Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kiedy zaczac karmic psa karma dla psow doroslych?  (Przeczytany 11277 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jennifer

  • Gość
Moja sznaucia to jeszcze szczenie, ma ledwo 2 miesiace. Karmie ją od czasu do czasu sucha karma "Nutrena Junior" i takimi innymi rzeczami ktorych pies potrzebuje. Sucha karma... No wlasnie! "Junior"! Kiedy zamienić ją na "dorosłą"???
Zapisane

KAPSEL

  • Gość
Kiedy zaczac karmic psa karma dla psow doroslych?
« Odpowiedź #1 : 2002-10-02, 23:30 »
Na karmie powinno pisać , kiedy przejść na karmę dla dorosłych lub w ulotce informacyjnej .
W przypadku sznaucera miniaturowego jest to zazwyczaj po skończeniu 9 miesięcy .
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kiedy zaczac karmic psa karma dla psow doroslych?
« Odpowiedź #2 : 2002-10-03, 08:35 »
A jeżeli gotujesz, to do ok. 12 mies. gotowana karma powinna zawierać nieco zwiększoną dawkę białka  8)

A tak przy okazji witam nową forumkę  8)  8)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Kiedy zaczac karmic psa karma dla psow doroslych?
« Odpowiedz #2 : 2002-10-03, 08:35 »

Rita

  • Gość
Kiedy zaczac karmic psa karma dla psow doroslych?
« Odpowiedź #3 : 2002-10-03, 11:52 »
Kapsel ma rację ,  na karmie którą podajesz powinno pisać kiedy przejść na karmę dla dorosłych psiaków , bo można się spotkać z tym , że jedni producenci zalecają wiek 9 miesięcy , a jeszcze inni 12 .

A jakie to są te inne rzeczy , które podajesz ?
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Kiedy zaczac karmic psa karma dla psow doroslych?
« Odpowiedź #4 : 2002-10-03, 12:04 »
Czytalam i jakos nic nie pisalo, ale poradze sobie :)
Inne rzeczy to np: dwa razy w tygodniu serek bialy (z regooly na sniadanko), czasem (ale rzadko) dostaje troszke gotowej karmy Pedigree Junior z puchy, na obiadek robie jej domowa mieszanke.... gotowane mieso z marchewką i makaronem/ryzem. No i od czasu do czasu "kamyczki" Nutreny (uwielbia je  :mrgreen: )
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Kiedy zaczac karmic psa karma dla psow doroslych?
« Odpowiedź #5 : 2002-10-03, 13:52 »
lara od kad ją mamy je karmę dla dorosłych psów (4-5 miesięcy) i jej nic nie jest
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Kiedy zaczac karmic psa karma dla psow doroslych?
« Odpowiedź #6 : 2002-10-03, 13:59 »
Slyszałam ze tak sie nie powinno robic gdyz karmy dla psow doroslych nie zawieraja skladkow i witamin potrzebnych szczeniakom.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kiedy zaczac karmic psa karma dla psow doroslych?
« Odpowiedź #7 : 2002-10-03, 15:06 »
Jennifer ma rację Elficzku. Może jednak przerzuć Larę na jakiegoś juniorka  :?

No i serek biały czasem, dla kostuchów  ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Karma
« Odpowiedź #8 : 2002-10-04, 19:08 »
Juniorkę chyba trzeba skończyć gdzieś w wieku 4-6m-cy, do karmy dla tzw. "średniaków", a karmę dla dorosłych...hmm..coż nie wiem, ale wiem, że psy stają się dorosłe gdzieś w okolicach 2,5roku...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Karma
« Odpowiedz #8 : 2002-10-04, 19:08 »

Mini

  • Gość
Kiedy zaczac karmic psa karma dla psow doroslych?
« Odpowiedź #9 : 2002-10-06, 12:52 »
Psy moga jeść karmę dla szczeniąt przez całe życie, wiec nie musisz się martwić, że "przedawkujesz", a ważne jest to, żeby piesek miał wszystkie witaminy mu potrzebne. Dlatego na karmę dla dorosłych możesz sie przerzucić nawet w 2 roku życia pieska.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kiedy zaczac karmic psa karma dla psow doroslych?
« Odpowiedź #10 : 2002-10-06, 13:03 »
Niestety, Mini, nie przez całe życie. Karma typu Junior zawiera dość sporo białka, które starszym psom nie jest potrzebne i może u nich spowodować przebiałczenie. Do drugiego roku życia psa nic się nie stanie, ale później radziłabym przestawić na karmę o mniejszej zawartości białka.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Mini

  • Gość
Kiedy zaczac karmic psa karma dla psow doroslych?
« Odpowiedź #11 : 2002-10-06, 13:08 »
Ciągle coś źle odpowiadam :roll:. A ja to wszystko mówię z własnych doświadczeń i doświadczeń moich znajomych. Suka mojej cioci jest już bardzo stara, ma ok. 14 albo więcej lat i je tylko karmę dla szczeniąt. Moja koleżanka też karmiła swojego psa tylko karmą dla szczeniąt, bo innej nawet nie chciał jeść. Niestety wpadł pod samochód :( ale to chyba nie wina karmy? Oba psy miały (jeden dalej ma) się bardzo dobrze.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Kiedy zaczac karmic psa karma dla psow doroslych?
« Odpowiedź #12 : 2002-10-06, 13:18 »
Cytat: Mini
Ciągle coś źle odpowiadam :roll:

Ależ nie ciągle.  ;)  Z tym, że w wieku 2 lat też można karmić juniorkiem masz rację, to jeszcze młody i najczęściej energiczny pies :)

Cytuj
A ja to wszystko mówię z własnych doświadczeń i doświadczeń moich znajomych. Suka mojej cioci jest już bardzo stara, ma ok. 14 albo więcej lat i je tylko karmę dla szczeniąt. Moja koleżanka też karmiła swojego psa tylko karmą dla szczeniąt, bo innej nawet nie chciał jeść. Niestety wpadł pod samochód :( ale to chyba nie wina karmy? Oba psy miały (jeden dalej ma) się bardzo dobrze.


