Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?  (Przeczytany 28343 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Styka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1735
  • Chester -devil or dog? =P
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #60 : 2005-03-13, 13:12 »
ostatnia odpowiedź.. chyba nie muszę tłumaczyć... !

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #61 : 2005-03-13, 17:48 »
ja raczej popieram, ale wszystko powinno mieć swoje granice i umiar tak samo kolonowanie
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Nataila

  • Gość
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #62 : 2005-03-13, 17:54 »
Nie popieram.
Zapisane

Forum Zwierzaki

CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedz #62 : 2005-03-13, 17:54 »

Ellen

  • Gość
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #63 : 2005-03-13, 22:05 »
Zoolog, ale jest jeden problem, a mianowicie czy te odtworzone gatunki beda mialy gdzie wrocic. Bo w wiekszosci one wyginely z tego powodu, ze zniszczono ich naturalne srodowisko, a skoro juz go nie ma, to gdzie niby zamierzasz umiescic te zwierzeta? :roll: Bo ja na przyklad nie jestem za tym, zeby stworzyc biotopowy misz masz...

Co do samego klonowania, to uwazam, ze jeszcze duzo pracy przed naukowcami zanim cos z tego bedzie, bo jak wiadomo wyniknely duze problemy z bledami genetycznymi u kolnow. Obecnie klon jest mocno wybrakowana wersja oryginalu, skazana na choroby i przedwczesna smierc :roll: Taka jest prawda niestety. Ale jestem za tum, zeby doskonalic to co juz zaczeli.
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #64 : 2005-03-14, 00:54 »
nie popieram  :-x
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #65 : 2005-03-14, 10:31 »
człowiek nie powinien bawić sie w boga... to nie niesie nic dobrego.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

lilek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1989
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #66 : 2005-03-14, 15:36 »
Nie mam zdania...ale chcyba jednak jestem za...
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #67 : 2005-03-14, 19:24 »
Odpowiedź jest prosta. Naturalne środowisko wymarłych gatunków można przecież odtworzyć. Poza tym pamiętajmy, że przyczyny wymarcia gatunków są złożone i najczęściej nie jest to tylko utrata środowiska życia. Wymarcie danego gatunku odbywa się na wielu poziomach.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #68 : 2008-08-07, 10:28 »
Odświeżam, poczytajcie, może skomentujecie?

http://ulubiency.wp.pl/kat,1010807,title,Pierwsze-klony-za-pieniadze,wid,10227474,wiadomosc.html

Pierwsze klony za pieniądze

Na konferencji prasowej w Seulu zaprezentowano tygodniowe szczenięta, które są pierwszymi komercyjnie sklonowanymi psami na świecie.

Strata ukochanego pupila, pitbulla Boogera, była dla Amerykanki Bernann McKinney nie do zniesienia. Teraz jest szczęśliwa, i to pięciokrotnie bardziej - bo Booger powrócił do niej aż w pięciu „egzemplarzach”. Możliwość ich posiadania kosztowała ją 50 tys. dolarów.

Odtworzyć osobowość

Jak podaje serwis BBC, naukowcy z Narodowego Uniwersytetu w Seulu z komórek pobranych ze skóry ucha Boogera przed jego śmiercią stworzyli kilka embrionów, które następnie wszczepiono dwóm sukom. Po trzech miesiącach ciąży przyszły na świat szczenięta. Wśród zespołu naukowców znajdował się m.in. prof. Lee Jeong-chan, który w 2005 roku brał udział w stworzeniu pierwszego w historii sklonowanego psa – charta afgańskiego Snuppy'ego.

– Są dokładnie takie same jak ich ojciec. Jestem w siódmym niebie – wyjawiła ze łzami w oczach pani McKinney na jednej z telewizyjnych konferencji prasowych, dodając, że ma nadzieję, iż identyczna będzie także ich osobowość. – Booger był dobry z natury i wierzę, że taka cecha jest czymś, co może być… nie chcę tu używać słowa „zreprodukowana”, ale doktor Lee wyjaśnił to w następujący sposób: oni zapewnią ciało Boogera, a ja mogę odtworzyć osobowość poprzez miłość i zapewnienie odpowiednich warunków.

