Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Chore Gurami marmurkowe?  (Przeczytany 10704 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

falki

  • Gość
Chore Gurami marmurkowe?
« : 2005-04-19, 14:02 »
Jeśli ktoś może mi pomóc to proszę.Otóż moje gurami marmurkowe ma lekko przekrwione oczy, skóra przy pyszczku wydaje się jakby schodziła i w tym miejscu jest kolorku jasno różowego.Apetyt ma duży i normalnie pływa.Proszę o pomoc.Zapomniałam jeszcze dodać,że te miejsce gdzie jest kolor jasnoróżowy jest trochę przekrwione i to post epuje coraz dalej.Może ktoś wie co to jest lu spotkał się z podobnym przypadkiem???To wygląda jakby ktoś mu odgryzł leciusieńko te "policzki".Niczym rozdrapane rany,ale różowe.
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #1 : 2005-04-19, 14:37 »
Czyżby znowu jakiś wybitnie inteligentny ktoś nie umiał posługiwać sie forum, czy ja mam rzeczywiście kłopoty ze wzrokiem i znów widze dwa takie same topiki ??  :roll:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #2 : 2005-04-19, 14:40 »
Wejdź na http://www.akwarystyka.com.pl/ (sorki za podanie linku) i pytaj w dziel "Choroby ryb"
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedz #2 : 2005-04-19, 14:40 »

falki

  • Gość
Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #3 : 2005-04-19, 14:43 »
Masz dobry wzrok.Przez przypadek są dwa,bo mój lewy alt powoduje wysyłanie wiadomości.A tak propo mojego tematu to może coś wiesz na ten temat a nie odpisujesz jakieś złośliwości.Na serio nie wiem co robić-czy ją oddzielić,czym leczyć?
Zapisane

hq17

  • Gość
Akwa
« Odpowiedź #4 : 2005-04-19, 16:08 »
A ile ma latek i jakie jest akwa??
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #5 : 2005-04-19, 16:28 »
charon dlaczego odsyłasz ludzi na inne forum,  to że ty nie wiesz co to za choroba nie znaczy że nikt od nas nie wie  :roll:

Napisz mi jakie warunki akwariowe ma ryba, ile stopni, czy coś zmieniłeś w ostatnim czasie w akwarium, czy ociera się o przedmioty, może masz jakieś agresywne ryby w akwarium, czy masz żwirek o ostrych krawędziach, jak często podmieniasz wode i wszystko co ci przyjdzie do głowy.

Może to być infekcja bakteryjna, ale mam za mało danych rzeby coś więcej powiedzieć.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #6 : 2005-04-19, 16:38 »
Cytuj

charon dlaczego odsyłasz ludzi na inne forum, to że ty nie wiesz co to za choroba nie znaczy że nikt od nas nie wie  


Staram się pomuc jak mogę. No raczej liczy się szybka pomoc dla rybki, a na tym forum jest wielu specjalisów którzy morze mogą coś szybko zaradzić...

Pozatym jak widać falki wciąż szuka pomocy również tu...

(Ludzie prędzej uciekają z tego forum, nie z powodu podawania linków, ale z głównie dlatego jacy czasem jestesmy dla nich mili...)
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #7 : 2005-04-19, 16:48 »
charon "morze" w sensie wielkie wody piesz się przez "rz", a "może" w sensie możliwe pisze się przez "ż"  :lol:  :P

Uważasz, że ludzie ze zwierzków nie znają się na rybach  :?
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #8 : 2005-04-19, 16:56 »
Kesi nie mam siły na udowadnianie sobie kto ma rację i doszukiwanie się w wypowiedziach drugiej osoby rzeczy które można wywnioskować, słusznie lub nie, z ich wypowiedzi. Bo to nie ma nic wspólnego z tematem.

