Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: pies alergik  (Przeczytany 2496 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hexe

  • Gość
pies alergik
« : 2004-01-04, 00:41 »
czy ktos z was ma psa alergika?

moja sunia jest uczulona prawie na kazdy rodzaj karmy i czasem  juz wymiekam bo nie wiem czym mam ja karmic.moze znacie jakies dobre jedzonko ktore mialoby malo chemi w sobie lub jakies sposoby przyrzadzania karmy dla takiego psiaka.
Zapisane

Lalaith

  • Gość
pies alergik
« Odpowiedź #1 : 2004-01-04, 10:36 »
Hymm..Jeśli masz czas, możesz zrobić mu niezłe jedzonko :)

Kawałki wołowiny, lekko podgotowujesz.Gotujesz ryż. Potem mieszasz to, i kroisz małe kawałki marchewki[na tarce, albo przeez maszynkę, albo poprostu pokroić] . Takie jedzonko może mieć pare dni. Tzn, gotuj więcej ryżu i wołowinki, i potemm wstawiaj to do lodówki.. :)
Zapisane

siba

  • Gość
pies alergik
« Odpowiedź #2 : 2004-01-04, 11:17 »
Przy alergiach to lepiej wogole zrezygnowac z sztucznego jedzonka , a gotowane w domciu nie powinno az tak uczulac. Dobrze jest zmniejszyc ilosc bialka na rzecz weglowodanow , a wartosc energetyczna podniesc przez dodanie oliwy albo smalcu.Podobno mieso kurze jest najbardzoej alergizujace a wolowina najmniej , ale to chyba indywidualna sprawa. Mozesz zrobic psu testy na jaki rodzaj bialka jest uczulony.
Alergie u mojego psa przerabiam od kilku lat , w koncu w zeszlym roku okazalo sie , ze jest uczulony na zupelnie cos innego niz jedzenie ale przez te kilka lat przecwiczylam kilkanascie diet .
Zapisane

Forum Zwierzaki

pies alergik
« Odpowiedz #2 : 2004-01-04, 11:17 »

hexe

  • Gość
pies alergik
« Odpowiedź #3 : 2004-01-04, 12:28 »
czy takie testy sa drogie?
Zapisane

siba

  • Gość
pies alergik
« Odpowiedź #4 : 2004-01-04, 16:39 »
Wiedzialam ale zapomnialam  :oops:  Ale jutro jade z psem do weta to go zapytam i po poludniu napisze. Przez tyle lat moj pies meczyl sie wieksza czesc roku i zaden wet nam tego nie zaprponowal a jak ja sie niesmialo zapytalam to parsknal mi smiechem w nos. Dopiero w zeszlym roku przypadkiem trafilam na weta , ktory spytal mnie po prostu- a nie chce pani zrobic testow ? Az mi szczeka opadla . Dlatego nie zdziw sie jak twoj wet moze tez cie wysmiac , warto jednak poszukac .
Zapisane

siba

  • Gość
pies alergik
« Odpowiedź #5 : 2004-01-05, 19:31 »
Moj wet nie wie dokladnie ale okolo 70 zl za jeden alergen.
Zapisane

hexe

  • Gość
pies alergik
« Odpowiedź #6 : 2004-01-06, 10:34 »
wielkie dzieki za pomoc a wiec przyjdzie mi sie wybrac z moja sunia do weta!
Zapisane

kazuja

  • Gość
pies alergik
« Odpowiedź #7 : 2004-01-07, 11:03 »
hej ja mam psa alergika. jest uczulony na kazdy rodzaj suchej karmy, wystarczyloby podac mu kilka kawaleczkow takiego zarelka i za pol godzinki bedzie sie drapal do krwi :( naszczescie razem z wetem szybko doszlismy co jest przyczyna takiego wscieklego drapania i od 4miesiaca zycia moj piecho jest karmiony domowym jedzeniem, a raczej surowym. dostaje codziennie mieso i kosci tylko i wylacznie surowe, do tego papka z surowych warzyw i owocow, od czasu do czasu gotowany ryz albo kasza i bialy ser w malych ilosciach.
dopasowujac mu taki rodzaj karmienia skorzystalam czesciowo z diety BARF (gl skladnik pozywienia to surowe kosci z miesem) i musze przyznac ze drapanie minelo po kilku dniach. wczesniej mielismy problem z matowa siercia, zaropialymi oczami, biegunkami, albo zaparciami na zmiane, wymiotami itp. teraz psica ma 14miesiecy i nie mamy zadnego z wyzej wymienionych problemow, nie mowiac juz o drapaniu :)
Zapisane

hexe

  • Gość
pies alergik
« Odpowiedź #8 : 2004-01-07, 11:16 »
problem w tym ze moja sunia jak zje za duzo kosci i miesa rowniez sie drapie to samo jest po makaroni jedynie jeszcze na ryz dobrze reaguje.suche karmy i puszki odpadaja bo zaraz puchnie,dostaje krostek i drapie sie.dlatego nie mam wyjscia i bede zmuszona wyslac ja na tekie testy:(
Zapisane

Forum Zwierzaki

pies alergik
« Odpowiedz #8 : 2004-01-07, 11:16 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 27 zapytaniami.