Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kastracja kotka  (Przeczytany 16934 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dorcia

  • Gość
kastracja kotka
« : 2004-02-19, 15:30 »
witam :-))

Czas jakis temu chwalilam sie , ze przybyl do mojego domu drugi koci ogon.
Mialam pewne obawy , ale czas pokazal, ze niesluszne ,poniewaz koty dogadaly sie doskonale:-))
Nowy kot ( zwany przez nas Drugim ) jest wykastrowany.
Nasz "stary" kot dorasta do momentu kiedy bedziemy musieli go pozbawic "tego i owego"
I tu pytanko:
Czy tak jak w przypadku kotek , moge liczyc na pomoc jakies fundacji , organizacji etc.?
Nie ukrywam , ze koszt ( w Poznaniu okolo 180zl. ) w chwili obecnej moje mozliwosci finansowe przerasta  :( , a obawiam sie tego , ze do czasu kiedy wyjde na "prosta" kotek zacznie znaczyc teren.
Jezeli orientujecie sie do kogo moglabym zwrocic o pomoc to prosze napiszcie.
Moge dodac , ze nie chodzi mi tu o to aby dostac pieniadze na kastracje kota" do reki "a jedynie o pomoc w zalatwieni sprawy.
Tyle.

Pozdrawiam bardzo serdecznie
Dorcia & Łobuz & Drugi
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
kastracja kotka
« Odpowiedź #1 : 2004-02-19, 15:36 »
eeee.... kastracja kocura 180 pln :hmmm: a nie za duzo?
Gdzież to tak drogo sobie życzą?  Średnia cena kastracji kocura to 80 do 100 pln.

Ostatnia akcja sterylizacja / kastracja kotów była zdaje się jakoś w zeszłym roku i dotyczyła kotów wolnożyjących, nie domowych.
Możesz poprosić swojego weta o rozłożenie płatności na raty. A nuż się uda. ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
kastracja kotka
« Odpowiedź #2 : 2004-02-19, 16:47 »
180zł. to u mnie za dwie kotki brał :roll:
Poszukaj innej lecznicy, mniejsze nie znaczy gorsze a wręcz odwrotnie :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

kastracja kotka
« Odpowiedz #2 : 2004-02-19, 16:47 »

Maxim

  • Gość
kastracja kotka
« Odpowiedź #3 : 2004-02-19, 17:06 »
180 zł za kocurka  :shock: trochę dużo. Poznań to duże miasto, dużo lecznic, podzwoń, popytaj jeszcze.
Zapisane

myszka

  • Gość
kastracja kotka
« Odpowiedź #4 : 2004-02-19, 17:49 »
Popieram. 180 zł za kocura to horrendalna kwota, chyba, że to wnęter i zabieg wiąże się z otwieraniem jamy brzusznej. Standardowe odjajczenie w Krakowie to nawet od 60 zł można załatwić, a jakoś nie wierzę, żeby w Poznaniu ceny były do tego stopnia wyższe...
Zapisane

KasiKz

  • Gość
kastracja kotka
« Odpowiedź #5 : 2004-02-19, 17:56 »
Tyle to ja płaciłam za sterylkę koty...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
kastracja kotka
« Odpowiedź #6 : 2004-02-19, 18:38 »
dla przykładu, kastrowałam moich chłopaków we worek (fretki) za dwóch płaciłam 90zł. czyli 45zł. za sztuke, zabieg szybki, byłam przy tym, zdjęcia robiłam :)
Wet mówił że przy tych samych kosztach poddaje zabiegowi kocury, kotki to wydatek 100zł. ale ja już mam rabat (90zł. za kotke i 45zł. za kocurka vel fretki) ;)
Zapisane

KasiKz

  • Gość
kastracja kotka
« Odpowiedź #7 : 2004-02-19, 22:06 »
Harpia to gdzie Ty mieszkasz, że tak tanio??
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
kastracja kotka
« Odpowiedź #8 : 2004-02-20, 00:16 »
A mieszkam sobie pod krakowem :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

kastracja kotka
« Odpowiedz #8 : 2004-02-20, 00:16 »

KasiKz

  • Gość
kastracja kotka
« Odpowiedź #9 : 2004-02-20, 00:24 »
Cytat: harpia
A mieszkam sobie pod krakowem :lol:


To zazdroszę, ale z kotami tam nie pojadę  :lol:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
kastracja kotka
« Odpowiedź #10 : 2004-02-20, 01:07 »
No niestety bo mam bardzo fajnych wetów 8)
Zapisane

truskawa144

  • Gość
Re: kastracja kotka
« Odpowiedź #11 : 2004-02-20, 02:53 »
Cytat: Dorcia

Nie ukrywam , ze koszt ( w Poznaniu okolo 180zl. ) w chwili obecnej moje mozliwosci finansowe przerasta  :( , a obawiam sie tego , ze do czasu kiedy wyjde na "prosta" kotek zacznie znaczyc teren.