Cytuj

charon "morze" w sensie wielkie wody piesz się przez "rz", a "może" w sensie możliwe pisze się przez "ż"  


Dobrze, nasępnym razem bedę pieszać poprawnie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedz #8 : 2005-04-19, 16:56 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #9 : 2005-04-23, 20:39 »
;-)
Zapisane

falki

  • Gość
Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #10 : 2005-04-24, 08:19 »
 Do Hq i Kesi: Akwarium ma ok.40 litrów,mam w nim 2xgupik,1xsum rekini,3xmieczyk,2xrazy skalar,1xglonojad,1xsum i 1xgurami,które ma ...szczerze to nie wiem.kupiłam ją 2 miesiące temu,ma ok.4-5cm długości.Woda 25-26 stopni,Mam jeden sztuczny żwirek,który jest ostry.Ostatnio jakieś 3 tyg.temu jak zmieniałam wodę i myłam kamienie,to myślałam że to szkła.Byłam tam gdzie kupywałam rybkę i polecili mi MFC.Wlałam i dalej jest rana choć nie tak czerwona jak była.A jedno oko dalej przekrwione.
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #11 : 2005-04-24, 08:49 »
 :shock:
Masz gigantyczne przerybienie! Ten rany na guramim są prawdopodobnie wynikami ataków innych ryb. W 40 l nie można trzymać suma rekiniego (wielkie ryby, a do tego pod ochroną), mieczyków (duże i terytorialne), skalarów (to samo co u mieczyków), glonojad (zależy jaki masz gatunek), suma.

"Jak zmieniałam wodę i myłam kamienie"
Wody się nie zmienia, tylko podmienia ok. 20% co tydzień. Jeśli robiłaś coś takiego często, to równowaga w akwarium MUSIAŁA zostać zaburzona! Takie ruchy niszczą równowagę biologiczną w zbiorniku.

"Byłam tam gdzie kupywałam rybkę i polecili mi MFC"
Jeśli nie wiesz co konkretnie dolega twojej rybie NIGDY nie wlewaj żadnych środków. Ty przecież też przy lekkim katarze nie bierzesz antybiotyków. Po drugie- nigdy nie wierz ludziom w sklepach. Oni (poza nielicznymi wyjątkami) nastawieni są tylko na zysk, a dobro zwierząt jest u nich na bardzo dalekim planie.
Zapisane

falki

  • Gość
Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #12 : 2005-04-24, 08:54 »
Wiem o tej podmianie od niedawna.Niedługo zmieniam akwarium na ok.80 litrowe.A co do gurami to chyba długo nie pożyje.Dziś od rana siedzi tuż pod powierzchnią wody prawie nieruchomo.Gdy tylko jakaś rybka tam przepłynie to się ruszy,ale po chwili wraca na to miejsce i to samo...Kurcze mam dylemacik...Może ją uśpię,bo co jak to jest zaraźliwe?W sumie to nie chodziło mi o tę jedną tylko o resztę rybek,bo strata jednej to nie to co 11.
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #13 : 2005-04-24, 08:59 »
mi jest zawsze szkoda nawet jednej rybki
jak uważasz ja bym sie starała pomóc ,ale nie wiem w jaki sposób (nigdy nie miałam gurami)
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #14 : 2005-04-24, 12:41 »
Z tym, że 80 l, to też będzie za mało dla tylu dużych ryb.

Jeśli chodzi o gurami to myślę, że powinnaś go przerzucić do innego akwarium. Jeśli to jest choroba (chociaż wątpię, wydaje mi się, że to po prostu skutek pogryzienia) to lepiej, żeby gurami nie zaraził innych. Co do usypiania- możliwości masz kilka. Albo wrzucasz rybę do lodówki (nie polecam), albo w sposób brutalny obcinasz jej głowę. Możliwa jest też kąpiel w alkoholu, po której ryba spokojnie zaśnie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedz #14 : 2005-04-24, 12:41 »

falki

  • Gość
Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #15 : 2005-04-25, 08:51 »
Niestety nie mama drugiego akwarium. :(A z gurami coraz gorzej-coraz dalej postępuje to zaczerwienienie.Siezdzi biedaczka w jednym kącie tuż przy powierzchni wody a w dodatku inne ryby ją przeganiają.Dziś zauważyłam,że mieczyk ją tam dziobnął.Nie mama odwagi jej uśpić,tak mi jeje szkoda... :bigcry:
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #16 : 2005-04-26, 13:12 »
No niestety jest tylko i wylacznie Twoja wina ze taka obsade dobralas...
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #17 : 2005-04-26, 13:19 »
tak się dzieje przez nie wiedzę :(
Zapisane

mafinia

  • Gość
Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #18 : 2005-04-26, 13:25 »
""""albo w sposób brutalny obcinasz jej głowę"""""

to juz chyba nie jest dobry pomysl na zakonczenia zycia ryby, juz lepsza niech bedzie lodowka.....
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #19 : 2005-04-26, 13:35 »
Tak lodówka najlepsza...
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

polna_mysza

  • Gość
Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #20 : 2005-04-26, 13:40 »
ja jeszcze nigdy nie usypiałam rybek
i się z tego ciesze

bardzo wspułczuje Falki
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedz #20 : 2005-04-26, 13:40 »

