 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #51 : 2003-10-01, 22:01 »
moj pies teraz dalej dostaje tę Purinę, z tym ze wiesz już że to nie jest ta nestle i musisz patrzeć co kupujesz... trochę jej już zbrzydło :P ale dalej je (jak jest głodna to nawet ze smakiem), załatwia się znakomicie jeśli tak to można nazwać ;), żadnych problemów od początku, nic, pierwszy raz dostała dosyć dużo tego bo jej posmakowało, bałam się że będą potem jakieś problemy ale w ogóle nic nie było. No i zrobiła się żywsza, weselsza... właściwie to nie mam zatrzeżeń. Apropo polskiej Puriny: w składzie pisze mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego czy co? Bo w tej mojej pisze "mieso i podroby"... i miałam kiedyś napisać rodzaj tej mojej, więc jest to karma Complet, Pollo&Riso (kurczak i ryż).
Zapisane

Agnes

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #52 : 2003-10-01, 22:40 »
zapomniałam,że to inna:) moja jest nestle, niestety, bo tej o ktorej piszesz nie widziałam, ale pojade jeszcze do Anna Zoo, bo tam podbno jest wiekszy wybór karm...narazie kupiłam te, dla psów alergików. W składzie jest napisane mięso i produkty pochodzenia zwierzecego. To jest chyba lepsze od tych mączek (jak było w Charli):) mam nadzieje, że sunia będzie dobrze trawić te karme, bo wcześniej dostawała Nutrene i już zaczeła miec rozwolnienie - mysle ze to przez nutrene...
Zapisane

Agaria

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #53 : 2003-10-01, 23:49 »
Agnes mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego to jest bardzo ogólnikowy napis i często kiepska karma ma własnie taki wpis w składnikach. Nie wiadomo konkretnie ile jest tam mięsa, jakie to mięso (na dobrej karmie jest napisane np. mieso drobiowe-min 14%) a ile z tego to produkty pochodzenia zwięrzęcego(czyli między innymi maczki i inne paskudztwa)!! Taki napis do niczego nie zobowiązuje, w karmie moze byc 1 gram miesa i to tez bedzie zgodne...wiec producent nie ma sobie nic do zarzucenia. Takie ogolniki nie wroza nic dobrego. Moim zdaniem powinnaś się dobrze zastanowić nad purina dog chow.
To nie chodzi o to, że każdy pies natychmiast reaguje na kiepską jakościowo karmę (ladna kupka totylko polowa sukcesu)...to jest zupelnie jak u ludzi, wszystko wyjdzie po paru latach...naprawde warto zainwestować po to żeby mieć pewność, że zadbaliśmy o psa jak najlepiej mogliśmy!
Pozdrawiam
Zapisane

Agnes

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #54 : 2003-10-02, 16:15 »
po pierwsze już kupiłam te karme, więc nie moge jej teraz wyrzucić...zobacze jak pies będzie po niej sie zachowywał. Oczywiście, że po jej zachwoaniu, wyglądzie zew. czy załatwianiu się za dużo nie stwierdze, ale to już coś. Jeżeli sunia teraz brzydko się załatwia, a po Purinie będzie lepiej to już jest dla mnie jakiś sygnał. Po drugie, ja nie karmie suni tylko i wyłącznie suchą karmą. Gotuje jej mięso z ryżem, które dostaje popłudniu jako głowny posiłek. Suchego dostaje tylko rano i to naprawde malutko. Nie wiem więc czy taką ilościa moge jej jakoś zaszkodzić. Staram się uciekac od tych karm typu chappi czy pedigree, ale u mnie nie ma za wiele karm. Jak pisałam większość są na wage. Jak znajde chicopee w paczkach 3 kg to postaram się przenieść na te karme (ona jest w cenie 10 zł/kg i taką cene moge max płacić). Myslisz, że mimo wszystko dając suni malutko tej karmy (dosłownie kilka małych garstek) moge jej zaszkodzić?? Wiem, że Purina to nie rewelacja, ale chyba lepsze od tych tanszych:)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #55 : 2003-10-02, 20:52 »
ja teraz po karmę będę musiała jeździć dosyć daleko, bo na osiedlu ani w ogóle w pobliżu nie ma nic :|. Tylko Eukanuba w jednym sklepie :roll:... więc chyba warto raz obejść kilkanaście sklepów gdzieś w centrum, albo poszukać adresów w internecie (ja właśnie tak znalazłam) i kupować coś dobrego i taniego. Inne niedrogie karmy które znam (oprócz Puriny Dog Chow):

