Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 40   Do dołu

Autor Wątek: Manga i Anime !  (Przeczytany 159364 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

k4la

  • Gość
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #210 : 2005-11-10, 17:12 »
Manga ehh coś wpaniałego :) uwielbiam "Hellsing" i "The vision of escaflowne" Kiedyś więcej stacji puszczało mangi teraz tylko Hyper :(
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #211 : 2005-11-10, 17:27 »
Chyba anime. Manga = komiks... :)
Zapisane

k4la

  • Gość
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #212 : 2005-11-10, 17:39 »
Troche źle to napisałam :) No tak "Hellsing" to w TV puszczali a "the vision of escaflowne" to mam komiksy :) Sorki mój błąd :) z rozpędu napisałam :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedz #212 : 2005-11-10, 17:39 »

Borderka

  • Gość
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #213 : 2005-12-25, 22:18 »
Ja mam zastój w ściąganiu, bo mój brat zarzuca na muła ( :;d: ) jakieś niepotrzebne filmy np. "Batman - początek" i po co to komu? :P Już niedługo znowu zacznę ściągać Chobits!! :jupi: Jak ja się stęskniłam za jego bohaterami, ale ten okres rozstania, później sprawi że będzie się bardzo ekscytująco (inne głupie słowo nie przyszło mi na myśl :P ) oglądało :;d:



Jeśli się ktoś interesuje mangą&anime to niech zajrzy na to forum http://konrad.yum.pl/forum/index.php jak narazie jest mało osób, ale powoli się będzie rozkręcało, tylko potrzebna jest większa ilość osób. Ja jestem zarejestrowana pod nickem "Chii" .

P.S. Ściągnie "Chobits" dobrze idzie! Wrzuciłam na muła odcinki od 18 do 25, bo nie wiem czy dwa ostatnie się zmieszczą na dysku :P Ściągnęły mi się już odcinki : 19, 24, 25 ;) a reszta powoli kończy się ściągać! :jupi:
« Ostatnia zmiana: 2006-01-02, 21:43 autor Borderka »
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #214 : 2006-01-04, 21:34 »
Ja mam Chobits na plytkach, srednio mi sie podoba ;)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #215 : 2006-01-04, 22:57 »
Zgadzam się, ale chyba już to pisałam... :P Osiem tomów jest do przeżycia, ale w serialu zatrzymałam się na czwartym odcinku... Pssst... zakończenie zabiajaące... X_X

Zapisane

Borderka

  • Gość
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #216 : 2006-01-05, 10:35 »
A mi się podobało anime ;) Teraz powoli będę dalej ściągała  " Kareshi Kanojo no Jijou " Czasami też jest tego taki tytuł "Kare Kano" Oglądał to ktoś?
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #217 : 2006-01-05, 12:28 »
He he, generalnie mało które shojo przypada mi do gustu (jest kilka które darzę sntymentem/sympatią... ;) i niestety nie z powodu wątków glównych), ale zainspirowałaś mnie, może będzie ciekawie... ;) 5GB leci do mnie... (jak na razie w marnym tępie)
Zapisane

Borderka

  • Gość
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #218 : 2006-01-05, 15:29 »
Cytuj
ale zainspirowałaś mnie, może będzie ciekawie...
Miło mi ;) Śmieszne jest :;d:
A skąd ściągasz?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedz #218 : 2006-01-05, 15:29 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #219 : 2006-01-05, 15:47 »
Torrentem... :P Oszałamiająca prędkość, na razie 1,6%... :P
Zapisane

Borderka

  • Gość
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #220 : 2006-01-05, 15:55 »
Hehe...ja eMulem po jednym odcinku. Wczoraj załączyłam , żeby się ściągał 7 o godz. 21:36 i teraz jest 60,2 % :P

Ja narazie zakończyłam ściągać Kare Kano :? Ściągnęłam  7 i 8 odcinek i mi nie chcą działać :grr: Wkurzyłam się i będę ściągać "Full Metal Panic! The Second Raid" Pierwszej całej części nie oglądałam, ale brat raz wspominał, że ma to gdzieś na jakimś dysku. "Zmolestuje go" żeby mi ponagrywał na płytki :evil: tylko najpierw muszę płytki skombinić :hmmm:
« Ostatnia zmiana: 2006-01-07, 09:37 autor Borderka »
Zapisane

DnW

  • Gość
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #221 : 2006-01-10, 21:24 »
A zna ktoś może anime o nazwie "Wolf's Rain"? Jak tak, to czy ktoś wie skąd mógłbym sciągnąć poszczególne odcinki tego anime? Chodzi mi jednak o czyste sciąganie z neta, a nie poprzez p2p (Bittorrent, eMule itp.)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #222 : 2006-01-10, 21:52 »
Kurczę, że też wy tak daleko mieszkacie, bo bym Wam porozdawała te anime... :(
Niestety nie wiem, bo przez BT śiągałam... albo jeszcze przez Kazee...