.....ja mam w domu 3 niekastrowane koty (najstarszy ma ponad 4 lata) i nigdy nawet im przez myśl nie przeszło żeby znaczyć teren, może kastracja w przypadku twojego kota też nie jest konieczna...jeśli jednak zdecydujesz się na zabieg to przychylam się do rady poprzedników: poszukaj tańszego weta, 180 zeta za kastracje to stanowczo za drogo...
Zapisane

Sal

  • Gość
kastracja kotka
« Odpowiedź #12 : 2004-02-20, 08:53 »
Koszamarnie drogo!
W Rzeszowie 70 zł, w ramach akcji we współpracy z TOZ nawet 40 zł.
Pogadaj z Ash. Ona tez mieszka w Poznaniu, ma dobrego weta i na pewno płaciła mniej.
Zapisane

Krzysiek1980

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: kastracja kotka
« Odpowiedź #13 : 2010-12-10, 15:03 »
Witam wszystkich :)

Ja posiadam dwa koty po 8 miesięcy . Rodzeństwo Staś i Lusia znalezione w piwnicy na Pradze w Warszawie. . Dzisiaj zaprowadziłem Stasia na kastracje ( Staś jest wnętrem )
Cały zabieg kosztował mnie 370 PLN
wczoraj badania krwi za 70 PLN a dziś kastracja za 300 PLN . Więc strasznie drogo .
Ciekawe ile będę musiał zapłacić za sterylizację Luśki ? :(

Pozdrawiam wszystkich miłośników zwierząt :)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: kastracja kotka
« Odpowiedź #14 : 2010-12-10, 22:35 »
Zabieg kastracji w przypadku wnetra nie jest taka rutyna jak w przypadku zdrowego kota. przede wszystim kwestia umiejscowienia jader, ich wydobycie itp - czestp sie zdarza, ze jest problem ze znalezieniem ich - stad sporo podwyzszona cena.

sterylka kotki srednio kosztuje okolo 200 - 250 zl.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: kastracja kotka
« Odpowiedz #14 : 2010-12-10, 22:35 »

KOCIARA

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: kastracja kotka
« Odpowiedź #15 : 2010-12-14, 18:49 »
kotka 120zeta kocur 60
Zapisane

helkrehiri

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: kastracja kotka
« Odpowiedź #16 : 2011-01-01, 17:19 »
Potrzebuje porady . Moja kotka przeszla zabieg sterylizacji w czwartek (30.12). Caly czas jest osowiala, praktycznie nie chce chodzic. A najgorsze ze nie chce nic jesc. Troche pije wode. Nie jadla juz nic 3 doby. Prosze poradzcie co robic. Bardzo sie o nia martwie
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: kastracja kotka
« Odpowiedź #17 : 2011-01-01, 18:54 »
DOKLADNIE przebadac. Badanie krwi, temperatura itp. Najlepiej u innego lekarza niz ten u ktorego byla sterylka.

Inna opcja - jesli ma zalozony kaftanik - zdjac go i zobaczyc ak bez bedzie sie zachowywala.

w trzeciej dobie po zabiegu kot najczesciej wraca juz niemalze calkowicie do normalnego truybu zycia, jesli chodzi o zachowanie. Gdy tak nie jest - jest to niepokojace.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

helkrehiri

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: kastracja kotka
« Odpowiedź #18 : 2011-01-01, 19:05 »
Wielkie dzieki za odp. Kaftanik ma zdjety.Dzis zmienialam opatrunek i rana wyglada ladnie. Mam wrazenie ze kot cierpi z bolu. Czy to moze byc przyczyna niejedzenia. Dzis minie 2 doba od zabiegu. Ale dobe przed musiala "pościć"
Zapisane

KOCIARA

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: kastracja kotka
« Odpowiedź #19 : 2011-01-03, 19:17 »
mówią że kotki sterylka to poważniejszy zabieg,mój kocur też 30.12miał kastrację,o 10.20 zabrałam go od weta a o 12tej on już próbował skakać po meblach,za kastrację z badaniem zapłaciłam 70zeta
Zapisane

Fela

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: kastracja kotka
« Odpowiedź #20 : 2011-02-01, 14:49 »
Witam.prosze o rade, mam kocurka ,9m-cy, jest kotkiem niewychodzącym,myslałam ze nie bedzie potrzeby aby go kastrować,ale od jakiegos czasu kotek zawodzi nocami,jakby płakał-sadzę ze hormony mu buzują,ale to byłoby znosne,natomiast nie do zniesienia są zapachy po wizycie kocurka w kuwecie:( mam pytanie,czy mozna go teraz wykastrowć? czy po zabiegu kotek sie uspokoi i znikna te nieprzyjemne zapaszki?? oraz jak zmienia sie charakter kota po kastracji ,czy robi sie bardziej przymilny? ,bo teraz kotek nie jest zbytnio przytulasny:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kastracja kotka
« Odpowiedz #20 : 2011-02-01, 14:49 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: kastracja kotka
« Odpowiedź #21 : 2011-02-01, 16:09 »
intensywnosc zapachu moczu zmniejszy sie. Jesli chodzi o zawodzenie hmmm.. to ciezko stwierdzic czy jest to uwarunkowanie hormonalnie czy nie. Jesli tak - to tez powinno pomoc. Wszelkie zmiany w zachowania uzaleznione od hormonow moga (chociaz nie musza) ulec zmianie. Zachoania "bo ten typ tak ma" (czyli niezalezne od hormonow) nie zmienia sie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: kastracja kotka
« Odpowiedź #22 : 2011-02-03, 08:39 »
Na pewno kastracja nie zmieni kota "na gorsze".
Mój kot nic się nie zmienił po kastracji, jedynie teraz przesypia spokojnie całe noce. A wcześniej darł się i nie dawał nikomu spać.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

gerda19

  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: kastracja kotka
« Odpowiedź #23 : 2011-02-05, 00:14 »
Arka organizuje teraz taka akcje
mozna wysterylizowac zwierze tanio

http://www.weterynarz-praga.waw.pl

bylam i polecam i bede polecac kazdemu. spoko lecznica
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.119 sekund z 31 zapytaniami.