- Mera Dog, 'wersja' troszkę gorsza niż ich 'reprezentacyjna' wersja Top Nutrition (która jest bardzo dobra), co prawda również pisze mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego ( http://www.pabemia.com.pl/mera_dog/mera_inne.html ), ale mozna by spróbować. 1 kg kosztuje ok. 9/10 zł (u mnie 3 kg kosztuje 29 zł)

- Mera Dog Top Nutrition http://www.pabemia.com.pl/mera_dog/mera_index.html - 1 kg kosztuje 12/13 zł - 3 kg u mnie 38 zł (i ja to teraz będę kupować)

- Bento Kronen - podobno również bardzo dobra karma, ale u mnie 3 kg kosztuje ponad 40 zł, chyba 41 ;). To też nie tak dużo, można by te kilka złotych dopłacić...

- Bosch - u mnie w jednym sklepie jest Bosch na wagę i 1 kg kosztuje... 8 zł. A karma ponoć jest dobra, i składniki ma ciekawe

- Pet Time - u mnie tego nie ma, ale cena ok. 14 zł za 1 kg i wiem że w Warszawie jest dystrybutor. Musisz po prostu poszukać adresów. Również b.dobra karma, choć mało znana.
Zapisane

Agnes

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #56 : 2003-10-02, 23:15 »
hm...co do Mery Dog (tej stronki ktora podalas) to sklad jest bardzo bardzo podobny do puriny to po co przeplacac?:) troszke nie zdziwilas cena Boscha, bo myslalam ze jest drozsza. Ja co prawda mieszkam w wawie, wiec pewnie bedzie drozej, ale moze nie tak bardzo:) A co do biegania po sklepach, to w wawie tego jest za duzo, zeby latac sobie i sprawdzac:) Sporo jest takich malych sklepikow, gdzie maja tylko karme na wage. Chce sie wybrac do Galerii Mokotow, bo tam podobno jest wybor, ale ciagle nie mam kiedy:)
Zapisane

Agaria

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #57 : 2003-10-02, 23:45 »
Wiesz co Agnes...jezeli głownym posiłkiem suni jest mieso z ryzem (moim zdaniem milion razy lepsze niz kiepska sucha) to dobrze...dajac jej malutko takiej karmy zmniejszasz na pewno ryzyko. W sumie jezeli juz jestes na nia na sto procent zdecydowana to nie ma co dyskutowac. Purina mam nadzieje nie jest szkodliwa( jak pedigree czy chapi), wydaje mi sie raczej, ze malo wartosciowa. Jezeli pies jest karmiony taka karma przez lata to to odbija sie na zdrowiu, jezeli natomiast jego glownym posilkiem jest gotowane jedznie to mysle, ze ryzyko tak naprawde jest niewielkie. Troche paskudztwa to zawsze lepiej niz samo paskudztwo;)
Pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedz #57 : 2003-10-02, 23:45 »

Agnes

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #58 : 2003-10-03, 12:01 »
dzieki:) czuje sie troche lepiej...tak naprawde pytałam już w wielu źródłach co myśla o tej Purinie...oczywiscie zdania sa mocno podzielone, ale:) bede sie jednak starała szukac czegoś lepzego, ale nie bardzo drogiego...jesli chodzi o karmienie sucha, to moja beta by chyba bardzo schudła gdyby miała jeść tylko suchą:) taka ilość jak jej podaje rano to zjada, ale jak by dostawała tlko suche, to by jeść nie chciała. A gotowane po prostu uwielbia:) gdyby jeszcze warzywa chciala jesc, moze znasz jakiś sposób na to, zeby jadła starte warzywka?:)
Zapisane

Agaria

  • Gość
sucha karma - bardzo prosze o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #59 : 2003-10-03, 20:45 »
Zmiel je z ryzem i miesiem i nie bedzie miala wyjscia;)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.105 sekund z 32 zapytaniami.