Dlatego piszę, że może spowodować przebiałczenie, ale nie musi. Też z własnego doświadczenia - Hanka mi się przebiałczyła, też jadła juniorka. Doszło do zaburzeń trawienia i przyjmowania składników pokarmowych na poziomie komórkowym. Wyprowadzenie jej z tego trwało ok pół roku. To samo miała sunia znajomych i pies sąsiadów  ;)  Teraz jadają seniorka i light.  :idea:
A jeżeli suni Twojej Cioci służy, to ma wspaniałą formę i jest zdrowa  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Karma
« Odpowiedź #13 : 2002-10-06, 19:36 »
Widać, że każdy peisek jest inny nawet w związku z jedzeniem karmy:)
Zapisane

onka

  • Gość
Kiedy zaczac karmic psa karma dla psow doroslych?
« Odpowiedź #14 : 2002-10-07, 11:34 »
Ja swojego goldena, który ma 7m-cy od zakupu czyli od czasu od kiedy miał 8 tygodni karmię eukanubą dla dużych ras i mam zamiar robić to do skończenia przez niego roku
oprócz suchej karmy nie dostaje prawie nic innego (od czasu do czasu troche białego sera czy jogurtu)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kiedy zaczac karmic psa karma dla psow doroslych?
« Odpowiedz #14 : 2002-10-07, 11:34 »

onka

  • Gość
Kiedy zaczac karmic psa karma dla psow doroslych?
« Odpowiedź #15 : 2002-10-07, 11:42 »
Dlatego piszę, że może spowodować przebiałczenie, ale nie musi. Też z własnego doświadczenia - Hanka mi się przebiałczyła, też jadła juniorka. Doszło do zaburzeń trawienia i przyjmowania składników pokarmowych na poziomie komórkowym. Wyprowadzenie jej z tego trwało ok pół roku. To samo miała sunia znajomych i pies sąsiadów  ;)  Teraz jadają seniorka i light.  :idea:
A jeżeli suni Twojej Cioci służy, to ma wspaniałą formę i jest zdrowa  :wink:[/quote]

no to jeżeli chodzi o suche karmy dla psów które mozna kupić w markecie to szczerze nie polecam :(
nie maja one za dużo wartościowych składników tylko niesamowite ilości białka co własnie może doprowadzic do tego,że pies bedzie miał go za dużo i zaczynaja sie wtedy problemy z łupieżem czy jakaś skaza białkową
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Kiedy zaczac karmic psa karma dla psow doroslych?
« Odpowiedź #16 : 2002-10-10, 21:29 »
Nie polecam kupowania zadnych karm dla psow w marketach. Moim znajomym (i kilka dni temu mnie) zdarzylo sie cos feee.... kupilam Gali kolejna porcje "Nutreny" i byla jakas oferta... jakies psie smaczki gratis... Otwieram... patrze.... ROBALE! Fuu.... a ciotce sie pies potrul bo karma byla jakas zepsuta pomino terminu waznosci :( Nie radze!!! Jesli juz to w sklepie zoologicznym. Drozej ale PEWNIEJ. A zdrowie jest warte kazdej ceny!!!!
Zapisane

myszka

  • Gość
Kiedy zaczac karmic psa karma dla psow doroslych?
« Odpowiedź #17 : 2002-10-10, 23:10 »
A najlepiej jak najrzadziej dawać gotowe świństwa...
Zapisane

CHI

  • Gość
Kiedy zaczac karmic psa karma dla psow doroslych?
« Odpowiedź #18 : 2002-10-11, 09:20 »
Jennifer na każdej przyzwoitej karmie powinno pisać od i do kiedy ją się podaje.

Jak mnie było stać, to karmiłam psy tylko i wyłącznie suchą karmą. Do tej pory suki szczenne, karmiące, szczeniaki i psy wystawiane karmię gotowymi karmami. Pozostałym gotuję. Generalnie wychodzi dużo taniej, ale różnice widać po psach.
Tylko, że sucha karma to jet Eukanuba, Royal Canin, Nutra Nuggat - nie są to karmy z supermarketów. Uwaga do Eukanuby - doskonała karma, ale bardzo "mocna". Trzeba dość ściśle trzymać się określonych dawek ilość g/1 kg masy ciała w danym wieku, bo można doprowadzić do wybujałego wzrostu itp.
Royal ma karmy dostosowane do każdego wieku, jest ich cały cykl dla różnych ras. Nutra jest "o szerszym zakresie działania".
Co do karmienia całe życie karma dla szczeniat. Prawdopodobnie określone rasy ta tolerują, wręcz im służy. Moja przyjaciółka ma hodowle jamników miniaturowych i króliczych (jedną z lepszych w Polsce i chyba nie tylko) i cały czas je karmi Pediegree Juniorem. I są super.
Pozdrawiam
CHI
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Kiedy zaczac karmic psa karma dla psow doroslych?
« Odpowiedź #19 : 2002-10-11, 11:32 »
Tam pisze dokladnie wszystko. Jakie dawkowanie w stosunku do wagi. Ilosc porcji dziennie etc. Wszystko. Z wyjatkiem kiedy skonczyc z Juniorem :|
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 27 zapytaniami.