Borderka, ściągnęło mi isę całe jakoś wprzedwczoraj... :)
Zapisane

Orange

  • Gość
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #223 : 2006-01-10, 21:54 »
A ja z chęcia ściągnełambym sobie Chobits :P
Ale nie mam za bardzo jak :( :(
A pozatym ostatnio chciałam sobie kupić 2 i 3 tom Chobits (dopiero zaczynam kupować :P) i nie było :( :( :(
Powiedzieli że trzeba czekac na dodruk. Kupiłam więc 4 i 5 bo potem też już może nie być.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #224 : 2006-01-10, 22:17 »
A skąd jesteś? :)

Co do mangi, to możesz spróbować na allegro. (Może któreś z rodziców ma konto.)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedz #224 : 2006-01-10, 22:17 »

Borderka

  • Gość
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #225 : 2006-01-11, 14:43 »
Ja już dawno ściągnęłam sobie wszystkie odc. "Chobits" tylko muszę je teraz nagrać na płytki.
Charon zaczęłaś już oglądać?
Jak narazie ściągnęłam 5 odcinków "FMP2" i podoba mi się ;) Mam przerwę w ściąganiu...powód: brak miejsca na dysku :P
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #226 : 2006-01-11, 15:34 »
Niestety nie mam za bardz czasu... no i raczej trudno mi isę skupić przez tę naukę... :P kaszanka zamiast mózgu... Ale w luuutym...
Zapisane

Orange

  • Gość
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #227 : 2006-01-12, 11:43 »
Ja z Wawy :P
Czekam cierpliwie bo może uda miu się znaleść :P
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #228 : 2006-01-12, 11:47 »
Jak nie uda Ci się ściągnąć, to zgłoś się do mnie... :) Też jestem z Wawy... Na stronce mam spisik animów... tyle, że nie do końca aktualny (np. brak Łulfsreina)... ;) (tzn. na moshika.prv.pl) Chętnie się dzielę z bliźnimi... :P

Drugie albo trzecie "Chobits" jest a Komkslandii na Centrum... i można jeszcze spróbować w Świecie Komiksu na Polach Mokotowskich... :)

EDIT: Yyy... chyba już nie ma... :P
« Ostatnia zmiana: 2006-01-12, 11:49 autor charon »
Zapisane

Orange

  • Gość
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #229 : 2006-01-12, 13:33 »
Właśnie do wszystkich zadzwoniłam i do Centrum Komiksu i Komikslandi itp. :P
Ale w Centrum Komiksu mi powiedzieli że SMS wyślą jak tylką będą mieli :P
Zapisane

Akane

  • Gość
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #230 : 2006-01-12, 15:16 »
 A ja bym chciała się pochwalić swoim obrazkiem, to miała być Akane z "Ranma1/2", ale nie wiem czy wygląda jak ona. Obrazek był normalnie szkicowany, a później wykończony w Photoshop'ie. Pokażcie też jakieś swoje obrazki, jak macie!!

http://www.deviantart.com/view/26948215/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedz #230 : 2006-01-12, 15:16 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #231 : 2006-01-12, 16:20 »
Właśnie do wszystkich zadzwoniłam i do Centrum Komiksu i Komikslandi itp. :P
Ale w Centrum Komiksu mi powiedzieli że SMS wyślą jak tylką będą mieli :P
Chlip, są tacy obrotni... ;) Jak nie śpiewają "Po zielonej łace skakały zajęce" :P

Akane, bardzo ładne... ;) a niestety nic nie mam... jak już to jakieś stare pracki, których lepiej nie pokazywać... :P
Zapisane

Borderka

  • Gość
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #232 : 2006-01-12, 17:13 »
Akane, według mnie to śliczna praca, gratuluję ;)
Ja mam kilka rysunków, ale nie mam skanera :(
Zapisane