Olka1992

  • Gość
Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #21 : 2005-04-26, 16:12 »
""""albo w sposób brutalny obcinasz jej głowę"""""

to juz chyba nie jest dobry pomysl na zakonczenia zycia ryby, juz lepsza niech bedzie lodowka.....

Wbrew pozorm usypianie w lodówce powoduje straszne cierpienia dla ryby. Obcięcie głowy jest szybkie, ryba nie męczy się długo, za to w lodówce często mija kilka godzin nim ryba uśnie, przez cały ten czas musi odczuwać cierpienie związane z brakiem tlenu i powolnym zamarzaniem ciała. Wydaje mi się, że kąpiel w alkoholu jest jednak najlepsza
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #22 : 2005-04-26, 16:23 »
kapiel w akloholu lub przeciecie kregoslupa tuz za glowa przecianmy kreglosob i jest to najszybszy sposob... i ryba wogole sie nie meczy... bo od razu umiera...
Zapisane

falki

  • Gość
Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #23 : 2005-04-27, 08:30 »
Nie uśpiłam narazie gurami.   :)Pożyczyłam od siostry małe akwa i tam jest teraz gurami,ze względu na to,żeby samica mieczyka jej nie stratowała.Codziennie wlewam jej MFC.Ma apetyt.Lello, wspomniałeś coś o mojej obsadzie.O co ci konkretnie chodziło?O te podgryzanie?Ja z tego co wiem i wyczytałam,to mieczyki nie są agresywne.Może ta samica czuła,że gurami jest słabe i dlatego atakowała?
Zapisane

Jureek

  • Gość
Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #24 : 2005-05-02, 10:34 »
Witam mam pytanie czy ktos wie co mogło stać się z moją gurami. zrobiła się od połowy do tylnego ogona barodzo ciemno granatowa, prawie czarna. I to cały tył. I to tak równo od połowy idealnie pionowa i prosta była linia oddzielania się kolorów. A w tej czesci co był jasny to całkiem zbladł.  Nie zeby plama  przechodziła z jasnego w coraz ciemniejszy kolor tylko od razu tak nagle od połowy zmieniła barwę i po kilku dniach zdechła. Nigdzie nie mogę sie dowiedzieć co jej się stało. to był gurami plamisty. taki niebieskawy. A w tej czesci co był jasny to całkiem zbladł. Ryba byla już stara miała kilka lat chyba.
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #25 : 2005-05-02, 14:13 »
dziwne.... a to moze tak sie dzije ze sxtarosci?
Zapisane

falki

  • Gość
Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #26 : 2005-05-08, 20:33 »
Nie uśpiłam gurami.Doszła prawie do siebie w innym zbiorniku.Teraz już jest w akwa.Już jej się wszystko wygoiło i nabrała barw,ale ma dwie malutkie kulki tuż przy głowie.Ospa to chyba nie jest bo parę dni temu uporałam się z nią i wiem jak wygląda.Może ktoś się już spotkał z czymś podobnym?
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #27 : 2005-05-09, 01:07 »
Nie spotkałam się. A czy zauważyliście, żeby grami schodziło w nocy na dno? Wydaje mi się że zawsze spały na górze, a dziś ten samiec coś mi się za bardzo układa na dnie. Może mu coś dolega?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedz #27 : 2005-05-09, 01:07 »

Leloo

  • Gość
Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #28 : 2005-05-09, 07:02 »
nie wiem co to moze byc... powiedz czy kropek nie ma wiecej bo jesli tak to jest ospa...
Zapisane

falki

  • Gość
Odp: Chore Gurami marmurkowe?
« Odpowiedź #29 : 2005-05-09, 08:34 »
W sumie to ma trzy maleńkie grudeczki białe.A tak poza tym to nic jej nie jest.Ma wilczy apetyt i normalnie się zachowuje.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 29 zapytaniami.