Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Chora Molinezja  (Przeczytany 6944 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Darkman

  • Gość
Chora Molinezja
« : 2007-05-02, 21:54 »
jak w temacie - Czarna Molinezja, wygląda tak jakby miała wytrzeszcz oczu. Leży praktycznie cały czas na dnie, przeważnie schowana. Nie sądzę, żeby jadła. Jak coś robię w akwarium to ucieka i leży w innym miejscu. Co zrobić, bo wygląda na to że się męczy ... Tylko jedna ryba jest chora. Pierwsza Molinezja padła jakieś 3 tyg. temu. Nie było mnie w domu kilka dni i podobno to było z dnia na dzień. Teraz problem z drugą. Reszta ryb ok.

EDIT.
Już wiem od czego. Okazało sie, że woda nie była podmieniona przez 16 dni. Jak się człowiek sam nie zajmie, to zawsze dupa z tego wychodzi - bo polegać na innych raczej nie można. Zobaczymy, jest szansa że da radę ...
« Ostatnia zmiana: 2007-05-04, 16:05 autor Darkman »
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Chora Molinezja
« Odpowiedź #1 : 2007-05-08, 18:47 »
A ilu litrowe masz akwarium?? Bo po co co chwilę podmieniać wodę?? Po podmianie zrobiło jej się lepiej??
Ja u siebie nie podmieniałam wody - hmmmmm kiedy to było?? :)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Darkman

  • Gość
Odp: Chora Molinezja
« Odpowiedź #2 : 2007-05-08, 19:13 »
Nie wiem czy Twoje postępowanie jest dobre. Ja standardowo robię podmianę wody co 7 - 8 dni - 30%.
Czy jej zrobi się lepiej, to czas pokaże. Ma prawdopodobnie zapalenie nerek - jest szansa, że wyzdrowieje. Niestety ryby żyworodne są bardzo czułe na złe warunki wody i to one pierwsze zawsze chorują.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Chora Molinezja
« Odpowiedz #2 : 2007-05-08, 19:13 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Chora Molinezja
« Odpowiedź #3 : 2007-05-08, 19:45 »
Ja mam większość rybek żyworodnych i dość dawno nie chorowały. Tylko jedna z rybek miała ostatnio coś w stylu zapaści czy czegoś podobnego ale już jej lepiej. Dalej nie wiem ilu litrowe masz akwa. :) takie częste podmiany to jakiś stres dla rybek :/  Mogę zrobić jakąś podmianę ale i tak jak wyjadę gdzieś nikt tego za mnie nie zrobi. A wlewasz do akwarium świerzą wodę czy odstaną (to standardowe pytanie, no ale co tam)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Darkman

  • Gość
Odp: Chora Molinezja
« Odpowiedź #4 : 2007-05-08, 21:19 »
Mam 3 akwa. 60, 60 i 25. Podmiany robię co 7 - 8 dni ok 30 % wody. Woda oczywiście odstana z dodatkiem Aqua Safe.  Co 3 raz robię podmianę z wody osmotycznej.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Chora Molinezja
« Odpowiedź #5 : 2007-05-08, 21:32 »
Cytuj
takie częste podmiany to jakiś stres dla rybek

częste podmiany ale niewielka ilością wody to nie jest stres. raz w tygodniu podmienia sie około 10% do 30% max.

Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Darkman

  • Gość
Odp: Chora Molinezja
« Odpowiedź #6 : 2007-05-08, 22:05 »
Karootka, widzę że masz podobny problem z Twoimi gupikami - w innym temacie, i Ty twierdzisz że nie podmieniasz wody i Twoim rybkom nic nie jest. Coś tu jest nie tak i sama sobie odpowiedz na pytanie co jest Twoim Gupikom i dlaczego - może z Twojego niedbalstwa
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Chora Molinezja
« Odpowiedź #7 : 2007-05-09, 08:35 »
Teraz z moimi gupikami jest wszystko w porządku. Gdybym aż tak bardzo niedbała o akwa to by było straszne, zaślimaczone, roślinki by poszdychały, rybki byłyby już poumierały. Zacznę podmieniać wodę bo jednak wy jesteście ekspertami. :)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Darkman

  • Gość
Odp: Chora Molinezja
« Odpowiedź #8 : 2007-05-09, 19:57 »
Ja wcale nie uważam się za eksperta, cały czas się uczę i staram sie nie popełniać błędów - przynajmniej tych podstawowych. Muszę się dobrze przygotować, bo pewnie pod koniec roku będę zakładał jakieś 1000 l. Wtedy to już na 100% nie będzie zabawa.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Chora Molinezja
« Odpowiedz #8 : 2007-05-09, 19:57 »

Darkman

  • Gość
Odp: Chora Molinezja
« Odpowiedź #9 : 2007-05-13, 22:07 »
To już chyba koniec. Ledwo się rusza. Leży na boku i jeszcze ostatkiem sił machnie co chwilę płetwą :bigcry:  :cry:
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Chora Molinezja
« Odpowiedź #10 : 2007-05-16, 20:27 »
szkoda......... :( psykro
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Chora Molinezja
« Odpowiedź #11 : 2007-06-03, 11:35 »
Sorry że post pod postem ale chciałam się zapytać jaki jest powód nie rośnięcia mojej molinezji ???
Mam 2 molinezje czarne. Jedna rośnie jak na drożdżach a druga jak ją kupiłam taka jest. Mam ją w akwa 60l. Je ona dobrze ( żarłok) i jest to samica.
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 26 zapytaniami.