Arya

  • Gość
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #233 : 2006-01-12, 21:28 »
nigdy  nie ciągnęło mnie do anime, które zawsze  koajrzy mi się z dobrymi bohaterami, ktorzy zwalczją zło/pokomonami, digimonami itp. natomiast manga.. to jest coś xD chętnie bym sobie kupiła, tylko drogie to jest i nigdy nie trafiam na pierwsze części, a bezsensu jest czytać np. 5 tom, jak jest ich ziesięć, a nie przeczytało sie 1 xD może kiedyś zakupie :p
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #234 : 2006-01-12, 22:00 »
Bo takie anime puszczają... bo w ameryce mechy i karcianki, itp. robią karierę, to i w Polsce musieli to dać... co nie znacza, że wszystkie anime są takie... Fakty są takie, że jeśli manga w japonii ma wzięcie robią z niej anime, czasem na odwórt... Najpierw powstaje anime (TV/OAV), potem manga (i mamy Łulfsreina, Slejersów, jak dobrze pamiętam)... W Polsce wydaja mangi do których anime cieszyło się w Polsce powodzeniem oraz takie które są lubiane w innych krajach. No i zależnie ilu jest fanów mang danego gatunku... Wiadomo, że nie wydają u nas mang dla gosposi, bo takowe tu ich nei czytają, czyta młodzież i dzieci i takie wydają...

Co do kupowania, to trzeba sie orientować w wydawnictwie czy wogóle są te mangi/planowane dodruki, jak nie, to na allegro... Większość da się zdobyć, bo ludzie się pozbywają. Koleżanka jakiś czas temu zdobyła wszystkie Sailorki, ostatnie tomy były w wydawnictwie do zamówienia, a resztę od prywatnej osoby... Ja chyba tylko jedną serię dokupywałam, bo się wkurzyłam na kolegę od którego pożyczałam i kupiłam 10 tom, a potem wstecz. Pamiętam, że niektóre kupiłam taniej na konwencie od jakiś dzieciaków... ;)

Najgorsze co wydawnictwa robią to nie kończenie serii... I co mnie to, że im się nie płaca... :P Rekord pobiła Saisha wydając mangę, która ma niemal zerowe szanse na dalszy ciąg, bo autorka się zbiesiła. Dla mnie to jest oszustwo... wydać mangę, ludzie kupują nieuświadomieni, że to tylko część niekończącej się opowieści... Kto takie mangi wykupuje? Po czym wydali mangę, której skanlacje dostępne są w necie i osoby w temacie już ją mają, zwłaszcza jeśli są niepoełnotenie nie będa się męczyć (manga od 18 lat). Trza było coś zlicencjonowanego wydać buce... :P Tyle fajnych mang kurka... Kill, kill, kill... :P

No i gdzie mój nieśmiertelny miecio, kenshin, peach girl, eden? Śmierć Egmontowi...

P. S. Ale generalnie też wolę mangę od anime, jednak nie umiem tego uzasadnić... Może to to, że anime jest skótowe (chyba, że to Naruto... no albo wręcz przeciwnie rozciągnieta...) albo że manga jako pierwowzór jest lepsza, a jeśli anime jest pierwowzorem to jakoś nigdy nie mój typ. Tylko WR się do czegoś nadaje... :P Bo mangę po maksie spalili... Aszkolwiek Gravitation lubię i anime (ale monga lypsza)... jakie jeszcze? O! Jo wim Hellsing wolę anime, ma fajny nastrój... :)
« Ostatnia zmiana: 2006-01-12, 22:08 autor charon »
Zapisane

Arya

  • Gość
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #235 : 2006-01-12, 22:25 »
Taa... manga przez allegro. już widzę tą wszechobecną tolerancję u moich rodziców, którzy z promiennym uśmiechem oświadczają mi, że  mogę coś kupować przez internet.

lol, marzenia xD

może na cos od pierwszego tomu, co by mnie zainteresowało.. ale wątpię *_*
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #236 : 2006-01-12, 22:38 »
A kto wtajemnicza rodziców... :P Sialala... (W sumie jeśli by Ci zależało kiedyś możesz wykorzystać kleżankę co może albo jakieś strasze rodzeństwo... ;) charon sprowadzać na złą drogę... :P ) Sama dokonałam ponad 50 transakcji i żyję. Jedną, dwiema było nawet zakupienie mang (akurat tak wyszło... ;) ) z niedokońca wiarygodnego źródła bo przez sklep internetowy o którym mało wiedziałam i przez prywatna osobą... Ale czego się nie robi dla mang prosto z japoni... (Ślina...)