Pani McKinney powiedziała, że myśli nad posłaniem niektórych piesków na specjalne szkolenie tak, by mogły one pomagać osobom starszym i niepełnosprawnym. Aby móc opłacić sklonowanie, musiała sprzedać dom, jednak nie żałuje swej decyzji.

– Musiałam wiele poświęcić, ale marzę, że jeszcze nadejdzie dzień, gdy każdy będzie mógł pozwolić sobie na sklonowanie swojego zwierzaka – ponieważ jego strata jest dla każdego niezwykle bolesna – dodała McKinney.

Za rok setka

Firma biotechnologiczna RNL Bio, której „dziełem” są szczenięta, zapowiada, że otwarta jest na podobne eksperymenty w przyszłości i że w miarę ulepszania się technologii klonowania jej ceny będą coraz niższe. Jak powiedział agencji AFB prof. Ra Jeong-Chan, dyrektor generalny firmy, w następnym roku firma mogłaby na życzenie bogatych miłośników psów sklonować co najmniej setkę tych zwierząt.

– Na dzień dzisiejszy jesteśmy na etapie zbierania zamówień z całego świata – dodał. – Następnym projektem będzie być może klonowanie wielbłądów dla bogaczy z Bliskiego Wschodu.

Psy uważa się za niezwykle trudne do sklonowania ze względu na ich niełatwy do przewidzenia cykl rozrodczy – nieregularnie występującą owulację.


Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedz #68 : 2008-08-07, 10:28 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #69 : 2008-08-07, 10:51 »
W sumie nie wiem co sądzić o klonowaniu :mysli:
Trochę to dobre, trochę złe... :p
Ale dziwi mnie ta Amerykanka, przecież nie miała kundla, a podobnego do swojego pitbulla
by napewno znalazła, ale piszą, że i tak charakterów nie będą mieć tych samych co on
Cytuj
oni zapewnią ciało Boogera, a ja mogę odtworzyć osobowość poprzez miłość i zapewnienie odpowiednich warunków.


Zapisane
Podpis bez przekazu.

Zołza

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 64
  • Nie licz na nic.
Odp: CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #70 : 2008-08-07, 11:04 »
Na ten czas jest wystarczająco psów w schroniskach. Za te 50tysięcy dolarów kobieta nie dość, że mogła zachować dom, to psa, a nawet ich pięć, mogła zaadoptować, lub kupić w hodowli. To, że chciała swojego psa 'odtworzyć' do mnie nie przemawia.

A propos klonowania wymarłych gatunków - wystarczy spojrzeć na słowa pao.
Zapisane
Dziewczyny z tyłkiem jak mój, nie gadają z facetami z gębą jak twoja. ;@

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #71 : 2008-08-08, 10:59 »
Nie,nie i jeszcze raz nie.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #72 : 2008-08-08, 12:54 »
Wszyscy tracimy bliskich, i ludzi, i zwierzęta... To boli i jest nieuniknione, lepiej się z tym pogodzić, niż sięgać do tak kontrowersyjnych rozwiązań, jak klonowanie... Przecież istota tego, kim się jest, zawiera się w psychice, usposobieniu, charakterze, nie w fizyczności... Co z tego, że sklonowany osobnik będzie do złudzenia przypominał zmarłego wyglądem, skoro nim nie bedzie? Ja bym nie widziała w klonie zmarłego i nie pomogłaby mi jego obecność, nie zmniejszyła bólu... Więc po co to robić? Kasę można wykorzystać do czegoś naprawdę dobrego, niechby śmierć jednego psiaka uratowała innego, zabranego ze schrona... To jest dobre i sensowne, no ale każdy ma prawo postąpić po swojemu... :/
Zapisane
IBDG Wrocław