"może na cos od pierwszego tomu, co by mnie zainteresowało.. ale wątpię *_*"
Nie wiem gdzie mieszkasz... ;) Różne miasta, różna dostępność... Jak masz sklep gdzie można na stronie sprawdzić co mają, to wygodnie, albo spoytać w sklepie... Z tego co ostatnio się zaczęło wydawać (oj, dużo tego) to DNAngel, Heat (taa... :P To może pominę - od 18 lat), Tokyo Mew Mew powinno być, bo to tylko 4 tomy jak na razie (ale nie wiem czy Ci się spodoba... dla mnie fe...), Wish ma tylko 4 i już się skończył..., WR też powinno wciąż być... Hack ma tylko 3. Z Egmontu nie warto, bo serie są długie, fajne lub nie (fajnych nie kończą)... a krótkie są ble... :P Waneko wydało ostatnio pierwszy tom "Saiyuki". JPF niedługo wyda "Crying Freeman" (18 lat), "Fruit Basket", "Full Metal Alchemist" i "Angel Sanctuary" (TAK, TAK! Mika-chan!) Ale nie wiem jakie mangi lubisz, jaki typ... ;)

Najlepiej robić jak ja, wredny buc, czyli pożyczać od kogoś, jak się spodoba to kupić, a jak ni, to porzyczać dalej... :evil:
« Ostatnia zmiana: 2006-01-12, 22:46 autor charon »
Zapisane

Arya

  • Gość
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #237 : 2006-01-12, 22:45 »
w warszawie. chyba zrobię sobie małą sesyjkę w empiku i wynegocjuję wreszcie kieszonkowe :P

u mnie w klasie [ba, nawet w szkole :P ] nikt nie czyta mangi, więc to wykluczam. co do starszego rodzeństwa - pewnie by się zgodził [brat^^], ale wszystkie przesyłki/listy są dostarczane do rąk rodzicieli. Koleżanki - jedna ma rodziców takich jak ja, druga i trzecia by się bała xD a reszta nie ma stałego łącza ;]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedz #237 : 2006-01-12, 22:45 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #238 : 2006-01-12, 22:54 »
u mnie w klasie [ba, nawet w szkole :P ]
Co to za szkoła... :P Trzeba mieć oczy szeroko otawrte... albo samemu mangę przynieść, wtedy od razu się ujawniają... Przyłażą i "o czytasz mangę", "a jaka to", itp. :P

ale wszystkie przesyłki/listy są dostarczane do rąk rodzicieli
O wredni... dobrze, że moi w to nie wnikają. Ojciec raz do "Fushigi" zajrzał i się jego głupotą załamał... :P

w warszawie. chyba zrobię sobie małą sesyjkę w empiku i wynegocjuję wreszcie kieszonkowe :P
Dobry plan! :wink: Tylko się nie zabij tam! (U mnie przeważnie jest tak... charon widzi target, patrzy w dół, podłoga w ludziach czytających mangi... :P Idzie, depcze, łubudu...) Aha, i jak czegoś nie ma w empiku, możesz sprawdzić czy jest na stronie empiku. Sprowadzą Ci z dowolnego emipku w kraju co chcesz (często w jednym nie ma w drugim jest). Zamawiasz przez net w empiku i zaznaczasz, że nie chcesz przesyłki do domu tylko do danego empiku i tam odbierasz osobiście i do tego masz rabat... (Załamka... :P charon i 1000 sposobów zakupu mang...)

http://www.empik.com/pomoc.jsp?currentCategory=1
Płatności, np. "Na miejscu przy odbiorze w salonie EMPiK"
« Ostatnia zmiana: 2006-01-12, 23:00 autor charon »
Zapisane

Borderka

  • Gość
Odp: Manga i Anime !
« Odpowiedź #239 : 2006-01-13, 10:45 »
Cytuj
Co to za szkoła...
Taka sama jak u mnie :P

Ja nawet jakbym chciała jakąś mange to u mnie w mieście empiku nie ma :P Bym musiała jechać do Wa-wy 60 km :roll: Jutro pójdę do miasta i się rozejrzę troche ;)
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 40   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.222 sekund z 27 zapytaniami.