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #74 : 2008-08-13, 09:50 »
stanowczo nie... jak dla mnie klon psa, ktorego sie stracilo tylko zwiekszalby bol po stracie... Nie wyobrazam sobie widziec mojego skarba.. mojej ferris codzien, majac jednoczenie swiadomosc, ze prawdziwa ferris nie zyje...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedz #74 : 2008-08-13, 09:50 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #75 : 2008-08-13, 15:42 »
stanowczo nie... jak dla mnie klon psa, ktorego sie stracilo tylko zwiekszalby bol po stracie... Nie wyobrazam sobie widziec mojego skarba.. mojej ferris codzien, majac jednoczenie swiadomosc, ze prawdziwa ferris nie zyje...
to na pewno, bo to juz nie ten sam pies, on tylko tak samo wyglada, a teog którego kochało sie przez lata, odszedł...

co do samego klonowania, nie, stanowczo nie, jesli chodzi o bezcelowe klonowanie, słyszałam opinie ze całun turyński trzymaja w ukryciu by nie zechciano sklonowac Jezusa (czy prawda nie wiem) bawienie sie w boga jest złe, nie widze sensu w próbach klonowania, jak na razie jest zabronione na ludziach, ale jak długo? jaka bedzie cena odzyskania zmarłego męża, ojca, przyjaciela, czy dziecka? wkońcu ktos sie skusi by sklonowac człowieka, to bedzie straszne w skutkach :/

na wżr ogladalismy film, czy moralne jest klonowanie ludzi, nie pamietam teraz tytułu, byłó to o tym ze kobieta chciała sklonować swoja zmarła córeczke :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #76 : 2008-08-13, 15:48 »
Tacy ludzie... Tyle dzieci do adopcji, psy i koty w schroniskach ( i nie tylko )...
Dla ludzi tylko wygląd się liczy?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #77 : 2008-08-13, 15:52 »
a jeszcze zapomniałam o tym przypadku

kobieta postapiła bardzo nieodpowiedzialnie, skoro wie ze tylko z wygladu beda takie same wiec jaki to miało sens? równie dobrze mogła wziąc psa ze schroniska, przeciez to tylko wyglad, a i tak prawdziwy, jej ukochany pies juz nie zyje, wiec co zmienai ze bedzie miała 5 takich samych psów skoro to nie ebdzie ten jeden tkóego kochała? nieodpowiedzialne i głupie zachowanie, ale gdyby nie miała takiej mozliwosci, gdyby nie proponowali tego to by moze uratowała psa ze schroniska, ale firma sie znalazła, wzieła kase i 'zadowoliła' włascicielke :/
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #78 : 2008-08-14, 09:07 »
jesli chodzi o klonowanie wymarlych/wymierajacych gatunkow, czy b. rzadkich ras jak np. taigany - to tu tez jest pewien haczyk - kazdy z miotu musialby miec indywidualnie dobranego, innego partnera - nie mozna zapominac ze klon x bedzie mial takie same geny jak orginal x...

Co do tej babki - teraz moze sie cieszy, ze ma 5 psow wygladajacych jak ten jej - zobazymy czy zmieni zdanie gdy te 5 samcow bojowej rasy zacznie dojrzewac...

Jesli chodzi o psychike klona - nigdy nie bedzie taka sama jak psychika orginalu - chocby dlatego, ze niewielkie zdarzenia maja na nia wplyw...   
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO MYŚLICIE O KLONOWANIU ZWIERZĄT I LUDZI?
« Odpowiedź #79 : 2008-08-14, 13:45 »
klonowanie gatunków byłóby chyba ryzykowne, przeciez nawet jak jest mała populacje jest ryzyko ze po któryms pokoleniu beda wady genetyczne bo jest za duze pokrewieństwo
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.098 sekund z 26 zapytaniami.